• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע אל המליון השני

יעוץ הנקה שכשעצמו (להבדיל מעוץ שינה למשל) נחוץ להרבה נשים ואין לו תחליף של ספר הדרכה
יועצות למיניהן זה חארטה למעט יועצת הנקה.
במקרה של אישתי ממש היה הכרחי

תיארתי לעצמי שזאת הסיבה שבחרת את יועצת ההנקה כהכרחית :)
ובכל זאת, הסיבה שאמהות צעירות לוקחות יועצת הנקה היא מאותה סיבה שלוקחים יועצת שינה או אפילו מיילדת - חוסר בטחון עצמי שמוביל לחרדה שמפריע ללידה, להנקה ולהרדמה שמוביל לעוד יותר חרדה וחוזר חלילה.
עד שאני הפכתי לאמא, הספקתי לעבוד עם פרות, עיזים ותינוקות. היה לי מספיק זמן להתבונן ולשים לב לתנועות הטבעיות ולהבין שהטיפול בוולד הוא משהו שטבוע בנו אבל ה"קידמה" והתפרקות השבט/חמולה יצר מצב של ניתוק מהטבע שלנו ומלמידה מהסביבה האורגנית שלנו. היועצות והגורואים בעולם המודרני הם בסך הכל תחליף לזה.
גם אני הפכתי לאמא הרחק מאמי אז עשיתי בעצמי ניסוי וטעיה עד שהסתדר עם ההנקה.

תיארתי לעצמי שזאת הסיבה שבחרת את יועצת ההנקה כהכרחית :)
אמרתי הכרחית במקרים מסויימים. זה שאת הצלחת בניסוי וטעייה לא מעיד על הכלל. ואני לא חושב שזה עניין של ביטחון עצמי אלא טכניקה והבדלים אנטומיים בין אמאות שונות ותינוקות שונים. אבל סטינו פה....

ואני לא חושב שזה עניין של ביטחון עצמי אלא טכניקה והבדלים אנטומיים בין אמאות שונות
אם זה היה נכון אז בכל הדורות היית צריך לראות אחוז גבוה כמו היום עם בעיות הנקה.
אגב, ההיסטוריה האנושית של הנקה היא מרתקת שאין לתאר, אנחנו מין של בע"ח שיצא מדעתו :)

אם זה היה נכון אז בכל הדורות היית צריך לראות אחוז גבוה כמו היום עם בעיות הנקה.
את אמרת קודם לכן (ואני הסכמתי) שהתפקיד הזה מולה באופן מסורתי ע"י חברה מהמשפחה או מהקהילה. בכל מקרה, מרגיש לי שאנחנו חוטפים את השרשור מסע הזה..

היה לי מספיק זמן להתבונן ולשים לב לתנועות הטבעיות ולהבין שהטיפול בוולד הוא משהו שטבוע בנו אבל ה"קידמה" והתפרקות השבט/חמולה יצר מצב של ניתוק מהטבע שלנו ומלמידה מהסביבה האורגנית שלנו. היועצות והגורואים בעולם המודרני הם בסך הכל תחליף לזה.
יש לי הסתייגות קטנה מהאמירה הזו.
לדעתי הנחות היסוד שעל פיהן הדור שלי מגדל את ילדיו הם מעט שונות מבדורות הקודמים שבהם הרבה פחות הסתכלו על רווחתו של הילד בכל הסיפור הזה של ההורות.
כשהייתי ילד לדוגמא היה מאוד מקובל להרביץ לילדים, היום - פחות.
הרבה אנשים עושים קורסים וסדנאות למינהן על מנת ללמוד להתנהל תחת המציאות החדשה הזו שבה רואים גם את הילד (לדעתי חלק מההורים אפילו "רואים אותו" יותר מידי ופוגעים בו בתהליך).

ג.נ
אני חושב שיועצת מנשאים זה מטופש :)

נערך לאחרונה ב:
בדורות הקודמים שבהם הרבה פחות הסתכלו על רווחתו של הילד בכל הסיפור הזה של ההורות
בדור שלי גידלנו ילדים דומה להיום, למעט הנושא של יעוצים. אני מקווה שבדור שלכם יש פחות הורים שמגדלים "נסיכים ונסיכות".
בדור שמעליי היתה תפיסה שונה לגבי מקום הילדים בתוך התא המשפחתי. הם לא היוו את המרכז אלא ההורים, והילדים היו צריכים להיות מחונכים היטב ומותאמים לסביבה החברתית של ההורים. בדורות עתיקים יותר, ילד בכלל נועד להיות עוד זוג ידיים עובדות לפרנסת המשפחה כמה שיותר מהר.
אני חושב שיועצת מנשאים זה מטופש
מה זה? מישהי באה להדגים לבישת מנשא? האמת שמנשאים, מהסוג שנקרא לו שמיכה או עטיפה, לא היו בתקופתי וזה עד היום מצחיק אותי לראות את זה בסרטוני יוטיוב... זה נראה כל-כך מסובך וכל בורגנית היא מינימום טיבטית מסוקסת :)

יש לי הסתייגות קטנה מהאמירה הזו.
לדעתי הנחות היסוד שעל פיהן הדור שלי מגדל את ילדיו הם מעט שונות מבדורות הקודמים שבהם הרבה פחות הסתכלו על רווחתו של הילד בכל הסיפור הזה של ההורות.
כשהייתי ילד לדוגמא היה מאוד מקובל להרביץ לילדים, היום - פחות.
הרבה אנשים עושים קורסים וסדנאות למינהן על מנת ללמוד להתנהל תחת המציאות החדשה הזו שבה רואים גם את הילד (לדעתי חלק מההורים אפילו "רואים אותו" יותר מידי ופוגעים בו בתהליך).
בדור שלי גידלנו ילדים דומה להיום, למעט הנושא של יעוצים. אני מקווה שבדור שלכם יש פחות הורים שמגדלים "נסיכים ונסיכות".
אני רואה נטייה של דור ההורים שלי "לפנק" את ילדיהם, וכתוצאה מכך הם לא נעשים אנשים בוגרים ועצמאים. זה לא נעשה בכוונה רעה, אלא בראייתם זה נועד לדאוג לרווחת הילד.
לצורך העניין, לחמתי נראה מוזר שכשאנחנו מבקרים את ההורים שלי בשישי בערב (הגרים 5 ק"מ מאיתנו) אנחנו לא נשארים לישון שם. כנ"ל אמא שלי כל הזמן מציעה.
זה עניין רווח אצל חברים שלנו (אפילו כאלו עם ילדים) פשוט להתפנק אצל ההורים שלהם בסופ"ש. מהסיפורים זה נשמע לעתים שההורים מבטלים את עצמם רק כדי שלילדים יהיה נוח להתפנק.
ג.נ
אני חושב שיועצת מנשאים זה מטופש :)
מה זה? מישהי באה להדגים לבישת מנשא?
חשבתי שאתם צוחקים איתי אז בדקתי.
אני לא מבין מה הבעיה עם סרטונים ביוטיוב...

מהסיפורים זה נשמע לעתים שההורים מבטלים את עצמם רק כדי שלילדים יהיה נוח להתפנק.
בגלל זה אני מקווה שבדור שלכם זה ישתנה. הבעיה היא שילדים שגדלו כמפונקים, מאד מתקשים לפתח עמוד שדרה הורי מול הילדים.

זה מסוכן. אם מתגלגלים על התינוק זה יכול לחנוק/למעוך אותו. אלו גם ההמלצות של משרד הבריאות.
לא מכיר מקרה כזה בהנתן הורים בריאים (שים לב לאזהרות בקישור).
שלושה ילדים גידלתי במיטה (בפינה מוגדרת עם מצע), נוח במיוחד לענין הנקה, מעולה לקשר עם הילד, אובדן פרטיות מטורף.

לא רוצה לחטוף את השרשור, אבל זו נקודה קריטית.
לא מכיר זו לא ראיה. הטיית זמינות קלאסית.

שלושה ילדים גידלתי במיטה
מזל הוא לא טיעון טוב בחיי אדם.

אני אפסיק לחטוף את השרשור, רק רציתי להדגיש כמה זה מסוכן. גם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן חושב כך.

לא מכיר מקרה כזה בהנתן הורים בריאים
גם אני לא, ואמא שלי תמיד היתה מזהירה אותי עם סיפורי זוועה שסבתא שלה סיפרה לה.
נדמה לי שזאת אזהרה שמתגלגלת בין הדורות אבל מאד נדיר לשמוע על מקרה כזה, להבדיל ממוות בעריסה.
בהתחשב בכך ששינה משותפת מאד נפוצה (לפחות בסביבה שלי) כבר כמה עשרות שנים, היה אפשר לצפות לנתונים גבוהים, אבל מתי קראתם על תינוק שנמעך או נחנק במיטת הוריו?
שלושה ילדים גידלתי במיטה (בפינה מוגדרת עם מצע), נוח במיוחד לענין הנקה, מעולה לקשר עם הילד, אובדן פרטיות מטורף.
אף פעם לא הבנתי את הקטע הזה. אני מאד זקוקה למרחב אישי ולא הייתי יכולה לסבול דבר כזה. מה שכן, בתקופת ההנקה לפעמים מרוב עייפות הייתי משאירה אותם לישון איתי כי לא היה לי כוח אפילו לקום ולהכניס לעריסה לידי. ובתקופה שהיו פעוטות והיו באמצע הלילה באים לחדר ונכנסים למיטה שלנו - לא גירשנו אותם.

לא מכיר זו לא ראיה. הטיית זמינות קלאסית.
להבנתי ההקשר הוא לא מכיר במובן של לא מכיר בספרות המחקרית.
אתה מכיר?

המלצות גורפות לאוכלוסיה הן ניהול סיכונים המניח שרוב האנשים לא יקדישו זמן למחקר על מקרים ספציפיים ולכן המלצה גורפת תמנע תמותה.

אוסיף שאישית נמנענו מכך ככלל אני לא בטוח שמדובר היה במניעת סיכון במקרה שלנו (לא ענינו על אף קריטריון סיכון חוץ מעייפות מרובה בחלק מהמקרים).

לצערי אני כן מכיר זהירות בבקשה

בכל זאת, הסיבה שאמהות צעירות לוקחות יועצת הנקה היא מאותה סיבה שלוקחים יועצת שינה או אפילו מיילדת - חוסר בטחון עצמי שמוביל לחרדה שמפריע ללידה, להנקה ולהרדמה שמוביל לעוד יותר חרדה וחוזר חלילה.
ואולי הסיבה שאמהות צעירות לוקחות יעוץ הנקה שינה ודולה הוא מרצון לעשות את הכל מראש בצורה הכי טובה ולחסוך קשיים, כאבים , תסכולים ועוד?
אפשר ללדת גם בלי דולה,אבל זו תהיה ברוב המקרים חוויה פחות טובה.
אפשר להניק בלי יועצת הנקה, וזו לפעמים תהיה חוויה לא נחמדה, לא מוצלחת, כואבת, לעיתים לטווח קצר יותר , ואת כל זה אפשר לחסוך עם ידע מוקדם.

הפתרון הכי נח וכיפי לשינה עם תינוק שאני מצאתי הוא עריסה מתחברת.
אני לא אשקר שבמרבית הלילות התינוק נרדם איפשהו באמצע במיטה שלי ואין לי מושג מתי הוא הגיע לשם, אבל בשאיפה הוא נמצא בעריסה היעודית שלו וזה גם קל להניח אותו שם.
ממשרד הבריאות: שינה משותפת באותה מיטה מעלה את הסיכון לחנק משמיכות, כריות או מההורים עצמם המתהפכים תוך שינה
מרבית הסיכון הוא משמיכות וכריות, שזה סיכון דומה לשמיכות וכריות במיטת התינוק (נניח מגן עריסה קראתי שגם לא מומלץ , כמה באמת נמנעים מזה?)
כאשר האמא לא מעשנת או צורכת אלכוהול אין באמת סיכון משמעותי.
אני לא נכנסתי לזה ממש לעומק, אבל ראיתי עבודות שטענו ככה. כמו למשל זו
וזו גם העמדה פה של UNICEF
יש להם גם מדריך על סמך המחקרים
בסך הכל הסיכון קטן, והסיכון של לישון בטעות עם התינוק בסביבה לא מוכנה גדול יותר

נערך לאחרונה ב:
ואולי הסיבה שאמהות צעירות לוקחות יעוץ הנקה שינה ודולה הוא מרצון לעשות את הכל מראש בצורה הכי טובה ולחסוך קשיים, כאבים , תסכולים ועוד?
אפשר ללדת גם בלי דולה,אבל זו תהיה ברוב המקרים חוויה פחות טובה.
אפשר להניק בלי יועצת הנקה, וזו לפעמים תהיה חוויה לא נחמדה, לא מוצלחת, כואבת, לעיתים לטווח קצר יותר , ואת כל זה אפשר לחסוך עם ידע מוקדם.

תבדילו בין תחומים בהם ייעוץ וליווי הם יסוד מוסד, לבין מה שנקרא "טמטום צרכניסטי".

בעבר כל אשה נעזרה ב"דולה" וב"יועצת הנקה" - אחות, אמא, דודה או סבתא.
שלא לדבר שהלידה הייתה בבית וכללה סיוע וליווי משפחתי גם בתקופת ההחלמה.
מה בין זה לבין "יועצת מנשאים"(?!)

בנוגע לקניות לקראת הלידה,
כדאי להתייעץ עם משפחה / חברים מנוסים מה באמת צריך ונחוץ ומה הרשתות מנסות "לדחוף" לכם בטענה שזה יקל על החיים.

קחו בחשבון שיתכן ותקבלו מתנות ממשפחה וחברים. מתנות נפוצות ביותר: שמיכות, צעצועים, בגדים 0-3.

מה בין זה לבין "יועצת מנשאים"(?!)
יועצת מנשאים שכל כך הטרידה פה את הקהל, זו בסך הכל מישהי חינמית שמגיעה מטעם החנות, שעוזרת להתאים מנשא ספציפי לצרכים ייעודיים, למדוד את המנשאים ולהרגיש אותם, וככה לבחור את המתאים.
לא משלמים על ההגעה שלה, זה כמו כל איש מכירות. ולדעתי די פרקטי, יש משהו בלהרגיש את המנשא עלייך.

יועצת מנשאים שכל כך הטרידה פה את הקהל, זו בסך הכל מישהי חינמית שמגיעה מטעם החנות, שעוזרת להתאים מנשא ספציפי לצרכים ייעודיים, למדוד את המנשאים ולהרגיש אותם, וככה לבחור את המתאים.
לא משלמים על ההגעה שלה, זה כמו כל איש מכירות. ולדעתי די פרקטי, יש משהו בלהרגיש את המנשא עלייך.

אם כבר אמרת,
אז שתדעו שבנוגע למשאבות חלב- אם אתם מעוניינים לרכוש - יש חנויות שאפשר להתנסות במשאבה לפני רכישה.

תגידו לי בבקשה, איך הגענו מזה:
חשבנו שבדרך לעצמאות כלכלית להתחיל ולתעד את המסע שלנו לעבר עצמאות כלכלית
ליועצות הנקה ומנשאים.

תגידו לי בבקשה, איך הגענו מזה:

ליועצות הנקה ומנשאים.
נראה לי שאפשר לפצל את הדיון מההודעה הזו והלאה:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 34
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15