• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות עמית לעמית בארץ

האם אתם מרוצים מהלוואות p2p

• השקעתי ב eloan וכן

הצבעות: 1 0.3%
  • השקעתי ב eloan ולא

הצבעות: 27 8.3%
  • השקעתי בטריאה וכן

הצבעות: 33 10.2%
  • השקעתי בטריאה ולא

הצבעות: 15 4.6%
  • השקעתי בבלנדר וכן

הצבעות: 10 3.1%
  • השקעתי בבלנדר ולא

הצבעות: 13 4.0%
  • השקעתי ב btb וכן

הצבעות: 22 6.8%
  • השקעתי ב btb ולא

הצבעות: 12 3.7%
  • השקעתי באחר וכן

הצבעות: 4 1.2%
  • השקעתי באחר ולא

הצבעות: 0 0.0%
  • לא השקעתי ושוקל בחיוב

הצבעות: 70 21.5%
  • לא השקעתי ולא מתכנן

הצבעות: 153 47.1%

• סך הכל מצביעים
    325
מישהו חושב שתהיה בעיית נזילות בקרוב?
מחשיד אותי כל העניין עם העלאת הריבית, בעיקר מפחידות אותי הלוואות שלא צמודות לפריים, בפלטפורמות אחרות מbtb כמו טריאה ובלנדר יש הלוואות צמודות לפריים?

מישהו חושב שתהיה בעיית נזילות בקרוב?
מחשיד אותי כל העניין עם העלאת הריבית, בעיקר מפחידות אותי הלוואות שלא צמודות לפריים, בפלטפורמות אחרות מbtb כמו טריאה ובלנדר יש הלוואות צמודות לפריים?
כן. ברגע שנהיה ברור שהמצב הכלכלי בעולם במגמת התדרדרות משכתי את הכל מטריא. קיבלתי את הרוב המוחץ אבל חלק תקוע עדיין במצב משיכה וחלק נמצא ההלוואות בהליך גביה (קרי כנראה אבודות). גם אם לא אראה מהם עוד שקל עדיין אהיה ברווח. אעדכן לגבי הרווח הכולל ברגע שלפחות הכספים שלא בגביה יגיעו לחשבון בנק שלי.

כן. ברגע שנהיה ברור שהמצב הכלכלי בעולם במגמת התדרדרות משכתי את הכל מטריא. קיבלתי את הרוב המוחץ אבל חלק תקוע עדיין במצב משיכה וחלק נמצא ההלוואות בהליך גביה (קרי כנראה אבודות). גם אם לא אראה מהם עוד שקל עדיין אהיה ברווח. אעדכן לגבי הרווח הכולל ברגע שלפחות הכספים שלא בגביה יגיעו לחשבון בנק שלי.
מעניין מה קורה לפטפורמות p2p באהר"ב בתקופה הזו?

בנתיים הפחתת הערך בשל פיגורים ממשיכה לעלות. עומד עכשיו על 3.5% מהסכום הכי גבוהה שאי פעם היה לי בטריא ברגע נתון, שזה בערך חצי מהכסף שנותר לי בתוך הפלטפורמה וממתין להנזלה, וכרבע מסך הרווחים השקליים ב-lifetime מהפלטפורמה.

בנתיים הפחתת הערך בשל פיגורים ממשיכה לעלות. עומד עכשיו על 3.5% מהסכום הכי גבוהה שאי פעם היה לי בטריא ברגע נתון, שזה בערך חצי מהכסף שנותר לי בתוך הפלטפורמה וממתין להנזלה, וכרבע מסך הרווחים השקליים ב-lifetime מהפלטפורמה.
מעניין בbtb לא ראיתי איזה שהי עלייה בפיגורים

מעדכן שbtb העלו את דמי הניהול מ0.5% ל0.6%.
הם גם שינו את מדיניות החבר מביא חבר שלהם, לע"ד הבלתי מקצועית, יש לי חשש מסוים שהם קצרים בכסף.
לא אוהב את זה, האמת גם לא קיבלתי שום מייל\הודעה על השינוי בדמי ניהול, פשוט נכנסתי למערכת וראיתי.
בנוסף ביקשתי כמה הסברים על מה הם מתכננים לעשות מבחינת מדיניות מתן הלוואות חדשות ולא קיבלתי שום תגובה.
החלטתי כרגע לשלוח בקשה למשיכה של כ92% מהכספים מהמערכת, זה מריח לי לא טוב.
כרגע חושש במיוחד מהדברים הבאים:
- העלאה מסיבית יותר של דמי ניהול - תרחיש בסבירות בינונית
- עלייה בכישלונות האשראי בצורה שתוריד את התשואה עד אי כדאיות כלכלית בייחס לפקדון בבנק תרחיש בסבירות בינונית
- עליית ריבית מספיק גבוהה שתהרוג את כדאיות הכלכלית בהשקעה בפלטפורמה באופן כללי תרחיש בסבירות נמוכה, נניח 5-6%.
מחכה להסברים טובים מהם אחרת אני בטוח יעזוב(הם אמורים ליצור קשר לפני הוצאה סופית מהמערכת).
שוב לא המלצה לטוב ולרע רק דעה אישית

נערך לאחרונה ב:
משתף על הסיבוב שלי עם טריא:
לפני כשנה נכנסתי לטריא כדי לבחון אותם ולבחון את כלי הp2p באופן כללי

שמתי 10k ש"ח ולאחר שנה נראה שהתשואה המוצגת נטו היא 3.6% - סך הכל די מה שציפיתי

מצד שני עכשיו ביקשתי למשוך את כל הסכום וכתוב כי יש הלוואות בסך ~600 ש"ח בפיגור והחברה תעשה מאמצים להחזירם ושיטפטפו לי אותם עם הזמן.
כלומר כרגע הם יעשו העברה של 10,360-600 = 9,760.
אז נכון לעכשיו נראלי שאני בכלל מופסד... ובוא נראה גם כמה זמן ייקח לכסף לעבור לחשבון.

מה שמעצבן - למה שיכתבו לי בדאשבורד הראשי שיש לי 10,360? זה מצג שווא בעיני!
כשרוצים למשוך את הסכום, פתאום זה פחות?

מה שמעצבן - למה שיכתבו לי בדאשבורד הראשי שיש לי 10,360? זה מצג שווא בעיני!
כשרוצים למשוך את הסכום, פתאום זה פחות?
יש שם שתי אפשרויות, לראות את הסכום, או את הסכום בהפחתת ערך הלוואות בעקבות פיגורים.

מעדכן שהם התחייבו לי לשנה בכתב להשאיר את דמי הניהול, ולא להעלות אותם, כרגע אני נשאר. יעדכן אם תיהיה התפתחות.

נראה לי שגם רוב משקיעי האג״ח בהפסד בשנה האחרונה.
עדיין לא שמעתי על תספורות. מה שירד, יעלה בחזרה.

במקרה של הלוואה חברתית... כמה מאמץ הם יעשו לגבות חוב של 600 ש"ח? רק לקחת עו"ד יעלה להם יותר.

במקרה של הלוואה חברתית... כמה מאמץ הם יעשו לגבות חוב של 600 ש"ח? רק לקחת עו"ד יעלה להם יותר.
נכון ולכן אני לא מתקרב להלוואות חברתיות לצרכנים רק לעסקים שהם הלוואות בסכומים גדולים יותר

מעדכן שמשכתי את השארית האחרונה של הכספים מטריא, הם מציעים אפשרות של לקנות ממני את ההללאות בפיגור לפי שערוך שווי שלהם על בסיס הסיכוי שהם מעריכים לקבל את הכסף מהלווה. העדפתי לבצע את המשיכה לפי הערכת השווי שלהם מאשר להשאיר את הכספים שם ולקוות\לחכות לתהליך הגביה.
בסופו של דבר, ה-IRR שלי בטריא יצא 2% שקלי, נקי נטו אחרי עמלות ומסים. הסכום שאיבדתי בעת המשיכה מהללואות בפיגור הוא כמעט זהה לסך הרווח נטו, כל שלולא ההלוואות הללו (או אם הייתי מחכה ומקבל והגביה הייתה מצליחה) ה-IRR היה יוצא בערך 4%.

מעדכן שמשכתי את השארית האחרונה של הכספים מטריא, הם מציעים אפשרות של לקנות ממני את ההללאות בפיגור לפי שערוך שווי שלהם על בסיס הסיכוי שהם מעריכים לקבל את הכסף מהלווה. העדפתי לבצע את המשיכה לפי הערכת השווי שלהם מאשר להשאיר את הכספים שם ולקוות\לחכות לתהליך הגביה.
בסופו של דבר, ה-IRR שלי בטריא יצא 2% שקלי, נקי נטו אחרי עמלות ומסים. הסכום שאיבדתי בעת המשיכה מהללואות בפיגור הוא כמעט זהה לסך הרווח נטו, כל שלולא ההלוואות הללו (או אם הייתי מחכה ומקבל והגביה הייתה מצליחה) ה-IRR היה יוצא בערך 4%.
קיבלת החזר מקרנות ההגנה?
כל חודש ההפרשה אליהן גדלה מעט, אבל ההחזר מהן, לפחות אצלי, הוא אפס עגול.

ב2016 שמתי כ10K ש"ח בטריא
ב2018 ביקשתי למשוך את מלוא הסכום
מיד קיבלתי קצת פחות מ10,500
בפריסה על פני שנה וחצי מאז עוד כ300 ש"ח
סה"כ קיבלתי מהם חזרה 10,750

כרגע - 2022, אחרי 4 שנים - על הנייר הם עדיין חייבים לי כ200 ש"ח שנמצאים בתהליכי גבייה (ואני לא יודע אם אני אקבל אותם אי פעם)

ב2016 שמתי כ10K ש"ח בטריא
ב2018 ביקשתי למשוך את מלוא הסכום
מיד קיבלתי קצת פחות מ10,500
בפריסה על פני שנה וחצי מאז עוד כ300 ש"ח
סה"כ קיבלתי מהם חזרה 10,750

כרגע - 2022, אחרי 4 שנים - על הנייר הם עדיין חייבים לי כ200 ש"ח שנמצאים בתהליכי גבייה (ואני לא יודע אם אני אקבל אותם אי פעם)
על פניו נדמה שהתשואה הייתה כ2.5% בשנים הללו, לא רע לתקופה בייחס למה שהבנק נתן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nicepo1 הלוואות עמית לעמית בחול - לנדינג קלאב שוק ההון 79
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה