• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטק - מה עושים שם ?

הסיבה הפשוטה למשכורות הגבוהות בהייטק לעומת תחומים אחרים הם ששולי הרווח גבוהים מאוד ביחס לתחומים אחרים.

בעניין העבודה מהבית, מלבד ההרגלים של המעסיקים והצורך הפסיכולוגי לא להיות בודד, העבודה בצוותים לעתים פרודקטיבית יותר, בעיקר כשיש ישיבות ותיאומים שנדרש לעשות בין חברי צוות שונים וצוותים שונים.

ואין ממשקים בין כותב הקוד לאחרים (ראש צוות, קולגה שעובד על דבר דומה, קולגה שבקיא בתחום, מחלקה אחרת)?
מעניין איך בכל תחום הדברים נראים אחרת. אצלנו כל אחד עובד על התיק שלו וכל היום מתייעצים איך לטעון, מה לטעון וכו'.

ההודעה שציטטת לא מייצגת את רוב האנשים הנורמטיביים בהייטק (או בכלל?). בוודאי שיש ממשקים בין אנשים שעובדים הרבה פחות טוב מאשר פנים מול פנים. זה לא ייחודי להייטק, אני מתאר לעצמי שזה נכון לכל תחום.

אני עובד מהבית כבר חודשיים וכרגע אין צפי לחזרה למשרד (גם מי שרוצה, יכול להגיע רק פעמיים בשבוע וכפוף להרבה מגבלות).
האם אני מספיק לעשות יותר דברים מאשר במשרד? לרוב כן. האם אני נהנה מהעבודה באותה מידה? חד משמעית לא.

@minimizer
גם ההודעה שלך לא מייצגת את כולם. עובדה שגם אני וגם @1337justme מרגישים שהתפוקה גדלה במאות אחוזים.

זה לא יכול לקרות בלי שהממשקים האינטרנטיים יעבדו טוב יותר מאשר פנים מול פנים.

לא הבנתי את העקיצה על הנורמטיביות. אני לא המצאתי את העבודה מהבית בהייטק, זה התחיל בתחילת עידן האינטרנט. כמו הרבה דברים חדשים, יכול להיות שלאנשים מהדור הישן זה לא נראה נורמטיבי, אז מה?

גם לקרוא חדשות באינטרנט או לעשות קניות און ליין לא היה נורמטיבי פעם.

התכוונתי לניסוחים שלך ש"עובדים הולכים להתנקם במעסיקים", שזה כנראה המשך מדיון אחר שבו אתה מפתח תאוריות קונספירציה על חברות שמבזבזות את הזמן והכסף שלהן על ראיונות פיקטיביים.

יכול להיות שיש אנשים שעבורם ממשקים בלתי אמצעיים עובדים פחות טוב, כנראה שזה לא המצב לרוב האנשים.
עובדה שהרוב המוחלט של חברות ההייטק לא עובדות מהבית, למרות שהן לא "אנשים מהדור הישן".

התכוונתי לניסוחים שלך ש"עובדים הולכים להתנקם במעסיקים", שזה כנראה המשך מדיון אחר שבו אתה מפתח תאוריות קונספירציה על חברות שמבזבזות את הזמן והכסף שלהן על ראיונות פיקטיביים.
אני לא היחיד שחושב שראיונות פיקטיביים קורים. מה גם שזה לא "קונספירציה" של כל המעורבים בחברה לעשות את זה. בדרך כלל הבוס למעלה יודע שהוא לא רוצה לגייס. הצוותים למטה לא ידעו את זה, אז הם מסננים מועמדים עד שצריך לחתום על חוזים. ואז הבוס "נזכר" שיש משבר והכל מתבטל.
אבל החברה נשארה עם המוניטין של "חברה שמגייסת במשבר" והם לא שכחו לפרסם פוסטים על הגיוס (שלא התקיים בסוף) בלינקדין במהלך ה"הצגה".

יכול להיות שיש אנשים שעבורם ממשקים בלתי אמצעיים עובדים פחות טוב, כנראה שזה לא המצב לרוב האנשים.
עובדה שהרוב המוחלט של חברות ההייטק לא עובדות מהבית, למרות שהן לא "אנשים מהדור הישן".
ציטטתי מישהו מאוד מקושר בתעשייה. מסיפורים ועדויות של אנשים רבים, הוא "סידר" עבודה למאות אנשי הייטק ישראלים.
אם הוא אומר שאנשים פונים אליו כדי להיערך לנקמה שלאחר הקורונה, אז אני מאמין לו.

אגב, זה לא המשך של הדיון על הגיוסים הפיקטיביים אלא זו תופעה בפני עצמה. אתה מנסה למצב אותי בתור משתמש שמפיץ פייק?
עד עכשיו, יש לי מוניטין טוב באתר ואני בסך הכל עומד מאחורי דברים שכתבתי לאורך השנים.

נערך לאחרונה ב:
אם הוא אומר שאנשים פונים אליו כדי להיערך לנקמה שלאחר הקורונה, אז אני מאמין לו.
יש להם את זה ביותר ילד בכיתה ג'?
אף פעם לא יוצא שום דבר טוב ב"נקמה".
היום אתה על הגל מחר אתה טובע...

יש להם את זה ביותר ילד בכיתה ג'?
אף פעם לא יוצא שום דבר טוב ב"נקמה".
היום אתה על הגל מחר אתה טובע...
נקמה זה מונח ש- @minimizer השתמש בו. יאיר זסלבסקי כתב שפונים אליו במסגרת "ההערכות ליום שאחרי״.
בסך הכל יהיו מהנדסים טובים שיעברו מחברה לחברה, זה לא משהו שלא קורה בזמנים רגילים ואף אחד לא יידע שזו בעצם "נקמה".

הסיבה הפשוטה למשכורות הגבוהות בהייטק לעומת תחומים אחרים הם ששולי הרווח גבוהים מאוד ביחס לתחומים אחרים.
או שאין רווח בכלל ושורפים מלא כסף אז מה זה משנה עוד כמה מליונים :)
בתחום הזה יש את החברות הכי רווחיות והכי בזבזניות ביחד :)

מה עושה מתכנת ? מה עושה מהנדס תוכנה ? מה תכלס העבודה ?
רק שתהיה בעניינים, הייטק ומשכורות גבוהות זה לא רק מהנדסי תוכנה (זה רק תחום אחד שנגזר ממדעי המחשב). יש מהנדסי חשמל וחומרה, אלגוריתמאים ועוד
אני רואה שאתם משתמשים במונח לכתוב קוד. אבל מה זה אומר ?
תכנית מחשב כתובה בשפה בינארית (0,1) שמאותתת לחומרה להעביר זרם או לא, בגדול. כתיבת קוד זה לכתוב אוסף של פקודות בשפה מסוימת (שמתרגמת לשפה בינארית בסוף) שמבצעת כל מיני פעולות. למשל קוד שמזהה אם המשתמש לחץ על Y ומריץ קוד אחר או שמזהה שנלחץ N ויוצא מהתוכנית
הנה עוד הסבר:
https://www.codeconquest.com/what-is-coding/how-does-coding-work/

זה אומר שמבקשים ממך תוכנה שתעשה משהו מסוים ? האם מתכנתים נעזרים במשהו בשביל לכתוב תוכנה ?
זה יכול להיות תוכנה, זה יכול להיות כמה תוכנות וזה יכול להיות חלק מתוכנה. מתכנתים נעזרים בכלל הידע שלהם או של אחרים כדי לפתור תתי משימות שפתרונם נחוץ כדי לכתוב את התוכנה. הקוד זה קטע טקסט שאח"כ עובד קימפול (הידור), כלומר מומר לשפה שהמחשב מבין.

מי מממן את אותם אנשי הייטק שעלות שכרם למעסיק היא 70000 וצפונה ? שהרי אם קיימת חברת הייטק עם 10 עובדים היא צריכה תזרים חודשים למשכורות של בין 5ל- 7 מיליון ? מאיפה מגיע הכסף לאותה חברה ? מדובר בסכומים אדירים אם משווים לתעשיות אם מקצועות אחרים (לדוגמא משרד עו"ד שמעסיק 10 עובדים עלות השכר נמוכה בהרבה).
יש גם "אנשי הייטק" שמרוויחים הרבה פחות, בד"כ מתחילים או אנשים פחות מוכשרים או כאלה שלא יודעים מה הם שווים. חברה קטנה וענייה יכולה לשלם במניות במקום חלק מהשכר (או כל השכר) או שמעסיקים מפתחים פחות מנוסים שייקח להם יותר זמן לבצע את המשימה ולא בצורה הכי טובה. ככל שהביצוע קריטי יותר ודורש פיתוח מהיר, לוקחים סיכון ומעסיקים אנשים יקרים יותר (סיכון גבוה = תשואה גבוהה יותר)
בגדול הכסף מגיע בהתחלה מהשקעות - יכול להיות היזם שחסך כסף ומשלם למפתח כמה חודשים תוך כדי שהוא מחפש משקיעים גדולים יותר ו"מוכר" להם את הרעיון - מציע להם להשקיע בחברה שלו תמורת אחוזים.

האם יכול להיות מצב שבעוד מספר שנים ההייטק לא יהיה מבוקש? הרי אנחנו רואים היום כמה הטכנולוגיה חשובה
לא סביר אם כי יתכן כי האופי של העוסקים בתחום ישתנה. העולם מתקדם ואנחנו ממשיכים לתת פתרונות לכל מיני בעיות של העולם (כולל בעיות של העולם הראשון כמו שיעמום), אוטומציה של תהליכים וייעול.

למה לא כל המתכנתים עובדים מהבית אם כל היום נדרש לשבת מול המחשב ?
לא המתכנתים מחליטים בד"כ וגם אם כן הרבה יעדיפו להגיע למשרד. יש אנשים שלא מסוגלים לעבוד מהבית משלל סיבות: אין להם את התנאים (ציוד, אווירה), הם צריכים מסגרת, צריכים חברה, יעילים יותר כשעובדים עם אנשים. גם לא כל העבודה היא מול מחשב - עורכים פגישות וישיבות, מציירים על לוח, דנים עם אנשים על בעיות וגם מגיעים ללקוחות בשביל להטמיע מוצרים ולתת תמיכה.

אילו תכונות צריכות להיות למתכנת מצליח ? ואילו טיפוסים לא יצליחו בהייטק ?
לתחומים שונים דרושים יכולות שונות. אוטודידקטיות חשובה לכולם, יכולת לפתור בעיות, הרצון ללמוד ולהשתפר, תושייה (מה ששמתי לב שחסר אצל הרבה מתכנתים מחו"ל), תשוקה למקצוע, עמידה בזמנים ועוד.
מי לא יצליח? יש אנשים שזה פשוט לא בשבילם. אולי הם לא מתחברים לזה, אולי זה קשה להם מדי, אולי קשה להם לעמוד בלחצים ואולי הם באו לתחום כי "שמעתי שמרוויחים ים".

עוד סיבה למשכורות הגבוהות בהייטק: בהייטק , ברוב החברות, או שהחברה שלך היא בן ה2-3 המובילות בעולם בתחומה, ועושה/תעשה הרבה כסף, או שהיא תיסגר.

ועובדי החברה הם גורם קריטי בהצלחה או בכישלון, והביקוש להם גדול.

וכל זה כמובן משפיע על כל הענף, גם על חברות המתמודדות עם תחרות פחות חזקה.

או שאין רווח בכלל ושורפים מלא כסף אז מה זה משנה עוד כמה מליונים :)
בתחום הזה יש את החברות הכי רווחיות והכי בזבזניות ביחד :)
אכן, לא השלמתי את התמונה המלאה - גם מי שלא מרוויח סנט ושורף מאות מיליוני דולרים נאלץ ליישר קו עם המשכורות של שאר התעשייה.

נקמה זה מונח ש- @minimizer יאיר זסלבסקי כתב
מפתיע אותי שאתה שב ומצטט את האיש הזה. בחור תמוה מאוד שכנראה מקדיש 2-3 שעות ביום לשרשורים בצרות בהייטק, רובם המוחלט הטרלות (שהיו מצחיקות בהתחלה, עכשיו די חוזרות על עצמן). אתה מאמין למה שהוא כותב?

אתה מאמין למה שהוא כותב?

אני דווקא מאמין לרוב הדברים שהוא כותב, אבל:

א) ברור שמדובר באדם עם הפרעה כלשהי
ב) כל מה שהוא כותב לא באמת מעניין אותי, או אף אחד שאני מכיר

בסך הכל יהיו מהנדסים טובים שיעברו מחברה לחברה, זה לא משהו שלא קורה בזמנים רגילים ואף אחד לא יידע שזו בעצם "נקמה".

אם יהיו מהנדסים טובים שיעברו מחברה לחברה וזה לא משהו שלא קורה בזמנים רגילים, אז למעשה אתה אומר שיהיו מעברים של מהנדסים טובים כמו שתמיד יש. כלומר אנשים יעברו מסיבות X ו Y כמו תמיד, רק שהפעם אתה מחליט שזאת "נקמה" נסתרת שאף אחד לא יידע עליה.
ממש טיעון הגיוני, מקווה שלא הוכחת ככה טענות במבחנים במתמטיקה. :)

אם יהיו מהנדסים טובים שיעברו מחברה לחברה וזה לא משהו שלא קורה בזמנים רגילים, אז למעשה אתה אומר שיהיו מעברים של מהנדסים טובים כמו שתמיד יש. כלומר אנשים יעברו מסיבות X ו Y כמו תמיד, רק שהפעם אתה מחליט שזאת "נקמה" נסתרת שאף אחד לא יידע עליה.
ממש טיעון הגיוני, מקווה שלא הוכחת ככה טענות במבחנים במתמטיקה. :)
כשמהנדס עובר מחברה X לחברה Y, האם אתה יכול לדעת מדוע הוא עשה את זה? לא.
האם צופה מן הצד יכול לראות שזה "נקמה"? לא.

לזה התכוונתי בתגובה שלי. עבור צופה מן הצד, זה סתם מעברים מחברה לחברה, בגלל סיבות הזויות כמו עוד 20 ש"ח בתן ביס, אבל עבור אנשים שמכירים את הנפשות הפועלות הסיבה (של חלקם) היא חוסר הגמישות של החברה במשבר הקורונה.

נערך לאחרונה ב:
אני דווקא מאמין לרוב הדברים שהוא כותב, אבל:

א) ברור שמדובר באדם עם הפרעה כלשהי
ב) כל מה שהוא כותב לא באמת מעניין אותי, או אף אחד שאני מכיר
כנראה שיש לו איזו טראומה ממלחמת לבנון, אבל מה זה קשור לתוכן שלו, שהוא איכותי ברובו?

התוכן שלו איכותי כמו ערוץ 24.

כשמהנדס עובר מחברה X לחברה Y, האם אתה יכול לדעת מדוע הוא עשה את זה? לא.
האם צופה מן הצד יכול לראות שזה "נקמה"? לא.

לזה התכוונתי בתגובה שלי. עבור צופה מן הצד, זה סתם מעברים מחברה לחברה, בגלל סיבות הזויות כמו עוד 20 ש"ח בתן ביס, אבל עבור אנשים שמכירים את הנפשות הפועלות הסיבה (של חלקם) היא חוסר הגמישות של החברה במשבר הקורונה.

אבל אתה מבלי לדעת את הסיבה החלטת שזה נקמה בעקבות הקורונה.
אם כמות המעברים תהיה זהה לתקופות אחרות, למה שנסיק שזה דווקא מהקורונה?

אבל אתה מבלי לדעת את הסיבה החלטת שזה נקמה בעקבות הקורונה.
אם כמות המעברים תהיה זהה לתקופות אחרות, למה שנסיק שזה דווקא מהקורונה?
ההסקה לא מתבצעת מהמעברים, אלא מדיווח עצמאי של אנשים.
במקרה הספציפי שלנו, יאיר זסלבסקי דיווח שפנו אליו אנשים לקראת המעבר. מכאן (ומעוד מקורות) ניתן להסיק שיש מספיק אנשים שמתכוונים לפעול.
מקור נוסף לחוסר שביעות רצון של אנשים הוא פוסטים (לפחות 2 ביומיים האחרונים ב"צרות בהייטק") של אנשים שרוצים להמשיך לעבוד מהבית.
אתה אולי תניח שהאנשים האלה לא ייפעלו, אבל אני חושב שחלקם ייסגרו חשבונות לאחר המשבר.

אני לא מבין למה אתה "מחפש אותי" ומנסה לתפוס אותי על שטויות.
אני בטוח שאתה הבנת בדיוק למה התכוונתי ושלא מדובר כאן במדע מדוייק.

ההסקה לא מתבצעת מהמעברים, אלא מדיווח עצמאי של אנשים.
במקרה הספציפי שלנו, יאיר זסלבסקי דיווח שפנו אליו אנשים לקראת המעבר. מכאן (ומעוד מקורות) ניתן להסיק שיש מספיק אנשים שמתכוונים לפעול.
מקור נוסף לחוסר שביעות רצון של אנשים הוא פוסטים (לפחות 2 ביומיים האחרונים ב"צרות בהייטק") של אנשים שרוצים להמשיך לעבוד מהבית.
אתה אולי תניח שהאנשים האלה לא ייפעלו, אבל אני חושב שחלקם ייסגרו חשבונות לאחר המשבר.

אני לא מבין למה אתה "מחפש אותי" ומנסה לתפוס אותי על שטויות.
אני בטוח שאתה הבנת בדיוק למה התכוונתי ושלא מדובר כאן במדע מדוייק.

הבנתי אותך, אני פשוט לא מסכים איתך ועם הסקת המסקנות שלך.
האם יהיו מספר אנשים שלא היו מרוצים בתקופה האחרונה מהתנהלות כלשהי בחברה ויחליטו לחפש עבודה אחרת? בוודאי. כמו שקורה כל הזמן בהייטק. כל ההגדרות האלה של נקמות וסגירת חשבונות נשמעות לי מופרכות, סוג של לעשות פיל מעכבר.

הבנתי אותך, אני פשוט לא מסכים איתך ועם הסקת המסקנות שלך.
האם לדעתך, התקופה הנ"ל היא Leverage של המעסיקים להרעות את התנאים של העובדים או שזה Leverage של העובדים לשפר את תנאיהם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר ונחיה באושר ובעוני - פוסטדוק או הייטק? התפתחות אישית 40
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
F הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ? התפתחות אישית 15
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
אף ארוך שלא כדרך הטבע הייטק - הקטר הכלכלי שלי יומני מסע אישיים 19
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
S שאלות על הייטק התפתחות אישית 81
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ז בונוס שנתי בחברות הייטק אוף טופיק 26
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
D כמה קשה זה להגר לחו"ל כאיש הייטק ישראלי? התפתחות אישית 8
נ הייטק-גם לגרועים במתמטיקה? התפתחות אישית 79
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
S חברות הייטק שנותנות RSU התפתחות אישית 20
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
S חשיבות גידור מט״ח לעובדים בתעשיות ייצוא (הייטק) שוק ההון 0
1 האם הייטק חזר כבר? אוף טופיק 1
I "הייטק ביטוח" של הייטקזון צרכנות פיננסית 21
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
O הייטק אחוזים אופציות אוף טופיק 5
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
W הייטק בגיל מבוגר? התפתחות אישית 19
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
יבגני_ל חשבון הייטק בבנק הבינלאומי (לחברי הייטק-זון) צרכנות פיננסית 99
H השקעה בנדל"ן בפארק הייטק אשדוד נדל"ן 12
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
O הייטק או מגזר ציבורי אוף טופיק 13
wa11a מועדון לקוחות הייטק זון צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה