• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטק - מה עושים שם ?

ההעסקה עצמה זה בונוס, אבל הרווח העיקרי של המדינה הוא מהמיסים שהחברה משלמת, וגם המיסים שהעובדים ה"יקרים" משלמים זה בונוס.
יש הרבה יתרונות לעבודה מהמשרד, מה שאתה מדבר עליו זה לא השיקול.
ההעסקה למנקים/טבחים וכו' זה תוצר חיובי של הקפיטליזם שמשפר את המצב גם של החלשים יותר בחברה.

ההחלטות החשובות בחברה מתקבלות ליד מכונת הקפה.

אני חוזרת רגע לנושא השרשור ומרשה לעצמי להזכיר שהייטק זה לא רק קוד.
בהייטק יש אנשי מוצר, שיווק, מכירות (שהם אגב שיאני השכר כנראה אם מסתכלים על הבונוסים שלהם), אנשי חווית משתמש וגרפיקאים, אנשי מחקר ואנשים שעוסקים באסטרטגיה, בביזנס, יש עניינים משפטיים וענייני שתדלנות, יש מומחי רגולציה ואנשי כספים ויש סתם לוגיסטיקה - אז לשאול מה עושים בהייטק, זו שאלה עם תשובה מאוד רחבה מעבר ללשבת מול מחשב ולכתוב קוד.

לגבי השאלה:
אילו טיפוסים לא יצליחו בהייטק ?

אנשי הייטק (ולא רק מתכנתים) בטוחים שאם הם מרוויחים שכר יותר גבוה מאנשי הלואו-טק זה מוכיח שהם איכותיים יותר. בתכלס, ההייטק, כולל סטארטאפים מאוד נחשבים ונוצצים, מלא באנשים בינוניים כמו כל מקום. בסוף, גם עבודת קוד וגם עבודת הייטק היא שונה ומגווונת, לפעמים יש ציפייה ליצירתיות והגדלת ראש, לפעמים צריך זריזות, לפעמים צריך סבלנות, לפעמים הכי חשוב יחסי אנוש או התאמה לתרבות ארגונית וכל מיני שילובים של הדברים.
אני לא חושבת שקיים טיפוס שיצליח או לא יצליח בהייטק, זה פשוט תלוי באיזה תפקיד ובאיזו חברה.

ומשהו לגבי העבודה מהבית - זה נכון שזה אפשרי, וכשאין ילדים בין הרגליים הפרודוקטיביות מצויינת, אבל המפגש האישי והאינטרקציה הבלתי רשמית היא באמת זו שמביאה את ההברקות.

אנשי הייטק (ולא רק מתכנתים) בטוחים שאם הם מרוויחים שכר יותר גבוה מאנשי הלואו-טק זה מוכיח שהם איכותיים יותר. בתכלס, ההייטק, כולל סטארטאפים מאוד נחשבים ונוצצים, מלא באנשים בינוניים כמו כל מקום. בסוף, גם עבודת קוד וגם עבודת הייטק היא שונה ומגווונת, לפעמים יש ציפייה ליצירתיות והגדלת ראש, לפעמים צריך זריזות, לפעמים צריך סבלנות, לפעמים הכי חשוב יחסי אנוש או התאמה לתרבות ארגונית וכל מיני שילובים של הדברים.
אני לא חושבת שקיים טיפוס שיצליח או לא יצליח בהייטק, זה פשוט תלוי באיזה תפקיד ובאיזו חברה.

.

מה נחשב לואוטק ומה נחשב הייטק?

מעולם הרכב: גלגל זה לואו-טק. מערכת מניעת סטיה מנתיב זה היי-טק.

לואו-טק לרוב:
מעט פיצ'רים
וותיקה
לא מתוחכמת
טיפשה
אנלוגית

היי-טק לרוב:
רבת פיצ'רים
חדישה
מתוחכמת
חכמה
דיגיטלית

ההחלטות החשובות בחברה מתקבלות ליד מכונת הקפה.
מה זה עוזר לעובד מן המניין?
אתה מציע לצותת לצותת לשיחות של בכירים ליד מכונת הקפה?

נסיון להגדרה, מוזמנים לתקן:
עבודה בהייטק פירושה עבודה בפיתוח של דברים אשר יעבדו באופן אוטומטי.
לואו טק - כל השאר. או שלא עוסק בפיתוח או שאין אוטמציה במוצר המוכן.

מה זה עוזר לעובד מן המניין?
אתה מציע לצותת לצותת לשיחות של בכירים ליד מכונת הקפה?
לא, אני מציע להיות חלק מהדיון. היו פעמים שלא הצלחנו להבין במשך חודשים פערי תפיסה מול קבוצת אחות בארהב, ובנסיעה של שבוע הבנתי הכל. פנים מול פנים, בקפה, או בפאב, יספרו לך מה ששנה לא תבין בשיחות פורמליות רבות משתתפים. היו פעמים שלקח לי חצי שנה להבין מה ראיתי בכלל, בגלל פערי תפיסה.
מבחינת השפעה, לפעמים לתקן נזק שהוא עדיין קטן, בשיחה מקרית, הרבה יותר קל מלעצור את זה בהמשך, אחרי שכוון לא נכון מתוקשר.
אני לא רואה איך חברה יכולה לעבוד *לאורך זמן* בצורה כזו של עבודה מהבית. הכל יתפרק. כבר עכשיו רואים את זה עם גיוס עובדים, שאי אפשר להדריך אותם.

אני לא רואה איך חברה יכולה לעבוד *לאורך זמן* בצורה כזו של עבודה מהבית. הכל יתפרק. כבר עכשיו רואים את זה עם גיוס עובדים, שאי אפשר להדריך אותם

אצלנו גייסו מישהו בתחילת מרץ והוא עשה תהליך הכשרה בזום. זה לא אידיאלי, אבל אפשרי. יש גם הרבה חברות שעובדות בצורה מבוזרת בלי קשר לקורונה.
אני מסכים שחברה שלא היה נהוג בה לעבוד מרחוק תתקשה עם זה מאוד לאורך זמן, אבל אם חברה כבר מורגלת לכך, והתקשורת מרחוק מתנהלת באותה רמה של פתיחות כמו שיחה במסדרון, זה אפשרי.

אני לא בטוח אם האמירה הסמויה היא שרווקים לא רוצים לעבוד במשרד ולא מעוניינים בשיחות חולין על קפה, אבל אם כן, בעיני זה רחוק מהמציאות
שיחות חולין זה נחמד, אבל רשימת הנושאים מאכזבת (לפחות במקום עבודה שלי).

לא, אני מציע להיות חלק מהדיון. היו פעמים שלא הצלחנו להבין במשך חודשים פערי תפיסה מול קבוצת אחות בארהב, ובנסיעה של שבוע הבנתי הכל. פנים מול פנים, בקפה, או בפאב, יספרו לך מה ששנה לא תבין בשיחות פורמליות רבות משתתפים. היו פעמים שלקח לי חצי שנה להבין מה ראיתי בכלל, בגלל פערי תפיסה.
מבחינת השפעה, לפעמים לתקן נזק שהוא עדיין קטן, בשיחה מקרית, הרבה יותר קל מלעצור את זה בהמשך, אחרי שכוון לא נכון מתוקשר.
אני לא רואה איך חברה יכולה לעבוד *לאורך זמן* בצורה כזו של עבודה מהבית. הכל יתפרק. כבר עכשיו רואים את זה עם גיוס עובדים, שאי אפשר להדריך אותם.
מה דעתך על שיחות קפה וירטואליות בזום? האם עד כדי כך קשה לייצר פתרון טכנולוגי מהסוג הזה?
אפשר גם לאכול מול המסך עם כל הצוות, לא?

נערך לאחרונה ב:
מה דעתך על שיחות קפה וירטואליות בזום? האם עד כדי כך קשה לייצר פתרון טכנולוגי מהסוג הזה?
הבוס האמריקאי שלי ניסה. באמת. איזה 20 איש בצוות (לא flat), בכלל לא פותחים וידאו. זה נהיה הסטנדרט שם בפועל. אני פותח, מנסה להכניס קצת עניין. ועוד 15 בלי וידאו ב mute. ושיהיה ברור, זה שעות העבודה שלהם, לילה שלי. כמו דגים. אולי עם ישראלים עובד, לא יודע, איתם לא.

אני חוזרת רגע לנושא השרשור ומרשה לעצמי להזכיר שהייטק זה לא רק קוד.
בהייטק יש אנשי מוצר, שיווק, מכירות (שהם אגב שיאני השכר כנראה אם מסתכלים על הבונוסים שלהם), אנשי חווית משתמש וגרפיקאים, אנשי מחקר ואנשים שעוסקים באסטרטגיה, בביזנס, יש עניינים משפטיים וענייני שתדלנות, יש מומחי רגולציה ואנשי כספים ויש סתם לוגיסטיקה - אז לשאול מה עושים בהייטק, זו שאלה עם תשובה מאוד רחבה מעבר ללשבת מול מחשב ולכתוב קוד.

לגבי השאלה:

ומשהו לגבי העבודה מהבית - זה נכון שזה אפשרי, וכשאין ילדים בין הרגליים הפרודוקטיביות מצויינת, אבל המפגש האישי והאינטרקציה הבלתי רשמית היא באמת זו שמביאה את ההברקות.

הערה יחידה,
אנשי מכירות (בהייטק, אבל לא רק) לא מקבלים בונוסים אלא *עמלה* על הצלחתם.
בדרך כלל משכורות של אנשי מכירות היא עם בסיס נמוך (בוודאי יחסית ל-R&D) אבל התקרה שלהם הרבה יותר גבוהה, כתלות בביצועים שלהם.
ולכן כמאמר הקלישאה: יש 2 סוגים של אנשי מכירות1
1. טובים
2. חדשים

(ג. נאות, הכותב עוסק במכירות בהייטק אחרי לא מעט שנים "בצד השני" כבודק תוכנה או מפתח).

אפשר גם לאכול מול המסך עם כל הצוות, לא?

לא עובד. לא אצלנו לפחות (יושבים בגרמניה אבל צוות מאוד מגוון תרבותית. ויותר ישראלים מגרמנים D: )

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר ונחיה באושר ובעוני - פוסטדוק או הייטק? התפתחות אישית 40
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
F הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ? התפתחות אישית 15
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
אף ארוך שלא כדרך הטבע הייטק - הקטר הכלכלי שלי יומני מסע אישיים 19
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
S שאלות על הייטק התפתחות אישית 81
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ז בונוס שנתי בחברות הייטק אוף טופיק 26
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
D כמה קשה זה להגר לחו"ל כאיש הייטק ישראלי? התפתחות אישית 8
נ הייטק-גם לגרועים במתמטיקה? התפתחות אישית 79
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
S חברות הייטק שנותנות RSU התפתחות אישית 20
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
S חשיבות גידור מט״ח לעובדים בתעשיות ייצוא (הייטק) שוק ההון 0
1 האם הייטק חזר כבר? אוף טופיק 1
I "הייטק ביטוח" של הייטקזון צרכנות פיננסית 21
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
O הייטק אחוזים אופציות אוף טופיק 5
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
W הייטק בגיל מבוגר? התפתחות אישית 19
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
יבגני_ל חשבון הייטק בבנק הבינלאומי (לחברי הייטק-זון) צרכנות פיננסית 99
H השקעה בנדל"ן בפארק הייטק אשדוד נדל"ן 12
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
O הייטק או מגזר ציבורי אוף טופיק 13
wa11a מועדון לקוחות הייטק זון צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה