• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"הייטק ביטוח" של הייטקזון

ilyaf

משתמש רגיל
דירוג
77
היי,

לפני כשבוע היו אצלנו בעבודה נציגים של הייטקזון. הם טענו שהייטקזון פתחו סוכנות ביטוח להייטקיסטים שמצליחה להשיג תנאים טובים בזכות כוח הקניה שלהם, והציעו בין היתר לעשות בדיקה (חינם וללא התחייבות) של הביטוחים הקיימים ושל המוצרים הפנסיוניים שברשותנו ובמידת הצורך להציע חלופות.
הסכמתי לערוך בדיקה כזו אצלי, ו(כצפוי?) קיבלתי הצעה למספר שינויים.
כמובן שאני לא ממהר לעשות שינויים בלי להבין שזה לטובתי (בין השאר הדגשתי בפני הנציג שמה שמעניין אותי זה קודם כל הוזלת דמי ניהול ורק אחר כך תשואות, ולא להיפך), ואחשוב שוב אחרי שאקבל יותר פירוט על מה שנכתב (הסוכן שלח לי בינתיים את ההמלצות במייל והציע לתאם פגישה). אבל על פניו נשמע שהם אכן מציעים משהו משתלם. הנה כמה מהדברים שלבקשתי נשלחו אלי במייל:
  1. פנסיה שלך במגדל – ניתן לעבור לאלטשולר + לשלם פחות + להרוויח יותר (השוואת ביצועים למטה) , דמי ניהול באלטשולר יהיו 0.1% מצבירה ו1.49% מהפקדה (אתה משלם 0.16 ו2.1)
  2. חלוקה בין פנסיה למנהלים אצלך לא אופטימלית , אתה מפקיד את הרוב לביטוח מנהלים שהוא סתם יקר ומעט מידי לפנסיה – צריך לחלק בצורה חכמה יותר
  3. ביטוח בריאות – אתה משלם 155 שח בחודש, אפשר לשדרג אותו לביטוח מתאים יותר וגם להוזיל את העלות
למיטב הבנתי (כפי שגם כתבתי לו במייל חוזר) -
1. ההצעה לגבי מגדל אכן נשמעת מעניינת, אבל כדאי לוודא שאין חיתום רפואי בעת המעבר
2. אני מפקיד את הרוב לביטוח מנהלים בעקבות המלצה של יועץ פרטי שאני מכיר וסומך עליו ב100%, והסיבה היא שביטוח אכ"ע בביטוח מנהלים הרבה יותר טוב מאשר בקרן פנסיה. כן אפשר לשקול להבנתי פתרונות אלטרנטיביים, שגם אנשים מכאן הציעו לי בזמנו (כמו מטריה ביטוחית, שלא הייתה קיימת כשנפגשתי עם היועץ הפרטי), אבל להבנתי זה עניין עדין שכדאי להתייעץ לגביו קודם עם מישהו שמבין בתחום ושאני בטוח שאין לו אינטרסים (כמו היועץ שציינתי).
3. גם פה ביקשתי להבין מה בדיוק הביטוח ה"משודרג" כולל, ולוודא שיש ביטול תקופות המתנה ואין חיתום בעת המעבר. וגם פה להבנתי כדאי להתייעץ עם מומחה.

מה דעתכם?
האם מישהו מכם מכיר את הסוכנות הזו ואיכותה?
והאם פספסתי משהו מבחינת מה שהוצע לי?
(כרגע אני מתכנן להיפגש איתו ולשמוע את הפרטים הנוספים, אבל להסכים למעבר רק לאחר שאתייעץ עם היועץ הפרטי. פשוט היועץ הפרטי לוקח לא מעט עבור הייעוץ שלו, כך שעוד לא בטוח מתי אקבע איתו..)

תודה!

נ.ב כרגע המוצרים הפנסיוניים שלי נמצאים בטיפול של סוכן מטעם מקום העבודה (תחת סוכנות אגם לידרים), למעט קרן ההשתלמות שהעברתי להלמן עוקב מדד במסגרת קבוצת הרכישה של 8200 (שלגביה אכן לא הומלצו לי שינויים גם בהייטקזון, כנראה שהם גם הבינו שזה אחלה דיל :)), והביטוח הרפואי (והסיעודי) הוא תחת סוכן ממקום עבודה קודם בסוכנות מבטח סימון). שני הסוכנים שציינתי לא מרגישים לי טובים במיוחד לאור התנהלות עבר איתם, כך שאין לי איזה קשר איתם שחשוב לי לשמר.. אולי רק כדאי לציין שאני בדיוק אמור להגיש תביעה לביטוח הרפואי, משער שכדאי להמתין לאישורה לפני שעושים בו שינויים?

נערך לאחרונה ב:
אתה מודע לעובדה שהפנסיה של אלטשולר שחם היא בפנסיות ברירת מחדל?
רק על השקר הזה הייתי פוסל שאותם.
תהנה:
https://mof.gov.il/hon/Pages/DefaultPensionFund.aspx

חחח הבנתי.תודה על הטיפ.
אז להבנתי, אני יכול להצטרף לאלטשולר בתנאים שמפורטים פה גם ללא צורך בחיתום רפואי ואין להם אפשרות לסרב לקבל אותי?
זאת אומרת, אלא אם אני מפספס משהו, תכלס אין לי שום סיבה שלא לעבור לאטשולר בקרן פנסיה, אם זה מוזיל לי את דמי הניהול..
אגב, יש לי סיכוי לקבל תנאים יותר טובים מזה בקרן פנסיה? התחלתי להפקיד לשם רק לפני שנתיים, אז אין לי שם עדיין המון כסף (פחות ממאה אלף שח), כך שלא בטוח מה כוח המיקוח שלי בינתיים.

מה השקר? הם המליצו לו על אחת מהקרנות הזולות בשוק, ולמרות שקרנות ברירות מחדל לא מתגמלים סוכנים על הפנייה.
מה השקר? שהם לא אמרו לו בפירוש שיש רשימה של קרנות מוזלות שהוא יכול להצטרף אליהן...
כן, זה נקרא שקר, כי הם לא חשפו לי את הפרט החשוב הזה וגרמו לו לחשוב שהתנאים האלו מגיעים רק דרך הסוכנות שלהם.

חחח הבנתי.תודה על הטיפ.
אז להבנתי, אני יכול להצטרף לאלטשולר בתנאים שמפורטים פה גם ללא צורך בחיתום רפואי ואין להם אפשרות לסרב לקבל אותי?
זאת אומרת, אלא אם אני מפספס משהו, תכלס אין לי שום סיבה שלא לעבור לאטשולר בקרן פנסיה, אם זה מוזיל לי את דמי הניהול..
אגב, יש לי סיכוי לקבל תנאים יותר טובים מזה בקרן פנסיה? התחלתי להפקיד לשם רק לפני שנתיים, אז אין לי שם עדיין המון כסף (פחות ממאה אלף שח), כך שלא בטוח מה כוח המיקוח שלי בינתיים.
אולי יש קטע של אכשרה לביטוח אובדן כושר עבודה למקרה שנניח השתמת בכזה במגדל וכו'.
אתה נכנס לאתר שלהם ויכלו להצטרף לקרן פנסיה מבלי לדבר עם אף אחד.

לגבי התנאים אתה תמיד יכול לפנות אליהם ולנסות, תבדוק מה המסלול שלך ותבדוק תשאות בקרנות אחרות שנים אחורה(זה לא בהכרח יעיד על מה יהיה כי אף אחד לא יכול לדעת).
יש את הבלוג הזה שעוסק בנושאים הפנסיונים:
https://pensuni.com/
**לא ממליץ ולא מייעץ**

ההמלצות שלהם טובות והגיוניות.
לגבי ביטוח המנהלים - מוצר יקר וגרוע.
את ביטוח הנכות (אכ"ע) של הפנסיה ניתן "לשדרג" באמצעות "מטריה ביטוחית" זולה (גגל את זה).

מי שחשוד בכל הסיפור הזה הוא הסוכן שלך שמפנה אותך לביטוח המנהלים שמהווה מוצר נחות בכל פרמטר לעומת החלופות.

רק על השקר הזה הייתי פוסל
אין פה אפילו חצי משפט של שקר. למה לקטול סתם ?
עדיף תשאל למה אף אחד אחר לא נתן את אותה ההמלצה לפני כן....
סך הכל המלצה על קרן פנסיה זולה יותר שהיא גם ברירת מחדל. המלצה מאוד הגיונית.
לא חושב שהם אמרו לו כי ההצטרפות רק דרכם.
ממה שדיברתי איתם בזמנו כן יש להם הצעות מעניינות למוצרים אחרים.

ההמלצות שלהם טובות והגיוניות.
לגבי ביטוח המנהלים - מוצר יקר וגרוע.
את ביטוח הנכות (אכ"ע) של הפנסיה ניתן "לשדרג" באמצעות "מטריה ביטוחית" זולה (גגל את זה).

מי שחשוד בכל הסיפור הזה הוא הסוכן שלך שמפנה אותך לביטוח המנהלים שמהווה מוצר נחות בכל פרמטר לעומת החלופות.
אבדוק,תודה.
לגבי הסוכן - אם אתה מדבר על הסוכן במקום העבודה שלי, אז הוא אכן לא משהו,אם כי הוא דווקא הציע להכניס יותר כסף לקרן פנסיה (אם כי לא אמר מילה על מטריה ביטוחית).
לגבי היועץ הפרטי שהייתי אצלו,לא חושד בו לרגע...הוא עשה עבודה מדהימה עבורי עוד כמתנדב בעמותה בזמנו, וסידר לאבא שלי ביטוח סיעודי פרטי רטרואקטיבית (עניין שקרה רק בזכותו,כי לחברת הביטוח לא היה שום אינטרס לבטח רטרו אדם סיעודי, חוץ מהקטע הפרסומי שקרה בזכות הלחץ שהוא הפעיל עליהם) שדי "הציל" אותנו כשאבא שלי הפך סיעודי. יותר סביר שזה מוצר שעוד לא היה קיים כשנפגשתי איתו (ב2017-2018). (הוא לא עדכן אותי לגבי קרן ברירת מחדל כי בזמנו הייתי רק בביטוח מנהלים, את ההפרשה לקרן פנסיה התחלתי כבר אחרי מכמה סיבות).

אין פה אפילו חצי משפט של שקר. למה לקטול סתם ?
עדיף תשאל למה אף אחד אחר לא נתן את אותה ההמלצה לפני כן....
סך הכל המלצה על קרן פנסיה זולה יותר שהיא גם ברירת מחדל. המלצה מאוד הגיונית.
לא חושב שהם אמרו לו כי ההצטרפות רק דרכם.
ממה שדיברתי איתם בזמנו כן יש להם הצעות מעניינות למוצרים אחרים.
טוב אחי...
תאמין לסוכן שממליץ לך על פנסיה עם מסלול "זול" יותר מבלי לציין שהמסלול הזה קיים גם בלעדיו.
בנוסף לזה, למה אמרו לו דווקא על אלטשולר ולא ציינו את כלל הקרנות?

המוצר קיים כבר מסוף 2016 , באותה תקופה היו אפילו דמי ניהול טובים יותר, אבל פחות חברות.
לא יודע. אולי הוא לא הכיר את זה,או שהיו שיקולים נוספים. אשאל אותו בפגישה הבאה.

סביר שזה מוצר שעוד לא היה קיים כשנפגשתי איתו (ב2017-2018)
כן, זה קיים קצת מעל שנה אם אני זוכר נכון, מוצר חדש, למיטב ידיעתי רק מנורה והראל קיבלו אישור לשווק אותו כרגע

יועץ פרטי שאני מכיר וסומך עליו
שילמת לו מכספך על הפגישות? אם לא, הוא לא יועץ אלא סוכן.
שביטוח אכ"ע בביטוח מנהלים הרבה יותר טוב מאשר בקרן פנסיה
בזה אפשר להטיל ספק, במיוחד כשאתה בהייטק. שים לב שככל שהגיל שלך עולה, הביטוח הזה מתייקר מאוד.
מטריה ביטוחית
אם יש לך מחלות ידועות, שים לב שההצהרת בריאות של המטריה היא דיי רחבה ויש מצב שיחריגו לך מחלות קיימות (גם אם בקרן פנסיה תתקבל ללא הצהרה בכלל).

** לא יעוץ ולא המלצה - תבדוק הכל מול היועץ.

עצה שלי אל תמהר לשנות את הביטוח הפרטי שלך קודם תבדוק מאיזו שנה הוא! היו לא מעט שינויים בדבר הזה! כמו החזרים כספיים, או בחירות מנתחים לא מרשימה.
שיקול נוסף לגביי ביטוח הבריאות , אם היית בריא כשנכנסת לביטוח הקיים ועכשיו צברת בעיות רפואיות אתה תהיה מוחרג (ללא כיסוי) בביטוח חדש.
דבר נוסף השיקול להפסקת הפקדות לביטוח מנהלים הוא מקדם הקצבה , אם המקדם נמוך (איזור 160) אתה די כלוא שם כי חבל לפספס את זה. אם הוא גבוה תעביר את ההפקדות לקרן הפנסיה ותעשה מטריה ביטוחית בתנאי שהשכר שלך לא עובר משכורת מסויימת.

קראתי את כל התכתובות , אני חושב שההמלצות שניתנו לך נהדרות ... המעבר לפנסיה אלטשולר שחם שגם זולה יותר בדמי הניהול וגם לאורך שנים ארוכות מגלה ביצועים עדיפים בעיקר בתשואה (פיננסית ודמוגרפית) מצד אחד ומחיר החיסכון במנהלים קיים שלא מצדיק המשך חיסכון על אף המקדם המובטח ... לתיקון שני אלה פוטנציאל עצום לשיפור מצבך .

גילוי נאות אני המנהל הישיר של זו שהמליצה בפניך - ואי מוכן להתמודד מקצועית מול כל מי שחושב אחרת !!! כמובן שהכול כפוף לחיתום רפואי ואיש שינוי (לרעה) במצב הרפואי

ומחיר החיסכון במנהלים קיים שלא מצדיק המשך חיסכון על אף המקדם המובטח
קיים בכל קרן פנסיה, לא רק של אלטשולר.

וגם לאורך שנים ארוכות מגלה ביצועים עדיפים בעיקר בתשואה (פיננסית ודמוגרפית) מצד אחד
נתוני עבר אומרים שהבחירה בהם תהיה כנראה הכי לא נכונה במצב הנוכחי (ואני אפילו לא בדקתי אם הוא נכון ,- הוא כנראה נכון בחלק מהמסלולים ותלוי אם בוחרים 3 או 5 שנים, את זה אני משאיר למנהל השיווק של אלטשולר לשחק).
תקרא כאן לקבל מסקנה למה לעבור לאלטשולר תהיה כנראה פעולה לא נכונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Lamur ביטוח בריאות קולקטיבי של הייטק זון צרכנות פיננסית 4
ר ונחיה באושר ובעוני - פוסטדוק או הייטק? התפתחות אישית 40
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
F הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ? התפתחות אישית 15
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
אף ארוך שלא כדרך הטבע הייטק - הקטר הכלכלי שלי יומני מסע אישיים 19
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
S שאלות על הייטק התפתחות אישית 81
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ז בונוס שנתי בחברות הייטק אוף טופיק 26
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
D כמה קשה זה להגר לחו"ל כאיש הייטק ישראלי? התפתחות אישית 8
נ הייטק-גם לגרועים במתמטיקה? התפתחות אישית 79
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
S חברות הייטק שנותנות RSU התפתחות אישית 20
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
U הייטק - מה עושים שם ? אוף טופיק 72
S חשיבות גידור מט״ח לעובדים בתעשיות ייצוא (הייטק) שוק ההון 0
1 האם הייטק חזר כבר? אוף טופיק 1
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
O הייטק אחוזים אופציות אוף טופיק 5
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
W הייטק בגיל מבוגר? התפתחות אישית 19
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
יבגני_ל חשבון הייטק בבנק הבינלאומי (לחברי הייטק-זון) צרכנות פיננסית 99
H השקעה בנדל"ן בפארק הייטק אשדוד נדל"ן 12
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
O הייטק או מגזר ציבורי אוף טופיק 13

נושאים דומים

Back
למעלה