בונוס שנתי בחברות הייטק

זבלן אוקראיני

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אני עובד בחברת הייטק ישראלית קטנה יחסית בתפקיד ג'וניור במשרה מלאה.
עוד מעט מתקרב לשנה ומתכוון לבקש לשנות את הסטטוס של הג'וניור.
אני רואה הרבה פוסטים במדברים על בונוסים שנתיים, ובחברה שלי לא נראה שמדובר על כך בכלל.
האם זה משהו שכדאי להעלות בשיחה של השינוי תנאים מג'וניור? זה משהו שרווח ברוב החברות הייטק?
ואם כן, מה גובה הבונוס ביחס לשכר החודשי בדר"כ?

תודה מראש לעונים

בורג

משתמש ותיק
דירוג
275
עוד מעט מתקרב לשנה
זו בדיוק ההגדרה של ג'וניור. אתה צריך להיות בלי ספק חזק מאוד ושכולם ידעו את זה על מנת לא להיות בקטגוריית ג'וניור אחרי שנה.
וזה מתחבר בדיוק לנושא הבונוס השנתי. דוגמא תיאורתית, נותנים בחברה שלך בונוס, מחשבים באוקטובר ומודיעים אותו בדצמבר של כל שנה. שנה שעברה עדיין לא עבדת בחברה כשחישבו אותו. השנה עדיין לא הודיעו לך על הבונוס כי רק אוקטובר.
אז סבלנות.

yossik

מודרטור
דירוג
11,433
@זבלן אוקראיני מה התפקיד שלך, כמה שנות נסיון יש לך בחברה הנוכחית ובחברות אחרות, ואיך את מגדיר את המיומנות והביצועים שלך במקום העבודה?
מנסיוני, לפעמים הטייטל ג'וניור יכול לדבוק באדם הרבה מעבר לשנה כי זה תלוי בכמה פרמטרים וחשוב ביותר זה השוואה בינך לבין העובדים הוותיקים בחברה מבחינת תפוקה, ידע ותועלת ממשית לחברה.
בדרך כלל לאחר שנה+ עוברים את משוכת הטייטל ג'וניור ומתקדמים.
היום עם הקורונה, מעסיקים מנצלים את מצב ולא מקדמים עובדים או שההנהלה מחליטה שלאור המצב החרא של השוק אין בונוסים, אין קידום ואין העלאת משכורות ומי שעדיין מחזיק במשרה/תפקיד צריך להגיד תודה.
אני לא יודע מה גודל החברה בה את מועסק, מה עתידה ומה הביטחון הכלכלי שלה ושלך.
אחד מהדברים החשובים זה מינגלינג ונטוורקים עם הוותיקים ולמשש את הדופק איתם לפני יום הערכה השנתית.
בחברה מסודרת יש ראיון שנתי של כל עובד והמנהל שלו לסיכום השנה החולפת ומה הצפי לשנה הבאה.
אני רואה הרבה פוסטים במדברים על בונוסים שנתיים, ובחברה שלי לא נראה שמדובר על כך בכלל.
האם זה משהו שכדאי להעלות בשיחה של השינוי תנאים מג'וניור?
לא, אתה לא בפוזיציה לבקש בונוס. הבונוס הוא החלטת הנהלה ואם נותנים אז לא מפלים וכולם מקבלים מהמזכירה וע דהמנכ"ל.
בדרך כלל הבונוס פרופורציונאלי לגובה השכר למעט אולי כמה אנשי מפתח ועילואים שבלעדיהם החברה לא תוכל להתקדם והם מקבלים יותר וכמובן שהכול תלוי בביצועי החברה והריווחיות שלה.
בהצלחה, תהיה צנוע בדרישות אבל אל תשכך להוסיף בראיון השנתי שלך עד כמה אתה טוב בתפקידך, עמידה בלוחות זמנים בלה, בלה, בלה.

זבלן אוקראיני

משתמש רשום
דירוג
1
זו בדיוק ההגדרה של ג'וניור. אתה צריך להיות בלי ספק חזק מאוד ושכולם ידעו את זה על מנת לא להיות בקטגוריית ג'וניור אחרי שנה.
וזה מתחבר בדיוק לנושא הבונוס השנתי. דוגמא תיאורתית, נותנים בחברה שלך בונוס, מחשבים באוקטובר ומודיעים אותו בדצמבר של כל שנה. שנה שעברה עדיין לא עבדת בחברה כשחישבו אותו. השנה עדיין לא הודיעו לך על הבונוס כי רק אוקטובר.
אז סבלנות.
תודה על התשובה.
אכן "חזק מאוד" כפי שאתה מתאר את זה, ואני מאמין שאני עוקף חברי צוות "רגילים" שלא ג'וניורים בתחומים מסויימים.
הטייטל ג'וניור הוא בעיקר בגלל שאני צעיר וקודמתי לתפקיד הנ"ל מתפקיד אחר בחברה.

תודה על ההבהרה בקשר למועד חלוקה, אמתין בסבלנות.

זבלן אוקראיני

משתמש רשום
דירוג
1
@זבלן אוקראיני מה התפקיד שלך, כמה שנות נסיון יש לך בחברה הנוכחית ובחברות אחרות, ואיך את מגדיר את המיומנות והביצועים שלך במקום העבודה?
מנסיוני, לפעמים הטייטל ג'וניור יכול לדבוק באדם הרבה מעבר לשנה כי זה תלוי בכמה פרמטרים וחשוב ביותר זה השוואה בינך לבין העובדים הוותיקים בחברה מבחינת תפוקה, ידע ותועלת ממשית לחברה.
בדרך כלל לאחר שנה+ עוברים את משוכת הטייטל ג'וניור ומתקדמים.
היום עם הקורונה, מעסיקים מנצלים את מצב ולא מקדמים עובדים או שההנהלה מחליטה שלאור המצב החרא של השוק אין בונוסים, אין קידום ואין העלאת משכורות ומי שעדיין מחזיק במשרה/תפקיד צריך להגיד תודה.
אני לא יודע מה גודל החברה בה את מועסק, מה עתידה ומה הביטחון הכלכלי שלה ושלך.
אחד מהדברים החשובים זה מינגלינג ונטוורקים עם הוותיקים ולמשש את הדופק איתם לפני יום הערכה השנתית.
בחברה מסודרת יש ראיון שנתי של כל עובד והמנהל שלו לסיכום השנה החולפת ומה הצפי לשנה הבאה.

לא, אתה לא בפוזיציה לבקש בונוס. הבונוס הוא החלטת הנהלה ואם נותנים אז לא מפלים וכולם מקבלים מהמזכירה וע דהמנכ"ל.
בדרך כלל הבונוס פרופורציונאלי לגובה השכר למעט אולי כמה אנשי מפתח ועילואים שבלעדיהם החברה לא תוכל להתקדם והם מקבלים יותר וכמובן שהכול תלוי בביצועי החברה והריווחיות שלה.
בהצלחה, תהיה צנוע בדרישות אבל אל תשכך להוסיף בראיון השנתי שלך עד כמה אתה טוב בתפקידך, עמידה בלוחות זמנים בלה, בלה, בלה.

תודה על התשובה יוסי.
הכוונה שלי ב"לבקש בונוס" בדיוק הייתה הנקודה של האם זה משהו שנהוג שכולם בחברה מקבלים.
זה משהו שבחברה הספציפית שלי לגמרי יכולים "לפסוח" על מי שלא בעניינים.
החברה שלי דווקא גדלה בזמן הקורונה, הן מבחינת רווחיות והן מבחינת כוח אדם, לכן לא רואה סיבה ש"מצב שוק חרא" יהיה תירוץ לאי מתן בונוסים שנתיים.

vigaror

משתמש ותיק
דירוג
141
אם נותנים אז לא מפלים וכולם מקבלים מהמזכירה וע דהמנכ"ל.
מי מקבל וכמה מקבל זה תלוי מדיניות חברה,
בחלק מהמקומות כולם מקבלים והסכום משתנה(לפי שכר/ הערכת עובד וכדומה) במקומות אחרים רק חלק מקבלים(TOP 10% לדוגמה) ויש גם מקומות שלא מקבלים בכלל - דבר אנשים ותיקים בחברה כדי להבין מה ההתנהלות אצלכם.

אכן "חזק מאוד" כפי שאתה מתאר את זה, ואני מאמין שאני עוקף חברי צוות "רגילים" שלא ג'וניורים בתחומים מסויימים.
הטייטל ג'וניור הוא בעיקר בגלל שאני צעיר וקודמתי לתפקיד הנ"ל מתפקיד אחר בחברה.
מה שחשוב זה איך המנהל הישיר והעקיף שלך מערכים אותך ואת זה בדרך כלל אפשר לראות בהערכת עובד

sogi

משתמש בכיר
דירוג
1,963
בחברה שלי לא נראה שמדובר על כך בכלל.
האם העלת את המחשבה שאין בחברה בונוסים בכלל?
דברים כאלה קיימים, אני עובד בחברה כזו.

אתה ציינת שזו חברה קטנה ולכן יש מצב שאין בונוסים בכלל למפתחים. כלומר, אם מישהו מקבל אז זה אולי רק אנשי שיווק והנהלה.

בקיצור תדבר עם עובדים אחרים לפני שאתה מתפדח.

הפוסטים שאתה רואה בפורום על חברות ענק ופאאנג לא מייצגים את כל השוק. האנשים האלה משתתפים יותר בפורום כי פשוט באופן טבעי הם חושבים יותר על כסף (כי הם מקבלים הרבה). יש פה חוסר ייצוג של הייטק "סטנדרטי" יותר.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
1,963
ואני חשבתי שהם משתתפים כדי לגרום לי להרגיש רע עם עצמי
לדרבן אותך
עצם זה שהאנשים האלה משתפים את המידע הזה, זה לא דבר מובן מאליו לדעתי.

במקום לשמוע סיפורי סבתא על עבודה בגוגל בשיחת מסדרון של החברה הקטנה שלך, שלא משלמים בה בונוסים, אחרי קריאה בפורום אפשר לקבל תמונה מוחשית מאוד מפי עשרות אנשים בלתי תלויים של התנאים בחברות האלה.

Oringa

משתמש ותיק
דירוג
1,041
במקום לשמוע סיפורי סבתא על עבודה בגוגל בשיחת מסדרון של החברה הקטנה שלך, שלא משלמים בה בונוסים, אחרי קריאה בפורום אפשר לקבל תמונה מוחשית מאוד מפי עשרות אנשים בלתי תלויים של התנאים בחברות האלה.
אם אתה רוצה לדעת כמה אתה שווה, אתה צריך להשוות את עצמך לאנשים בסביבה שלך וברמה שלך, ולא למנכ"לים או ראשי צוותים בגוגל שרושמים את השכר החודשי שלהם בפורום אנונימי באינטרנט.

אלכז

משתמש סולידי
דירוג
137
עצם זה שהאנשים האלה משתפים את המידע הזה, זה לא דבר מובן מאליו לדעתי.

אולי הייתי צריך להוסיף סמיילי כדי להדגיש שזה נכתב בהומור? :)
למען האמת אחרי אחד משרשורי "המשכורות" באמת הלכתי לבקש העלאה. (וקיבלתי)

sogi

משתמש בכיר
דירוג
1,963
אם אתה רוצה לדעת כמה אתה שווה, אתה צריך להשוות את עצמך לאנשים בסביבה שלך וברמה שלך, ולא למנכ"לים או ראשי צוותים בגוגל שרושמים את השכר החודשי שלהם בפורום אנונימי באינטרנט.
המסקנה שלי מהשרשורים הרבים פה היא הפוכה.
מישהו בדרגה נמוכה ממך בפאנג, מקבל לרוב יותר ממך ב-TC. אתה אפילו לא רוצה להשוות את עצמך למישהו בדרגה מקבילה לשלך...

למשל, פאנגיסט מתחיל יכול לקבל ב- TC כמו מישהו עם 5 שנות ניסיון ופאנגיסט עם 5+ שנות ניסיון יכול לקבל משכורת של מנכל 40-60 (המושג "משכורת של מנכל" הוא נתון לפרשנות, היה פה דיון על זה).

רוב המשתמשים שהציגו פה את הנתונים שלהם הם לא מנהלים/ראשי צוותים.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,436
רוב המשתמשים שהציגו פה את הנתונים שלהם הם לא מנהלים/ראשי צוותים.
א. אין fact-checker על הפוסטים האנונימיים של אנשים בפורום הזה
ב. שכר של מתכנתים זה מערב פרוע

yahud

משתמש ותיק
דירוג
363
אולי תבקש העלאה בשכר פשוט. זה אפילו יכול להיות עדיף.

amidar

משתמש ותיק
דירוג
1,041
האם העלת את המחשבה שאין בחברה בונוסים בכלל?
דברים כאלה קיימים, אני עובד בחברה כזו.
יש פה חוסר ייצוג של הייטק "סטנדרטי" יותר.

אז אני רוצה להתייחס לשתי הנקודות שכתבת:
1. אני גם עובד בחברה שאין בה בונוסים, לפחות לרובד האנשים המוחץ (קיים בונוס רק לשכבת המנהלים הבכירים ביותר, הם מהווים פחות מאחוז אחד מהחברה, ולגביהם לא מתקיים סעיף 2.
2. אני עובד בחברה ש(עדיין)יש בה את המונח\הטבה\היסטוריה\יתרון\חיסרון\בעיה\עיוות (מחקו את המיותר) שנקרא קביעות.

השאלה שהייתי רוצה להעלות כאן, וזה מאד רלוונטי בעיניי ספציפית לשרשור הזה היא:

איך הייתם מתמחרים את הדבר שנקרא קביעות ביחס ל-TC?

קחו בחשבון הנחות יסוד כמו שכר כפול או משולש מהממוצע, כדי שגם יהיה על מה לדבר באמת (בעיניי אין מה להשוות שכר מינימום\חציוני\ממוצע ל-TC של חברות הייטק אמיתיות או פאנג).

נערך לאחרונה ב:

מתכנת על

משתמש ותיק
דירוג
93
שאלה טובה יותר - איך אתם מתמחרים עבודה עם אנשים אחרים שיש להם קביעות, ואי אפשר לפטר אותם, ולא משנה מה..
בעייני, ההטבה של הקביעות די מתקזזת עם הנקודה הזאת

vigaror

משתמש ותיק
דירוג
141
איך אתם מתמחרים עבודה עם אנשים אחרים שיש להם קביעות, ואי אפשר לפטר אותם, ולא משנה מה..
בעייני, ההטבה של הקביעות די מתקזזת עם הנקודה הזאת
חלאות יש בכל מקום - גם במקומות שבהם אין קביעות,
כנ"ל לגבי רמה מקצועית בהרבה מקומות יש אנשים גרועים ללא קשר לקביעות(מניסיון עבר אני חושב שכמה שארגון גדול יותר כך יש סיכוי יותר טוב למצוא בו אנשים גרועים מקצועית).

לדעתי הבעיה המשמעותית עם הקביעות היא ברמת המעסיק, אם הוא ירצה לבצע שינוי אירגוני רחב אין ספק שיהיה לו אתגר

vigaror

משתמש ותיק
דירוג
141
קצת קשה להשוות בניהם -
כשהשוק במצב טוב לקביעות אין משמעות כשהשוק במצב על הפנים(כמו אזור שנת 2000) אז זה רלוונטי,
בגלל שרוב הזמן השוק במצב טוב אני מניח שקביעות היא פחות חשובה ביחס לTC.

לפי מה ששמעתי בהרבה ארגונים שבהם קיימת קביעות התחילו להציע חוזים אישיים במקום - זה מבטל את הקביעות(אם הייתה קיימת) ומעלה את השכר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם בונוס שנתי נלקח בחשבון לצורך חישוב יכולת החזר משכנתא? נדל"ן 9
T מה עושים עם בונוס שמן בדולרים? צרכנות פיננסית 20
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
Z האם טופס מס שנתי שמקבלים מibkr (או ברוקר אמריקאי אחר) כולל רק רווח /הפסד ממומש או גם לא ממומש? פוסטים מאיכות נמוכה 5
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
A דיווח ESPP/RSU בדו"ח שנתי למס הכנסה מיסים 2
ה טופולוגיה לדוח שנתי מיסים 4
amoramio דיווח שנתי 1301 מיסים 8
א כמה שאלות בשביל דיווח שנתי 1301 מיסים 7
S שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
F דוח שנתי (867) מהברוקר - הגיע כבר? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 11
S הגשת דוח שנתי לשכיר למס הכנסה עם טופס 867 מיסים 15
1 ניצול שנתי וקבוע של החזר מס רווחי הון שוק ההון 11
A דיווח חצי שנתי שוק ההון 4
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
E הגשתי דוח שנתי למס הכנסה - עכשיו מה? צרכנות פיננסית 24
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
נ דוח שנתי ישראלי צרכנות פיננסית 4
L דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
Yoss דו"ח שנתי - הכנסות פטורות צרכנות פיננסית 13
M דו"ח מס שנתי 1301: איך ממלאים מימושים ב- RSU, בתיק השקעות הפרטי והפקדות לגמל להשקעה? אוף טופיק 13
L מילוי דו״ח שנתי - מה מספר התיק מיסים 14
D שאלות לגבי דוח שנתי לשכיר (טופס 1301 ונספחיו) מיסים 2
A תשלום מס רווחי הון(לא חייב בדוח שנתי) צרכנות פיננסית 1
א הפקדת מלוא סכום פטור שנתי לקרן השתלמות בחודש בודד שוק ההון 6
rockafeller חישוב ברוטו שנתי צרכנות פיננסית 1
K אקסל לתקציב שנתי צרכנות פיננסית 0
F הגשת דוח שנתי דרך המפ"ל שוק ההון 10
flower דוח שנתי אינטראקטיבי שוק ההון 1
M דו"ח שנתי למס הכנסה - Interactive Brokers שוק ההון 4
Yos דוח מס שנתי - דבידנדים - ע"מ שוק ההון 6
A דוח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 36
J הגשת דו"ח שנתי ובקשה להחזר מס מיסים 29
גרהם דיווח חצי שנתי ותשלום מקדמות בגין רווחים בשוק ההון מיסים 46
T הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה לאחר מספר שנים שוק ההון 1
oz1987 חישוב ממוצע שנתי לשנת 2017 שוק ההון 8
J טופס 867/אישור מס שנתי מברוקר זר שוק ההון 4
liranviper פענוח טופס שנתי 1042-S וגם Activity Report ב Interactive Brokers שוק ההון 35
flower דוח שנתי שוק ההון 5
Q מילוי דוח שנתי אישי עי רואה חשבון - דיבידנדים שוק ההון 2
Y דו"ח שנתי - אופציות\RSU סעיף 102 שוק ההון 5
I מלוי דו"ח שנתי למס הכנסה צרכנות פיננסית 10
A דוח שנתי - חיסכון לכל ילד צרכנות פיננסית 10
always.smile אחוז חיסכון שנתי צרכנות פיננסית 2
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
T החזר מס הון על רווח שנתי מינימלי שוק ההון 3
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
ברק א. שכר יעוץ והגשת דוח שנתי אצל רואה חשבון או יועץ מס צרכנות פיננסית 9

נושאים דומים

למעלה