• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטק - הקטר הכלכלי שלי

דירוג
30
אמנם אפי ארוך שלא כדרך הטבע, אך משתדל אני מאד שלא לתקוע אותו בענייניהם של אחרים.

אני כבן 40, קורא באתר הסולידית כבר מספר שנים ופועל לפי (חלק) מעצותיה, עוד לפני שהכרתיה, מתוך אינטואיציה. אשתי, שותפתי לשגעון, קמצנית בת בזבזנים. זכיתי.
שנינו ללא כל השכלה כלכלית רשמית. רק מה שלמדנו מהחיים.

כיום 15 שנים בהייטק הישראלי על כל נפלאותיו.

ב-12 שנות נישואינו הראשונות חסכנו בצורה אגרסיבית למדי. כ-60-70% מההכנסות הלכו לחיסכון. המחשבה העיקרית מחוסר ידיעה הייתה שההייטק לא יציב. ומי שמגיע לגיל 42 מוצא עצמו בחוץ. וכן הלאה פחדים מהסוג הזה.
התכלבנו בצורה אמיתית. גרנו במחסן-פחון ב-1,100 ש"ח בחודש. כמעט ללא חופשות בארץ (ובטח שלא בחו"ל), מקסימום טיול יומי. בית קפה מדי פעם, ומסעדה ביום ההולדת. מנגד, החזקנו סובארו פשע ישנה, שנסעה עד פירוק - מינימום תיקונים. בגדים (שלי) - לובש עד שאמא שלי גוערת בי שהם נראים נורא. אשתי - מחדשת לעצמה כשאין ברירה - לא מחבבת שופינג. עיקר ההוצאות על הסופר השכונתי וביטוחים (2 ביטוח חיים לכל אחד מאיתנו וביטוחי בריאות בשל סיפור משפחתי).
בונוסים, מניות (מהעבודה) וקרן השתלמות - לא נוגעים.
סה"כ חיסכון בשנים אלו: 1.5 מיליון. לא כולל מניות.
בסיס החסכון ממענק שחרור של שנינו ומתנות חתונה. עיקר הכסף מהפקדות חודשיות ממשכורות ובוסטים מבונוסים שנתיים שלי ושל אשתי

לצערי או שמא לשמחתי, לא השקעתי את הכסף. לא הייתי בנוי לזה. ניסיתי פעם אחת, דרך הבנק 100K. הפסדתי 3,500 ש"ח באיזו נפילה רגעית, ומהפחד יצאתי. מטומטם אמיתי. אבל לפחות למדתי מהשיעור.
מאז הכסף ישב בבנק בתוכנית חסכון שהניבה לא כלום.

לאחר 12 שנים רכשנו בית עם יחידת דיור בסיוע משכנתא של 500K. לצורך כך גם פדינו את קרן השתלמות (300K) (במחשבה לאחור טעות). כיום שכ"ד מכסה את תשלומי המשכנתא ועוד נשאר 200 ש"ח עודף חודשי.
שיעור החיסכון ירד אמנם, בעקבות עליה בהוצאות. אך עדיין חוסכים כ-40% ב-4 השנים האחרונות.

נכסים כיום:
בית (שווי מוערך ע"ב ממוצע מכירות בשכונה ביד2): 2.2 מיליון.
אלפי מניות שקיבלתי מהעבודה (בעלות 0) במשך השנים, שוות היום בסביבות $1.2 מיליון (לפני מיסים)
בנוסף עוד מניות שקניתי (ישראליות) בשנה האחרונה 380K ש"ח, בכסף שחסכנו מאז קניית הבית (משכורת+4 בונוסים שנתיים)
חסכון בבנק (כרית - לא נוגעים לקטסטרופה): 130K ש"ח
קרן השתלמות (לא נזילה): 210K ש"ח
פנסיה: 740K

דיווידנדים מהמניות: +1600$ ברבעון.

המשכורת של אישתי והצבירות נמוכות בהרבה, כ-20%.

תוכניות לעתיד
להוריד סיכון מהתיק. לטעמי מוטה מניות מידי, למרות הטווח הארוך. לצורך כך מתכנן לממש מניות חו"ל בשנים הקרובות (מעט בכל שנה - זהו אירוע מס משתמעותי) ולהשקיע באג"ח. נראה. אני צריך עוד ללמוד את הנושא או להתייעץ.
עדיין לא חושב לפרוש בגיל מוקדם. מעדיף להמשיך לעבוד ולהשקיע את הכסף אותו אני חוסך עד שהחיים יכריחו אותי. בתקווה שעד אז אחסוך מספיק שמשפחתי תוכל לחיות מהפירות ללא הקרן, כך שנוכל להמשיך עד ועד בכלל.

טיפ 1. למדתי אותו השנה, שנת קורונה. מלבד העבודה שהיא עצמה סוג של תחביב שאני מאד נהנה ממנה, אין לי שום תחביבים נוספים. לכן עד השנה לא פיניתי שום זמן לעצמי. לרצונותי. מקסימום לקרוא ספר. השנה למדתי להעריך את היכולת להפסיק לעבוד בשעה סבירה נגיד 17:00 - ואת שאר הזמן להשקיע במשפחה, בילדים, וכן גם בעצמי. כמה פשוט ככה מדהים.

טיפ 2: להעביר לחסכון בתחילת החודש ולא בסופו את מה שנשאר. כי בדרך כלל לא נשאר.

טיפ 3: לדבר עם הילדים על כסף. לחשוף אותם לעולם הזה. משכורת, הוצאות, חסכון, השקעה, מניות, צריכה ועוד. קפיטליזם. לתת להם דמי כיס ע"מ לאפשר להם להתנהל בעצמם בקטן. כבר רואים שההבנה מחלחלת גם לילדים הגדולים וגם לקטנים. כל אחד לפי רמתו.

נ.ב.
הון שחור מעצבן אותי. רואה אותו בכל פינה.

נ.ב. 2
שמרו את הונכם בסוד. משפחה גרעינית בלבד. יש יותר מידי אנשים (כולל משפחה מורחבת) עם אף ארוך ונטיה לתקוע אותו דווקא אצלכם ועל התנהלותכם הכלכלית השונה. בכל מקרה - שימו פס! נראה איפה הם יהיה עוד עשור והיכן אתם

אם הבנתי נכון, נשמע שכמעט כל ההון שלך כלוא במניה של חברה אחת.
אתה מצד אחד נשמע כמו סולד מסיכון אך מצד שני נמצא בפוזיציה מאוד מסוכנת ובנוסף מספר שאתה מתכוון לצאת ממנה לאט לאט משיקולי מס.
אני הייתי נפטר מהר מהפוזיציה הזאת.

לדעתי בשלב שהגעת אליו אתה צריך להתמקד יותר בהקצאת נכסים נכונה וניהול סיכונים ופחות באם לבצע חיסכון בתחילת או סוף חודש.

שמרו את הונכם בסוד. משפחה גרעינית בלבד. יש יותר מידי אנשים (כולל משפחה מורחבת) עם אף ארוך ונטיה לתקוע אותו דווקא אצלכם ועל התנהלותכם הכלכלית השונה.
+1

אלפי מניות שקיבלתי מהעבודה (בעלות 0) במשך השנים, שוות היום בסביבות $1.2 מיליון (לפני מיסים)
בנוסף עוד מניות שקניתי (ישראליות) בשנה האחרונה 380K ש"ח, בכסף שחסכנו מאז קניית הבית
העלות היא לא 0 זה חלק מהשכר שלך ועלה לך בהרבה שעות עבודה,אני מציין כי נשמע לפי הרגישות להפסדים שציינת שאתה מתייחס לזה כמתנה או כסף שנפל מהשמיים.
להוריד סיכון מהתיק. לטעמי מוטה מניות מידי, למרות הטווח הארוך. לצורך כך מתכנן לממש מניות חו"ל בשנים הקרובות (מעט בכל שנה - זהו אירוע מס משתמעותי) ולהשקיע באג"ח. נראה. אני צריך עוד ללמוד את הנושא או להתייעץ.
מצד אחד תלמד טוב על הסיכון במניות כי כרגע אתה מאוד מרוכז במספר קטן של חברות,אפשר לפזר משמעותית את הסיכון ע"י השקעה במדד רחב יותר.
מצד שני על תמהר,תחשוב טוב ותבנה תוכנית מסודרת לפני שאתה פועל,חוסר החלטיות ושינויים ספונטניים בדרך כלל מובילים להפסדים בטווח הארוך.

לא ממליץ\מייעץ ובהצלחה.

העלות היא לא 0 זה חלק מהשכר שלך ועלה לך בהרבה שעות עבודה,אני מציין כי נשמע לפי הרגישות להפסדים שציינת שאתה מתייחס לזה כמתנה או כסף שנפל מהשמיים.

אני מחזק את זה ואף מוסיף - אפילו אם זה כן היה כסף שנפל מהשמיים, עדיין אין שום סיבה להתייחס אליו בצורה שונה.
אין כסף שיותר בסדר להפסיד. לחלק כסף לbuckets זאת טעות. money is fungible. בהתנהלות פיננסית נכונה מסתכלים רק קדימה.
אני מניח שלא היית מגיע לצבירה של 1.2$ מיליון במניה אחת ע"י בחירה לרכוש אותה, אז זה שהיא נרכשה עבורך זאת לא סיבה להישאר איתה.
שיקולי מס הם חשובים אבל אם 70% מההון הוא במניה אחת אז הם הופכים להיות זניחים בחשיבותם לאור הסיכון.

נערך לאחרונה ב:
למדתי להעריך את היכולת להפסיק לעבוד בשעה סבירה נגיד 17:00 - ואת שאר הזמן להשקיע במשפחה, בילדים, וכן גם בעצמי. כמה פשוט ככה מדהים.
שמח בשבילך! גם אני מקפיד כבר שנים לבלות לפחות פעמיים בשבוע עם הילדים את אחר הצהריים.

בלי קשר, מצטרף להמלצות למכור חלק משמעותי מהrsu, אחוז מאוד גבוה מההון שלך מושקע בחברה אחת שאתה גם חשוף אליה בכך שאתה עובד בה.
אני מניח שחלק מהrsu זה מניות שהכפילו ושילשו את ערכן לאורך השנים אז אני אישית הייתי מתחיל בהן בגלל המיסוי הנמוך יותר עליהן.

אין מה לחפש היום באגח, ולא נראה לי שזה ישתנה בטווח הקרוב
גם הדעה שלי מתחילה להשתנות (עדיין מחזיק הרבה אג"ח בתיק).

לא שאני רודף אחרי תשואות, אבל ההדפסות המסיביות שוחקות כל מוצר של חוב.
ואג"חים צמודים עוקבים אחרי המדד השקרי. כנראה שאין ברירה אלא להחזיק יותר מניות.

גם הדעה שלי מתחילה להשתנות (עדיין מחזיק הרבה אג"ח בתיק).

לא שאני רודף אחרי תשואות, אבל ההדפסות המסיביות שוחקות כל מוצר של חוב.
ואג"חים צמודים עוקבים אחרי המדד השקרי. כנראה שאין ברירה אלא להחזיק יותר מניות.
אני הצלחתי לתפוס לפני הקורונה פקדונות בתשואה של 1.5-2.5 אחוז נומינלי לשנה, לכמה שנים הקרובות אז זה עוד סביר לכסף ללא סיכון.
עכשיו גם באגח וגם בפקדונות יש ריביות מגוחכות.
כסף חדש אני מכניס למניות, לא ל s&p500, אלא למדדי מניות ערך ומניות קטנות, שהם זולים יחסית למדדים הרגילים

היי,
נתחיל מהחיוביות: חסכתם יפה מאד. המצב הכלכלי שלכם דבש.
השאלה היא רק, באיזה מחיר.
כי בתור מישהו שמעודד חיסכון ולקיחת אחריות על העתיד, אני מריח מקילומטרים (למרות שהאף שלי לא כל כך גדול לשמחתי) חסכון שנובע מחרדה כלכלית.
אני לא מתיימר לאבחן מבעד לשורות שכתבת, אבל אתה מתאר שגרת בפחון, שהתכלבתם, שזכית שאשתך קמצנית (כמוך?), שלא טסתם לחופשות וכ'ו. מדוע? אם יש לכם כסף, ואתם חוסכים, תודה לאל גם משקיעים, היה כזה נורא אם היו 100,000 פחות והייתם חיים בפחות התכלבות עם איזו חופשה נחמדה (אם זה מה שאתם רוצים כמובן, פשוט שציינת שלא הלכתם).
האם כשתלמד את ילדיך על כסף תלמד אותם להשקיע אותו בחכמה או שתעביר להם את החרדות ואת עיקרון ה"תמיד לחסוך ליום שחור" ולעולם לא להוציא שקל ממה שצריך, כי לדעתי אם זאת התוכנית עדיף שלא ללמד אותם דבר.
כסף הוא גם אנרגיה, ויש לחסוך אותו ויש לאצור את האנרגיה הזאת ולא לתת לה לזרום כשצריך, ולפעמים כדאי לדעת לשחרר. זאת מיומנות ממש כמו לחסוך.

בעיני כשטיפה משוחררים עם הכסף, הדבר עושה פלאים לחיים לאנשים שהמנגנון הטבעי שלהם הוא חיסכון. גם ההפסדים פחות כואבים כי הם נבלעים ואין לך רגשות אשמה. ה3500 שהפסדת בבורסה (סכום זעום לשכר לימוד) לא יכאבו כל כך לאדם שכן הוציא את עצמו לחופשה והוציא על עצמו סכום דומה כשרצה. אבל למי שחוסך כל שקל ונשך את שיניו והוריד את רמת החיים ללא כל הצדקה -ההפסד הזה יכאב יותר.

אין לי המלצות אליכם אבל במקומכם הייתי מנסה קצת להרגע, לקחת קצת כסף ולצאת מדי פעם להתפנק. יש לכם, הרווחתם, חסכתם, עכשיו תהנו ממנו. כסף לא אמור להחסך אך ורק לפנסיה ולהיות משולם אך ורק לרופאים ותרופות בגיל 70. אפשר לקנות גם גלידה בדרך.

אם הבנתי נכון, נשמע שכמעט כל ההון שלך כלוא במניה של חברה אחת.
אתה מצד אחד נשמע כמו סולד מסיכון אך מצד שני נמצא בפוזיציה מאוד מסוכנת ובנוסף מספר שאתה מתכוון לצאת ממנה לאט לאט משיקולי מס.
אני הייתי נפטר מהר מהפוזיציה הזאת.

לדעתי בשלב שהגעת אליו אתה צריך להתמקד יותר בהקצאת נכסים נכונה וניהול סיכונים ופחות באם לבצע חיסכון בתחילת או סוף חודש.

+1
@yanosh34 אתה צודק לחלוטין. מכיוון שמדובר במנייה לטווח ארוך, לא בדקתי את מחירהּ באופן שוטף. לכן הופתעתי לראות לאיזה שווי היא הגיעה - ולאחוזהּ בהשקעות.
אצטרך להתייעץ עם רואה חשבון ע"מ להבין מה השפעת המס על מימוש חלק מהמניות ובעיקר כמה.

@nicepo1 כמובן. ניסיתי להבדיל בין מניות RSU לבין מניות אותן רכשתי בכסף מלא.

לגבי ה"רגישות להפסדים", אני אכן מתייחס למניות ה-RSU כ"כסף שנפל מהשמיים" מבחינת כל רווח שיהיה - הוא רווח. זה ה"טריק הפסיכולוגי" שלי כלפי עצמי, להסתכל על מניות ה-RSU כמניות לטווח ארוך, שחלקן, שניתנו לפני 12, 13 שנים שווים היום פי 10 ויותר ממחיר ההענקה.
היו תקופות של ירידות. שחבר'ה במסדרונות המשרד דיברו על מימושים בגלל ירידות רצופות של מספר ימים של 10% ויותר, בעוד אני חישלתי עצמי.

מצד שני, זה הביא אותי למצב בו רוב ההשקעות שלי במניה אחת. לא בריא. לא סולידי.
אגב, אותו הלך רוח הביא אותי לעבור למסלול מנייתי בקרן השתלמות. בעיקר כי אני מבין שאינני זקוק לכסף הזה בטווח הקצר. כך שקצת התחסנתי בפני הרגישות - בעיקר כי הבנתי שפעלתי בפזיזות בהשקעה הראשונה.

*מלבד העבודה (שהיא בעצמה סוג של תחביב, שאני מאוד נהנה ממנו) אין לי שום תחביבים
@i3arnon @optimum כוונתי היא שאני אוהב פיתוח תוכנה וממש נהנה מהעבודה ומהאתגרים איתם אני מתמודד ביום-יום.

בעצם אם לחדד, פיתוח תוכנה שמתממשקת עם העולם האמיתי זה הדבר שהכי מעניין ומרתק אותי. אז רובוטיקה ומערכות בית חכם יכולים להיות אחלה תחביב. בינתיים הם לא. אני עוד צריך להעמיק את הידע שלי בנושא.

היי,
נתחיל מהחיוביות: חסכתם יפה מאד. המצב הכלכלי שלכם דבש.
השאלה היא רק, באיזה מחיר.
כי בתור מישהו שמעודד חיסכון ולקיחת אחריות על העתיד, אני מריח מקילומטרים (למרות שהאף שלי לא כל כך גדול לשמחתי) חסכון שנובע מחרדה כלכלית.
אני לא מתיימר לאבחן מבעד לשורות שכתבת, אבל אתה מתאר שגרת בפחון, שהתכלבתם, שזכית שאשתך קמצנית (כמוך?), שלא טסתם לחופשות וכ'ו. מדוע? אם יש לכם כסף, ואתם חוסכים, תודה לאל גם משקיעים, היה כזה נורא אם היו 100,000 פחות והייתם חיים בפחות התכלבות עם איזו חופשה נחמדה (אם זה מה שאתם רוצים כמובן, פשוט שציינת שלא הלכתם).
האם כשתלמד את ילדיך על כסף תלמד אותם להשקיע אותו בחכמה או שתעביר להם את החרדות ואת עיקרון ה"תמיד לחסוך ליום שחור" ולעולם לא להוציא שקל ממה שצריך, כי לדעתי אם זאת התוכנית עדיף שלא ללמד אותם דבר.
כסף הוא גם אנרגיה, ויש לחסוך אותו ויש לאצור את האנרגיה הזאת ולא לתת לה לזרום כשצריך, ולפעמים כדאי לדעת לשחרר. זאת מיומנות ממש כמו לחסוך.

בעיני כשטיפה משוחררים עם הכסף, הדבר עושה פלאים לחיים לאנשים שהמנגנון הטבעי שלהם הוא חיסכון. גם ההפסדים פחות כואבים כי הם נבלעים ואין לך רגשות אשמה. ה3500 שהפסדת בבורסה (סכום זעום לשכר לימוד) לא יכאבו כל כך לאדם שכן הוציא את עצמו לחופשה והוציא על עצמו סכום דומה כשרצה. אבל למי שחוסך כל שקל ונשך את שיניו והוריד את רמת החיים ללא כל הצדקה -ההפסד הזה יכאב יותר.

אין לי המלצות אליכם אבל במקומכם הייתי מנסה קצת להרגע, לקחת קצת כסף ולצאת מדי פעם להתפנק. יש לכם, הרווחתם, חסכתם, עכשיו תהנו ממנו. כסף לא אמור להחסך אך ורק לפנסיה ולהיות משולם אך ורק לרופאים ותרופות בגיל 70. אפשר לקנות גם גלידה בדרך.
@סול אתה אכן מנתח אותי די במדויק. אבל עצם רכישת הבית לפני 4 שנים ורכישת כלל המוצרים והרהיטים שעלו הרבה כסף, באופן די פרדוקסלי גרם לי (לנו) לשחרר (מעט).

מאז ההוצאות שלנו על מחיה עלו ומנגד כמו שציינתי אחוז החסכון ירד. לא אגיד מבלים במסעדה כל שבוע, אנחנו לא שם. אבל הגענו לאיזה איזון סביר, שמתאים לנו.
החרדות (שהיו) התמתנו עם הצטברות החסכון וההשקעות והנדל"ן (פסיכולוגי לגמרי!!!).

בכל מקרה, תודה לכולם על התגובות. כמה אנשים אבחנו אותי באופן די מדוייק...

אצטרך להתייעץ עם רואה חשבון ע"מ להבין מה השפעת המס על מימוש חלק מהמניות ובעיקר כמה.
לא צריך רוא"ח כדי להבין בדיוק סביר מה השפעת המס.
מה שקיבלת מהמעביד (שווי ביום ההענקה) זה הכנסה, וחייב במס הכנסה. השאר זה רווח הון, וחייב במס רווחי הון.
אם המניה עלתה פי 10 מההענקה אז זה פשוט - 25% מס (בערך).

החלק הקשה הוא לא כמה תשלם אלא כמה תחסוך ע"י דחייה - הרי בסופו של דבר צריך לשלם מס. זה תלוי בנעלמים כמו כמה זמן תחזיק במניה, מה תהיה התשואה ועוד.

לדעתי זה שיקול משני מאוד בהשוואה לסיכון שבמניה בודדת.

אישית מכרתי את רוב ה-RSU מהמעסיק הקודם, וכלום מהמעסיק הנוכחי. אז יש לי ייצוג יתר חריף של מניה אחת או שתים, אבל רחוק מלהיות רוב התיק.

אם המניה עלתה פי 10 מההענקה אז זה פשוט - 25% מס (בערך).
אני מניח בהסתברות לא מבוטלת שרווחי הון עבורו זה 28% בגלל מס יסף.
אם מניחים רווחי הון של 28% אז במקרה שהמניה עלתה פי 10 המס יהיה 30.2%.
גם לדעתי לא צריך רו"ח בשביל זה.

אגב, ככל שרכיב המס נמוך יותר כך הרווח מדחיית המס נמוך יותר (בעוד שהסיכון נשאר זהה), זו בעיני עוד סיבה למהר ולמכור את המניות שעלו פי 10.

נערך לאחרונה ב:
אגב, ככל שרכיב המס נמוך יותר כך הרווח מדחיית המס נמוך יותר (בעוד שהסיכון נשאר זהה), זו בעיני עוד סיבה למהר ולמכור את המניות שעלו פי 10.
אשמח להסבר או דוגמא של המשפט הזה :)

אשמח להסבר או דוגמא של המשפט הזה :)
נניח שקיבלתי rsu ב100 שח של חברה x.
נשווה בין שתי אפשרויות:
1. אני מחזיק את הrsu.
2. אני מוכר את הrsu, משלם 50 שח למס הכנסה וקונה את מניות x ב50 שח שנותרו לי.

נניח שהמניה עלתה ב10%, במצב 1 אני ארוויח 7.5 שח נטו, במצב 2 אני ארוויח 3.75 שח נטו.
לעומת זאת אם המניה תרד ב10% אני אפסיד בשני המקרים 5 שח נטו.
=> תוחלת הרווח בrsu גבוהה משמעותית מהשקעה זהה באותה המניה שלא דרך rsu בגלל דחיית המס.
יש אנשים שההטבה הזו שווה להם את הסיכון שבהחזקת מניה בודדת במקום מדד רחב.

עכשיו, אני הצגתי מצב שבו המס הוא 50%, אם המס הוא רק 30% (מניה שעלתה פי 10) ניתן לראות שהפער בין מצב 1 ל2 קטן בצורה משמעותית ולכן הרווח מדחיית המס קטן למרות שהסיכון שבהחזקת מניה בודדת נשאר זהה.
מקווה שיצא ברור...

נערך לאחרונה ב:
סטטוס נכון לסוף רבעון שני 2021.

שווי מניות שקיבלתי מהעבודה: $1.49 מיליון (לפני מיסים), $1.04 מיליון (לאחר מיסים - משוער).
שווי מניות ישראליות: 410K ש"ח (קניתי עוד + רווח)
חסכון בבנק (כרית - לא נוגעים לקטסטרופה): 150K ש"ח
קרן השתלמות (לא נזילה): 311K ש"ח
פנסיה: 860K
ביטוח מנהלים (לא ציינתי בפוסט המקורי): 750K

נחמד לראות, שבהשתלמות למשל, 63% מהגידול בחצי הראשון של השנה מגיע מהרווחים, רק 37% הוא מההפקדות.
די דומה גם בפנסיה.

בעקבות העצות כאן, מכרתי חלק קטן מהמניות בשווי עשרות אלפי ש"ח במחשבה לבזר השקעות. דיברתי עם יועץ השקעות במטרה להשקיע את הכסף, אך דמי הניהול שדרש - 2% נשמעו לי גבוהים מדי, אז ירדתי מזה.
לבסוף, חלק הארי מהכסף הוצאתי על הוצאה אחת צפויה ושמחה והוצאה נוספת קצת פחות, השאר הלך לכרית. מקווה שלזמן קצר.

בעקבות העצות כאן, מכרתי חלק קטן מהמניות
במחשבה לבזר השקעות.
לבסוף, חלק הארי מהכסף הוצאתי על הוצאה
אני די בטוחה שאנשים לא המליצו כאן למכור את ה- RSU במטרה לבזבז את הכסף אלא במטרה להשקיע אותו:>

דיברתי עם יועץ השקעות במטרה להשקיע את הכסף, אך דמי הניהול שדרש - 2% נשמעו לי גבוהים מדי, אז ירדתי מזה.
אז בסוף במקום להוציא 2% מהסכום הוצאת את רובו:>

תראה, כתבתי קצת בציניות/בצחוק.
סה״כ נשמע שאתם באמת חוסכים מעצמכם הרבה וזה בסדר גמור (לדעתי) ברמת החיסכון שלכם להוציא על עצמכם כסף.
ועדיין…
לא נשמע שהמכירה הזו של ה-RSU היתה מיועדת להוצאה, אלא נראה שהיא ״נגררה״ לשם בגלל חוסר מוכנות וחוסר הבנה של איך אתם רוצים לראות את התיק ההוליסטי שלכם ובאיזה כלים תרצו לתחזק/להחזיק את הנכסים/השקעות שלכם. ולכן שווה להשקיע בחלק הזה זמן ומחשבה.

אגב, כתבת שיש לך תיק השקעות בבנק. איך התיק מורכב ומי החליט על ההרכב הזה? האם ההשקעה בבנק מתאימה לכם? אם כן למה לא השקעת את ה- RSU שמכרת בתיק ההשקעות הזה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר ונחיה באושר ובעוני - פוסטדוק או הייטק? התפתחות אישית 40
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
F הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ? התפתחות אישית 15
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
S שאלות על הייטק התפתחות אישית 81
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ז בונוס שנתי בחברות הייטק אוף טופיק 26
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
D כמה קשה זה להגר לחו"ל כאיש הייטק ישראלי? התפתחות אישית 8
נ הייטק-גם לגרועים במתמטיקה? התפתחות אישית 79
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
S חברות הייטק שנותנות RSU התפתחות אישית 20
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
U הייטק - מה עושים שם ? אוף טופיק 72
S חשיבות גידור מט״ח לעובדים בתעשיות ייצוא (הייטק) שוק ההון 0
1 האם הייטק חזר כבר? אוף טופיק 1
I "הייטק ביטוח" של הייטקזון צרכנות פיננסית 21
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
O הייטק אחוזים אופציות אוף טופיק 5
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
W הייטק בגיל מבוגר? התפתחות אישית 19
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
יבגני_ל חשבון הייטק בבנק הבינלאומי (לחברי הייטק-זון) צרכנות פיננסית 99
H השקעה בנדל"ן בפארק הייטק אשדוד נדל"ן 12
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
O הייטק או מגזר ציבורי אוף טופיק 13
wa11a מועדון לקוחות הייטק זון צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה