• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטק - מה עושים שם ?

uwillneverknow

משתמש רגיל
דירוג
26
מה עושה מתכנת ? מה עושה מהנדס תוכנה ? מה תכלס העבודה ?
אני רואה שאתם משתמשים במונח לכתוב קוד. אבל מה זה אומר ?
זה אומר שמבקשים ממך תוכנה שתעשה משהו מסוים ? האם מתכנתים נעזרים במשהו בשביל לכתוב תוכנה ?

מי מממן את אותם אנשי הייטק שעלות שכרם למעסיק היא 70000 וצפונה ? שהרי אם קיימת חברת הייטק עם 10 עובדים היא צריכה תזרים חודשים למשכורות של בין 5ל- 7 מיליון ? מאיפה מגיע הכסף לאותה חברה ? מדובר בסכומים אדירים אם משווים לתעשיות אם מקצועות אחרים (לדוגמא משרד עו"ד שמעסיק 10 עובדים עלות השכר נמוכה בהרבה).
האם יכול להיות מצב שבעוד מספר שנים ההייטק לא יהיה מבוקש? הרי אנחנו רואים היום כמה הטכנולוגיה חשובה

למה לא כל המתכנתים עובדים מהבית אם כל היום נדרש לשבת מול המחשב ?
אילו תכונות צריכות להיות למתכנת מצליח ? ואילו טיפוסים לא יצליחו בהייטק ?

הגעת למקום הנכון. "הסולידית" הוא פורום ההייטק הכי טוב בארץ.

אני רק אגיב לחלק אחד ואתן לאחרים להמשיך.
מדובר בקיבעון של המעסיקים שנובע מקונספטים מעולם המפעלים של המאה ה-19.
אותו עולם שהביא לנו את הקונספט של "העברת כרטיס" בכניסה וביציאה.

במאה ה-21 אכן יותר הגיוני שמתכנתים יעבדו מהבית בדיוק כמו שהיה בניסוי הקורונה האחרון.

הרבה אנשים קיוו שהקורונה תגמיש את המעסיקים קצת, אבל החל מהשבוע רוב ההייטק הישראלי חוזר לעולם הישן והלא רלוונטי.

לדעתי אתה טועה ובגדול, חלק חשוב ממקום העבודה הוא הסביבה והחברה, במיוחד בסטארטאפים ובחברות קטנות / בינוניות. יש אנשים שזה הדבר הכי חשוב להם בבחירת מקום עבודה ומעדיפים לוותר על חלק מהשכר בשביל זה. אנשים לא יוותרו בקלות על שיחות במטבח וארוחות צהריים ביחד עם אנשים שונים ממשפחתם הגרעינית.

הגעת למקום הנכון. "הסולידית" הוא פורום ההייטק הכי טוב בארץ.

אני רק אגיב לחלק אחד ואתן לאחרים להמשיך.

במאה ה-21 אכן יותר הגיוני שמתכנתים יעבדו מהבית בדיוק כמו שהיה בניסוי הקורונה האחרון.

הרבה אנשים קיוו שהקורונה תגמיש את המעסיקים קצת, אבל החל מהשבוע רוב ההייטק הישראלי חוזר לעולם הישן והלא רלוונטי.
ואין ממשקים בין כותב הקוד לאחרים (ראש צוות, קולגה שעובד על דבר דומה, קולגה שבקיא בתחום, מחלקה אחרת)?
מעניין איך בכל תחום הדברים נראים אחרת. אצלנו כל אחד עובד על התיק שלו וכל היום מתייעצים איך לטעון, מה לטעון וכו'.

כי אנחנו בני אדם ולא מכונות ויש עדיין חשיבות לאינטראקציה אנושית, גם חברתית וגם מקצועית.
במקום העבודה שלי מי שרוצה יכול לעבוד מהבית מתי שבא לו אבל רוב האנשים מגיעים לפחות 4 פעמים בשבוע לעבודה.

עבדתי ב 3 חברות הייטק (היום כבר לא עובד)

ההעבודה בעיקר לקבל דרישות מראש צוות ולממש אותם בעיקר תכנון וכתיבת קוד לפעמים מודולים שלמים לפעמים חלקי קוד אבל לא תוכנית שלמה
אבל גם לפעמים נותנים משימות צד כל מני דברים שקשורים לעבודה אבל הם לא תוכנה סך הכל עבודה שלעצמה מעברי המצומצם בחברות ההיטק היא לרוב מול מחשב דיי נחמדה ומעניינת אבל זה עניין של טעם

לגבי השאלות האחרות, אין לי שמץ

כי אנחנו בני אדם ולא מכונות ויש עדיין חשיבות לאינטראקציה אנושית, גם חברתית וגם מקצועית.
במקום העבודה שלי מי שרוצה יכול לעבוד מהבית מתי שבא לו אבל רוב האנשים מגיעים לפחות 4 פעמים בשבוע לעבודה.
שיחות על נסיעות לחו"ל, צרכניזם, גני ילדים וכו' זה סיוט לרווקים סולידיים.

ואין ממשקים בין כותב הקוד לאחרים (ראש צוות, קולגה שעובד על דבר דומה, קולגה שבקיא בתחום, מחלקה אחרת)?
מעניין איך בכל תחום הדברים נראים אחרת. אצלנו כל אחד עובד על התיק שלו וכל היום מתייעצים איך לטעון, מה לטעון וכו'.
אין שום דבר שלא ניתן לפתור עם שיחות זום ומערכות source control.

גם אתם יכולים להתייעץ בינכם בזום, לא?

• אהבתי
Reactions: HHH
אני אמנם לא עובד בהיי טק אבל לא רק בהיי טק עובדים מול המחשב ובכל זאת ברוב התעשיות עובדים במשרדים וזה נובע מכמה סיבות:
1. הרגל של המעסיקים. יש כאלו בכלל לא חשבו על זה אפילו.
2. מעסיקים שכן חשבו על זה אבל מאמינים שזה יוריד מהתפוקה של העובדים.
3. (וזו הסיבה העיקרית לפני דעתי) כי יש הרבה עובדים שלא רוצים את זה. זה טוב בעיקר להורים וגם הם לא נראה לי ירצו לעבוד מהבית אם בן הזוג השני עושה את זה.
רב בני האדם זקוקים לאינרקציה עם אנשים ולעבוד 6-8 שעות ביום, לבד בבית, זה קשה מאוד. אין הרבה שבאמת מסוגלים לזה. זו הסיבה לפי דעתי שאנשים גם תמיד יעדיפו ללמוד באונ' מאשר דרך הרשת. שאלו פעם עצמאים שעובדים מהבית מה הקושי הכי גדול בעבודה שלהם והתשובה הכי נפוצה הייתה בדידות.

גם אתם יכולים להתייעץ בינכם בזום, לא?
תיאורטית כן.
מעשית, בכל העולם ממשלות מתכנסות פנים מול פנים, סגירת משאים ומתנים פנים מול פנים וכו'. יש משהו בזום שמרדד את האינטרקציה, אבל אני מבין שזה הכיוון ואולי עוד דור או שניים אנשים ירגישו שהמפגשים בו יעילים בדיוק כמו מפגש פנים מול פנים.

אני רואה שאתם משתמשים במונח לכתוב קוד. אבל מה זה אומר ?
אני מתכת. אני פותר בעיות. נניח וצריך ש2 מחשבים יעבירו מידע בינהם. אני מכיר מספר פתרונות, אז אני בוחור את הפתרון האופטימלי ומיישם אותו ("כותב קוד").
לרוב זה תמיד אותה נוסחה - יש בעיה, יש פתרונות צריך להעביר בינהם קו. לפעמים צריך לחקור יותר את הבעיה או את הפתרונות, שזה גם אפשר לעשות ע"י כתיבת קוד. (האם פתרון לחיבור מחשבים שאני מכיר, מתאים גם לרשתות WIFI וגם לרשתות סלולריות).

עולם הבעיות, עולם הפתרונות ועולם ההעברת קוים הם ענקיים. אתה יכול להתעסק בזה כל החיים שלך וכל יום לילמוד משהו חדש.

המשכורות כ"כ גבוהות, כי יש המון עבודה ומעט מתכנתים טובים. הייצע ביקוש.

בתיאוריה: ללמד את המחשב לעשות משהו = תכנון קוד וכתיבת קוד.
בפועל: לשבור את הראשון למה המחשב לא עושה את מה שהיה אמור לעשות = לדבג.

מי מממן את אותם אנשי הייטק שעלות שכרם למעסיק היא 70000 וצפונה ? שהרי אם קיימת חברת הייטק עם 10 עובדים היא צריכה תזרים חודשים למשכורות של בין 5ל- 7 מיליון ? מאיפה מגיע הכסף לאותה חברה ? מדובר בסכומים אדירים אם משווים לתעשיות אם מקצועות אחרים (לדוגמא משרד עו"ד שמעסיק 10 עובדים עלות השכר נמוכה בהרבה).
בשלבים המוקדמים משקיעי הון-סיכון קונים חלקים מהחברה בתמורה למימון. זה נע בין מיליון-שניים לחברה קטנה מאוד (שני אנשים ורעיון) ועד למאות מיליונים לסטארט אפ יותר מבוסס. אם תחפש בגוגל "הסטארטאפ גייס" או משהו בסגנון תראה את הסכומים. חברות קטנות בתחילת הדרך נוטות גם לשלם פחות לעובדים מהסיבה הזו, וחיות על זמן שאול כשהכסף שברשותן מספיק לפעמים רק לכמה חודשים של פעילות.
בשלב המאוחר יותר הסטראטאפ הופך להיות רווחי, ואז הכספים מגיעים מהלקוחות.
יש עוד מקורות אפשריים, כמו הנפקה בבורסה (לחברות יותר ותיקות) או חוב בנקאי, אבל כמובן שהכל נובע מזה שבקצה יש (או יהיו בעתיד) לקוחות משלמים שיכסו על הכל. בעסקי הB2B, מפתיע כמה שאפשר לגבות מלקוחות עסקיים בשביל תוכנה שפותרת להם בעיה משמעותית. אם אתה פותר את בעיית הנייר במדפסות, וזה רלוונטי לגוגל או לקוקה קולה לא יהיה להם אכפת לשלם גם מיליון דולר בשנה כי ההתעסקות עם ניירות חסרים עולה להן יותר. בעסקי הB2C אם תהיה רלוונטי לעשרה מיליון אנשים שמשלמים לך דולר בחודש, זה ייצא מספיק לכמה וכמה משכורות כאלה. והעולם הוא מקום די גדול אז יש לך סיכוי להגיע לזה.
ואם לא, תהיה חלק מהסטטיסטיקה של 90% מסטארטאפים שנכשלים. לא נורא.

נ.ב. לא בטוח שמשרד עורכי דין הוא השוואה טובה כשמדובר בעלות שכר

אבל החל מהשבוע רוב ההייטק הישראלי חוזר לעולם הישן והלא רלוונטי.
מה? מתיי? כל כך נח לי מהבית והרבה יותר פרודקטיבי, זה וודאי?

מה? מתיי? כל כך נח לי מהבית והרבה יותר פרודקטיבי, זה וודאי?
תלוי בחברה שלך.

בחברות הטובות ממשיכים לעבוד מהבית כי זה טוב יותר לכולם.
בחברות אחרות אנשים התחילו להגיע לעבודה כבר השבוע.

אבל העובדים ייסגרו את החשבון עם המעסיקים הפחות טובים. כמו שכתב יאיר זסלבסק מ"צרות בהייטק":
עידן הקורונה יחלוף. אבל העובדים יזכרו מי הלך לקראתם בזמן המשבר. שמעתי על התו הסגול. במקרים שבהם העבודה ניתנת לביצוע מהבית, והמעסיקים יתעקשו שהעובדים ילכו למשרד, המעסיקים האלה הולכים לאבד כח אדם איכותי בסוף המשבר. ומכיון שתהליכי גיוס לוקחים זמן, אני יכול להגיד לכם שפנו אליי כבר כמה נפגעי התו הסגול, לקראת ההערכות ל״יום שאחרי״.
הספר cracking the coding interview כבר נפתח על שולחנות רבים של עובדים בתעשייה:
ואני מחדד את מה שאתה כותב - עובדה שאנשים פונים אליי, זה שהם נערכים זה אומר שהם יושבים ומתחילים להתכונן לראיונות ויש מצב שבטווח של חודש יתחילו להתראיין.

נערך לאחרונה ב:
תלוי בחברה שלך.

בחברות הטובות ממשיכים לעבוד מהבית כי זה טוב יותר לכולם.
בחברות אחרות אנשים התחילו להגיע לעבודה כבר השבוע.
אני בחברה גדולה ואנחנו עדיין עובדים מהבית, לא הודיעו לנו כלום בנתיים, אבל זו חברה שכן בנויה על עבודה במשרד...מקווה שנמשיך מהבית...אני לא רוצה לחזור למדגרת קורונה וגם אני לא מסוגל להתרכז בכלל במשרד....בבית התפוקה שלי עלתה באיזה 200%.

איך בכלל נותנים לאנשים שיכולים לעבוד מהבית לחזור לעבוד כרגיל כשיש וירוס שעדיין משתולל בחוץ ואין חיסון או התקדמות כלשהי? מה העניין? רוצים שהתהיה התפרצות נוספת גרועה יותר?

בבית התפוקה שלי עלתה באיזה 200%.
גם אצלי זה ככה.
איך בכלל נותנים לאנשים שיכולים לעבוד מהבית לחזור לעבוד כרגיל כשיש וירוס שעדיין משתולל בחוץ ואין חיסון או התקדמות כלשהי? מה העניין? רוצים שהתהיה התפרצות נוספת גרועה יותר?
תקרא את המשך התגובה שלי (ערכתי אותה).
העובדים כבר נערכים לסגור חשבונות לאחר הקורונה.

שיחות על נסיעות לחו"ל, צרכניזם, גני ילדים וכו' זה סיוט לרווקים סולידיים.
אני בסה"כ נהנה מהשיחות עם האנשים שאני עובד איתם, חלק מחברי הטובים הם אנשים שעבדתי איתם בעבר.
אולי זה קשור לעובדה שאני אב לילדים שאותם אני משתדל לקחת לחו"ל כל אוגוסט ;)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר ונחיה באושר ובעוני - פוסטדוק או הייטק? התפתחות אישית 40
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
F הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ? התפתחות אישית 15
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
אף ארוך שלא כדרך הטבע הייטק - הקטר הכלכלי שלי יומני מסע אישיים 19
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
S שאלות על הייטק התפתחות אישית 81
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ז בונוס שנתי בחברות הייטק אוף טופיק 26
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
D כמה קשה זה להגר לחו"ל כאיש הייטק ישראלי? התפתחות אישית 8
נ הייטק-גם לגרועים במתמטיקה? התפתחות אישית 79
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
S חברות הייטק שנותנות RSU התפתחות אישית 20
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
S חשיבות גידור מט״ח לעובדים בתעשיות ייצוא (הייטק) שוק ההון 0
1 האם הייטק חזר כבר? אוף טופיק 1
I "הייטק ביטוח" של הייטקזון צרכנות פיננסית 21
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
O הייטק אחוזים אופציות אוף טופיק 5
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
W הייטק בגיל מבוגר? התפתחות אישית 19
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
יבגני_ל חשבון הייטק בבנק הבינלאומי (לחברי הייטק-זון) צרכנות פיננסית 99
H השקעה בנדל"ן בפארק הייטק אשדוד נדל"ן 12
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
O הייטק או מגזר ציבורי אוף טופיק 13
wa11a מועדון לקוחות הייטק זון צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה