• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדרך לשלום עוברת דרך הכיס

מצב
הנושא נעול.

שרון

משתמש רגיל
דירוג
758
אני לא מזהה את עצמי עם ימין או שמאל-בעיני הגבולות של ההבחנות הללו כבר מזמן היטשטשו. אני אוהבת את הארץ שלי, המרחב שהיא מאפשרת לי ואת האפשרויות וההזדמנויות שהיא מקנה. לא הייתי מחליפה אותה בשום מדינה אחרת ויצא לי לחיות כמה שנים טובות בכמה מדינות בחו"ל.
אני יושבת בביתי וקוראת על כל מה שקורה עכשיו במדינתנו הקטנה - עוד פיגוע ועוד דקירה. היום בבוקר, למשל, אין לי אפשרות לצאת מהבית משום שתכף יש מחאה רבתית באזורינו (אני גרה בגליל).

נמאס לי. נמאס לי מהאלימות של שני הצדדים, מהדיכוי של צד אחד בידי האחר ונמאס לי מלשתוק.

אשים את הקלפים על השולחן - אני לא אוהבת 'אותם', לעולם לא אוהב. כמו שאני גם לא אוהבת את משה, בעל המכולת השכונתית או את רינה הקופאית.

הרגש 'אהבה' שמור רק לבני משפחתי וחבריי.

אבל אני יכולה למצוא בתוכי רגש של חמלה, הבנה וסובלנות לצרכים של האחר - גם 'הם' אוהבים את בניהם, גם 'הם' רוצים חיים של רווחה, של כבוד של הגשמה עצמית, של לחוות קושי ולדעת ש'הם' יכולים לעשות משהו מעצמם-אילו רק הייתה ניתנת להם הזדמנות שווה במרחב.

גם 'הם' רוצים תקווה.

לפני שבועיים יצא לי לנפוש בנצרת ובעכו. טיילנו, אני ובעלי, בין הסמטאות של נצרת, אזור המגורים במעלה ההר ובין סמטאות עכו הציורית. אכלנו במסעדה מדהימה של אוסאמה דלאל, בחור ערבי-ישראלי בן 22 בסך הכל, שחי ונושם קולינריה. הבחור הזה קם בבוקר מוקדם, יוצא לנמל לראות מה דגו באותו היום, חוזר למסעדונת שלו ומתחיל לבשל. הוא ממלצר, מנקה ומתרוצץ אנה ואנה - העיקר שתצא עם חוויה והבנה של מה אכלת. רק תשאלו אותו על מקורות המנה של מוסר ים ברוטב צ'אטני מנגו. מסתבר שאכלתי מנה בת 150 שנה שמקורה בסוריה.

באותה סמטה, בן הדוד של אוסאמה. שפתח את הבר הכי קטן בעולם. לקח הלוואה ושפך את כל תקוותו בבר הקטן הזה. מת על כדורגל.

ויש עוד מליון דוגמאות כאלה.

כולם מדברים על שלום, אבל אף אחד לא מדבר על כבוד. שלום אמיתי לא יגיע מלחיצת יד או חתימה על הסכם-רק מתוך כבוד עצמי של מישהו שקם בבוקר עם תקווה לעתיד טוב יותר לו ולילדיו, מהידיעה שהוא צריך רק לשים מטרה, לעבוד קשה ולשאוף אליה, וגם אם יהיו לו כשלונות בדרך לאותה מטרה, הוא יוכל להשיג אותה מבלי שישימו לו מקל בגלגלים.

ברגע שיש מטרה, יש גם מה להפסיד.

אני מאמינה שרק באמצעות קשרי מסחר נאותים, תשתית כלכלית והזדמנות שווה אפשר להגיע לשלום.

הדבר היחיד שטוב בתיאוריית השלום הכלכלי הזאת, הוא שהיא משותפת לגורמים מהשמאל ומהימין. הבעייה בלוחמה בטרור הוא שהיא א-סימטרית מטבעה. זה לא רלוונטי שלמעלה מ-99.9% מאוכלוסייה מסויימת אינם מחבלים. מעניין מה מניע את הקומץ הנותר. ובדיקה קצרה של הטרור האסלאמי מגלה שהמייסד של ארגון הטרור שהיה מס' 1, ורוב המחבלים בפיגוע הגדול ביותר הם סעודים עשירים ולא אנשים מדוכאים.
גם מבין המחבלים בגל הטרור הנוכחי, קיבלנו אנשים עם השכלה אקדמית, ואדם עם עבודה מסודרת ורכב.
מה הצית את האינתיפאדה השנייה, וכן את המצב הנוכחי? לא עלייה בדיכוי של הפלסטינים או החמרה במצב הכלכלי, אלא זה שנגעו להם באל אקצא.
באותה מידה, ארה"ב יכולה לתמוך במדיניות של ישראל ועדיין לקיים ברית עם מדינות המפרץ, אך אוי ואבוי אם היא תעביר את השגרירות לירושלים. יש את המצב הכלכלי, ויש את מה שחשוב באמת.

קשה לדמיין אנשים עם מערכת ערכים שונה ממך, הרי "כולנו שווים" ו"כולנו אותו דבר", אבל זה שהדברים החשובים לאדם מסויים הם רמת חיים ושלטון ליברלי, לא משליך על השאר. אנשים יודעים טוב מאד מה הם עושים. כשאנשים שההכנסה שלהם היא רבע משלך ורמת החיים שלהם היא מחצית עושים פי 3 יותר ילדים, הם לא עושים את זה כי ילדים זה כח עבודה או כי הם בורים. הם עושים את זה כי יש להם ערכים שונים.

@שרון , תסלחי לי אבל הגישה שלך היא הגישה ששלטה כאן במדינה והביאה אותנו למצב הנוכחי.

ה"שלום הכלכלי" נראה מצויין לעיניים מערביות, הבעיה היא ש25% מהמוסלמים בעולם תומכים במוצהר בג'יהד במידה זו או אחרת (לא זוכר כבר איפה פורסם הסקר) ואין לך באמת דרך להפריד מראש בין אזרח שואף חיים לבין ג'יהדיסט שואף מוות.

אולי הפתרון הוא בדיוק הפוך - אולי נצא מנקדות הנחה שכמעט כל הערבים שחיים בישראל הם צאצאים של מהגרי עבודה ועל ידי מניעת עבודה ופרנסה מהם נוכל לעודד הגירה שלילית מצידם ולפתור את הסכסוך?
זה אמנם מנוגד לחלוטין לדרך החשיבה המערבית, אבל אנחנו לא מתעסקים כאן עם אנשים שמשתמשים ברציונל מערבי...

אגב, אני מסכים לחלוןטין עם דבריו של @Jan Sobieski

נערך לאחרונה ב:
סליחה אבל זו גישה תמימה לחלוטין ורציונלית.

נלך לספקטרום הקיצוני של האיסלם (דת השלום) יעני דאעש (יעני המיונז הכי שומני שיש), שכל מה שמעניין אותם זה לשחוט את הכופרים של אללה ואת היהודים החזירים (כך כתוב בקוראן) , עם זה אין הגיון ואין רציונל, אז יש יותר קיצונים וכאלו שפחות (חמאס, יעני מיונז לייט) אבל שום דבר כאן לא משתנה במשוואה, סדרי העדיפיות, תרבות והמחשבה שלהם שונה קיצונית משלנו.

אנחנו בשכונה רעה, כוח רלוונטי יותר ממוח כאן.

נערך לאחרונה ב:
הבעיה היא לא האיסלם אלא אנחנו.
יש פה מצב של חוסר ריבונות וכשיש חוסר ריבונות אז כולם מפרים את החוק וניתן לראות את זה גם לאט לאט אצל הציבור היהודי שלוקח את החוק לידיים. מדוע אין ריבונות? כי החלטנו להעביר את הריבונות למשהו אמורפי שנקרא דעת הקהל העולמית. הכל עושים כדי שלא לפגוע בדעת הקהל העולמית והכל נעשה אך ורק כדי לרצותה וברשותה. מקימים ומממנים משרד שנקרא משרד ההסברה כדי ללקק לדעת הקהל העולמית, ישראלים מבזבזים זמנם במלחמה על דעת הקהל העולמית ועוד ועוד שטויות כאלה ואחרות שהפכו את הישראלים ואת הממשלה לעם שמפחד מהצל של עצמו, מפחד ממפלצת הספגטי.
היהודים הם עם גלותי שלא רגיל לשלטון ריבוני ולכן כל כך קל למכור כאן את הרעיון המטופש שעדיף לוותר על הריבונות ולתת לדעת הקהל העולמית לשלוט במקום לתת לחוקי המוסר, המשפט, החברה והתרבות שלנו ושלנו בלבד לשלוט.
לדוגמה: ברוסיה יש עם שהוא לא גלותי. לרוסיה אין משרד הסברה למרות שרוסיה תלויה בייצוא נפט וגז, ייצוא כלי נשק וייבוא מזון. רוסיה פועלת אך ורק על פי האינטרס שלה ולא נותנת לאף אחד לפקפק בריבונותה גם אם זה עולה לה בטווח הקצר בהפסדים כלכליים אדירים זה עדיף על פני ויתור על ריבונות שפירושו אנארכיה וקץ למדינה. אותו הדבר ארה"ב אבל שם מדובר על מדינה יחידה במינה מבחינת כח והשפעה.

אם בן גוריון היה חי הוא היה מתבייש במנהיגים שויתרו על ריבונות בניסיון אבוד לרצות את העבודה הזרה שהיא הסגידה לדעת הקהל העולמית

יש פה מצב של חוסר ריבונות וכשיש חוסר ריבונות אז כולם מפרים את החוק וניתן לראות את זה גם לאט לאט אצל הציבור היהודי שלוקח את החוק לידיים. מדוע אין ריבונות? כי החלטנו להעביר את הריבונות למשהו אמורפי שנקרא דעת הקהל העולמית. הכל עושים כדי שלא לפגוע בדעת הקהל העולמית והכל נעשה אך ורק כדי לרצותה וברשותה. מקימים ומממנים משרד שנקרא משרד ההסברה כדי ללקק לדעת הקהל העולמית, ישראלים מבזבזים זמנם במלחמה על דעת הקהל העולמית ועוד ועוד שטויות כאלה ואחרות שהפכו את הישראלים ואת הממשלה לעם שמפחד מהצל של עצמו, מפחד ממפלצת הספגטי.
היהודים הם עם גלותי שלא רגיל לשלטון ריבוני ולכן כל כך קל למכור כאן את הרעיון המטופש שעדיף לוותר על הריבונות ולתת לדעת הקהל העולמית לשלוט במקום לתת לחוקי המוסר, המשפט, החברה והתרבות שלנו ושלנו בלבד לשלוט.
לדוגמה: ברוסיה יש עם שהוא לא גלותי. לרוסיה אין משרד הסברה למרות שרוסיה תלויה בייצוא נפט וגז, ייצוא כלי נשק וייבוא מזון. רוסיה פועלת אך ורק על פי האינטרס שלה ולא נותנת לאף אחד לפקפק בריבונותה גם אם זה עולה לה בטווח הקצר בהפסדים כלכליים אדירים זה עדיף על פני ויתור על ריבונות שפירושו אנארכיה וקץ למדינה. אותו הדבר ארה"ב אבל שם מדובר על מדינה יחידה במינה מבחינת כח והשפעה.

אם בן גוריון היה חי הוא היה מתבייש במנהיגים שויתרו על ריבונות בניסיון אבוד לרצות את העבודה הזרה שהיא הסגידה לדעת הקהל העולמית

אחד הניתוחים הכי מדוייקים שקראתי בזמן האחרון, שאפו
רק אוסיף ואומר שבעיה נלוות של אובדן הריבונות לדעת הקהל הוא אובדן יכולת המשילות הפנימית לחבורה של משפטנים
להזכירכם, משפטנים שאף אחד לא ממש בחר בתהליך דמוקרטי איכשהו השתלטו על כל צמתי קבלת ההחלטות כאן
"הכל שפיט" הרג את המדינה

מסכימה מאוד עם הכותבים הקודמים לי, ורוצה להוסיף נקודה.
בעיני, לחשוב שמישהו פועל רק ממניעים כלכליים ואם רק ניתן להם כסף/רווחה/ השכלה הם יפסיקו לומר שזו הארץ שלהם, זה מאוד לא מכבד.
אני מכבדת את האויב. אני יודעת שיש לו עקרונות, שהוא מונע מאידאלים ואי אפשר לגרום לו לוותר עליהם תמורת בצע כסף.
דווקא מתוך התפיסה הזו, אני אלחם בו הכל הכוח, ולא אברח לפתרונות הנוחים של לתת להם עוד כסף/ השכלה/רווחה.

שאנשים שההכנסה שלהם היא רבע משלך ורמת החיים שלהם היא מחצית עושים פי 3 יותר ילדים, הם לא עושים את זה כי ילדים זה כח עבודה או כי הם בורים. הם עושים את זה כי יש להם ערכים שונים.
קשה לי להאמין שרמת חיים ירודה היא ערך אצל מישהו. רמת חיים ירודה היא תוצר של דיכוי, של חוסר תקווה, של אמונה שאין מוצא.

אולי נצא מנקדות הנחה שכמעט כל הערבים שחיים בישראל הם צאצאים של מהגרי עבודה ועל ידי מניעת עבודה ופרנסה מהם נוכל לעודד הגירה שלילית מצידם ולפתור את הסכסוך?
מאיפה המחשבה שהם מהגרי עבודה? אין לי כוונה כאן לפתוח בדיון של אמונות, של מי בא קודם ומי בעל הבית האמיתי. מניעת עבודה ופרנסה מהם הביאה אותנו עד הלום.

כל מה שמעניין אותם זה לשחוט את הכופרים של אללה ואת היהודים החזירים (כך כתוב בקוראן)
איפה כתוב בקוראן שצריך לשחוט את כל היהודים והכופרים?
לא אברח לפתרונות הנוחים של לתת להם עוד כסף/ השכלה/רווחה.
מעולם לא אמרתי שצריך לתת להם כסף. צריך לתת להם הזדמנות שווה לחיות בכבוד, לגדל את ילדיהם לעתיד טוב יותר. קשרי מסחר נאותים טובים לשני הצדדים.

יש פה מצב של חוסר ריבונות וכשיש חוסר ריבונות אז כולם מפרים את החוק וניתן לראות את זה גם לאט לאט אצל הציבור היהודי שלוקח את החוק לידיים. מדוע אין ריבונות? כי החלטנו להעביר את הריבונות למשהו אמורפי שנקרא דעת הקהל העולמית.
מסכימה לגבי הריק הריבוני שיש כאן. ובאמת אנחנו אשמים בכך. לגבי המשך הדוגמא שלך, לא הייתי רומה להיות אזרחית רוסיה של ימינו (או של אף יום אחר, לצורך העניין).

בזכות "דוד" יש לנו עדיין את הבעיה של "סטטוס קוו" עם מגזר אחר, אז לא הייתי נתלה באילנות לגבי מי מתבייש במי.

עם כמה שאת לא מעוניינת להיות אזרחית רוסיה לפחות היסודות שלהם בריאים ויציבים. אין שום חשש שרוסיה תתפרק מבפנים או על ידי חרם חיצוני, אי אפשר להגיד את אותו הדבר על ישראל כיום.
זה חלק מהריבונות, יש בה דברים טובים ויש בה דברים פחות טובים כמו התמודדות מול ניסיון בינלאומי לכפות מדיניות על הממשלה והעם. רוסיה לא מוכנה להתקפל ותישאר מדינה חופשייה של העם הרוסי, אירן לא מוכנה להתקפל ותישאר מדינה חופשייה של העם הפרסי וכו וכו... מבטיח לך ששם אף אחד לא מדבר בתקשורת על הצורך לוותר על הריבונות.

היום שמעתי את הקשקשן ברדיו. השדרן מציע במקום להטיל סגר לתת את שכונת ג'אבל מוכבר לרש"פ. נעזוב לרגע את העובדה שזו רשות דמיונית שמוחזקת בחיים על ידי ישראל. זה בדיוק הויתור על ריבונות שבן גוריון בחיים לא היה מסכים לו. זה התחיל בהעלמת עין לעבירות בנייה, אי גביית מיסים, אי אכיפת החוק ובסוף זה הגיע לפעילות חבלנית עויינת. אנשים לא יקבלו על עצמם ריבונות ככה סתם (לשלם מיסים, לעבוד על פי חוק...) ועכשיו יהיה הרבה יותר קשה לאכוף אותה אבל זה אפשרי.
זה יקרה גם בדרום ת"א אלא אם הממשלה תפסיק לפחד מהצל של עצמה.

בזכות "דוד" יש לנו עדיין את הבעיה של "סטטוס קוו" עם מגזר אחר, אז לא הייתי נתלה באילנות לגבי מי מתבייש במי.
כן הוא לא היה מושלם, טעה בדברים מסויימים אבל הקים פה מדינה כשכל העולם אמר לו לא לעשות את זה כולל איומים מצד ארה"ב. הם בסוף התיישרו לפי הקו שלנו בדיוק כמו שלאחרונה הם התיישרו לפי הקו של האירנים.

מאיפה המחשבה שהם מהגרי עבודה?
אני ממליץ לך בחום על הספר "מאז ומקדם" שכתבה ג'ואן רוברטס אי שם בשנות השמונים.
רוברטס גם הייתה פעילת זכויות אדם לא יהודיה וחסרת כל קשר לישראל, כך שקשה לטעון כנגדה שהיא מוטה/ ימנית/ דואגת לחבר'ה.
מניעת עבודה ופרנסה מהם הביאה אותנו עד הלום
אז זהו, שלא.
נתניהו היה מאמין גדול מאוד ב"שלום הכלכלי". לכן גם הייתה בשנות כהונתו הסרה מסיבית של מחסומים ביו"ש (מחסום כזה הוסר בין בית פוריכ לשכם לפני כחודש. את התוצאות ראינו עם הזוג הנקין ז"ל).
איפה כתוב בקוראן שצריך לשחוט את כל היהודים והכופרים?
גם כאן, "מאז ומקדם" נותן ציטוטים מהקוראן בנוגע ליחס ליהודים ואיך אלו יושמו בפועל בארצות ערב (*ספוילר* - כשאמרו לנו בבית הספר שהיהודים חיו טוב בארצות ערב והיו בשלום עם שכיניהם, שיקרו לנו במצח נחושה).

הגישה שלך היא מאוד "רומנטית" ושוב, יוצאת מתוך נקודת הנחה שרציונל מערבי עובד עם כל הצדדים ויביא כאן שלום.
העובדות לא תומכות בגישה הזאת ואת יכולה למצוא נסיונות ליישם אותה ואת התוצאות המדממות שלהן לכל אורך העשרים שנים האחרונות

כן הוא לא היה מושלם, טעה בדברים מסויימים אבל הקים פה מדינה כשכל העולם אמר לו לא לעשות את זה כולל איומים מצד ארה"ב. הם בסוף התיישרו לפי הקו שלנו בדיוק כמו שלאחרונה הם התיישרו לפי הקו של האירנים.
ויפה להביא את הציטוט שלו "לא משנה מה יאמרו הגוים, משנה מה יעשו היהודים".

אגב, רק לגילוי הנאות - אישית אני חושב שבן גוריון היה חלאה לא קטנה ומספיק ללמוד על היחס שלו לבגין ולאלטלנה כדי להבין את זה (האצ"ל אמרו לבן גוריון בפירוש שהם מביאים אוניית נשק ויחלקו אותו לצה"ל, ב.ג. העדיף לסגת מהסיכום איתם כדי לקבל את ההזדמנות להפטר מבגין - אפילו במחיר של אובדן חיילים יהודים. יכול להיות שאם האלטלנה לא הייתה מופצצת, ישראל הייתה מצליחה להגן על ירושלים וגוש עציון במלחמת העצמאות ולא היה היום "מזרח ירושלים" עמוס בסכינאים).
אבל בניגוד למנהיגים הנוכחיים שלנו, היה לו עמוד שדרה

קשה לי להאמין שרמת חיים ירודה היא ערך אצל מישהו. רמת חיים ירודה היא תוצר של דיכוי, של חוסר תקווה, של אמונה שאין מוצא.

יש במגזר הערבי אנשים בעלי מעוף שמתמקדים בבניה של עתידם הכלכלי ומצליחים בכך מאוד, חיים כאן מצויין ומאושרים בחלקם.
http://www.ubsi.co.il/UploadedFiles/לצפיה בכתבה אודות החברה.pdf
השיח השולט בהנהגה הפלסטינית הוא לא בניה של עתיד טוב יותר ( מה הם עשו ב 60 שנה האחרונות?) אלא בהריסה של מדינת ישראל.
כשאתה ממוקד בהרס שנאה וחורבן, כשאתה מאמין לכל מה שמספרים לך בפאנטיות דתית ללא חשיבה ביקורתית, לא תגיע לשום מקום.
https://www.youtube.com/watch?v=CVDVLWKeLys

מה לא ניסינו?
שלום - ברק הגיע הכי קרוב שיש וערפאת דחה אותו.
מלחמה - קשה לומר שאנו מנצחים אבל לפחות שני הצדדים יודעים למה הם מצפים האחד מהשני, הבנות הדדיות הן הבסיס לשקט היחסי השורר בעזה ובחלקה הדרומי של מדינת ישראל.

לדעתי @שרון צודקת, אבל היא שוכחת שמה שמניע את הערבים הם המטיפים במסגדים.
רוב האוכלוסייה הפלשתינית אינה משכילה ונסמכת על תרבות של סגידה לדת ,למטיפיה ומפיציה - איך בכלל אפשר לצפות מהם למשהו אחר?
איך אפשר לצפות מאוכלוסייה בורה להבין איך תהליכים בסיסיים של בניית אמון ומסחר קורים כשכל הזמן מפציצים אותם בתעמולה נגדנו מטעם הקוראן?
ואני ממש לא נגד הקוראן, אני נגד פירוש הקוראן, כמו שאני נגד פירוש התנ"ך לצרכינו היומיומיים, או במילים אחרות, מה הקשר בין דת ושלום? הרי רוב הזמן הקשר הזה מוביל בעיקר למלחמה.
הרי מאז ומעולם הם דרשו את ארץ ישראל, ולא הפסיקו גם כשהיינו מאוד מאוד קרובים לשלום.
המנטרה היא שלא יישארו יהודים בין הירדן לים ו... זהו בעצם.
הם לא רוצים פה יהודים וזוהי עובדה - הם לא מסתירים את זה, להפך, הם אומרים את זה לכל מי שמוכן להקשיב.

אני מניח שגם אם ננסה לעזור להם להקים מדינה וביטחון כלכלי ועתידי (מה שכבר עשינו בעבר, ראו הזמנים הטובים של לפני האינתיפאדה ה-2) הם יירקו לנו בפנים וניאלץ להפציץ להם את הנמל שנעזור להם לבנות, בדיוק מהסיבה הכ"כ פונדמנטלית הזו.

הרי כבר היינו בסיפור הזה (ולא כ"כ מזמן), יהודים הסתובבו בכפרים ובערים הערביות ועשו עסקים בביטחון גבוה יחסית, משפחות שלמות של יהודים הלכו למסעדות של ערבים ולהפך והכל היה טוב - עד האינתיפאדה.

לדעתי, המנהיגים הדתיים הפלשתינים הם הבעיה, אם למשל מחר בבוקר יקרה מקרה ולעם הפלשתיני לא יהיו מנהיגים דתיים וייאלצו לבחור מחדש זו תהיה הזדמנות מעולה, פשוט מפני שכשמתחילים לחשוב בהיגיון (ולא נסמכים על מה שכתוב בקוראן למשל, בלי לפגוע, יש לי אותה הרגשה כלפי התנ"ך. בעיני הדת היא מקור להרבה מאוד שפיכות דמים, ולא רק מהצד הערבי ) דברים טובים קורים, כי קומון סנס הוא ראשית מחשבה, מה שבא אחרי הוא אמון הדדי.

העם הפלשתיני הוא לא הבעיה, המנהיגים שלו כן, שטיפת המוח של הדור הצעיר נגד היהודים - כן (גם בצד שלנו יש שטיפת מוח נגד ערבים ,אני רואה את זה כל יום). אנשים לא חושבים בעצמם, רק הולכים עם העדר (אם 9 מתוך 10 יהודים בארוחה אומרים משהו נגד ערבים, נראה לכם שהעשירי יתערב לטובתם?).

במקום ללכת עם העדר אנשים צריכים לחשוב בכוחות עצמם ולהגיע למסקנות שלהם לבד., ייתכן שאחרים לא יסכימו אתם, אבל תמיד יש את האפשרות של להסכים שלא להסכים. @שרון דיברה גם על עניין הכבוד, וזה נכון, אם אנחנו לא מכבדים האחד את השני (בתוכנו, היהודים) איך נוכל לכבד את האויבים שלנו?
לפני כמה שנים היה קמפיין על סבלנות וסובלנות - נדמה שלא למדנו דבר מהקמפיין.
סבלנות - לחכות לתורנו בלי להידחף, לתת לאחר לדבר בלי להתפרץ לדבריו, לא לצפור בדיוק כשהרמזור מתחלף לירוק.
סובלנות - לקבל את השונה, להבין את האחר.

אם זה הייתי אני, הייתי מטה את כל החינוך בגיל הרך (וממשיך עד הצבא) לכיוון הזה של סבלנות, סובלנות ועזרה לזולת כשטיפת מוח כבר מגיל 0.
לצערי זה לא אני...

אני ממליץ לך בחום על הספר "מאז ומקדם" שכתבה ג'ואן רוברטס אי שם בשנות השמונים.
רוברטס גם הייתה פעילת זכויות אדם לא יהודיה וחסרת כל קשר לישראל, כך שקשה לטעון כנגדה שהיא מוטה/ ימנית/ דואגת לחבר'ה.
לא מכירה את הסופרת, אבל אני נסמכת על מה שלמדתי בתואר הראשון בארכיאולוגיה. העובדה היא שהם פה ואנחנו פה - מהממצאים האריכואלוגים זה תמיד היה כך ונדמה שתמיד יהיה כך.
וזה אשכרה לא משנה מי בא קודם - אנחנו והם פה.
צריך למצוא דרך לחיות ביחד. נכון, תמיד יהיו הפונדמנטליסטים, בדיוק כמו שיש אצלנו. רק חינוך ושוויון הזדמנויות יכול למלא את הריק לתוכו נשפך כל הזעם הזה.
הדיכוי לא מוביל אותנו לשום דבר חוץ משפיכות דמים.
לא נמאס? מי שחושב שהדרך הזו תוביל בסופו של להבנה וסובלנות הדדית חייב להיות מטורף. רק מטוב יבוא טוב. אין דרך אחרת.

• אהבתי
Reactions: HHH
נדמה לי שברור לכולם שמדיניות ניהול הסכסוך של הממשלה הוכחה כחסרת תוחלת וממשלת ישראל צריכה לקבל החלטות אסטרטגיות כי ברור שאי אפשר להמשיך ככה. לצערי ראש הממשלה עסוק בטקטיקה ולא באסטרטגיה ואינו מסוגל לקבל החלטות בשום תחום שאינן בקונצנזוס.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מה הדרך הטובה והזולה ביותר להצמד לדולר? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 17
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 57
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M מה הדרך הטובה ביותר להשקיע בכלכלה של מדינה? שוק ההון 1
מומו הברווז הדרך הקלה והזולה לגידור שוק ההון 39
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה