• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום

Doc30

משתמש רשום
דירוג
6
שלום!

בן 30, נ+2, מתחיל בקרוב שנה שישית ואחרונה בלימודי רפואה בארץ.

אני פונה בעיקר לרופאים שנמצאים פה (ואשמח אם מישהו יוכל לתייג אותם, כי אני ממש לא יודע איך, efrat, doc29 ואולי עוד...), אבל ממש לא רק אליהם. כולם יכולים לעזור ממידע של חבר שמכיר חבר, או לספר כמה עלתה לו פגישת ייעוץ בפרטי אצל X ו-Y, וסתם עם עצות חכמות שלא חסרות פה..

מתקיימים כרגע ממשכורת אחת, של אשתי, שעובדת בעבודת "צווארון וורוד" כלשהי, כלומר, ממש לא מכניסה. מצליחים לסיים את החודש, ואף לחסוך מעט, אבל די נמאס מהמצב, אין שום דרך לתכנן את עצמנו כלכלית קדימה, רואים מנהרה צרה מאוד. ומחכה כבר לרווחה כלכלית שתגיע בהמשך, בעתיד המאוד רחוק, כיאה לתחום שבחרתי.

לאחרונה, אינסוף השוואות לחברים שבהייטק, ומחלחלת ההבנה שעם יכולות שיכול להיות שיש לי (פסיכומטרי גבוה מאוד, בגרויות מתמטיקה ופיזיקה בציונים כמעט 100, מיונים וקבלה ליחידות מודיעין/ טכנולוגיות, וכשבסוף הלכתי לחי"ר:roll:), ומהשוואה לחברים ש"שווים פחות ממני", כנראה הייתי מגיע לחברת גאמפ"א כלשהי, וכבר לפני 4-5 שנים, מתחיל להרוויח טוב מאוד (יותר ממה שארוויח גם עוד 7 שנים) ועולה ועולה..
[ולא, אני לא חושב שרווחי יותר להיות רופא, במיוחד למי שיכול היה להיות "כוכב" בהייטק. המשמעות של אובדן הכנסות למשך מעל עשור, עם כל הריבית דריבית שמפסידים, היא בלתי ניתנת לפיצוי. מה גם שרק 30-35% מהכנסה בפרטי כרופא, תיכנס נטו לחשבון (עלויות רו"ח, הנה"ח, מע"מ, מס הכנסה, הוצאות מרפאה, מזכירות, ציוד מתכלה, הפרשות סוציאליות, הבראה, ביגוד, ימי חופש ומחלה ועוד ועוד), והמיסוי על אופציות/RSU הוא רק 25%, בקיצור, מנגנון התגמול לעובדי הייטק בנוי מושלם, לצרכי מס...]

כנראה שלא אעשה סיבוב פרסה, אני כבר מושקע בתחום (ויש לציין שגם מזדהה איתו לא מעט, על אף הקושי והחוסר חיים), עם שני ילדים בבית.

אני באמת מנסה לחשוב על הדרך המקצועית שלי. אני מתחיל להרגיש שההחלטה על התמחות מתחילה לבעור לי מתחת לרגליים, כשהגרלת סטאז' מתקרבת בצעדי ענק, ואיתה בחירת מקום מגורים, גן ובי"ס לילדה הגדולה וכו' וכו'..

בקיצור, מנסה לראות קצת אור בסוף המנהרה הארוכה הזאת.

מנסה להבין איך נראה אופי העבודה, אופציות התעסוקה *וההכנסה* בכל אחד מהתחומים האלה, כבכיר.

אם מדובר בעבודה בקופ"ח, אשמח לדעת כמה משלמת הקופה לשעה/לכרטיס, ואם זה במודל עצמאי של מכבי/ שכיר של כללית וכו', כמה אפשר לראות בשעה וכו'.
אם מדובר בעבודה בייעוצים בפרטי, אשמח לדעת מתי אפשר "להבשיל" לעבודה בפרטי מאז סיום ההתמחות, כמה שנים זה לוקח, עד כמה אפשרי להיכנס להסדר עם חברת ביטוח/שב"ן של הקופות? האם נדרש להיות מינימום סגן מנהל מחלקה? כמה אפשר לקחת לפגישה בכל תחום, על כמה שעות שבועיות אפשר לבנות וכו' וכו'.

התחומים שעניינו אותי בלימודים הם כאלה:

1. פנימית/ילדים + תת כלשהו, ואז עבודה בקהילה +\- פרטי כשיתאפשר.
אני יודע שגסטרו נחשב רווחי יותר- כמה מקבלים פר קולונוסקופיה? כמה מקבלים פר ייעוץ בפרטי? כמה שנים לאחר ההתמחות אפשר להתחיל לעשות פעולות בפרטי? כמה משלמים בקופ"ח?
מה לגבי אנדו, ראומטו, אלרגולוגיה? יש שוק פרטי לייעוצים בתחומים האלה? כמה מקבלים בקופ"ח?

2. פסיכיאטריה או פסיכיאטריה ילדים ונוער.
תוך כמה זמן אפשר להבשיל לעבודה בפרטי? כמה לוקחים על פגישת אינטייק בכל אחד מהתחומים? ועל פגישת מעקב? כמה משלמים בקופ"ח?
אשמח להתייחסות נפרדת לפסיכיאטריה ולפסיכיאטריה ילדים ונוער, כי הבנתי שהסכומים שונים.

3. רפואת משפחה.
מהם הסכומים כשכיר בכללית? כעצמאי במכבי?

4. פחות התחברתי לתחומים ה"מבוקשים" או הכירורגיים, אבל אם כבר, אז יש שני תחומים שהכי עניינו, אבל פחות מהשאר- עור ועיניים.
יודע שבהתמחויות האלה לא חסרות אופציות הכנסה טובות, אבל אפשר לדעת סכומים?
כמה משלמים בקופה למומחה עור? עיניים?
האם ניתוחים בפרטי, מאז חוק ההסדרים ב2016, משתלמים?
הבוננזה ברפואת עור זו פשוט רפואה אסתטית? כי אם כן, כל רופא ברמת העיקרון יכול לעשות.. מה כל כך רווחי שם בעור?

5. קצת עניינו אותי שיקום/גריאטריה, אבל הכי פחות..
אשמח לשמוע אופציות תעסוקה והכנסה.
ביקורי בית בגריאטריה? פסיכוגריאטריה? חוות דעת לצוואות ואפוטרופסות? זה משהו שאפשר להגיע אליו מהר? כמה משלמים?
וכנ"ל לגבי אופציות בשיקום, חוות דעת לנזיקין, ביטוח לאומי?

ממש אשמח לעזרה.

תודה!!

מציע לך להימנע מהמחשבה של מה היה אם היית בוחר בהייטק. בחרת במסלול מסויים של מקצוע מכובד ומכניס שיש לו יתרונות וחסרונות מול הייטק, כבר השקעת כל כך הרבה שנים ואתה עוד רגע מתחיל לקטוף את הפירות. מחשבות של "אם הייתי בוחר בהייטק הייתי מרוויח x במקום y" רק יכניסו בך דכדוך ויגרמו לך ליהנות פחות מהמקצוע שלך.

שלום!

בן 30, נ+2, מתחיל בקרוב שנה שישית ואחרונה בלימודי רפואה בארץ.

אני פונה בעיקר לרופאים שנמצאים פה (ואשמח אם מישהו יוכל לתייג אותם, כי אני ממש לא יודע איך, efrat, doc29 ואולי עוד...), אבל ממש לא רק אליהם. כולם יכולים לעזור ממידע של חבר שמכיר חבר, או לספר כמה עלתה לו פגישת ייעוץ בפרטי אצל X ו-Y, וסתם עם עצות חכמות שלא חסרות פה..

מתקיימים כרגע ממשכורת אחת, של אשתי, שעובדת בעבודת "צווארון וורוד" כלשהי, כלומר, ממש לא מכניסה. מצליחים לסיים את החודש, ואף לחסוך מעט, אבל די נמאס מהמצב, אין שום דרך לתכנן את עצמנו כלכלית קדימה, רואים מנהרה צרה מאוד. ומחכה כבר לרווחה כלכלית שתגיע בהמשך, בעתיד המאוד רחוק, כיאה לתחום שבחרתי.

לאחרונה, אינסוף השוואות לחברים שבהייטק, ומחלחלת ההבנה שעם יכולות שיכול להיות שיש לי (פסיכומטרי גבוה מאוד, בגרויות מתמטיקה ופיזיקה בציונים כמעט 100, מיונים וקבלה ליחידות מודיעין/ טכנולוגיות, וכשבסוף הלכתי לחי"ר:roll:), ומהשוואה לחברים ש"שווים פחות ממני", כנראה הייתי מגיע לחברת גאמפ"א כלשהי, וכבר לפני 4-5 שנים, מתחיל להרוויח טוב מאוד (יותר ממה שארוויח גם עוד 7 שנים) ועולה ועולה..
[ולא, אני לא חושב שרווחי יותר להיות רופא, במיוחד למי שיכול היה להיות "כוכב" בהייטק. המשמעות של אובדן הכנסות למשך מעל עשור, עם כל הריבית דריבית שמפסידים, היא בלתי ניתנת לפיצוי. מה גם שרק 30-35% מהכנסה בפרטי כרופא, תיכנס נטו לחשבון (עלויות רו"ח, הנה"ח, מע"מ, מס הכנסה, הוצאות מרפאה, מזכירות, ציוד מתכלה, הפרשות סוציאליות, הבראה, ביגוד, ימי חופש ומחלה ועוד ועוד), והמיסוי על אופציות/RSU הוא רק 25%, בקיצור, מנגנון התגמול לעובדי הייטק בנוי מושלם, לצרכי מס...]

כנראה שלא אעשה סיבוב פרסה, אני כבר מושקע בתחום (ויש לציין שגם מזדהה איתו לא מעט, על אף הקושי והחוסר חיים), עם שני ילדים בבית.

אני באמת מנסה לחשוב על הדרך המקצועית שלי. אני מתחיל להרגיש שההחלטה על התמחות מתחילה לבעור לי מתחת לרגליים, כשהגרלת סטאז' מתקרבת בצעדי ענק, ואיתה בחירת מקום מגורים, גן ובי"ס לילדה הגדולה וכו' וכו'..

בקיצור, מנסה לראות קצת אור בסוף המנהרה הארוכה הזאת.

מנסה להבין איך נראה אופי העבודה, אופציות התעסוקה *וההכנסה* בכל אחד מהתחומים האלה, כבכיר.

אם מדובר בעבודה בקופ"ח, אשמח לדעת כמה משלמת הקופה לשעה/לכרטיס, ואם זה במודל עצמאי של מכבי/ שכיר של כללית וכו', כמה אפשר לראות בשעה וכו'.
אם מדובר בעבודה בייעוצים בפרטי, אשמח לדעת מתי אפשר "להבשיל" לעבודה בפרטי מאז סיום ההתמחות, כמה שנים זה לוקח, עד כמה אפשרי להיכנס להסדר עם חברת ביטוח/שב"ן של הקופות? האם נדרש להיות מינימום סגן מנהל מחלקה? כמה אפשר לקחת לפגישה בכל תחום, על כמה שעות שבועיות אפשר לבנות וכו' וכו'.

התחומים שעניינו אותי בלימודים הם כאלה:

אני יודע שגסטרו נחשב רווחי יותר- כמה מקבלים פר קולונוסקופיה? כמה מקבלים פר ייעוץ בפרטי? כמה שנים לאחר ההתמחות אפשר להתחיל לעשות פעולות בפרטי? כמה משלמים בקופ"ח?
מה לגבי אנדו, ראומטו, אלרגולוגיה? יש שוק פרטי לייעוצים בתחומים האלה? כמה מקבלים בקופ"ח?

תוך כמה זמן אפשר להבשיל לעבודה בפרטי? כמה לוקחים על פגישת אינטייק בכל אחד מהתחומים? ועל פגישת מעקב? כמה משלמים בקופ"ח?
אשמח להתייחסות נפרדת לפסיכיאטריה ולפסיכיאטריה ילדים ונוער, כי הבנתי שהסכומים שונים.

3. רפואת משפחה.

4. פחות התחברתי לתחומים ה"מבוקשים" או הכירורגיים, אבל אם כבר, אז יש שני תחומים שהכי עניינו, אבל פחות מהשאר- עור ועיניים.
הבוננזה ברפואת עור זו פשוט רפואה אסתטית? כי אם כן, כל רופא ברמת העיקרון יכול לעשות.. מה כל כך רווחי שם בעור?

ביקורי בית בגריאטריה? פסיכוגריאטריה? חוות דעת לצוואות ואפוטרופסות? זה משהו שאפשר להגיע אליו מהר? כמה משלמים?

ממש אשמח לעזרה.

תודה!!
מוסיף עוד תחום שעניין אותי- נוירולוגיה..

מה האפשרויות בקופה? בפרטי? ומתי מבשילים לפרטי?

זה כל כך נכון וכל כך מעצבן שאתה נאלץ לבחור בהתמחות מכניסה לעומת חיונית, למשל. כל זה בתקופה שעדיין יש ביקוש גבוה לרופאים, בהכללה.
יש לי חברים שהם זוג רופאים ומבוססים מאוד.
המתכון שלהם: גניקולוגיה (בית חולים פלוס קליניקה פרטית) פלוס רופא עצמאי בקופת חולים. כמובן, דבר מזה לא הגיע בקלות. הם מבוגרים ממך ב 10+ שנים, עם ילדים.

בנוסף אני מכירה רופאים שעובדים בוועדות ביטוח לאומי/משרדי ממשלה והתגמול נאה אבל הם כבר אחרי גיל הפנסיה, לדעתי לא היו ממליצים לך להתחיל כך כי צריך להיות הרבה שנים בפרקטיקה.

ואם אתה ממש ציוני אז בקלות תבין שמה שנחוץ הוא עוד ועוד רופאי ילדים וגניקולוגים והתמחויות הקשורות לילדים כי הפריון פה מנש גבוה וזה יהיה בתוקף לכל הקריירה שלך.

מקווה שעזרתי.

היה דיון דומה לא מזמן:

אל תדאג, יש מספיק כסף בהמשך אם תבחר נכון.

ואם אתה ממש ציוני אז בקלות תבין שמה שנחוץ הוא עוד ועוד רופאי ילדים וגניקולוגים והתמחויות הקשורות לילדים כי הפריון פה מנש גבוה וזה יהיה בתוקף לכל הקריירה שלך
וגם כי החברה שלנו הולכת לכיוון של זכותו של כל אחד להיות הורה

היה דיון דומה לא מזמן:

אל תדאג, יש מספיק כסף בהמשך אם תבחר נכון.

היי אביב, תודה!

קראתי את הפוסט, הבוטום ליין ממנו היה לבחור מקצוע כירורגיה קטנה כלשהי (אא"ג, עיניים, פלסטיקה, עור) או אורתופדיה, גניקולוגיה, ולעבוד בשילוב פרטי, קהילה, ומעט בי"ח..
גם המידע שם על סכומים בקופה ובפרטי, כיוון בעיקר להתמחויות בכירורגיות קטנות..

אני יודע שאלו מקצועות שאפשרויות ההכנסה בהם יותר מתגמלות, וכל בוגרי הארץ שרוצים להרוויח טוב ולחיות חיים נוחים נוהרים אליהם.. אבל אלו תחומים שדווקא פחות משכו אותי..

מהי בחירה נכונה במקרה שלי?

האם במקצועות שהזכרתי שמעניינים אותי יותר, יש אפשרות להכנסה מספקת? כמה? הייתי שמח לדעת מספרים..
האם להיפתח בראש גם למקצועות כמו עיניים ועור (שרק מסבב קצר בלימודים, לא מאוד הלהיבו, אבל יכול להיות שאם אעשה אלקטיב אתאהב, אין לדעת)?

רוצה את כל המידע על הכנסה בכל האופציות, כדי שאוכל להחליט מה אני מתעדף, ובאיזה מחיר..

אני לא אלך למקצוע שהכי מעניין אותי בעולם, אם ההכנסה בו לא תספק אותי, אבל מצד שני, לא אלך למקצוע שבכלל לא מעניין אותי, אם יש אלטרנטיבה מעניינת יותר, אבל מספקת מספיק ומעבר לציפיות שלי..

ממש אשמח לעזרה.
אני לא מספיק מבין כי אני בשלב די מוקדם (לפני התמחות) אז קח בעירבון מוגבל אבל נראה לי שהשיקול הכלכלי צריך להיות די מינורי, כי גם בהייטק וגם ברפואה תוכל להרוויח סכומים יפים שיאפשרו לך חיים נוחים.
אם אתה מאוד נמשך לתחום החישובי תכנותי אז מה היו השיקולים שלא הלכת מראש למדעי המחשב או משהו בסגנון?
אני חושב באופן כללי שבמרבית התחומים אם תנווט נכון את הקריירה תוכל להגיע לפוזיציות שיאפשרו לך ליהנות משכר גבוה ותנאים נוחים, ולא משנה אם זה במערכת הבריאות או בתחום ההייטק. גם עובדת סוציאלית שעושה בחירות נכונות ומשקיעה בכיוונים נכונים יכולה להגיע למצב כזה (מדריכת הורים פרטית, פסיכותרפיה וכו'). לכן אני חושב שכדאי לך ללכת עם מה שיותר מעניין ומספק אותך.

אני לא רופא (אבל כן דוקטור) ולמרות זאת הייתי רוצה להגיב..
עם יכולות שיכול להיות שיש לי (פסיכומטרי גבוה מאוד, בגרויות מתמטיקה ופיזיקה בציונים כמעט 100, מיונים וקבלה ליחידות מודיעין/ טכנולוגיות, וכשבסוף הלכתי לחי"ר:roll:), ומהשוואה לחברים ש"שווים פחות ממני",
סלח לי, אבל זו גישה ממש מננשאת שלא לומר מחורבנת. מעבר לזה היא גם שגויה - אין הרבה מתאם בין ציונים בבגרויות ופסיכומטרי להצלחה בהמשך. אני לצורך העניין סיימתי תואר ראשון בהנדסה בהצטיינות לאחר שהתקבלתי עם פסיכומטרי גבולי ומתמטיקה 4 יחידות בעוד חברי עם בגרויות פסיכומטרי מפוצצים צברו נכשלים ונשארו שנתונים.
לא, אני לא חושב שרווחי יותר להיות רופא, במיוחד למי שיכול היה להיות "כוכב" בהייטק.
מאיפה לך שהיית יכול להיות כוכב בהייטק?! על סמך פסיכומטרי?? אולי כן. ואולי גם היית יכול להיות כוכב טלנובלות - למי אכפת ולמה זה חשוב?
המשמעות של אובדן הכנסות למשך מעל עשור, עם כל הריבית דריבית שמפסידים, היא בלתי ניתנת לפיצוי.
זה נכון - בעיקר למי שחסך, אבל גם למי ש"רק" צבר בינתיים כספים בפנסיה שלו. גם לי היו מחשבות כאלו כיוון שהתחלתי להרוויח טוב רק בגיל מאוחר יחסית, אבל אין במחשבות האלו יותר מידי תועלת. כדאי יותר לחשוב על העתיד ועל ה30-40 שנות עבודה שעוד נותרו לך.

נראה שלא אעשה סיבוב פרסה, אני כבר מושקע בתחום (ויש לציין שגם מזדהה איתו לא מעט, על אף הקושי והחוסר חיים), עם שני ילדים בבית.
מכיר אדם, שסיים רפואה והתמחות (מכניסה) ואז עשה פרסה והיום מנהל די בכיר בהייטק. אל תתן לזמן שהשקעת בתחום לכבול אותך מלעשות מה שאתה רוצה בעתיד.

תמיד תוכל למצוא מישהו צעיר ממך, מוכשר פחות ממך ושמרויח יותר. אלו החיים.
מאמין שמצבך הכלכלי יהיה לא רע בעוד מספר שנים. שיהיה לך בהצלחה!

אני לצורך העניין סיימתי תואר ראשון בהנדסה בהצטיינות לאחר שהתקבלתי עם פסיכומטרי גבולי ומתמטיקה 4 יחידות בעוד חברי עם בגרויות פסיכומטרי מפוצצים צברו נכשלים ונשארו שנתונים.
סטטיסטית, לפי זה, יש מתאם בין ציוני סכם לציוני תואר ודווקא בהנדסה המתאם הזה הוא יחסית גבוה.

נערך לאחרונה ב:
סטטיסטית, לפי זה, יש מתאם בין ציוני סכם לציוני תואר ודווקא בהנדסה המתאם הזה הוא הכי גבוה.
מעניין אם יש נתונים על קורלציה בין ציוני סוף תואר לשכר אחרי 5 או 10 שנים.
מתאם בין ציוני פסיכומטרי ובגרות לציוני שנה א' ואפילו ציוני תואר, לא מפתיע.
סביר גם שציוני תואר עוזרים להתברג למשרה ראשונה ריווחית.
אבל בהמשך, ההשערה שלי היא שסוג הכישורים כדי להיות עובד טוב (במובן של עובד שמרוויח טוב) שונה מספיק מהכישורים לתלמיד טוב, כך שהקורלציה תהיה נמוכה יותר, אבל עדיין חיובית לא מבוטלת.

סטטיסטית, לפי זה, יש מתאם בין ציוני סכם לציוני תואר ודווקא בהנדסה המתאם הזה הוא הכי גבוה.
לפי הגוף שערך את המחקר הזה, לא מפתיע שזו התוצאה :)
תודה על התיקון. אבל בכל זאת, כתבתי
אין הרבה מתאם בין ציונים בבגרויות ופסיכומטרי להצלחה בהמשך.
אני מאמין שזה עדיין נכון אבל מוזמנים לתקן אותי. הציונים זו סתם דוגמא לא מוצלחת.

אבל בהמשך, ההשערה שלי היא שסוג הכישורים כדי להיות עובד טוב (במובן של עובד שמרוויח טוב) שונה מספיק מהכישורים לתלמיד טוב, כך שהקורלציה תהיה נמוכה יותר, אבל עדיין חיובית לא מבוטלת.
נוטה להסכים אבל לא מצאתי נתונים בנושא.

אהלן @Doc30 וברוך הבא לחיים שאחרי בית הספר לרפואה.
כתבתי לא מזמן פוסט ממש ארוך וחופר (שכהרגלי) על סכומים שאפשר להרוויח בתור בכיר אחרי ההתמחות

לצערי אתה צודק אפקט הריבית דהריבית ארוכת הטווח כאשר מתחילים לעבוד בגיל 24 ולהרוויח טוב לעומת גיל 35 משמעותי. בכוונה כתבתי 35 כי עד שתתחיל להרוויח סכומים יפים (הסטאז זה לא סכומים יפים) יקח זמן. עם זאת אין מה לעשות . אין כל כך מה להצטער על דברים בדיעבד ואי אפשר לחזור אחורה בזמן ולבחור אחרת.
כתבתי את הרוב בהודעה אליה הפנתי אותך, עד כמה שידוע לי אפשר להתחיל לעבוד בקהילה במרפאה כבר אחרי שלב א אבל שוב זה מאוד תלוי התמחות למשל ברפואת משפחה אין כל כך מה לחפש אקסטרה עדיף לגמור את המסלול (4 שנים סהכ) ואז להתחיל לקבל משכורת יפה כבכיר. תמיד אפשר לעבוד במוקדי טרם / מכבי וכו לצורך השלמת הכנסה הם משלמים יפה. לרופא לא מומחה סביב 70 שקלים לשעה (זה לא יפה) אבל למתמחה אחרי שלב א תלוי התמחות סביב 150-300 תלוי בהסכם שאתה עושה איתם.

אפשר לעבוד עם כל חברת ביטוח שמסכימה לקבל אותך יש לכם אינטרס משותף, החברה רוצה להגיע איתך להסכם ולרשום את השם שלך ברשימת רופאים שלהם ולתת שירות יותר טוב למבוטחים (יש לנו מעל 300 מומחים בתחום x לבחירה של המבוטח) ואז זה מעין המטופל משלם איזה סכום סימלי )250-500) לפגישה והחברת ביטוח משלמת לך עוד כמה מאוד שקלים (לא יודעת בדיוק כמה אני לא בשלב הזה).

3. רפואת משפחה.

רשמת המון תחומים.
מה מעניין אותך ? בלי קשר למשכורת
1- פנימית וילדים זה ממש לא אותו דבר בעיקרון ההתמחות סופר סופר סופר קשה בשני התחומים אז אם אתה לא ממש אוהב את זה אל תלך כי לא תשרוד את התורנויות. אחרי ההתמחות יש המון אופציות בקופה , אבל שוב אם אתה אוהב את הוייב של בית חולים ועושה התמחות כל כך קשה אז לשבת אחרי זה בקופה יהיה לך קצת משעמם (לדעתי).
2. לא מכירה בכלל קשה לי להגיד
3. רופאת משפחה רשמתי בעבר בקופה אחרי ההתמחות מגיעים למשכורות מאוד יפות תלוי תיקיה וכו. שכיר סביב 30 נטו עצמאי אחרי כל הניכויים בערך אותו דבר. 5 שנים אחרי ההתמחות במשפחה אתה חופשי לעבור קופה ולהיות יותר אדון לעצמך לרבות חלקיות משרה וכו. אם אתה אוהב את העבודה של רפואה ראשונית בקהילה זו לחלוטין ההתמחות הכי טובה שיש. כל החברים שלי במשפחה מאוד מרוצים ונהנו בהתמחות שלהם (אני רצינית) אין תורנויות רק 4 שנים התמחות מתוכם איזה שנה וחצי סבבים . בקיצור אם אתה אוהב מומלץ. אם אני הייתי אוהבת את העבודה הזאת מזמן הייתי הולכת למשפחה שם כולם מריחים טוב ומחייכים אליך (בניגוד למחלקה שלי שכולם צועקים שם ואף אחד אפילו לא אומר בוקר טוב).
4. שוב תחומים סופר סופר שונים. בעור המשחק הוא כמה שיותר כרטיסים פר שעה והעבודה יחסית קלה . ההתמחות במרכז גדול קשה כמו כל ההתמחויות אבל אחרי זה החיים תותים. יש את תחום האסטטיקה שיכול להעלות את המשכורת בטירוף. וכן זו הסיבה שכולם הולכים לשם.
עיניים אותו דבר אין סוף עבודה בקהילה המון מטופלים פר שעה התמחות יחסית יותר קלה עם מעט תורנויות ואופציה לניתוחים למי שאוהב . וכן הולכים לשם בעיקר כי זה מאוד רווחי וכמובן יש אנשים שממש אוהבים את זה. תחרות מאוד קשה להתקבל להתמחות ואחרי זה באמת צריך להיות בשפיץ של הפרמידה על מנת להגיע לסכומים פסיכים. ניתוחים בפרטי משתלמים פחות לכולם בכל התחומים אבל עדין משתלמים. מאוד קשה להגיע לטופ של התחום בכל התמחות. זה שאתה גסטרולוג לא אומר שממחר אתה לוקח 5000 שקלים לקולונוסקופיה בפרטי (כן אלו הסכומים) אתה חייב להיות סופר ותיק ולאכול הרבה קש בקהילה / בית חולים להגיע למצב שבו אתה בחוד החנית ואנשים מוכנים לשלם לך כל סכום עבור הזכות להיבדק אצלך.
5. לדעתי גריאטריה זה אחלה מקצוע, מלווים אנשים מבוגרים בסוף החיים שלהם (גם עשר שנים זה לווי בסוף החיים). יש המון רפואה מאוד יפה ונכונה במעקב ארוך טווח באוכלוסיה מבוגרת והיכולת להעריך ולהשפיע באופן ישיר על איכות החיים של אנשים מבוגרים . יש בזה משהו מדהים לעזור לסבא להנות עוד ככה וככה שנים מהחיים שלו באופן מיטבי. לדעתי מקצוע מהמם התמחות יותר קלה מפנימית עם אופציה מעולה לפרטי (לא יודעת סכומים כי זה ממש לא התחום שלי אבל להבבנתי מקבלים הרבה לביקור / מעקב בית ויעוצים באופן פרטי.)

בגדול ממש כל מומחה בכירוגיה קטנה כגדולה מקבל 100-120 שקלים פלוס מינוס למטופל בקופה מזה מורדים כל מיני דברים (שירותי משרד מרפאה ניהול יומן ועוד כל מיני שקרים כאלה ואחרים) נשאר בערך 80 למטופל . תראה יותר מטופלים תקבל יותר כסף. אני שונאת את השיטה הזאת כי אני מרגישה שאני נותנת רפואה גרועה ואני מרגישה שטוחנים אותי עד דק. יש לנו מרפאת קהילה במסגרת ההתמחות ואני יושבת שם מידי פעם. יוצא לי לראות בין 30-40 מטופלים ב7 שעות. המחלקה מקבלת את הכסף כמובן לא אני. זה פשוט סיוט ונשבעתי לעצמי שאני בחיים לא אעבוד ככה לא משנה כמה ישלמו לי . אין לי זמן לשתות כוס מים ואני הולכת לעשות פיפי פעם אחת ביום כזה. אין מה לדבר על לאכול כמובן זה פשוט רכבת אין סופית של אנשים. אם תעשה חישוב גס תראה שאפשר להרוויח בתאוריה גם 3000 שקל ליום. ומפה החישוב למשכורת חודשית מאוד קל. אבל אין שום סיכוי שאתה יכול להחזיק מעמד בעבודה כזאת לאורך זמן זה לא אפשרי. אז קח את כל הסכומים שאומרים לך בעירבון מוגבל ואל תבחר התמחות לפי כמה כסף מרווחים.
אני יודעת שזה מאוד באופנה להתלונן על המערכת ועל הכסף וכמה אנחנו מסכנים (בעיקר בממים של רופאים ועוד יותר בויידוים של מתמחים) אבל המציאות קצת שונה ממה שכתוב שם. אפשר לקבל התמחות באיזה תחום שאתה רוצה, אתה חייב להיות טוב חרוץ וחריף וזה יקרה. אין קשר לפרוטקציה ואם לא מקבלים במקום אחד מקבלים באחר זה בהחלט אפשרי. המשכורת גם כמתמחה מסכן שלא אוכל ישן או חי לא מעליבה ולא נעלים ברוטו של 30 אלף זו משכורת מכובדת לכל הדעות. וכן אנחנו מרווחים ככה בגלל התורנויות אבל תורנויות זה חלק מההתמחות ואי אפשר לא לעשות אותם , אז לבכות על השכר השעתי הלא תואם את ההשכלה שלי נראה לי מיותר. אחרי ההתמחות השמים הם הגבול והכל תלוי בך לא משנה איזה תחום תבחר אתה תרוויח יפה מאוד.

אהלן @Doc30 וברוך הבא לחיים שאחרי בית הספר לרפואה.
כתבתי לא מזמן פוסט ממש ארוך וחופר (שכהרגלי) על סכומים שאפשר להרוויח בתור בכיר אחרי ההתמחות

לצערי אתה צודק אפקט הריבית דהריבית ארוכת הטווח כאשר מתחילים לעבוד בגיל 24 ולהרוויח טוב לעומת גיל 35 משמעותי. בכוונה כתבתי 35 כי עד שתתחיל להרוויח סכומים יפים (הסטאז זה לא סכומים יפים) יקח זמן. עם זאת אין מה לעשות . אין כל כך מה להצטער על דברים בדיעבד ואי אפשר לחזור אחורה בזמן ולבחור אחרת.

כתבתי את הרוב בהודעה אליה הפנתי אותך, עד כמה שידוע לי אפשר להתחיל לעבוד בקהילה במרפאה כבר אחרי שלב א אבל שוב זה מאוד תלוי התמחות למשל ברפואת משפחה אין כל כך מה לחפש אקסטרה עדיף לגמור את המסלול (4 שנים סהכ) ואז להתחיל לקבל משכורת יפה כבכיר. תמיד אפשר לעבוד במוקדי טרם / מכבי וכו לצורך השלמת הכנסה הם משלמים יפה. לרופא לא מומחה סביב 70 שקלים לשעה (זה לא יפה) אבל למתמחה אחרי שלב א תלוי התמחות סביב 150-300 תלוי בהסכם שאתה עושה איתם.

אפשר לעבוד עם כל חברת ביטוח שמסכימה לקבל אותך יש לכם אינטרס משותף, החברה רוצה להגיע איתך להסכם ולרשום את השם שלך ברשימת רופאים שלהם ולתת שירות יותר טוב למבוטחים (יש לנו מעל 300 מומחים בתחום x לבחירה של המבוטח) ואז זה מעין המטופל משלם איזה סכום סימלי )250-500) לפגישה והחברת ביטוח משלמת לך עוד כמה מאוד שקלים (לא יודעת בדיוק כמה אני לא בשלב הזה).

רשמת המון תחומים.
מה מעניין אותך ? בלי קשר למשכורת
1- פנימית וילדים זה ממש לא אותו דבר בעיקרון ההתמחות סופר סופר סופר קשה בשני התחומים אז אם אתה לא ממש אוהב את זה אל תלך כי לא תשרוד את התורנויות. אחרי ההתמחות יש המון אופציות בקופה , אבל שוב אם אתה אוהב את הוייב של בית חולים ועושה התמחות כל כך קשה אז לשבת אחרי זה בקופה יהיה לך קצת משעמם (לדעתי).
2. לא מכירה בכלל קשה לי להגיד
3. רופאת משפחה רשמתי בעבר בקופה אחרי ההתמחות מגיעים למשכורות מאוד יפות תלוי תיקיה וכו. שכיר סביב 30 נטו עצמאי אחרי כל הניכויים בערך אותו דבר. 5 שנים אחרי ההתמחות במשפחה אתה חופשי לעבור קופה ולהיות יותר אדון לעצמך לרבות חלקיות משרה וכו. אם אתה אוהב את העבודה של רפואה ראשונית בקהילה זו לחלוטין ההתמחות הכי טובה שיש. כל החברים שלי במשפחה מאוד מרוצים ונהנו בהתמחות שלהם (אני רצינית) אין תורנויות רק 4 שנים התמחות מתוכם איזה שנה וחצי סבבים . בקיצור אם אתה אוהב מומלץ. אם אני הייתי אוהבת את העבודה הזאת מזמן הייתי הולכת למשפחה שם כולם מריחים טוב ומחייכים אליך (בניגוד למחלקה שלי שכולם צועקים שם ואף אחד אפילו לא אומר בוקר טוב).
4. שוב תחומים סופר סופר שונים. בעור המשחק הוא כמה שיותר כרטיסים פר שעה והעבודה יחסית קלה . ההתמחות במרכז גדול קשה כמו כל ההתמחויות אבל אחרי זה החיים תותים. יש את תחום האסטטיקה שיכול להעלות את המשכורת בטירוף. וכן זו הסיבה שכולם הולכים לשם.
עיניים אותו דבר אין סוף עבודה בקהילה המון מטופלים פר שעה התמחות יחסית יותר קלה עם מעט תורנויות ואופציה לניתוחים למי שאוהב . וכן הולכים לשם בעיקר כי זה מאוד רווחי וכמובן יש אנשים שממש אוהבים את זה. תחרות מאוד קשה להתקבל להתמחות ואחרי זה באמת צריך להיות בשפיץ של הפרמידה על מנת להגיע לסכומים פסיכים. ניתוחים בפרטי משתלמים פחות לכולם בכל התחומים אבל עדין משתלמים. מאוד קשה להגיע לטופ של התחום בכל התמחות. זה שאתה גסטרולוג לא אומר שממחר אתה לוקח 5000 שקלים לקולונוסקופיה בפרטי (כן אלו הסכומים) אתה חייב להיות סופר ותיק ולאכול הרבה קש בקהילה / בית חולים להגיע למצב שבו אתה בחוד החנית ואנשים מוכנים לשלם לך כל סכום עבור הזכות להיבדק אצלך.
5. לדעתי גריאטריה זה אחלה מקצוע, מלווים אנשים מבוגרים בסוף החיים שלהם (גם עשר שנים זה לווי בסוף החיים). יש המון רפואה מאוד יפה ונכונה במעקב ארוך טווח באוכלוסיה מבוגרת והיכולת להעריך ולהשפיע באופן ישיר על איכות החיים של אנשים מבוגרים . יש בזה משהו מדהים לעזור לסבא להנות עוד ככה וככה שנים מהחיים שלו באופן מיטבי. לדעתי מקצוע מהמם התמחות יותר קלה מפנימית עם אופציה מעולה לפרטי (לא יודעת סכומים כי זה ממש לא התחום שלי אבל להבבנתי מקבלים הרבה לביקור / מעקב בית ויעוצים באופן פרטי.)

בגדול ממש כל מומחה בכירוגיה קטנה כגדולה מקבל 100-120 שקלים פלוס מינוס למטופל בקופה מזה מורדים כל מיני דברים (שירותי משרד מרפאה ניהול יומן ועוד כל מיני שקרים כאלה ואחרים) נשאר בערך 80 למטופל . תראה יותר מטופלים תקבל יותר כסף. אני שונאת את השיטה הזאת כי אני מרגישה שאני נותנת רפואה גרועה ואני מרגישה שטוחנים אותי עד דק. יש לנו מרפאת קהילה במסגרת ההתמחות ואני יושבת שם מידי פעם. יוצא לי לראות בין 30-40 מטופלים ב7 שעות. המחלקה מקבלת את הכסף כמובן לא אני. זה פשוט סיוט ונשבעתי לעצמי שאני בחיים לא אעבוד ככה לא משנה כמה ישלמו לי . אין לי זמן לשתות כוס מים ואני הולכת לעשות פיפי פעם אחת ביום כזה. אין מה לדבר על לאכול כמובן זה פשוט רכבת אין סופית של אנשים. אם תעשה חישוב גס תראה שאפשר להרוויח בתאוריה גם 3000 שקל ליום. ומפה החישוב למשכורת חודשית מאוד קל. אבל אין שום סיכוי שאתה יכול להחזיק מעמד בעבודה כזאת לאורך זמן זה לא אפשרי. אז קח את כל הסכומים שאומרים לך בעירבון מוגבל ואל תבחר התמחות לפי כמה כסף מרווחים.
אני יודעת שזה מאוד באופנה להתלונן על המערכת ועל הכסף וכמה אנחנו מסכנים (בעיקר בממים של רופאים ועוד יותר בויידוים של מתמחים) אבל המציאות קצת שונה ממה שכתוב שם. אפשר לקבל התמחות באיזה תחום שאתה רוצה, אתה חייב להיות טוב חרוץ וחריף וזה יקרה. אין קשר לפרוטקציה ואם לא מקבלים במקום אחד מקבלים באחר זה בהחלט אפשרי. המשכורת גם כמתמחה מסכן שלא אוכל ישן או חי לא מעליבה ולא נעלים ברוטו של 30 אלף זו משכורת מכובדת לכל הדעות. וכן אנחנו מרווחים ככה בגלל התורנויות אבל תורנויות זה חלק מההתמחות ואי אפשר לא לעשות אותם , אז לבכות על השכר השעתי הלא תואם את ההשכלה שלי נראה לי מיותר. אחרי ההתמחות השמים הם הגבול והכל תלוי בך לא משנה איזה תחום תבחר אתה תרוויח יפה מאוד.
סתם בתור קורא, זה נראה כיאלו משכורות של רופאים הם מטורפות, או שזה קצת מוגזם פה?
כי אני תמיד שומע שרופאים רעבים ללחם וכ'ו...

סתם בתור קורא, זה נראה כיאלו משכורות של רופאים הם מטורפות, או שזה קצת מוגזם פה?
כי אני תמיד שומע שרופאים רעבים ללחם וכ'ו...
הכל יחסי. יש עוד מקצועות שעם השקעה דומה מגיעים לשכר דומה.
אתה שומע יותר כמה שהם מסכנים כי יש להם ארגןו מקצועי שמתפקד כועד עובדים שעושה הרבה רעש. למקצועות אחרים בהם מרוויחים טוב אין ועד כזה.

ממה שאני רואה בתקשורת הטענה אינה לגבי השכר אלא לגבי אורך התורנויות בזמן ההתמחות (26 שעות רצופות).
זו באמת שערורייה שצריך לתקן.
אתה מאמין לראשי הר"י שזו מטרתם העיקרית במאבק הארגוני? [שואל מתוך חשדנות כלפי ראשי ועדים חזקים ולא מתוך הכרות מבפנים]

נראה לי שכל ההשוואות פה להייטק וגאמפא גורמות לאנשים נזק.. זה חוזר על עצמו.
איזהו עשיר השמח בחלקו ולהיפך (איזהו עני המסתכל על משכורת חברו ורוצה גם, למרות שיש לו כל צרכו פלוס פלוס )

לגופו של עניין בחרת מקצוע מדהים, עברת מסלול מטורף, בסוף ההכנסות גבוהות ויכולות להגיע ללא פחות מהייטק, עבודה מרתקת, מגוון אפשרויות בפניך.

להיי טק תמיד תוכל לעבור, או לתחומים משיקים של הייטק ורפואה.

והריבית דריבית ש"הפסדת" , תמיד אפשר לראות איך יכולנו לעשות אחרת אבל זה לא פרודוקטיבי..

מתחיל בקרוב שנה שישית

וכבר לפני 4-5 שנים, מתחיל להרוויח טוב מאוד (יותר ממה שארוויח גם עוד 7 שנים) ועולה ועולה..
אתה לומד רפואה 5 שנים אבל איכשהו, אם היית לומד מדמ"ח, כבר לפני 5 שנים היית מרוויח שכר גבוה משל רופא לאחר התמחות (שיכול בכיף להגיע ל40-50k) ומשם היית "עולה ועולה"?
והמיסוי על אופציות/RSU הוא רק 25%, בקיצור, מנגנון התגמול לעובדי הייטק בנוי מושלם, לצרכי מס...]
המיסוי על rsu אינו 25% אלא פירותי.
המיסוי על רווחי הון בrsu הוא מיסוי של רווחי הון וגם הוא, בסכומים הגבוהים שאותם אתה "היית מרוויח כבר לפני 5 שנים", הופך ל28%.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
J התייעצות לגבי המשך הדרך שוק ההון 8
G בת 22- התייעצות על המשך הדרך יומני מסע אישיים 74
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
D המשך השקעה בS&P500 שוק ההון 34
הפרופסור לימודי המשך בטכניון.. או? התפתחות אישית 12
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
H הגרלת המשך מחיר למשתכן נדל"ן 0
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
G המשך עבודה כשכיר ומשיכת קצבה מביטוח מנהלים במקביל מיסים 0
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
ג קנייה מול המשך שכירות נדל"ן 3
נ המשך השכרה - גידור עלויות שכירות מול יציבות נדל"ן 14
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 6
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 3
Y איך ממשיכים להתקדם? רכישת דירה, המשך חסכון ועוד ? יומני מסע אישיים 4
ש המשך ביטוח אובדן כושר עבודה באופן עצמאי צרכנות פיננסית 3
E קופת גמל הונית - שאלה על הטבות והתלבטות לגבי המשך השקעה שוק ההון 20
ס המשך הפרשות לפנסיה לאחר קבלת קצבה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
אוהד הצלחות סגירת משכנתא לעומת המשך השקעה נדל"ן 25
י שוק חופשי מדומה - היתרון (המשך לאשכול הקודם) אוף טופיק 3
D המשך הפקדות לקרן השתלמות ישנה - האם אפשרי? צרכנות פיננסית 10
koni קופת גמל IRA-המשך השקעה מול תיק רגיל ופנסיה דרך ביטוח מנהלים? שוק ההון 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2