• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית

Shnizelia

משתמש בכיר
דירוג
2,019
לפני מספר שנים טובות עבדתי באחד מ-4 משרדי רואי חשבון הגדולים בארץ. בחוזה העסקה שלי היה סעיף מאוד דרקוני וגם לא חוקי (ידעתי את זה באותה תקופה) שאם אני עובר לאחד המתחרים שלהם (אחד מ-4 המשרדים הגדולים בארץ) המשרד רשאי להוציא את רכיב הפיצויים מקופת הגמל שלי.

לאחר כמעט 3 שנות עבודה אכן קיבלתי הצעה מהמתחרים שלהם בשכר טוב משמעותית ועשיתי את המעבר. המשרד שלף בערך 1/3 מהפיצויים מקופת הגמל ו-2/3 לא יכל לגעת כי ה-2/3 פיצויים מתייחסים לתקופה שסעיף 14 הפך לסעיף חובה.

לפני שנתיים בערך עובד לשעבר של אותו משרד שסיים לעבוד הרבה לפני שאני התחלתי לעבוד באותו מקום הגיש תביעה ייצוגית (רו"ח אסף יוסף שממה נ' KPMG סומך חייקין) על אותו נושא בדיוק וזכה. בית המשפט פסק שעל המשרד לשלם לכל העובדים בתביעה את הפיצויים שנלקחו + ריבית והפרשי הצמדה.

לפני שבועיים בערך קיבלתי מכתב מהמשרד ובמכתב כתוב שלמרות שלא הייתי חלק מהתביעה המקורית הם מחזירים לי את הפיצויים (ה-1/3) לפנים משורת הדין בתוספת ריבית והפרשי הצמדה. התנאי לקבלת הצ'ק היה לחתום על המכתב.

חתמתי וקיבלתי את הכסף, אבל אני חולק על הפסק דין שלדעתי נוהל בצורה חובבנית על ידי אותו אסף יוסף שממה. קודם כל הפיצויים נשלפו מקופת גמל שהייתה מושקעת בבורסה והמינימום שהמשרד היה צריך לעשות זה להוסיף את התשואה הממוצעת בין 2018 ל-2022 ולא ריבית והפרשי הצמדה שהיו אפסיים כל השנים האלה. (ריבית 0% ומדד כמעט 0%)

שנית, אני טוען שמה שהם עשו זה בכלל הלנת פיצויי פיטורים והפיצוי צריך להיות מחושב בהתאם.

האם אני יכול להגיש תביעה נגד המשרד למרות שכבר יש פס"ד בנושא זה?

הפוסט שלך קצת מוזר...
מישהו התאמץ ויצא למאבק משפטי ואף ניצח בו ובזכותו קיבלת כסף, אבל לך יש השגות על פסק הדין ועכשיו אתה רוצה לתבוע מחדש כדי לקבל כסף נוסף שלדעתך מגיע לך.
הייתי מתחיל בלעשות חישוב בכמה כסף מדובר, סביר שלא מספיק כדי שישתלם לך לעשות משהו בנידון...

אני חושב שהתביעה נוהלה בצורה חובבנית ותקפה את המשרד מזווית לא נכונה.

גנבו מהפנסיה שלנו כסף, השתמשו בו לצרכים שלהם, שללו מאיתנו שנים של תשואה בבורסה וכפיצוי זורקים לנו כמה שקלים של ריבית והפרשי הצמדה.

אם הולכים לכיון של הלנת פיצוי פיטורים (שזה מה שאני חושב שזה) אז מדובר על 60-70 אלף שקל בקלות בשקלול קנס הלנת פיצוי פיטורים, ריבית והפרשי הצמדה.

גנבו מהפנסיה שלנו כסף, השתמשו בו לצרכים שלהם, שללו מאיתנו שנים של תשואה בבורסה וכפיצוי זורקים לנו כמה שקלים של ריבית והפרשי הצמדה.

אם הולכים לכיון של הלנת פיצוי פיטורים (שזה מה שאני חושב שזה) אז מדובר על 60-70 אלף שקל בקלות בשקלול קנס הלנת פיצוי פיטורים, ריבית והפרשי הצמדה.
שיהיה בהצלחה

תבדיל בין להיות צודק לבין להיות חכם.

במערכת המשפט בארץ סביר שמה שיקרה הוא הדבר הבא:
אתה תגיש תביעה
המשרד יגיש כתב הגנה
תבזבז מלא כסף על עורך דין ובסוף השופט יפנה לתקדים ויגיד: כבר נפסק בנושא.
אתה תתעצבן, תנסה לערער, תשלם עוד כסף לעורך דין ואז ערכאת הערעור תפסוק: לא ראינו סיבה להפוך את פסק דינו של בית משפט קמא.

מה יצא: העשרת את עורך הדין ושילמת הוצאות לצד השני.

משתלם?

לפני מספר שנים טובות עבדתי באחד מ-4 משרדי רואי חשבון הגדולים בארץ. בחוזה העסקה שלי היה סעיף מאוד דרקוני וגם לא חוקי (ידעתי את זה באותה תקופה) שאם אני עובר לאחד המתחרים שלהם (אחד מ-4 המשרדים הגדולים בארץ) המשרד רשאי להוציא את רכיב הפיצויים מקופת הגמל שלי.

לאחר כמעט 3 שנות עבודה אכן קיבלתי הצעה מהמתחרים שלהם בשכר טוב משמעותית ועשיתי את המעבר. המשרד שלף בערך 1/3 מהפיצויים מקופת הגמל ו-2/3 לא יכל לגעת כי ה-2/3 פיצויים מתייחסים לתקופה שסעיף 14 הפך לסעיף חובה.

לפני שנתיים בערך עובד לשעבר של אותו משרד שסיים לעבוד הרבה לפני שאני התחלתי לעבוד באותו מקום הגיש תביעה ייצוגית (רו"ח אסף יוסף שממה נ' KPMG סומך חייקין) על אותו נושא בדיוק וזכה. בית המשפט פסק שעל המשרד לשלם לכל העובדים בתביעה את הפיצויים שנלקחו + ריבית והפרשי הצמדה.

לפני שבועיים בערך קיבלתי מכתב מהמשרד ובמכתב כתוב שלמרות שלא הייתי חלק מהתביעה המקורית הם מחזירים לי את הפיצויים (ה-1/3) לפנים משורת הדין בתוספת ריבית והפרשי הצמדה. התנאי לקבלת הצ'ק היה לחתום על המכתב.

חתמתי וקיבלתי את הכסף, אבל אני חולק על הפסק דין שלדעתי נוהל בצורה חובבנית על ידי אותו אסף יוסף שממה. קודם כל הפיצויים נשלפו מקופת גמל שהייתה מושקעת בבורסה והמינימום שהמשרד היה צריך לעשות זה להוסיף את התשואה הממוצעת בין 2018 ל-2022 ולא ריבית והפרשי הצמדה שהיו אפסיים כל השנים האלה. (ריבית 0% ומדד כמעט 0%)

שנית, אני טוען שמה שהם עשו זה בכלל הלנת פיצויי פיטורים והפיצוי צריך להיות מחושב בהתאם.

הזיה , אף פעם לא שמעתי על הסעיף הזה. היית בתפקיד בכיר ?

ניסית להבין כמה זה בכסף? ההפרש

תבדיל בין להיות צודק לבין להיות חכם.

במערכת המשפט בארץ סביר שמה שיקרה הוא הדבר הבא:
אתה תגיש תביעה
המשרד יגיש כתב הגנה
תבזבז מלא כסף על עורך דין ובסוף השופט יפנה לתקדים ויגיד: כבר נפסק בנושא.
אתה תתעצבן, תנסה לערער, תשלם עוד כסף לעורך דין ואז ערכאת הערעור תפסוק: לא ראינו סיבה להפוך את פסק דינו של בית משפט קמא.

מה יצא: העשרת את עורך הדין ושילמת הוצאות לצד השני.

משתלם?
בגלל זה המדינה שלנו נראית כמו שהיא נראית.
אני הגשתי ערר על החלטת ועדה. בערר נראה שלא התייחסו כלל לטענות שלי (שהיו מוצדקות ומבוססות על עררים אחרים).
שקלתי לעתור לערכאה הבאה שהיא בית משפט.
עורך הדין ייעץ לי - "בדרך כלל הסיכוי להפוך החלטה הוא 10% , אתה צודק באופן מובהק , אז בשבילך - 20% .

הזיה , אף פעם לא שמעתי על הסעיף הזה. היית בתפקיד בכיר ?

ניסית להבין כמה זה בכסף? ההפרש

ממש לא תפקיד בכיר. באותה תקופה הייתי סניור על שכר עתק של 8,500 ברוטו לפני שעות נוספות.

המשרדים הגדולים באותה תקופה היו רגילים להתייחס לעובדים שלהם כמו לעבדים בגלל הצפה בענף.

בנוגע להפרש אם הולכים על תשואה ממוצעת זה בערך פי 2 ממה שהם נתנו.

אם הולכים על הלנת פיצוי פיטורים מדובר בקלות ב-60-70 אלף שקל נוספים.

נערך לאחרונה ב:
המשרדים הגדולים באותה תקופה היו רגילים להתייחס לעובדים שלהם כמו לעבדים בגלל הצפה בענף.
אני יודע ,אני גם משם. אבל אף פעם לא שמעתי על הסעיף הזה.

בנוגע להפרש אם הולכים על תשואה ממוצעת זה בערך פי 2 ממה שהם נתנו.
השאלה אם פי 2 זה עוד 5000 שח , עוד 20,000 ? בשביל סכומים כאלה לא הייתי טורח.

אני יודע ,אני גם משם. אבל אף פעם לא שמעתי על הסעיף הזה.

בסומך חייקין זה היה סעיף סטנדרטי בחוזה של סניור.

השאלה אם פי 2 זה עוד 5000 שח , עוד 20,000 ? בשביל סכומים כאלה לא הייתי טורח.

תשואה ממוצעת אז עוד 5,000 לפחות.

אבל אם הולכים על הלנת פיצוי פיטורים ואני טוען שזה בדיוק מה שהם עשו אז מדובר על 60 אלף שקל.

איך הם ידעו שאתה עובר למתחרים ועל בסיס זה לקחת את הכספי פיצויים?

התנאי לקבלת הצ'ק היה לחתום על המכתב.

חתמתי וקיבלתי את הכסף
ברגע שחתמת, די סגרת לעצמך את הדלת מבחינת תביעות עתידיות.
דווקא אם לא היית חותם, והיית תובע ומסתמך על פסק הדין בתביעה הייצוגית, סיכוייך היו כנראה טובים בהרבה.

איך הם ידעו שאתה עובר למתחרים ועל בסיס זה לקחת את הכספי פיצויים?

כי זה מאפיה של 4 משרדים. הם גם מתאמים מחירים ותנאי העסקה של עובדים.

להגיש תמיד אפשר.

לגבי סיכויי זכייה, זה משהו אחר. צריך שעו"ד שמתמחה בתחום יעבור על פס"ד ועל הטיעונים שלך, וייתן חוות דעת מקצועית.

כנ"ל.

אלא אם זה תחום העיסוק המקצועי שלך, איך אתה יודע שהתובע לא תקף מהזווית שאתה רוצה לתקוף, כי קיימת חקיקה/פסיקה שחוסמת זאת? או שהייתה סיבה לגטימית אחרת שלא לבחור בקו משפטי זה?

אלא אם זה תחום העיסוק המקצועי שלך, איך אתה יודע שהתובע לא תקף מהזווית שאתה רוצה לתקוף, כי קיימת חקיקה/פסיקה שחוסמת זאת? או שהייתה סיבה לגטימית אחרת שלא לבחור בקו משפטי זה?

בחוזה היה כתוב:

אחרי שנת עבודה העובד זכאי ל-25% פיצויים
אחרי שנתיים - 50%
אחרי שלוש שנים - 75%
אחרי ארבע שנים - 100%

אבל אם הולכים למתחרים מאבדים את כל הפיצויים לא משנה כמה שנים העובד עבד בפירמה. (לצורך העניין אפילו 20 שנה)

לא עוסק בתחום, אבל אני בספק שקיימת פסיקה שחוסמת זאת. מדובר במהלך אנטי עובדים אגרסיבי ביותר. מניסיון באותה תקופה לפני סעיף 14 היה כמעט בלתי אפשרי למשוך חזרה את רכיב הפיצויים ללא פסק דין שהעובד אינו זכאי לפיצויים. (לדוגמא גנב כסף מהמעביד) לדעתי הסיבה היחיד שזה הצליח להם זה כי קופות גמל הם לקוחות ביקורת שלהם ויש להם קשרים באותם ארגונים.

בנוגע למה הבחור לא תקף אז או שהוא לא חשב על זה או שהוא חיפש ניצחון קל יענו תחזירו לי את הקרן וניפרד כידידים.

מדובר במשרד שמעסיק 1,000 עובדים ובאותה תקופה הייתה שם דלת מסתובבת. תחשוב כמה כסף הם גנבו מהקופות לאורך השנים. אם הם היו משלמים לכל עובד פיצוי הלנת פיצויי פיטורים או פיצוי תשואה זה משהו שיכול לגמרי לרסק אותם.

נערך לאחרונה ב:
בנוגע למה הבחור לא תקף אז או שהוא לא חשב על זה או שהוא חיפש ניצחון קל יענו תחזירו לי את הקרן וניפרד כידידים.

לא נכנסתי יותר מדי לעומק,

אבל מפס"ד (שאישר את הסדר הפשרה) נראה שאת התובע ייצג עו"ד ותיק שמתמחה בדיני עבודה ותביעות ייצוגיות (שיש לו אינטרס מובהק להגדיל את סכום התביעה ולא לחפש "ניצחונות קלים") + היועץ המשפטי לממשלה לקח חלק פעיל בהליך + השופט הכניס שינויים בהסדר הפשרה. אז לפני שאתה טוען שכולם טעו ואתה צודק - כדאי לקחת נשימה עמוקה.

ואם בכל זאת אתה חושב שאתה צודק, אין לך דרך קיצור אלא לפנות לייעוץ אצל עו"ד המתמחה בתחום.

נערך לאחרונה ב:
מצטרף למה שכתב @האזרח הקטן, על פניו ממה שכתבת נשמע שהיה לך קייס לא רע בכלל ולו היית מסרב לחתום על המכתב ומוציא במקום זה מכתב דרישה/התראה כנראה שהם היו רצים לשלם לך לפני שתתבע, כל זה משתנה דרמטית ברגע שחתמת על מכתב שכנראה כלל סעיפי ויתור מכל סוג אפשרי.

• אהבתי
Reactions: HHH
לגבי רווחי הון במקום ריבית והצמדה, אני לא בטוח, אבל נשמע לי לא סטנדרטי?
למרות שאין בהכרח סימטריה, אבל עדיין, אם היה יורד אני מניח שאנשים אומרים רטרואקטיבית שמעדיפים הצמדה וריבית.
אבל כמו שנאמר, נשמע לי שיהיה בעיה כי כבר חתמת.

אגב, כדאי לערוך כדי להוריד את שם מי שניהל את התביעה, כדי לא לסבך פוטנציאלית את הפורום או בעלת הבית.
(אולי צריך מוד - @yossik ?)

למה? מדובר בפסק דין שפורסם לציבור.

בנוגע לויתור אז קראתי פעם נוספת את המכתב ואין בו סעיף שאחרי חתימה אי אפשר לבוא בטענות כלפי החברה.

המכתב מסכם בקצרה את הפסק דין, מפרט את החישוב ואני צריך לחתום שבתקופת העסקה בארגון לא היו לי הכנסות נוספות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
S עזרה בנושא הגשת טופס 1301 מיסים 13
Z הגשת דו"ח על רווחים מנירות ערך באיחור מיסים 0
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
ג הגשת דו״ח מקוצר - אזרח אמריקאי עם דיבידנדים ב IB מיסים 10
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
tomchoook הגשת דו״ח למס יסף בתור שכיר מיסים 18
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
א הגשת טופס 1325 למס הכנסה בתור סוחר יומי מיסים 16
S הגשת דוח שנתי לשכיר למס הכנסה עם טופס 867 מיסים 16
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
D הגשת תיקון החזרי מס הכנסה-אפשרי? צרכנות פיננסית 1
S הגשת הדוח שלי ממסחר באינטרקטיב למס הכנסה מיסים 96
I הגשת דו"ח מס על הכנסה מברוקר זר מיסים 16

נושאים דומים

Back
למעלה