• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB

תומר בל

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם, אני בטוח שהנושא הזה נטחן פה איפשהו אבל אחרי חיפוש ארוך מאוד עדיין לא מצאתי מידע מספק.

אני עצמאי במחויב בהגשת דוח שנתי. בשנה הקודמת (2020) מכרתי בפעם הראשונה ניירות ערך שהחזקתי דרך אינטראקטיב ברוקרס IB. אני ממלא את הדוח השנתי עכשיו והלכתי לאיבוד בנספח של רווחי הון מחול. מדובר על מכירת שתי ניירות ב4 פעימות.

השאלות הן כאלה:
1) איזה דוח עלי להפיק מהאתר של IB?
2) איזה נספח של מס הכנסה מתאים לדיווח הנ"ל?
3) שאלת השאלות - האם יש פה מדריך שעוסק במילוי וחישוב המשבצות הנחוצות?

תודה על כל תשובה, הפנייה למקור וכו.

איזה דוח עלי להפיק מהאתר של IB?
למי שאמריקאי הCombined 1099 שמפיקים זה מספיק, מלבד מי שרוצה לדרוש את העמלות כהפסד הון, ואז מספיק להוסיף את הStatement הרגיל ולהסתכל בשדה Cash כמה Commissions וכמה Fees היו.
למי שלא אמריקאי, ה1042S לא מספיק, כי יש שם רק נתונים על הכנסות אמריקאיות (דיבידנדים של ניירות אמריקאיים וריבית). אין שם נתונים על מכירות.
אז למי שרוצה את הנתונים המלאים בעצם צריך להגדיר Custom Statement ולבחור את השדות הבאים:
* Account Information
* Cash
* Trades
* Combined Dividends
* Combined Interest
* Combined Fees
* Withholding Tax
ככה תוכלו לראות גם את תאריכי הקנייה של הנייר וגם את תאריך המכירה.
ובחלק התחתון של ההגדרות לבחור את האופציות לפי התמונה המצורפת.
אחרי זה כל מה שנשאר זה להפיק את הStatement על שנת המס הרלוונטית. אם אתם שונאים את הרו"ח שלכם/את עצמכם, תפיקו את זה כPDF. אם אוהבים את הרו"ח/את עצמכם, אז תפיקו CSV כדי שיוכלו להתפנק בCopy-Paste.
לגבי איך מחשבים, ומגישים, לינק בדף פרופיל.
ותודה ל @אורי ג. על העזרה בגיבוש המידע
1f642.png

איזה נספח של מס הכנסה מתאים לדיווח הנ"ל?
נספח רווח הון (טופס 1322) - אחת לכל מחצית שנה בה היו מכירות
נספח הכנסות חו"ל (טופס 1324) - כדי לדווח על דיבידנדים + מחזור מכירות.
שאלת השאלות - האם יש פה מדריך שעוסק במילוי וחישוב המשבצות הנחוצות?
יש אצלי בדף פרופיל, את הדוגמא הפרטית לאיך שאני מילאתי. אין התחייבות שזה נכון :)

נערך לאחרונה ב:
לינק בתגובה הראשונה
זה ה-copy-paste של הפייסבוק, לא של הפורום:lol:
למה?
Combined Interest
אישית, אני מעדיף לבחור במקום זה, בנפרד, bond interest ו-broker interest.
זה מפריד לי את הריבית שקיבלתי מהברוקר (שחייבת במס שולי) מהריבית ששילמתי לברוקר (שלא מתקזזת), ועקרונית גם את הריבית על אג"ח שממוסה אחרת (אבל אין לי כזו).

אפשר לראות שם הכל חוץ מרווחי הון בצורה מרוכזת. וגם למי שרוצה לחשב רווחי הון כמו שרואי החשבון עושים, אז יש לו את המידע שם.

אישית, אני מעדיף לבחור במקום זה, בנפרד, bond interest ו-broker interest.
זה מפריד לי את הריבית שקיבלתי מהברוקר (שחייבת במס שולי) מהריבית ששילמתי לברוקר (שלא מתקזזת), ועקרונית גם את הריבית על אג"ח שממוסה אחרת (אבל אין לי כזו).
וואלה תודה, לא שמתי לב לזה עד כה.

פאדיחות ;) ערכתי

קראתי את המאמר שכתבת ותודה רבה על התגובה המפורטת.

כרגע ההבנה שלי לאחר הפקת הדוח שהצעת הינה:

1. טופס 1325 - טופס עזר לריכוז מכירות של ניירות ערך על פי שיעורי המס. (סימון נכס בחו"ל) העברת הנתונים ממנו ל-​

2. טופס 1322 - רווחי הון מניירות ערך סחירים (הנסחרים בבורסה) - (סימון נכס בחו"ל) העברת הנתונים ממנו ל-​

3. טופס 1324 - הכנסות מחו"ל ומס ששולם עליהן לשנת 2020 ומשם לדוח השנתי.​

שאלות/דברים שלא כל כך הבנתי:​

1. האם IB מנקים מס על הרווח? אני מחזיק בקרנות מחקות (VTI ו- VXUS). לא מופיע בשום מקום שיעור המס שמנוכה.

2. נגיד ונוכה מס רווחי הון במקור - ציינתי זאת בטופס 1322 בתיבת סימון המתאימה אבל איך ממשיכים מכאן? פשוט מתעלמים מזה? ומסמנים עדיין בתיבה של ה25%?

האם IB מנקים מס על הרווח? אני מחזיק בקרנות מחקות (VTI ו- VXUS). לא מופיע בשום מקום שיעור המס
אם אתה לא אמריקאי, הם מנכים מס במקור.
אם תפעל לפי ההנחיות של יצירת הcustom statement זה יופיע בחלק של witholding tax

נגיד ונוכה מס רווחי הון במקור - ציינתי זאת בטופס 1322 בתיבת סימון המתאימה אבל איך ממשיכים מכאן?
אם התכוונת 1324, אז כן.

ומסמנים עדיין בתיבה של ה25%?
לא הבנתי את מה ששאלת פה.
בגדול מס זר ממלאים רק ב1324, ולא בשום מקום אחר.

אני מרגיש שיש לי אחרי יומיים של למידת הנושא 98 אחוז מהידע הנדרש. חסר רק עוד שאלה קטנה. שתכלס מצביע על חוסר הבנה גדולה. :)

בדוח שהוצאתי מ-IB ב- witholding tax מופיע רק המס ששולם ל-IB על דיוידנדים. השאלה שלי היא האם נוכה מס במקור על מכירת המניות.
האם ברווח הון שנוצר ממכירת המניות (VTI/ VXUS) יש מס שנוכה ממנו שאותו אני אמור גם למלא כמס זר ב-1324?

אם לא אז תודה,
אם כן כן אז תודה ואיפה אני מוצא את חישוב המס הזה?

. האם IB מנקים מס על הרווח?
הם לא מנכים מס רווחי הון.
הם מנכים מס על דיבידנדים לזרים.
אם אתה לא אמריקאי, הם מנכים מס במקור.
לא על רווחי הון, רק על דיבדינד.
השאלה שלי היא האם נוכה מס במקור על מכירת המניות.
האם ברווח הון שנוצר ממכירת המניות (VTI/ VXUS) יש מס שנוכה ממנו שאותו אני אמור גם למלא כמס זר ב-1324?
לא :)

הם מנכים מס על דיבידנדים לזרים.

חשוב לזכור שמס על דיבידנד במקור הוא בהתאם לארץ הרישום של החברה (בלי קשר לבורסה שבה היא נסחרת), ולא בהכרח זהה ל-25% שבארץ. לכן הרבה פעמים נשאר מס דיבידנדים נוסף לשלם בישראל.

אני מרגיש שיש לי אחרי יומיים של למידת הנושא 98 אחוז מהידע הנדרש.
מושלם. תפיץ את הבשורה, אנשים אשכרה נתקעים על הנקודה הזו ומשלמים שנים עמלות מופקעות בגלל הפחד בהגשת הדוח השנתי או הצורך לשלם למישהו.

חשוב לזכור שמס על דיבידנד במקור הוא בהתאם לארץ הרישום של החברה (בלי קשר לבורסה שבה היא נסחרת), ולא בהכרח זהה ל-25% שבארץ. לכן הרבה פעמים נשאר מס דיבידנדים נוסף לשלם בישראל.
זה נכון אבל לא רלוונטי למילוי הדו"ח.

אגב, באותו עניין, בטופס 1324 יש שדה אחד להכנסה מדיבידנד שחייבת במס 25%, ושדה אחד בהתאמה למס הזר ששולם על הכנסה זו.
אם התקבלו דיבידנדים שנוכה מהם 15%, ודיבידנדים שנוכה מהם 35% (באותו סכום, לטובת הדוגמה), אזי סך המס ששולם הוא 25% ולא תהיה (בפועל) חבות מס, למרות שתיאורטית, נדמה לי, יש חבות מס של 10% על הדיבידנדים מהם נוכו רק 15%.
אני לא רואה דרך להפריד את זה בדו"ח, ובהתאם חישוב המס הוא להכל יחד.

אגב, באותו עניין, בטופס 1324 יש שדה אחד להכנסה מדיבידנד שחייבת במס 25%, ושדה אחד בהתאמה למס הזר ששולם על הכנסה זו.
אם התקבלו דיבידנדים שנוכה מהם 15%, ודיבידנדים שנוכה מהם 35% (באותו סכום, לטובת הדוגמה), אזי סך המס ששולם הוא 25% ולא תהיה (בפועל) חבות מס, למרות שתיאורטית, נדמה לי, יש חבות מס של 10% על הדיבידנדים מהם נוכו רק 15%.
אני לא רואה דרך להפריד את זה בדו"ח, ובהתאם חישוב המס הוא להכל יחד.

צודק, וזה נראה לי יתרון נוסף (קטן) של ברוקר זר, נכון? כאשר ברוקר ישראלי מנקה מס במקור הוא עושה את זה לכל דיבידנד בנפרד, ואז בדוגמא שלך היית משלם על חצי 25% ועל חצי 35%, בממוצע 30% במקום 25%.

למרות שתיאורטית, נדמה לי, יש חבות מס של 10% על הדיבידנדים מהם נוכו רק 15%.
אני לא בטוח.
לדעתי אם שילמת יותר מידי מס אז אתה מקבל "זיכוי מס זר". ואני די בטוח שהזיכוי הזה הוא כללי לכל חבות מס זרה ולא מחולק לפי מדינות.

כאשר ברוקר ישראלי מנקה מס במקור הוא עושה את זה לכל דיבידנד בנפרד, ואז בדוגמא שלך היית משלם על חצי 25% ועל חצי 35%, בממוצע 30% במקום 25%.
לא בטוח.
כמו שאמרתי קודם, לדעתי זה אמור להתקזז ואם הברוקר הישראלי שלך לא עושה את זה אוטומטית אתה יכול להגיש דו"ח בסוף השנה כדי לקבל החזר.

לדעתי אם שילמת יותר מידי מס אז אתה מקבל "זיכוי מס זר". ואני די בטוח שהזיכוי הזה הוא כללי לכל חבות מס זרה ולא מחולק לפי מדינות.
חד משמעית, כל מס זר ששולם בגין דיבידנדים נכנס ל"סל דיבידנדים" ויכול להיות מנוצל כנגד כל דיבידנד זר.

חד משמעית, כל מס זר ששולם בגין דיבידנדים נכנס ל"סל דיבידנדים" ויכול להיות מנוצל כנגד כל דיבידנד זר.

אם כך אז זה מותנה בדו״ח שנתי. כשהיה לי חשבון בברוקר ישראלי והיו לי דיבידנדים צרפתים (35%) וקנדיים (15%), לא קיבלתי זיכוי מאחד על השני דרך הברוקר.

כן ולא, אבל אתה כנראה צודק בשורה התחתונה: הזיכוי הוא רק עד שיעור המס בישראל, כלומר עד 25%, אבל לא עבור כל דיבידנד בפני עצמו אלא כלל ההכנסות מאותו מקור (מקור לדוגמה - דיבידנד).

והיו לי דיבידנדים צרפתים (35%)
אתה בטוח שאתה באמת אמור לשלם 35% לפי האמנה?

זיכוי המס הזר שמס הכנסה נותן הוא לפי המס שהיית אמור לשלם לפי החוק/אמנה ולא לפי המס ששילמת בפועל (אם "התנדבת" לשלם יותר למדינה זרה זאת בעיה שלך).
הבעיה שהרבה ברוקרים ישראלים לא ממסים נכון דיבידנד זר והרבה פעמים גורמים לך לשלם יותר מידי למדינה הזרה.

כן ולא, אבל אתה כנראה צודק בשורה התחתונה: הזיכוי הוא רק עד שיעור המס בישראל, כלומר עד 25%, אבל לא עבור כל דיבידנד בפני עצמו אלא כלל ההכנסות מאותו מקור (מקור לדוגמה - דיבידנד).
על איזה זיכוי אתה מדבר (יש כמה).
זיכוי מס זר הוא לפי המס ששילמת (יותר נכון המס שאתה חייב בו לפי האמנה), גם אם הוא גבוה מ25%.
הקטע שאת הזיכוי הזה אי אפשר לקזז מול הכנסה ישראלית אלא רק מול הכנסה זרה (לדעתי אפילו ספציפית רק מול דיבידנד זר).
מה שכן, אפשר לגלגל את הזיכוי קדימה לשנה הבאה (עד 7 שנים) ולקזז מול דיבידנד זר בעתיד

אתה בטוח שאתה באמת אמור לשלם 35% לפי האמנה?

זיכוי המס הזר שמס הכנסה נותן הוא לפי המס שהיית אמור לשלם לפי החוק/אמנה ולא לפי המס ששילמת בפועל (אם "התנדבת" לשלם יותר למדינה זרה זאת בעיה שלך).
הבעיה שהרבה ברוקרים ישראלים לא ממסים נכון דיבידנד זר והרבה פעמים גורמים לך לשלם יותר מידי למדינה הזרה.

מודה שלא התעמקתי עד כדי כך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E הגשת דוח שנתי מיסים 13
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
S הגשת דוח שנתי לשכיר למס הכנסה עם טופס 867 מיסים 16
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
F הגשת דוח שנתי דרך המפ"ל שוק ההון 10
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Dim פתיחת חשבון ב IB ואי הגשת דוח צרכנות פיננסית 29
פסיוני הגשת דוח שוק ההון 13
S הגשת דוח למס הכנסה עקב דיבידנדים בחשבון UBS(INTC) ESPP צרכנות פיננסית 13
O שאלה לגבי הגשת דוח למס הכנסה עבור מסחר בארהב. שוק ההון 37
Aranchik הגשת דוח מס הכנסה עבור מסחר ב-IB מיסים 599
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 7
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19

נושאים דומים

Back
למעלה