• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשת דוח שנתי באיחור

yonatan3

משתמש סולידי
דירוג
5
היי,
בשנים 2021 ו-2022 היה לי מחזור מכירות מניירות ערך בסך 3 מיליון ש"ח בכל שנה (עשיתי הרבה פעולות). כשבאתי להגיש החזר מס, הבנתי שאם זה המצב, אני חייב להגיש דוח שנתי מלא ולא בקשה להחזר מס, ומכיוון שאני באיחור, אני עלול לחטוף קנסות כבדים. לפי גוגל מדובר על 1690 שח בחודש, אבל מה לעזאזל? באמת הולכים להטיל קנסות כאלה כבדים על מי שהוא בקושי רווחי, אין לו הכנסות כמעט והוא מלא במגני מס שהוא רוצה לגלגל (הפסדים). נשמע לא הגיוני, אבל כנראה שלא אכפת להם והם ידפקו אותי.
אני מבין שאין לי באמת אופציה לוותר על ההגשה כי כך או כך הם יבואו אליי בעתיד.
אני אמור לקבל בשנת 2021 החזר של 7k ובשנת 2022 לגלגל מגן מס של 8500 לשנת 2023.
מה הכי נכון לעשות במצב כזה? אם איכשהו אני מגיש את הדוחות של 2021 ו2022 ואני מקבל החזר בגין 21, מצליח לגלגל את המגן מס של 22 לשנת 23 וגם לא חוטף קנס, האם מס הכנסה יכול לבוא בעתיד ולטעון שהייתה מצדו טעות ולהטיל עליי קנסות רטרואקטיבית?

אם איכשהו אני מגיש את הדוחות של 2021 ו2022 ואני מקבל החזר בגין 21, מצליח לגלגל את המגן מס של 22 לשנת 23 וגם לא חוטף קנס, האם מס הכנסה יכול לבוא בעתיד ולטעון שהייתה מצדו טעות ולהטיל עליי קנסות רטרואקטיבית?
מה הכוונה ב"איכשהוא"? ולמה אתה מניח שהם יעשו טעות?
קיבלת בעבר בקשה להגיש דוח או נפתח לך סוג תיק המחייב בהגשה? אם לא, ואתה מגיש באופן התנדבותי כדי לקבל החזר מס או כדי להעביר הפסדי הון - נראה לי שלא יקחו לך קנס, בטח לא קנס כבד. יתכן שיפתחו לך סוג תיק שמחייב להגיש דוח שנתי - החל מהשנה הבאה, ובשנה שמחזור המכירות שלך יקטן מתחת לסכום המחייב, הם ישנו חזרה את סיווג התיק לכזה שלא מחייב הגשת דוח. אם יהיו לך הפסדים מדווחים אז בכל מקרה תצטרך להגיש דוח שנתי.

נערך לאחרונה ב:
מה הכוונה ב"איכשהוא"? ולמה אתה מניח שהם יעשו טעות?
קיבלת בעבר בקשה להגיש דוח או נפתח לך סוג תיק המחייב בהגשה? אם לא, ואתה מגיש באופן התנדבותי כדי לקבל החזר מס או כדי להעביר הפסדי הון - נראה לי שלא יקחו לך קנס, בטח לא קנס כבד. יתכן שיפתחו לך סוג תיק שמחייב להגיש דוח שנתי - החל מהשנה הבאה, ובשנה שמחזור המכירות שלך יקטן מתחת לסכום המחייב, הם ישנו חזרה את סיווג התיק לכזה שלא מחייב הגשת דוח. אם יהיו לך הפסדים מדווחים אז בכל מקרה תצטרך להגיש דוח שנתי.
אני שואל שאלה היפותטית.
בכל מקרה, לא קיבלתי שום בקשה מהם בעבר. רק רציתי לקבל את ההחזר שלי ואני עכשיו משתין בתחתונים. לא ייאמן.
בשנת 2023 אין לי מחזור מכירות גבוה.

בכל מקרה, לא קיבלתי שום בקשה מהם בעבר.
אז סביר להניח שלא יקנסו אותך. פשוט יגדירו לך סיווג תיק שיחייב אותך להגיש דוח משנה הבאה ואם לא תגיש אז יכולים לקנוס אותך.

אז סביר להניח שלא יקנסו אותך. פשוט יגדירו לך סיווג תיק שיחייב אותך להגיש דוח משנה הבאה ואם לא תגיש אז יכולים לקנוס אותך.
דבר נוסף שלא לגמרי ברור לי - אם אני רוצה לדווח, אני צריך לפתוח תיק לדוחות שנתיים? כי אם אני מבין נכון יש תיק להחזרי מס ותיק לדוחות שנתיים, וכשאני לוחץ על בדיקת הטופס של ההחזר מס (1301) אני מקבל את ההודעה שלא ניתן לבקש החזר מס בגלל מחזור מכירות גבוה ועליי לפנות לפקיד שומה לפתיחת תיק בהתאם. איך אני יכול לעשות את זה בהגשה שקטה במקום להיות על הרדאר שלהם עם הסיפור שלי עם הקנסות?

אני מקבל את ההודעה שלא ניתן לבקש החזר מס בגלל מחזור מכירות גבוה ועליי לפנות לפקיד שומה לפתיחת תיק בהתאם
מוזר. לא ברור איך מצפים שתפנה לפקיד שומה, הכל ממוכן היום. אולי מישהו משועלי הפורום ידעו לענות על זה.
אפשר גם לעשות שיחה ללא התחייבות ליועץ מס שעובד מול רשות המיסים ולהתייעץ.
גם לי השנה יש יותר מ3 מש"ח מחזור מכירות - לפני דבריך יהיה שמח בהגשת הדוח לטובת צמצום מגן המס שנה הבאה.

קיבלת בעבר בקשה להגיש דוח או נפתח לך סוג תיק המחייב בהגשה? אם לא, ואתה מגיש באופן התנדבותי
אם הוא מחוייב להגיש דוח עקב מחזור גבוה, אז זה לא התנדבותי, יש סיבה מסויימת שאתה חושב שמס הכנסה לא ידרשו קנס?
זה שהוא לא ידע שצריך להגיש אולי יעזור בתור עילה להפחתת או ביטול, אבל אני לא מכיר מספיק טוב את הנוהלים של הטלת הקנס או ביטולו.

עליי לפנות לפקיד שומה לפתיחת תיק בהתאם
פניה לרשות המסים דרך מפ״ל באתר, אתה צריך לבקש תיק שכיר עם הכנסות נוספות ממניות, אם אני לא טועה זה סוג 93 או 94, חכה שמישהו יגיד לך כאן את סוג התיק המדוייק.

אם הוא מחוייב להגיש דוח עקב מחזור גבוה, אז זה לא התנדבותי, יש סיבה מסויימת שאתה חושב שמס הכנסה לא ידרשו קנס?
זה שהוא לא ידע שצריך להגיש אולי יעזור בתור עילה להפחתת או ביטול, אבל אני לא מכיר מספיק טוב את הנוהלים של הטלת הקנס או ביטולו.
מצד שני, המשך היעדר הגשה כנראה יוביל לתוצאה רעה יותר מהקנס המקסימלי (נניח יפול על פקיד שומה שלא רק שיחיל את הקנס גם לא יסכים לשום ביטול או הפחתה משמעותית בגין פעם ראשונה).

מצד שני, המשך היעדר הגשה כנראה יוביל לתוצאה רעה יותר מהקנס המקסימלי (נניח יפול על פקיד שומה שלא רק שיחיל את הקנס גם לא יסכים לשום ביטול או הפחתה משמעותית בגין פעם ראשונה).
זה בהנחה שהם יחפשו אותי בשנים הבאות. זה ודאי שבית ההשקעות (מיטב דש) ידווח למס הכנסה באיזשהו שלב על המחזור הגבוה?
אם אתה צריך לנחש - כנראה שיטילו עליי קנס ואז אצטרך לבקש ביטול שלו, או שיש איזשהו סיכוי שאצא מזה בלי קנס (או לכל הפחות קנס מינימלי) ללא צורך להגיש השגות?

ה ודאי שבית ההשקעות (מיטב דש) ידווח למס הכנסה באיזשהו שלב על המחזור הגבוה?
הוא כבר עשה את זה.

אם אתה צריך לנחש - כנראה שיטילו עליי קנס ואז אצטרך לבקש ביטול שלו, או שיש איזשהו סיכוי שאצא מזה בלי קנס (או לכל הפחות קנס מינימלי) ללא צורך להגיש השגות?
מנסיון, הם או לא קובעים קנס בכלל, או קובעים קנס מינימלי, או קובעים קנס מלא ואז מורידים אותו ל0 או למאות שקלים בודדות כאשר אתה מתריע בפניהם שזה פעם ראשונה ששמת לב לחובת ההגשה. אני לא מתעסק בניחושים.

הוא כבר עשה את זה.

מנסיון, הם או לא קובעים קנס בכלל, או קובעים קנס מינימלי, או קובעים קנס מלא ואז מורידים אותו ל0 או למאות שקלים בודדות כאשר אתה מתריע בפניהם שזה פעם ראשונה ששמת לב לחובת ההגשה. אני לא מתעסק בניחושים.
אחלה, תודה רבה.

ההערכה שלי היא שמס הכנסה לא יגבה את הקנס. המטרה של מס הכנסה זה לגבות מיסים, והמטרה בחובת הגשה כדי לצמצם את הסיכוי שמישהו יעלים מס. מכיוון שאין מס שהעולם, ההערכה שלי היא שדיווח ביוזמת הנישום (לפני שזה קופץ ברדאר של מס הכנסה) לא יגרור קנס.

אבל זו רק דעתי הפרטית, עדיף לבדוק מול מישהו שמתעסק בשוטף עם רשויות המס.

ההערכה שלי היא שמס הכנסה לא יגבה את הקנס. המטרה של מס הכנסה זה לגבות מיסים, והמטרה בחובת הגשה כדי לצמצם את הסיכוי שמישהו יעלים מס. מכיוון שאין מס שהעולם, ההערכה שלי היא שדיווח ביוזמת הנישום (לפני שזה קופץ ברדאר של מס הכנסה) לא יגרור קנס.

אבל זו רק דעתי הפרטית, עדיף לבדוק מול מישהו שמתעסק בשוטף עם רשויות המס.
תודה. אגב, אתה ממליץ לנסח במפ"ל איזו הודעה כזו שמתארת את הנסיבות (נוכה לי מס במקור בגין 21, זכאי לגלגל מגן מס ב-22, רציתי להגיש בקשה להחזר מס אבל בגלל המחזור הגבוה עליי לפנות לבקשת פתיחת תיק) או פשוט רק לבקש פתיחת תיק 93 (שכיר עם הכנסות נוספות) בלי בלבולי מוח שאולי יעשו לי יותר נזק מתועלת?

סתם שאלה, בדקת באיזור האישי ברשות המסים אם יש לך אפשרות להגיש דוח?
כשאני לוחץ על שידור זה מפנה אותי לשגיאה עם המחזור מכירות הגבוה (לשדה 256 בפירוט הכנסות).

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E הגשת דוח שנתי מיסים 19
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
S הגשת דוח שנתי לשכיר למס הכנסה עם טופס 867 מיסים 16
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
F הגשת דוח שנתי דרך המפ"ל שוק ההון 10
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Dim פתיחת חשבון ב IB ואי הגשת דוח צרכנות פיננסית 29
פסיוני הגשת דוח שוק ההון 13
S הגשת דוח למס הכנסה עקב דיבידנדים בחשבון UBS(INTC) ESPP צרכנות פיננסית 13
O שאלה לגבי הגשת דוח למס הכנסה עבור מסחר בארהב. שוק ההון 37
Aranchik הגשת דוח מס הכנסה עבור מסחר ב-IB מיסים 603
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 18
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19

נושאים דומים

Back
למעלה