• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם מעסיק יכול לדרוש ממני לעבוד בתפקיד שאינו מוגדר בהסכם עבודה?

ואני אאיר נקודת מבט של מעסיק
הגישה שלך לא טובה בעיניי כי אתה לא רואה את צרכי המעסיק
מהעסק מתפרנסים אני והעובדים שלי
מי שלא תורם להצלחת העסק שלא יבוא לדרוש
אי אפשר רק לבוא בבקשות ולא לתת תמורה
לא מצד המעסיק ולא מצד העובד
מציע לך להתבגר ולשנות את הגישה שלך
לדעתי זה יקדם אותך יותר בחיים
ותזכור: "שאם לא טוב לך תעבור אתה לא עץ"
כל האמור לעיל לא מביע דעה על המעסיק או התפקיד אלא רק על דרך הצגת הדברים שלך

אני מניח שבקיבוץ שכולם מכירים את כולם וגם יש פחות אלטרנטיבות, זה הרבה יותר קשה.
לא הייתי חברת קיבוץ, עבדתי שם כשכירה.
אבל מדי פעם הם צריכים אנשים ממחלקה x שיעזרו למחלקה y
והפוך? באים ממחלקה אחרת לעזור לכם? או שזה חד סטרי?
באתי לקראת, ועשיתי את תפקיד y כמה פעמים בעבר ולא שאלתי שאלות. תפקיד y זה סיוט נוראי וממש לא שווה את השכר.
אם כך, שווה לך לנהל שיחה ידידותית עם המנהל ולהסביר את עמדתך...אבל לא להתקרבן ולא להתקיף (יש לך קצת נטיה לזה, לפחות בפורום, אז שים לב).

אי אפשר גם לשלם שכר מצחיק וגם לבוא ב1001 דרישות. או זה או זה.
אתה חוזר על עצמך בלהגיד ש"אי אפשר", ואז נותן דוגמא מוחשית למישהו שאתה מכיר ועושה את זה.

הכל מותר, ולך מותר להתפטר ולו מותר לפטר אותך.

צריך ללמוד לבחור את המקומות הנכונים (וכן, זה לא כזה פשוט).

זה מאוד מתקשר אצלי לסיבה שבגללה אני חוסך כסף. ברגע שמעסיק חוצה קו שלא נראה לי, אני באותו הרגע בא אליו ושם את הקלפים על השולחן, ואם הוא עדיין ראש בקיר, פשוט מתפטר וממשיך הלאה בחיים.

מאוד מפתיע שאתה לוקח את הצד של ההנהלה (ציניות כמובן) חבל שהרבה ממכם נוטים לשכוח מאיפה התחלתם. יותר מדי מדברים אלינו עם האף למעלה, באיומים, אולטימטומים, בריחוק ובניכור. אולי פעם אחת תבואו לשאול מה שלומי? אולי תשאלו אותי איך עבר עליי השבוע? גלו קצת אנושיות. אני לא רובוט בפס ייצור אני בנאדם.

ומה זה תעשה כל מה שמבקשים? ואם מה שאתם מבקשים לא ראוי לבקש בעיניי?
זה שאני עובד בשכר לא הופך אותי אוטומטית לyes man לקקן לכל בקשה של הבוס, עם כל הכבוד.

אני לא עיוור, אני כן בא לקראת שהבקשה הגיונית וסבירה בעיניי
לא הבנת אותי, הבאתי לך דוגמה שגם בחוזה שלי, ואני דרג הנהלה, רשום שאפשר לבקש ממני לעשות כל דבר שרלבנטי לעבודה, גם אם זה לא התפקיד המוגדר שלי, וזה גם קורה לפעמים.
מבחינת החברה , יש משימות שצריך לבצע, לא באמת משנה מה הגדרת התפקיד שלך, העיקר שאתה יכול לעשות את זה.

אבא שלי ז"ל היה מהנדס מכונות, אם היה צריך לתקן מכונה במפעל הוא לא היה אומר "אני לא טכנאי" , הוא היה הולך ועוזר, זה חלק מהתפקיד.
אם אתה מרגיש לא מוערך, תעזוב, אבל כל עוד התבקשת לעזור, ומשלמים לך על זה, והמטלה היא בעבודה (ולא להסיע את אישתו של הבוס) לדעתי צריך לעשות.

לא יודע כמה ניסיון תעסוקתי יש לך, אבל הגדרת תפקיד היא דבר שמשתנה עם הזמן. בחוזה שלי שנחתם עם המעסיק לפני כמה שנים נכתב שהתפקיד שלי הוא x, מאז עברתי לא מעט תפקידים, ותפקידים שונים בהם הייתי שינו את אופי העבודה בהתאם לצרכי המעסיק. אם התנאים השתנו באופן שלא תאם את מה שאני מוכן לעשות, הודעתי למעסיק שאני לא מעוניין לעשות את התפקיד החדש. בחלק מהמקרים זה נגמר בהגדרה טובה יותר של הדרישות או מעבר לתפקיד אחר ובחלק מהמקרים בעזיבה שלי ומציאת מקום אחר שכן עונה על מה שאני מחפש.
לא צריך להתרגש מאיזה סעיף בחוזה אלא פשוט להחליט אם זו העבודה שאתה רוצה לעשות או לא.
בחוזה שקיבלתי הגדרת התפקיד שונה מהתפקיד אליו התראיינתי בפועל, כמה זה משנה לדעתכם?
האם היית חותם מראש על חוזה שבו הגדרת התפקיד היא שונה ממה שנאמר לאורך הראיונות?

בחוזה שקיבלתי הגדרת התפקיד שונה מהתפקיד אליו התראיינתי בפועל, כמה זה משנה לדעתכם?
תלוי מה ההבדלים, זה פתח לבעיות. אם השכר המקובל בתפקיד בפועל גבוה מהתפקיד בחוזה, אז המעסיק לא משלם מספיק. אם הבטיחו לך סמכויות מסוימות, ואתה מגלה שלא יהיה לך אותן, אז יש מצב שתרגיש מתוסכל שקצצו את כנפיך.
אם זה תזוזה לרוחב, למשל אמרו לך שתהיה איש שיווק, ומבקשים ממך גם לעשות מכירות, זה פחות נורא בעיני.

אם בראיון תיארו שהתפקיד הוא x ובחוזה כתוב שהתפקיד הוא y, וההבדל בין x ל y משמעותי, הייתי מדבר עם המנהל המגייס כדי להבין מהיכן הפער וכדי לדעת מה טיב התפקיד בפועל.
אם חשוב לי לעסוק ב x ולא מתאים לי לעסוק ב y, אז אני לא אחתום על חוזה אם התפקיד בפועל הוא y.

נערך לאחרונה ב:
ההבדל הוא בין מהנדס מערכת בחוזה למהנדס אלגוריתמים/אלגוריתמאי בראיונות

ההבדל הוא בין מהנדס מערכת בחוזה למהנדס אלגוריתמים/אלגוריתמאי בראיונות
במקומות שאני מכיר, גם אלגוריתמאים הם מהנדסי מערכות, וחלק לא מבוטל מהעבודה שלהם היא המסביב, שיאפשר להם להרים ניסוי או מודל חדש ואיך להשיג בכלל את המידע שנדרש עבורם.
אבל כדאי שתברר מראש איך נראה היומיום שלהם כי עדיף שלא תגלה אחרי תקופה שאתה עושה תפקיד שאתה לא רוצה לעשות.

יש כאן מעגל קסמים שהבוס שלי לא מצליח להבין -
יש לו חוסר בכח אדם = הוא לוחץ יותר על העובדים הקיימים לסגור חורים = העובדים הקיימים עוזבים עקב הלחץ התמידי שעל כתפיהם = הוא לוחץ עוד יותר על העובדים הנותרים וחוזר חלילה.
קורה ביותר מדי מקומות...

איך זה חוקי לדרוש משהו שלא כתוב בהסכם עבודה?? לא מובן
אם כתוב לי בהסכם עבודה בצורה ברורה ולא משתמעת לשתי פנים שאני עובד בתפקיד ספציפי, איך יכולים לדרוש ממני לעבוד בתפקיד שונה ממה שהוגדר וסוכם?
זה מקומם.מאוד. במידה וזה ״כשר״ מבחינה משפטית.

כך או כך אני בטח לא ייתן לו את התענוג ויתפטר תוך תקווה למימוש סעיף 3 שציינת, הוא מוזמן לפטר אותי ולשלם פיצויים.
אבל אני מניח שהוא לא יעשה כלום, כי אני כן סוגר לו חור משמעותי, את החור שאני עוסק בו, באופן קבוע, ויש לו חוסר בכח אדם.
אבל כן ,סירוב בהחלט יגרום לדם רע ביננו, אבל אני יכול לחיות עם זה. זה עבודת סטודנט זמנית לשלם חשבונות, זה לא קריירה.

יש כאן מעגל קסמים שהבוס שלי לא מצליח להבין -
יש לו חוסר בכח אדם = הוא לוחץ יותר על העובדים הקיימים לסגור חורים = העובדים הקיימים עוזבים עקב הלחץ התמידי שעל כתפיהם = הוא לוחץ עוד יותר על העובדים הנותרים וחוזר חלילה.

אי אפשר גם לשלם שכר מצחיק וגם לבוא ב1001 דרישות. או זה או זה.
אתה עובד בעסק קטן ?
אם כן זה טיפוסי למדינה שלנו, לצערי

אתה חוזר על עצמך בלהגיד ש"אי אפשר", ואז נותן דוגמא מוחשית למישהו שאתה מכיר ועושה את זה.

איזה דוגמא נתתי?

הכל מותר, ולך מותר להתפטר ולו מותר לפטר אותך.

אתה עו״ד לדיני עבודה ? מאיפה הנחרצות שלך ש״הכל מותר״? על אותו משקל ל @Homer שכתב משפט כללי ״ תעשה כל מה שמבקשים״.
מה נסגר עם ה״הכל״? בתגובות שלכם? לזרוק סיסמאות לאוויר, זה לא תורם לדיון - ההפך.

צריך ללמוד לבחור את המקומות הנכונים (וכן, זה לא כזה פשוט).

מסכים

זה מאוד מתקשר אצלי לסיבה שבגללה אני חוסך כסף. ברגע שמעסיק חוצה קו שלא נראה לי, אני באותו הרגע בא אליו ושם את הקלפים על השולחן, ואם הוא עדיין ראש בקיר, פשוט מתפטר וממשיך הלאה בחיים.

נכון מאוד ומזדהה עם דברייך.

והפוך? באים ממחלקה אחרת לעזור לכם? או שזה חד סטרי?

חד סטרי ממה שידוע לי

אם כך, שווה לך לנהל שיחה ידידותית עם המנהל ולהסביר את עמדתך...

בהחלט אעשה זאת, לא איתו.. איתו אי אפשר לדבר, עם זה שמעליו.

אבל לא להתקרבן ולא להתקיף (יש לך קצת נטיה לזה, לפחות בפורום, אז שים לב).

:/

לא הבנת אותי, הבאתי לך דוגמה שגם בחוזה שלי, ואני דרג הנהלה, רשום שאפשר לבקש ממני לעשות כל דבר שרלבנטי לעבודה, גם אם זה לא התפקיד המוגדר שלי, וזה גם קורה לפעמים.
מבחינת החברה , יש משימות שצריך לבצע, לא באמת משנה מה הגדרת התפקיד שלך, העיקר שאתה יכול לעשות את זה.

אבא שלי ז"ל היה מהנדס מכונות, אם היה צריך לתקן מכונה במפעל הוא לא היה אומר "אני לא טכנאי" , הוא היה הולך ועוזר, זה חלק מהתפקיד.
אם אתה מרגיש לא מוערך, תעזוב, אבל כל עוד התבקשת לעזור, ומשלמים לך על זה, והמטלה היא בעבודה (ולא להסיע את אישתו של הבוס) לדעתי צריך לעשות.

הבנתי אותך מצויין, במיוחד את המשפט בו כתבת ״ תעשה כל מה שאומרים לך״.
אתה מבין כמה המשפט הזה כללי ורחב ובקיצור - לא במקום? אגב, אם הבוס שלי מבקש ממני להכין לו קפה זה גם נופל תחת המשפט שכתבת.

אני מסביר שוב, שמעסיק רושם בעיתון ״ דרוש מנקה שירותים לקניון״ ואתה מגיע לראיון עבודה למשרה הספציפית הזו, אבל המעסיק מבקש ממך גם להחנות את הרכבים בחניון, כי זה גם נמצא בקניון, זה לא תקין. אם הייתי רוצה להחנות רכבים לא הייתי מבקש להיות מנקה שירותים.

הסעיף הזה שאתה מדבר עליו, זה הסעיף הכי ישראלי - כתסת״חי שיש. מדינת הכסת״ח לא פוסחת גם על חוזי עבודה. טוב אפשר להבין, עם שנרדף אלפי שנים, בהחלט מצא לו הרבה פטנטים לאורך השנים. ככה זה שאתה נלחם על הישרדותך כמיעוט בעמים זרים אלפי שנים, אתה לומד את אומנות ה: ״כסת״ח״. וזה מחלחל לכל פינה כאן בארץ.
״כשר אבל מסריח״ זה דרך חיים כאן.

נערך לאחרונה ב:
ואני אאיר נקודת מבט של מעסיק

רשמת שאתה מעסיק רשמת הכל.

הגישה שלך לא טובה בעיניי כי אתה לא רואה את צרכי המעסיק

רואה בהחלט, והרבה פעמים יודע לבוא לקראת, שהבקשה סבירה ולגיטימית בעיניי.

מהעסק מתפרנסים אני והעובדים שלי

אמת

מי שלא תורם להצלחת העסק שלא יבוא לדרוש

אמת, אבל איך זה קשור אליי או לנושא השרשור?
אם תקרא טוב שוב את כותרת השרשור ותוכנה, אני עושה את העבודה שמוטלת עליי במלואה, מדובר בבקשה מצד המעסיק לעשות אקסטרה, בתפקיד שלא אליו גוייסתי.
מי שלא תורם להצלחת העסק, לא היה נמצא בעסק.

אי אפשר רק לבוא בבקשות ולא לתת תמורה
לא מצד המעסיק ולא מצד העובד

אמת. ושוב איך זה מתקשר אליי או לשרשור הזה? אשמח להבהרה.

מציע לך להתבגר ולשנות את הגישה שלך

אוקיי, תודה על ההצעה.

לדעתי זה יקדם אותך יותר בחיים

מקבל

ותזכור: "שאם לא טוב לך תעבור אתה לא עץ"

ולחסוך לו את הפיצויים שמגיעים לי? לא תודה. כפי שכבר כתבתי כאן, אם המעסיק לא מרוצה משירותיי הוא מוזמן לפטר ולתת מה שמגיע על פי חוק.
בנוסף, כל עוד אני עושה את העבודה אליה גויסתי אין סיבה שאתפטר.

כל האמור לעיל לא מביע דעה על המעסיק או התפקיד אלא רק על דרך הצגת הדברים שלך

כנ״ל

הסעיף הזה שאתה מדבר עליו, זה הסעיף הכי ישראלי - כתסת״חי שיש. מדינת הכסת״ח לא פוסחת גם על חוזי עבודה. טוב אפשר להבין, עם שנרדף אלפי שנים, בהחלט מצא לו הרבה פטנטים לאורך השנים. ככה זה שאתה נלחם על הישרדותך כמיעוט בעמים זרים אלפי שנים, אתה לומד את אומנות ה: ״כסת״ח״. וזה מחלחל לכל פינה כאן בארץ.
״כשר אבל מסריח״ זה דרך חיים כאן.
זה לא קשור לכסת"ח, זה קשור לזה שצרכי העבודה יכולים להשתנות ולא צריך לשנות לך חוזה כל פעם שיש משימה חדשה. אני מרגיש שאתה לא אוהב את העבודה שלך או את המנהלים, ולכן אתה מתמרמר. אני לא יודע במה אתה עוסק, אבל לדעתי קצת ניפחת את זה מפרופורציה, לא חושב שביקשו ממך להכין קפה לבוס, או לנקות שירותים או להחנות מכוניות בקניון.
כמעסיק, אני חושב שלבקש מעובדים לעזור בצוות אחר בהחלט לגיטימי בעיניי כל עוד זה בשכר ובמסגרת העבודה.

@Tsachi01
אני מציע לך להחליף דיסקט, בלי התגמשות לא תגיע רחוק באף ג'וב אלא אם תחליט לעבוד בשליחויות או זבן בחנות שזה מאוד מוגדר.
מצטער שאני נשמע כזה חד ונוקב אבל זה מניסיון חיים של הרבה, הרבה שנים.

אני יוצאת מנקודת הנחה שהתפקיד הנוסף שונה מהותית מהתפקיד שאתה אמור לעשות/שמתאים להשכלה שלך, ושאתה מאוד לא אוהב את התפקיד הנוסף. ולכן אני מודה שאני בהחלט מבינה את ההתמרמרות.

אני גם מודה שהתשובה שלי היא לא שחור לבן ובין השאר תלויה בכמה פרמטרים.
לדוגמא:

1. עד כמה התפקיד הנוסף משפיע/מפריע לך לבצע את התפקיד הראשי שלך. למשל, אם התפקיד החדש לא היה מאפשר לי לבצע כראוי את התפקיד הראשי זה היה מגביר את ההתנגדות שלי. מצד שני, אם בתפקיד הראשי יש רגיעה/חסר עבודה מה שיוצר ״אבטלה סמויה״ זה דווקא היה מעודד אותי לקחת את התפקיד הנוסף ולתת לזה צ׳אנס שדווקא זה יהיה מעניין/מאתגר (או לפחות יסגור את הפינה של ״אבטלה סמויה״).

2. עד כמה התפקיד החדש לא תואם את הכישורים וההשכלה שלי. למשל אם בתפקיד הראשי אני מתכנתת/מהנדסת/עורכת דין/רופאה בכירה עם המון שנות ניסיון והשכלה אקדמית בתחום, ועכשיו מבקשים ממני לעבוד כמחסנאית או כפקידה/מזכירה זה בהחלט היה יוצר התנגדות (ולמי שחושב שהמצאתי את הסיטואציה אז אני יכולה להגיד שזה מנסיון של עמיתה לעבודה).

3. עד כמה אתה לא יכול לסבול את העבודה בתפקיד הנוסף. לי אישית חשוב לקום בשמחה לעבודה. אם התפקיד החדש היה גורם לי לסבל ומשנה מהותית את ההנאה שלי מהעבודה הייתי מסרבת לעשות אותו.

אם אחד או יותר מהסעיפים היה מתקיים כנראה שהייתי מסרבת לבצע את העבודה (בטח לטווח ארוך) בידיעה שזה עלול לעלות לי בקידום/בפיטורין.
בכל מקרה לא הייתי מתפטרת אלא פשוט מתקשרת את חוסר המוכנות שלי לבצע את התפקיד בצורה נעימה אך אסרטיבית כולל הסברים למה אני לא מוכנה לבצע את התפקיד (בהתאם לסעיף הרלוונטי) ומציעה פתרונות אחרים (במידת האפשר).

נערך לאחרונה ב:
אפשר הסבר?
כל המעסיקים אותו דבר?
באמת?

כן
כולם ככולם. לא אתן לך תשובה מתייפייפת. הייתי במספיק מקומות עבודה בחיי. אתם תמיד אותו דבר. כי אם לא הייתם כאלה, לא היו מקדמים אותכם או שלא הייתם שורדים בתפקיד.
מה שמעניין אותכם מעל הכל זה לסגור חורים ושהעבודה תתוקתק, הרצונות של העובד זה איפושהו בתחתית הרשימה, וגם שם, זה רק נובע מאינטרס, לא מטוב לבבב.
זה שכל המעסיקים שהגיבו פה אוטומטית תמכו ללא עוררין בעמדת המעסיק אומר דרשני.
יש לא מעט כאן שמסכימים איתי בעניין הזה אבל פשוט בוחרים לא להגיב כי אין להם כוח להתווכח איתכם. אחד אפילו שלח לי הודעה פרטית ואמר שמסכים עם כל מילה שלי.

נ.ב
אין לי טענות כלפיכם שאתם ככה. אני יודע שיש לכם עסק על הראש והרבה לחצים כתוצאה מכך, אבל כמו שהאינטרס שלכם הוא מעל הכל, כך גם שלי.

@Tsachi01
אני מציע לך להחליף דיסקט, בלי התגמשות לא תגיע רחוק באף ג'וב אלא אם תחליט לעבוד בשליחויות או זבן בחנות שזה מאוד מוגדר.
מצטער שאני נשמע כזה חד ונוקב אבל זה מניסיון חיים של הרבה, הרבה שנים.

אין חכם כבעל נסיון, אני מאוד מאמין במשפט הזה ומעריך כמובן את העצה, וגם פחות או יותר מסכים איתך -
צריך להראות גמישות כן, וכבר ציינתי שידעתי בעבר להראות גמישות שהבקשה סבירה והגיונית בעיניי. כאן היא לא הייתה סבירה בעיניי, אז שמתי קו אדום. ככה צריך בחיים. חייבים. אין ברירה. אדם שאינו יודע לשים קווים אדומים כי ״לא נעים לו מהתגובה״ הוא אדם שלא יתקדם בחיים. הוא אדם שרק ינצלו אותו וידרכו עליו כל חייו.

אסור להיות yesman . אף אחד לא מעריך yesman, לא המעסיק שלך, לא הבת זוג שלך, ואפילו לא אמא שלך.
החברה התחרותית והאינטרסנטית בה אנו חיים רק מחפשת סדק בשריון כדי לנצל אותך. למשל במקרה הנ״ל של סגירת חורים, נתת אצבע? רק פתחת למעסיק את התאבון לדרוש עוד. מעתה אתה הראשון אליו הוא יפנה כל פעם שיהייה לו חור, מנסיון. וכבר יהייה לך הרבה יותר קשה להגיד ״לא״ אחרי שכבר הרגלת אותו ל״כן״.

שוב אני אומר - להציב קוים אדומים בחיים זה חשוב. אם בעבודה, אם בזוגיות ואם בכל מקום. אז כן, אולי ההצבה הראשונית לא תמיד תהייה נעימה, אבל מהר מאוד הצד השני לומד לכבד אותה. ובסופו של תהליך הוא רק יעריך אותך שאתה עומד על שלך ועל מה שחשוב לך, גם אם כמובן לא יודה בזה, אתה בהחלט תרגיש את זה בשינוי החיובי, ביחס כלפייך (שינוי חיובי במידה ואתה לא פוץ ויודע גם לבוא לקראתו, כל עוד זה לא חוצה קו אדום שלך. גמישות כמו שאמרת. אבל גמישות בתוך גבולות ברורים.
יש גם בונוס נחמד שאתה בא לקראתו אחרי שאמרת ״לא״ כמה פעמים, הוא מעריך את ה״כן״ שבעתיים .
כי לצערי ככה אנחנו בני אדם: שהמים זורמים בשפע , אנחנו לוקחים את השפע הזה כמובן מאליו, אבל שזה בא בטיפטופים, אנחנו מעריכים כל טיפה. ).

אני יוצאת מנקודת הנחה שהתפקיד הנוסף שונה מהותית מהתפקיד שאתה אמור לעשות/שמתאים להשכלה שלך, ושאתה מאוד לא אוהב את התפקיד הנוסף. ולכן אני מודה שאני בהחלט מבינה את ההתמרמרות.

אמת.

אני גם מודה שהתשובה שלי היא לא שחור לבן ובין השאר תלויה בכמה פרמטרים.
לדוגמא:

1. עד כמה התפקיד הנוסף משפיע/מפריע לך לבצע את התפקיד הראשי שלך. למשל, אם התפקיד החדש לא היה מאפשר לי לבצע כראוי את התפקיד הראשי זה היה מגביר את ההתנגדות שלי.

לא מפריע כלל, כי זה לא במקום, זה בנוסף.

מצד שני, אם בתפקיד הראשי יש רגיעה/חסר עבודה מה שיוצר ״אבטלה סמויה״ זה דווקא היה מעודד אותי לקחת את התפקיד הנוסף ולתת לזה צ׳אנס שדווקא זה יהיה מעניין/מאתגר (או לפחות יסגור את הפינה של ״אבטלה סמויה״).

חח ממש לא רגיעה, אלא חתיכת כאב ראש נוראי שלא שווה את השכר

2. עד כמה התפקיד החדש לא תואם את הכישורים וההשכלה שלי. למשל אם בתפקיד הראשי אני מתכנתת/מהנדסת/עורכת דין/רופאה בכירה עם המון שנות ניסיון והשכלה אקדמית בתחום, ועכשיו מבקשים ממני לעבוד כמחסנאית או כפקידה/מזכירה זה בהחלט היה יוצר התנגדות (ולמי שחושב שהמצאתי את הסיטואציה אז אני יכולה להגיד שזה מנסיון של עמיתה לעבודה).

ממש לא תואם את כישוריי, וממש נותן להרגיש שירדת כמה רמות בדרגה

3. עד כמה אתה לא יכול לסבול את העבודה בתפקיד הנוסף. לי אישית חשוב לקום בשמחה לעבודה. אם התפקיד החדש היה גורם לי לסבל ומשנה מהותית את ההנאה שלי מהעבודה הייתי מסרבת לעשות אותו.

לא יכול לסבול

אם אחד או יותר מהסעיפים היה מתקיים כנראה שהייתי מסרבת לבצע את העבודה (בטח לטווח ארוך) בידיעה שזה עלול לעלות לי בקידום/בפיטורין.
בכל מקרה לא הייתי מתפטרת אלא פשוט מתקשרת את חוסר המוכנות שלי לבצע את התפקיד בצורה נעימה אך אסרטיבית כולל הסברים למה אני לא מוכנה לבצע את התפקיד (בהתאם לסעיף הרלוונטי) ומציעה פתרונות אחרים (במידת האפשר).

זה מה שעשיתי פחות או יותר. עדיין נגמר בניתוק בטלפון וטון רגזני מצידו. בסדר, יעבור לו בסוף.

נערך לאחרונה ב:
כן
כולם ככולם. לא אתן לך תשובה מתייפייפת. הייתי במספיק מקומות עבודה בחיי. אתם תמיד אותו דבר. כי אם לא הייתם כאלה, לא היו מקדמים אותכם או שלא הייתם שורדים בתפקיד.
בוקר טוב עולם
די מצחיק אותי שבחור בן 26 חושב שהוא כבר היה במספיק מקומות עבודה בחייו
ושכל המעסיקים אותו דבר
וכל הנשים אותו דבר
וכל העובדים אותו דבר
זה יש רק בלגו בייצור סדרתי
אנשים הם שונים- תפנים את זה
יש טובים ויש רעים
יש גבוהים ויש נמוכים
יש מתחשבים ויש שלא
והכל בחיים זה יחסים!
עם ההורים החברים והמוכר בחנות
וגם בעבודה עם הקולגות ועם המעסיק
אני מעסיק כ20 איש
כל אחד מהם שונה
לכל אחד יש בעיות משלו
אחד עם בעיות בריאות
אחד מטפל בהורים מבוגרים
אחד בטיפולי פוריות עם אשתו
וכולם מקבלים תשובה ומענה וסיוע בזמן הצורך
הם עובדים שלי ואיתי
הם לא עבדים שלי ויש להם גם חיים
רק תזכור שאנחנו רוב החיים בעבודה
ואם לא תשנה גישה תשאר מאוד ממורמר ולא מסופק
זה בחירה שלך איך להסתכל על העולם
ואיך לטפל במצבים שקורים לך
מאחל לך שתקשיב ותראה את השונה
ואגב החברה היא שלי
אני הקמתי ומנהל אותה ואפילו די בהצלחה..

כן
מה שמעניין אותכם מעל הכל זה לסגור חורים ושהעבודה תתוקתק, הרצונות של העובד זה איפושהו בתחתית הרשימה, וגם שם, זה רק נובע מאינטרס, לא מטוב לבבב.
בני אדם פועלים מאינטרסים, אין פה איזה חידוש, אבל לפעמים האינטרסים האלה עובדים לטובתך.
בהייטק לדוגמא, בשוק שבו מאוד קשה לגייס עובדים מוצלחים, אחד מהאינטרסים החשובים של המנהל/ת שלך הינו לשמר אותך ולכן יש תמריץ חזק לספק גם את רצונות העובד.
באופן כללי, אני ממליץ לך בקריירה לשאוף להיות עובד שמעסיקים מעוניינים לשמר (מהאינטרסים שלהם כמובן) ואז פחות יקרו לך מקרים כאלו.

בלי קשר, ההיכרות שלך עם העולם יחסית מוגבלת (גם שלי) ולכן הייתי נמנע מאמירות גורפות לגבי מעסיקים ומקומות עבודה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
W האם מעסיק יכול לנכות מס הכנסה שנתי ולא חדשי? מיסים 4
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
יבגני_ל התייחסות בטופס תיאום מס להפרשות מעסיק לאכ"א מיסים 6
ב הפרשות מעסיק לקצבה ופיצויים מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
F עבודה מישראל אצל מעסיק מחו''ל מיסים 3
O עבודה עבור מעסיק מחו''ל למשך זמן קצר מיסים 6
I ביטוח אכ״א ומעבר מעסיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
I מעסיק משך כספים מקרן הפנסיה שלי. הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I קופת גמל בסכום קטן לאחר פשיטת רגל של מעסיק לשעבר צרכנות פיננסית 1
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
U הפקדת שכיר+מעסיק לשתי קרנות השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עבודה צדדית מידי פעם - מס/תיאום מס/ אישור מעסיק ? מיסים 1
T תביעת מעסיק בנוגע לניוד קרן השתלמות פוסטים מאיכות נמוכה 7
י האם זה אפשרי להגדיל הפרשת מעסיק לקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
M האם קופות גמל והשתלמות חייבות לאפשר עדכון פרטי מעסיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
מ מעסיק שמפקיד פנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B מעסיק שדורש לעבוד דרך סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ולנטין מעסיק לא הפריש פנסיה במשך יותר משלוש שנים - שואל בשביל חבר. אוף טופיק 7
ס מעסיק לא חותם על שינוי מסלול לכספי פיצויים שוק ההון 35
W מעסיק לא העביר הפקדות לקרן השתלמות עבור מספר חודשים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S סירוב מעסיק לנייד כספי פיצויים מפנסיה לקופת גמל שוק ההון 18
R צביעת קצבה מוכרת כשיש תשלום מעסיק על אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 1
ת מעסיק לא רוצה שאעביר את הפנסיה לקופת גמל? צרכנות פיננסית 47
tpr הפרשות מעסיק בהייטק (עצמאי מבולבל) צרכנות פיננסית 11
M דרישת אישור מעסיק לשינוי מסלול רכיב פיצויים צרכנות פיננסית 1
O הפקדות מעסיק דולריות ל-IRA שוק ההון 6
M תגמולי מעסיק מעל תקרת הפטור ממס שוק ההון 24
M מעסיק חדש שלא יודע מה זה קופת גמל שוק ההון 18
E קרן השתלמות לשכיר ללא הפקדת מעסיק שוק ההון 12
N קופת גמל לשכיר מעסיק "שכיר כללי" צרכנות פיננסית 14
B מעסיק שהפריש לקרן הלא נכונה צרכנות פיננסית 2
J רצף פיצויים - מעסיק הבא צרכנות פיננסית 12