• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם זה אפשרי להגדיל הפרשת מעסיק לקרן השתלמות?

יוסי ס

משתמש רגיל
דירוג
82
היי, אני כרגע נמצא אצל מעסיק כמעט 8 שנים, ואני מקבל קרן השתלמות עם אחוז הפרשה לא מקסימלי עדיין, בגדול כולם בעבודה זכאים לקרן השתלמות אצלנו, לא משנה באיזה תפקיד, לפי זה:
ברגע שהעובד 3 שנים - נפתח קרן השתלמות, הפרשת מעסיק 2.5% \ הפרשת עובד 2.5%
ברגע שהעובד 6 שנים - הפרשת מעסיק 5% \ הפרשת עובד 2.5%
ברגע שהעובד 9 שנים - הפרשת מעסיק 7.5% \ הפרשת עובד 2.5%

וזה הולך לפי שכר בסיס, השכר בסיס שלי כרגע הוא 7,680 - זאת אומרת שהקצבה של הקרן השתלמות מבוססת תמיד על הסכום הזה, למרות זאת שלפעמים אני מגיע להרבה יותר מההכנסה הזאת בגלל שעות נוספות ובונוסים.
זאת אומרת שכרגע המעסיק מפריש לי 384 שקל בחודש, ואני מפריש 192 שקל בחודש.
ברגע שאהיה 9 שנים (בגדול ינואר 2023) - המעסיק יפריש לי 576 ואני אפריש 192 שקל בחודש (זה אם השכר בסיס לא ישתנה, בגדול כל שנה יש העלאות שכר).

השאלה שלי היא, האם אפשר בלי לקבל העלאת שכר לשנות רק את הקצבה לקרן השתלמות?
זאת אומרת שנגיד ואני כבר 9 שנים אצל המעסיק -
לבקש מהמעסיק שישנה את הקצבת קרן השתלמות ל15,712, מה שאומר שהמעסיק ישלם 1178.4 ואני אשלם 392.8 שקל, אבל לא בהכרח להעלות את השכר עצמו (זאת אומרת להשאר על 7680 שקל שכר בסיס, בגדול זה אומר שהמעסיק משלם 602.4 שקל יותר כל חודש על הקרן השתלמות).

זה משהו אפשרי? אם כן, מה הדרך הנכונה ביותר לדבר עם המעסיק כך שינסו לעשות את זה?

לא יודע אם חשוב לציין - זאת חברה יחסית מאוד גדולה, לא עסק קטן, שמגלגלת יותר ממליארד בשנה על ידי ייצור ומכירה של מוצרים.
אני בורג קטן יחסית במערכת (סגן מנהל מחלקה), עם הרבה ניסיון.
זאת אומרת שאין לי שום קשר לתפקידים בכירים וכאלה.
אני פשוט כל שנה מחכה שיקראו לי לשיחה לעדכן אותי בהעלאת שכר והבונוס, אף פעם לא דרשתי משהו.

תודה מראש, סורי על החפירה.

עוד שאלה, אם זה כן אפשרי -
האם יש אינטרס למעסיק להעלות את הקצבה לקרן השתלמות מאשר להעלות ישירות לשכר?
זאת אומרת אם המעסיק מעלה שכר בסיס בנגיד 500 שקל, לבין מעלה קצבה לקרן השתלמות ב500 שקל, האם מבחינתו זה שקוף, וזה אותו דבר? או שיש כל מיני דברים של מיסוי שדרך אחת תהיה יותר טובה לו מהשניה?

המעסיק יכול להפריש לך מקסימום של 7.5% משכר שהוא מגדיר כשכר לקרן השתלמות, בתנאי שאתה מפריש 2.5%.
כדאי להתחיל בלבקש שכבר עכשיו המעסיק יפקיד 7.5% מהמשכורת הנוכחית.
בכל מקרה שכר הבסיס שלך נשמע נמוך לתפקיד ולחברה שאתה מתאר, לדעתי עדיף לך לבחון את המשכורת שלך בשנה האחרונה ולבקש לעבור במודל גלובלי שבו שעות העבודה הנוספות נכללות בשכר הבסיס, גם אם זה מצריך ממך להתחייב לעבוד שעות נוספות בפועל כביכול ללא תגמול נוסף.
ברגע שתצליח להכניס עוד רכיבי שכר למשכורת הבסיס גם קרן ההשתלמות שלך תגדל.

מודל גלובלי שבו שעות העבודה הנוספות נכללות בשכר הבסיס, גם אם זה מצריך ממך להתחייב לעבוד שעות נוספות בפועל כביכול ללא תגמול נוסף.

לא הבנתי בדיוק מה זה אומר את האמת.

לא הבנתי בדיוק מה זה אומר את האמת.
המעסיק משלם לך משכורת בסיס ממנה מחשבים את ההפרשה לקרן השתלמות ובפועל אתה מקבל שכר גבוה יותר כי אתה עושה שעות נוספות ומקבל עליהן תשלום לפי כמות השעות שביצעת בפועל מעל לתקן משרה מלאה.
יש חברות שמאפשרות שכר בסיס גבוה יותר בתמורה להתחייבות שלך לבצע x שעות נוספות בחודש. לדוגמה אם אתה רואה שאתה מבצע בעקביות 15 שעות נוספות בחודש תבקש שיכניסו את זה לשכר הבסיס ותתחייב לעשות את הכמות הזו בפועל, תוך קבלת משכורת גבוהה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
נ הלוואה זולה להשקעה בקרנות מחקות מדד כלל עולמי לטווח ארוך, זה אפשרי? שוק ההון 1
L שאלה על האייטם : "זה אפשרי: הישראלית שחיה מ-500 שקל בשנה" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
L האם S&P 500 זה מפוזר מספיק? פוסטים מאיכות נמוכה 26
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
גימפל עושר מבחינתי זה... דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 58
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64
R בעיה בדירוג אשראי - איך פותרים את זה ? שוק ההון 25
mudale222 האם זה סביר לחתום אוואל? נדל"ן 13
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה