האם זה אפשרי להגדיל הפרשת מעסיק לקרן השתלמות?

יוסי ס

משתמש ותיק
דירוג
82
היי, אני כרגע נמצא אצל מעסיק כמעט 8 שנים, ואני מקבל קרן השתלמות עם אחוז הפרשה לא מקסימלי עדיין, בגדול כולם בעבודה זכאים לקרן השתלמות אצלנו, לא משנה באיזה תפקיד, לפי זה:
ברגע שהעובד 3 שנים - נפתח קרן השתלמות, הפרשת מעסיק 2.5% \ הפרשת עובד 2.5%
ברגע שהעובד 6 שנים - הפרשת מעסיק 5% \ הפרשת עובד 2.5%
ברגע שהעובד 9 שנים - הפרשת מעסיק 7.5% \ הפרשת עובד 2.5%

וזה הולך לפי שכר בסיס, השכר בסיס שלי כרגע הוא 7,680 - זאת אומרת שהקצבה של הקרן השתלמות מבוססת תמיד על הסכום הזה, למרות זאת שלפעמים אני מגיע להרבה יותר מההכנסה הזאת בגלל שעות נוספות ובונוסים.
זאת אומרת שכרגע המעסיק מפריש לי 384 שקל בחודש, ואני מפריש 192 שקל בחודש.
ברגע שאהיה 9 שנים (בגדול ינואר 2023) - המעסיק יפריש לי 576 ואני אפריש 192 שקל בחודש (זה אם השכר בסיס לא ישתנה, בגדול כל שנה יש העלאות שכר).

השאלה שלי היא, האם אפשר בלי לקבל העלאת שכר לשנות רק את הקצבה לקרן השתלמות?
זאת אומרת שנגיד ואני כבר 9 שנים אצל המעסיק -
לבקש מהמעסיק שישנה את הקצבת קרן השתלמות ל15,712, מה שאומר שהמעסיק ישלם 1178.4 ואני אשלם 392.8 שקל, אבל לא בהכרח להעלות את השכר עצמו (זאת אומרת להשאר על 7680 שקל שכר בסיס, בגדול זה אומר שהמעסיק משלם 602.4 שקל יותר כל חודש על הקרן השתלמות).

זה משהו אפשרי? אם כן, מה הדרך הנכונה ביותר לדבר עם המעסיק כך שינסו לעשות את זה?

לא יודע אם חשוב לציין - זאת חברה יחסית מאוד גדולה, לא עסק קטן, שמגלגלת יותר ממליארד בשנה על ידי ייצור ומכירה של מוצרים.
אני בורג קטן יחסית במערכת (סגן מנהל מחלקה), עם הרבה ניסיון.
זאת אומרת שאין לי שום קשר לתפקידים בכירים וכאלה.
אני פשוט כל שנה מחכה שיקראו לי לשיחה לעדכן אותי בהעלאת שכר והבונוס, אף פעם לא דרשתי משהו.

תודה מראש, סורי על החפירה.

יוסי ס

משתמש ותיק
דירוג
82
עוד שאלה, אם זה כן אפשרי -
האם יש אינטרס למעסיק להעלות את הקצבה לקרן השתלמות מאשר להעלות ישירות לשכר?
זאת אומרת אם המעסיק מעלה שכר בסיס בנגיד 500 שקל, לבין מעלה קצבה לקרן השתלמות ב500 שקל, האם מבחינתו זה שקוף, וזה אותו דבר? או שיש כל מיני דברים של מיסוי שדרך אחת תהיה יותר טובה לו מהשניה?

HHH

משתמש בכיר
דירוג
2,261
המעסיק יכול להפריש לך מקסימום של 7.5% משכר שהוא מגדיר כשכר לקרן השתלמות, בתנאי שאתה מפריש 2.5%.
כדאי להתחיל בלבקש שכבר עכשיו המעסיק יפקיד 7.5% מהמשכורת הנוכחית.
בכל מקרה שכר הבסיס שלך נשמע נמוך לתפקיד ולחברה שאתה מתאר, לדעתי עדיף לך לבחון את המשכורת שלך בשנה האחרונה ולבקש לעבור במודל גלובלי שבו שעות העבודה הנוספות נכללות בשכר הבסיס, גם אם זה מצריך ממך להתחייב לעבוד שעות נוספות בפועל כביכול ללא תגמול נוסף.
ברגע שתצליח להכניס עוד רכיבי שכר למשכורת הבסיס גם קרן ההשתלמות שלך תגדל.

יוסי ס

משתמש ותיק
דירוג
82
מודל גלובלי שבו שעות העבודה הנוספות נכללות בשכר הבסיס, גם אם זה מצריך ממך להתחייב לעבוד שעות נוספות בפועל כביכול ללא תגמול נוסף.

לא הבנתי בדיוק מה זה אומר את האמת.

HHH

משתמש בכיר
דירוג
2,261
לא הבנתי בדיוק מה זה אומר את האמת.
המעסיק משלם לך משכורת בסיס ממנה מחשבים את ההפרשה לקרן השתלמות ובפועל אתה מקבל שכר גבוה יותר כי אתה עושה שעות נוספות ומקבל עליהן תשלום לפי כמות השעות שביצעת בפועל מעל לתקן משרה מלאה.
יש חברות שמאפשרות שכר בסיס גבוה יותר בתמורה להתחייבות שלך לבצע x שעות נוספות בחודש. לדוגמה אם אתה רואה שאתה מבצע בעקביות 15 שעות נוספות בחודש תבקש שיכניסו את זה לשכר הבסיס ותתחייב לעשות את הכמות הזו בפועל, תוך קבלת משכורת גבוהה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ הלוואה זולה להשקעה בקרנות מחקות מדד כלל עולמי לטווח ארוך, זה אפשרי? שוק ההון 1
L שאלה על האייטם : "זה אפשרי: הישראלית שחיה מ-500 שקל בשנה" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
N איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו.. שוק ההון 22
A תשומות בנייה, איך זה עובד? הקבלנים הרגו אותנו, מרכז שאלות בכדי שנהיה בשליטה נדל"ן 48
י כלכלת בחירות, מה זה יעשה בשוק דובי פוסטים מאיכות נמוכה 74
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 111
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
M מה זה אומר "אין מסחר" באתר מאיה? שוק ההון 6
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
A מה זה msci inc שוק ההון 2
ה האם זה חוקי לפתוח יותר משתי קרנות השתלמות כשכיר וכעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
ramiv עובד בארץ והמעסיק מחו"ל איך זה עובד? התפתחות אישית 4
ה היפנוזה וסוגסטיה-האם זה אמיתי? אוף טופיק 4
T הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
O נפט, חיטה, ושאר ירקות - איך קונים את זה ? שוק ההון 24
E איך להתמודד עם זה שוק ההון 39
XpH קרן מחלקת דיבידנדים - מה זה אומר בפן המעשי? שוק ההון 23
R מרגע זה אתם טובים עם כסף- דירוג אשראי דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 10
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 30
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
S אנגלית בתעשיה וכמה זה נורא? התפתחות אישית 20
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
E מה תגידו על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 5
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי "סלייס" גמל להשקעה. זה עוקץ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
ל לתת הלוואה להורים - מה המחיר של זה? שוק ההון 19
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6
D שומת מס הכנסה 2020 - חלק 9 פירוט תשלומים - תשלומים ע"ח מ"ה - מה זה? מיסים 11
ב 'ערבים'- האם זה לא ביטוח יקר? צרכנות פיננסית 11
ת מה זה SundaeSwap- לעוסקים בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 1
נ מיליונרים מתייעצים עם חברי פורום אנונימיים מה זה אומר על השיטה הכלכלית? ועל אמון אוף טופיק 32
ש שטח חקלאי - מה עושים עם זה? נדל"ן 2
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
A מה זה שגיאת עקיבה? שוק ההון 3
L האם זה אירוע מס? מיסים 10
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 62
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
T מה זה קרן סינטטית? שוק ההון 5

נושאים דומים

למעלה