• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לדעתכם האוכל בחו"ל טעים יותר?

כשאני בארהב הכל מגעיל. פשוט נורא
אתה רציני? ארה"ב היא מדינת מהגרים, אתה יכול למצוא מה שאתה רוצה, איך שאתה רוצה, וכמה שאתה רוצה.
סיני, תאי, מקסיקני, ויאטנמי, ארגנטינאי, איטלקי, לבנוני, השפע לא נגמר והוא מגיע ישירות ממהגרים מהמקומות האלה (...אלא אם אתה תקוע באיזו עיירה שכוחת אל במידווסט, כמובן).

ניסיתי את כל אלה. וגם מונגולי. לא מצליח להנות מזה. קם בבוקר, אותו אוכל מוזר במלון, בלי ירקות או גבינות לבנות. קפה תמיד לא טוב. חלב צריך לקחת מהקורנפלקס, כי ליד הקפה יש 0% או 10% שומן. אננס, ענבים, נקניקיות חזיר שמסריחות את הכל, מאפינס קרטון. בניו יורק הם מעולים, במלון בעמק הסיליקון הם מקרטון. צהוריים בעבודה לא אוהב, תמיד משהו מוזר ולא מתחבר. בערב, לא מסתדר עם השעות. זה אולי מתאים להם לאכול ב 6:30, אבל לא לי. מסעדות לכאורה טובות, בפועל ממש לא. באירופה הכל טעים, בעיקר בדרום. בארהב לא טעים לי כלום. אולי סתם לא סובל להיות שם, לא יודע.

הכשרות בארץ פוגעת במבחר האוכל (לפחות בסופרים הזולים והמלונות).

בתור מישהי שגרה בארה"ב הרבה שנים, אני מצטערת לומר שהמבחר והשפע וגם האיכות של האוכל עצמו הרבה יותר טובים מבארץ. זה לא שאין כאן אוכל טעים, אבל לקח הרבה יותר מידי זמן פה לפתוח את השוק, ועדיין אין מספיק מבחר, אין מספיק מודעות לאוכל בריא וטעים כמו מאכלים ללא גלוטן וללא סוכר במיוחד במסעדות.תמיד חסר דברים, וגם נורא יקר,הכל מלא מלח ושמן. זה נכון שבכל מדינה יש מאכלים שונים ואי אפשר שיהיה אותו דבר בכל מקום בעולם, אבל עדיין, הסופרמרקטים בישראל מלאים בג'אנק פוד ובאוכל שאדם שמנסה לשמור על הבריאות לא יכול לאכול. הלוואי שיביאו לכאן את TRADER JOES איזה כיף היה שם!
הכי מסכים בעולם. בארה"ב ירדתי כמה קילו טובים רק כי יש לך אופציות אחרות בסופרמרקט שפשוט לא קיימים פה. שלא נדבר על זה שרשומים הקלוריות בכל מקום ובכל מסעדה שמכבדת את עצמה או שהיא רשת, שגם זה מקל על החיים למי שרוצה לעשות דיאטה.

קם בבוקר, אותו אוכל מוזר במלון, בלי ירקות או גבינות לבנות. קפה תמיד לא טוב
אתה מודע לזה שהם חושבים שארוחת הבוקר שלנו מוזרה. מרבית העולם המערבי אוכל בשר וציפס לארוחת בוקר עם הביצה. כבעלים של מסעדת ארוחות בוקר בקנדה אני יכול לומר לך שמרבית הלקוחות לוקחים ביצים עם בייקון והום פרייז לארוחת בוקר, זאת המנה הכי נמכרת שלנו. מיעוט בוחר באופציה של סלט במקום תפוחי אדמה, וגבינה לבנה זה רק קרים ציז בבייגל. גם בכריכים הם לרוב מעדיפים בלי ירקות ואלו ש רוצים להיות קצת יותר בריאים שמים חסה ומרגישים שהם אוכלים מזון בריאות.
ישמאוכל טוב בצפון אמריקה, הוא פשוט יקר יותר וצריך לדעת מה לקנות. מרבית המסעדות בוחרות בחומרי גלם זולים ולכן מגעילים והתוצאה בהתאם. תחליפים מעובדים במקום גבינה צהובה, לחמים תעשייתיים זולים, גם בשר יש כל מיני רמות. במרבית המסעדות הכל יוצא מקופסאות, צנצנות וחבילות קפואות.
אם להסתכל בתחןם שלנו למשל, אנחנו מכינים תערובת פנקייק מחומרי גלם בסיסיים, מרבית המסעדות הדומות משתמשות באבקת אינסטנט. קצפת אנחנו מקציפים שמנת, הרוב משתמשים בקצפת ממיכל ספריי, בייגלים אנחמומאופים לבד והלחמים הם לחמים אמיתיים, הרוב משתמשים בגירסאות של וונדר ברד, המבורגר אנחנו מכינים לבד מבשר טחון טוב, הרוב קונים קציצות קפואות עם פילר של פירורי לחם. קרים ציז אנחנו משתמשים באיכותי ממחלבה קטנה, הרוב משתמשים בפילדלפיה. גבינצ אנחנו משתמשים בצ'דר, שוייצרית ומוצרלה אמיתיות, הרוב משתמשים בגבינות מעובדות (מה שאוהבים לקרוא גם גבינה אמריקאית).
הרשימה אינסופית, אבל בגלל זה האוכל במרבית המסעדות לא טעים,ובטח לחיך הישראלי שרגיל לאוכל יותר מושקע.
מה שען, הרבה יותר יקר לאכול במסעדה בארץ

אתה מודע לזה שהם חושבים שארוחת הבוקר שלנו מוזרה. מרבית העולם המערבי אוכל בשר וציפס לארוחת בוקר עם הביצה.
זה נכון, איכס :)
האמת שגם את ארוחות הבוקר הישראליות (במלונות) אני לא אוהבת. יותר מדי מהכל ואני לא אוכלת 80% ממה שמגישים.
לפני המון שנים הייתי בדנמרק במלון 3 כוכבים בקופנהגן. לארוחת בוקר היו כמה סוגי לחמים מעולים, נקניקים מעולים גבינה צהובה כלשהי, חמאה, מיץ תפוזים וקפה טוב. מה שנקרא ארוחה קונטיננטלית זאת ארוחת הבוקר שהכי טעימה לי (בתנאי שהרכיבים טעימים כמובן).

• אהבתי
Reactions: Roi
זה נכון, איכס :)
האמת שגם את ארוחות הבוקר הישראליות (במלונות) אני לא אוהבת. יותר מדי מהכל ואני לא אוכלת 80% ממה שמגישים.
לפני המון שנים הייתי בדנמרק במלון 3 כוכבים בקופנהגן. לארוחת בוקר היו כמה סוגי לחמים מעולים, נקניקים מעולים גבינה צהובה כלשהי, חמאה, מיץ תפוזים וקפה טוב. מה שנקרא ארוחה קונטיננטלית זאת ארוחת הבוקר שהכי טעימה לי (בתנאי שהרכיבים טעימים כמובן).
הייתי מוסיף קצת ירקות ואנחנו סגורים

אתה מודע לזה שהם חושבים שארוחת הבוקר שלנו מוזרה. מרבית העולם המערבי אוכל בשר וציפס לארוחת בוקר עם הביצה. כבעלים של מסעדת ארוחות בוקר בקנדה אני יכול לומר לך שמרבית הלקוחות לוקחים ביצים עם בייקון והום פרייז לארוחת בוקר, זאת המנה הכי נמכרת שלנו. מיעוט בוחר באופציה של סלט במקום תפוחי אדמה, וגבינה לבנה זה רק קרים ציז בבייגל. גם בכריכים הם לרוב מעדיפים בלי ירקות ואלו ש רוצים להיות קצת יותר בריאים שמים חסה ומרגישים שהם אוכלים מזון בריאות.
ישמאוכל טוב בצפון אמריקה, הוא פשוט יקר יותר וצריך לדעת מה לקנות. מרבית המסעדות בוחרות בחומרי גלם זולים ולכן מגעילים והתוצאה בהתאם. תחליפים מעובדים במקום גבינה צהובה, לחמים תעשייתיים זולים, גם בשר יש כל מיני רמות. במרבית המסעדות הכל יוצא מקופסאות, צנצנות וחבילות קפואות.
אם להסתכל בתחןם שלנו למשל, אנחנו מכינים תערובת פנקייק מחומרי גלם בסיסיים, מרבית המסעדות הדומות משתמשות באבקת אינסטנט. קצפת אנחנו מקציפים שמנת, הרוב משתמשים בקצפת ממיכל ספריי, בייגלים אנחמומאופים לבד והלחמים הם לחמים אמיתיים, הרוב משתמשים בגירסאות של וונדר ברד, המבורגר אנחנו מכינים לבד מבשר טחון טוב, הרוב קונים קציצות קפואות עם פילר של פירורי לחם. קרים ציז אנחנו משתמשים באיכותי ממחלבה קטנה, הרוב משתמשים בפילדלפיה. גבינצ אנחנו משתמשים בצ'דר, שוייצרית ומוצרלה אמיתיות, הרוב משתמשים בגבינות מעובדות (מה שאוהבים לקרוא גם גבינה אמריקאית).
הרשימה אינסופית, אבל בגלל זה האוכל במרבית המסעדות לא טעים,ובטח לחיך הישראלי שרגיל לאוכל יותר מושקע.
מה שען, הרבה יותר יקר לאכול במסעדה בארץ
כן. בדיוק זה נראה כמו שאתה מתאר. הכל אינסטנט. פעם הייתי שורד את השבוע, אבל לאחרונה אני יותר מדי שם, ותוך יום זה ממש מגעיל אותי. באמת שאין לי שום אהבה לאוכל מסובך, אני רק מחכה לחזור לארץ, לאכול איזה פלאפל וטחינה. מבחינתי האוכל הים תיכוני הוא האוכל הכי טוב.

ברצינות? אבל זה פשוט טירוף.
זה נשמע כל כך לא בריא, וזה לא שאני מקפיד על בריאות במיוחד, אבל המחשבה על אכילת ארוחה כל כך כבדה בבוקר פשוט מגעילה אותי
איך הם מסוגלים לתפקד ככה שם? ומה מצב בריאות הציבור?

זה נשמע כל כך לא בריא, וזה לא שאני מקפיד על בריאות במיוחד, אבל המחשבה על אכילת ארוחה כל כך כבדה בבוקר פשוט מגעילה אותי
תזהר לא להעליב את החבורה הקטגונית בפורום :)
הם לא באמת אוכלים סטייק על הבוקר, זה יותר רצועות בייקון יחד עם הצ'יפס והביצה.
זה אוכל מצויין למי שקם בבוקר לעבודת עמל קשה ומשם נוצרה המסורת הזאת, הבעיה היא שהאוכל נשאר והעבודה הקשה לא.

תזהר לא להעליב את החבורה הקטגונית בפורום :)
הם לא באמת אוכלים סטייק על הבוקר, זה יותר רצועות בייקון יחד עם הצ'יפס והביצה.
זה אוכל מצויין למי שקם בבוקר לעבודת עמל קשה ומשם נוצרה המסורת הזאת, הבעיה היא שהאוכל נשאר והעבודה הקשה לא.

צ'יפס זה לא בדיוק מזון קל..
איך אירופה לא מוצפת בהשמנת יתר?

זה בייקון או נקניקיות, בייקון זה דבר מאד טעים אם כי אני כמעט ולא נוגע בזה כי זה מפוצץ בשומן ובכל מיני מלחים, הנקניקיות הן לא ההוטדוגס שאנחנו מכירים כנקניקיות אלא נקניקיות ארוחת בוקר ובפעם שניסיתי זה היה לי ממש מגעיל, אבל הם אוהבים את זה.

מבחינת בריאות לא יודע מה הסטטיסטיקות אבל בסך הכל עושה רושם שאנשים כאן מלאים יותר.
בכלל אוכלים כאן הרבה מטוגן או על האש (וגם אז זה לרוב בא עם ציפס). יש לנו גם מנה של ביצים עם סטייק, ויש אנשים שמזמינים המבורגר לארוחת בוקר

אני חושבת שאוכלים כמויות יותר קטנות. וגם הכל פחות מתוק מכאן. המאפים, הגלידות השתייה הממותקת והיוגורטים המתוקים.

. בארה"ב ירדתי כמה קילו טובים רק כי יש לך אופציות אחרות בסופרמרקט שפשוט לא קיימים פה.
מה למשל זכור לך? (מנסה להרחיב אופקים.. ותפריטים, אם אמצא תחליפים)

כל מיני מתוקים בגרסאות דיאטטיות מוצלחות שלפעמים צריך, זה בעיקר מה שאין פה בארץ.

לי אישית, ככל שאני נמצא בחו"ל יותר כך אני יותר מתבאס לחזור לאוכל השגרתי כאן בארץ.

ייתכן וזה פשוט האפקט הפסיכולוגי של נופש בחו"ל, שגורם להכל להרגיש טוב יותר וטעים יותר, אבל גם ייתכן וזה יותר מזה. ייתכן ובארץ האוכל פשוט פחות טוב. ברמה שאפילו הדברים הבסיסיים ביותר כמו במקדונלדס באמסטרדם, הרגיש לי בכמה רמות מעל המקדונלדס פה. או הקולה, שאני שותה שם, שאמורה להיות אותה קולה, או אפילו מלפפון פשוט שאני קונה שם במרכול השכונתי, פשוט מרגיש לי טעים יותר. . ועד לדברים הקצת מורכבים יותר, כמו לאכול במסעדה סטייק עם פירה, פשוט מרגיש כמה רמות מעל כל סטייק שתמצא כאן בארץ. . והקפה והקינוחים, וואי וואי, שלא אתחיל לדבר על הקינוחים המדהימים שאתה מוצא בבתי הקפה באירופה. מעבר לכך מי שנכנס לסופרמרקט ממוצע באירופה ורואה את המבחר ואת האיכות (ואת המחיר ), לא יכול שלא לחוש קנאה.

יש לי תחושה שזה מתחיל בחומרי הגלם - אקלים אירופאי טוב יותר, גידול חקלאי טוב יותר. אם זה המים שמשקים איתם את הגידולים וחיות המשק, המזון שחיות המשק מקבלות, הדשן האיכותי יותר לגידולים, פרות ברפת שנמצאות פחות בסטרס ( כי מעניקים להם יותר מרחב והן מטופלות יותר טוב.) ובאופן כללי מסורת אירופאית של מאות ואלפי שנים של גידול חקלאי לעומת המדינה הצעירה שלנו.

אתה נכנס בחו"ל לאטליז ממוצע, ורואה את ההבדלים. שם להיות קצב זה לא מקצוע, זה מסורת. זאת אהבה אמיתית לבשר. זה משהו שעובר מדור לדור מאב לבן ואתה רואה את המקצוענות נוטפת מכל מקום בידיים של הקצב..

או שאולי זאת פשוט השגרה, לאכול כל יום את האוכל הישראלי מתחיל למצות את עצמו בשלב מסוים.
אוכל רחוב זול זה האוכל האהוב עליי.
לצערי בישראל אוכל רחוב תמיד יקר (לפחות 20-30 שקל), כשבסכומים האלה במדינות קצת פחות מפותחות (או הרבה פחות מפותחות) אפשר לאכול 3 ארוחות... הודו... נפאל... טורקיה... אתיופיה... מיאנמר... הרשות הפלסטינית...

קוקה קולה משתמשת במינונים שונים של סוכר וגזים בין מדינה למדינה לפי הטעם המקומי.
לא רק המינון משפיע, אלא גם המקור של המתיקות, האם זה סוכר קנים (אירופה) או סירופ תירס (ארה"ב).

לא רק המינון משפיע, אלא גם המקור של המתיקות, האם זה סוכר קנים (אירופה) או סירופ תירס (ארה"ב).
ואם אתה שותה דיאט , אז הזמן שהבקבוק יושב בשמש משפיע על הטעם. הממתיק מתפרק בשבש והמתיקות נעלמת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
Y מה לדעתכם הפיזור הנכון בהתאם לפרופיל שלי? שוק ההון 7
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
F לדעתכם הביטקוין יוכל להגיע לסכומי עתק בעתיד ? אוף טופיק 1
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
Y הדוח השנתי שלי מאוד פשוט - יש צורך לדעתכם להעזר במייצג? מיסים 26
N האם לדעתכם אני יכול לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 41
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
G אסטרטגיית השקעות אשמח לדעתכם שוק ההון 7
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
K מה לדעתכם יהיו ההשלכות של החוב והגרעון של ארה"ב? אוף טופיק 9
ע מדד המחירים לצרכן - מייצג נאמנה לדעתכם ? שוק ההון 40
G מה לדעתכם עדיף מבחינת מיסוי מיסים 2
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 87
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
Y איך לדעתכם יגיב שוק הנדל"ן לקורונה? נדל"ן 8
סול אשמח לדעתכם לגבי הדרך בה בחרתי בית השקעות שוק ההון 5
4 יש דירה שמוצאת בעיניי וצריך לדעת מה לדעתכם ניתן לסגור בנוגע למחיר נדל"ן 5
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49