• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי לעבור לבית השקעות בחו"ל

מה כל-כך נוח?
לי יש חשבון בארץ בira והוא משמעותית פחות נוח מאשר החשבון שיש לי ב IB.
נוח מבחינת דיווח לרשויות המס.
בתור משקיע פסיבי שקונה קרן עולמית אחת כל חודש, מערכת ספארק מספקת את העבודה, נכון הממשק גרוע, אבל בשביל הפעולה הפשוטה הזאת זה מספיק.
קונה שם בעיקר מדד עולמי 1159235
אגב עוד שיקול מעניין, בברוקר ישראלי יהיה לך מיסוי ריאלי על הקרן הזו בשונה מברוקר זר, הבדל נוסף בעלויות לטובת הישראלי.

נוח מבחינת דיווח לרשויות המס.
זה הדבר היחיד שנוח.
וגם זה רק בתנאי שאין לך סיבה אחרת להגיש דו"ח. וכמו שאמרו פה בדיון - יש הרבה סיבות שיכולות לגרום לכך שתיהיה חייב בהגשת דו"ח שנתי. גם אם אתה עובד עם ברוקר ישראלי.
בתור משקיע פסיבי שקונה קרן עולמית אחת כל חודש, מערכת ספארק מספקת את העבודה, נכון הממשק גרוע, אבל בשביל הפעולה הפשוטה הזאת זה מספיק.
זה אולי מספיק, אבל זה ממש לא נוח :)
וזה לא רק המערכת שלא נוחה, גם כל עניין העברת הכסף לא נוח.

אצל חלק מהברוקרים בארץ צריך לשלוח להם פקס כל פעם שאתה רוצה להפקיד כסף.
לא יודע מה איתך, אבל לי זה נשמע מאוד לא נוח...
מה? אצל מי זה ככה?
אני מקסימום שולח מייל, וגם את זה לא צריך, הם בדרך כלל משייכים את זה לבד אפילו.

מה? אצל מי זה ככה?
בפסגות הן הוראת קבע והן סכומים אחרים עוברים בלי ליידע אף אחד. למחרת עד הצהריים מתקבל sms שהכסף הגיע ושוייך לחשבון.

לפי מה שידוע לי - כשאתה רוכש נייר באמצעות ברוקר הנייר הוא בבעלותך. אם הברוקר נופל זה לא פוגע בבעלות שלך אלא פוגע מטבע הדברים ביכולת שלך למכור עד שהניירות שלך ישויכו לברוקר חדש.
להבדיל - אם אתה מחזיק סכומים בחשבון של בית ההשקעות אבל עדיין לא קנית איתם ניירות אז אם הברוקר נופל - הסכום הזה בסיכון מסוים.
זה לא מדוייק, כי הנייר בבעלותך רק ברישומים של הברוקר, או לפחות ככה זה עובד בחלק מהמקומות.
הנייר עצמו בבעלות הברוקר.
היה והוא נופל, אתה צריך לסמוך שהרישומים שלו אמינים, אחרת בעייתי לשייך מה של מי. ואתה צריך מדינה חזקה שתדאג לבירוקרטיה הנ"ל.
בכל מקרה, לא סיכון גבוה, ולא משהו שהוא בהכרח שונה בין חו"ל לבין הארץ. זה גם לא נשמע כל כך שונה מבנק רגיל.

זה אפילו יותר טוב אם ככה, אפשר פשוט לפתוח חשבון דמו ולשחק עם תיק וירטואלי וכו'?

כשנרשמת לIB, נעזרת במדריך כלשהו כדי לדעת מה למלא בשדות בתור ישראלי? (לא אוהב לנחש דברים חשובים כאלה, במיוחד שזה יהיה מקור המחיה העיקרי שלי בתקווה בעתיד)
לא בIB. מכיר את המערכת.

נערך לאחרונה ב:
מה? אצל מי זה ככה?
כנ"ל גם בibi. ההפקדה פשוטה מאוד. עושים העברה וממלאים טופס אינטרנטי קצר ולמחרת הכסף בחשבון

הסיבה שלי לעבוד עם IB היא הגנה מקטסטרופה ברמה ארצית דוגמת שתי שכנותינו מצפון. תכלס אני מחזיק שם רק IWDA אז הניהול ממילא לא מסובך וכמעט שאין פעולות בחשבון.

הסיבה שלי לעבוד עם IB היא הגנה מקטסטרופה ברמה ארצית דוגמת שתי שכנותינו מצפון. תכלס אני מחזיק שם רק IWDA אז הניהול ממילא לא מסובך וכמעט שאין פעולות בחשבון.
מה לגבי סוגיית הדו"ח - מאיזה שלב התחלת להגיש/לא התחלת ?

אגב - מישהו יכול להפנות לשירשורים הארוכים שהיו בזמנו, אני פשוט לא מוצא - על השיקולים בין ברוקר זר לברוקר ישראלי ?

כנ"ל גם בibi. ההפקדה פשוטה מאוד. עושים העברה וממלאים טופס אינטרנטי קצר ולמחרת הכסף בחשבון
גם במיטב דש זה מילוי טופס אינטרנטי קצרצר.
גם באתר של אקסלנס הם כותבים שדיווח על הפקדה נעשה בתוך האיזור האישי באתר.
לא חושב שיש עוד ברוקרים בארץ שדורשים אינטראקציה בפקס. ואם יש, קל מאוד למצוא אחרים שלא.

נערך לאחרונה ב:
כמדומני שבנקודה הזו אתה טועה, אלא אם כוונתך לאינטראקטיב ישראל
תקן אותי אם אני טועה, גם בIB העולמי החשבון שלך מקושר לחשבון בנק מסויים אחד, כדי למנוע fraud וכו'
ולא סתם ככה אני מעביר כסף מפה, מושך לשם. יש חיתום מבוסס חשבון ספציפי, והוא כמובן בישראל (יכול להיות גם באינדונזיה כמובן, הכל תלוי בך, אבל אחד)

הבנק שלך עדיין ישראלי, כך שזה לא משנה מבחינת יכולת המשיכה (אלא אם אתה מניח שבתי השקעות יקרסו ובנקים ישרדו).
מבחינת רישום נייר, אני יכול להבין, אבל זה גם לא בדיוק ככה כשיש ברוקרים ישראלים שפועלים בשיתוף IB.

תקן אותי אם אני טועה, גם בIB העולמי החשבון שלך מקושר לחשבון בנק מסויים אחד, כדי למנוע fraud וכו'
לא.
לא בעולמי ולא בישראלי. הוא בכל מקרה לא מקושר לחשבון בנק אחד מסויים.
ולא סתם ככה אני מעביר כסף מפה, מושך לשם.
למה לא?
אתה יכול חופשי למשוך ולהעביר כספים שלך. למה שיגבילו אותך?
יש חיתום מבוסס חשבון ספציפי, והוא כמובן בישראל
ממש לא.
לIB יש הרבה חשבונות בנק בנאמנות, והם בגדול מפזרים את הכספים שלהם בין כל הבנקים הללו. הם בכוונה דואגים שהכסף של כל לקוח ולקוח יהיה מפוזר בין כמה שיותר חשבונות שונים, כדי להגן מפני קריסה של אחד הבנקים.
כמובן שהם דואגים להחזיק כסף לפי מטבע, כלומר שקלים הם מחזיקים רק בארץ (כרגע ממה שאני יודע בשני בנקים - סיטי ופועלים), דולרים הם מחזיקים במספר בנקים בארה"ב וכו'
הבנק שלך עדיין ישראלי, כך שזה לא משנה מבחינת יכולת המשיכה (אלא אם אתה מניח שבתי השקעות יקרסו ובנקים ישרדו).
הבנק הישראלי שלך הוא ישראלי.
הבנק האמריקאי שלך הוא אמריקאי. והבנק ההולנדי שלך הוא הולנדי.
אם יש קריסה בישראל, אין לך שום מניעה למשוך את הכסף מIB לחשבון הבנק האמריקאי שלך.

לא.
לא בעולמי ולא בישראלי. הוא בכל מקרה לא מקושר לחשבון בנק אחד מסויים.
אני יכול בIB היום להעביר כסף מחשבון בבנק לאומי, מחר למשוך לBank of America, ומחרתיים לדיסקונט?
למה לא?
אתה יכול חופשי למשוך ולהעביר כספים שלך. למה שיגבילו אותך?
כי KY C, AML וAnti Fraud.
ממש לא.
לIB יש הרבה חשבונות בנק בנאמנות, והם בגדול מפזרים את הכספים שלהם בין כל הבנקים הללו. הם בכוונה דואגים שהכסף של כל לקוח ולקוח יהיה מפוזר בין כמה שיותר חשבונות שונים, כדי להגן מפני קריסה של אחד הבנקים.
כמובן שהם דואגים להחזיק כסף לפי מטבע, כלומר שקלים הם מחזיקים רק בארץ (כרגע ממה שאני יודע בשני בנקים - סיטי ופועלים), דולרים הם מחזיקים במספר בנקים בארה"ב וכו'
אני מדבר על החשבון שלך, לא שלהם. איפה שאני פועל, לא איפה שהם מחזיקים כספים.
כמובן שהאמירה שהם דואגים שהכסף של כל לקוח ולקוח יהיה מפוזר בין כמה שיותר חשבונות נשמעת כמו תיאור צבוע בוורוד של המציאות, אבל מילא.
הבנק הישראלי שלך הוא ישראלי.
הבנק האמריקאי שלך הוא אמריקאי. והבנק ההולנדי שלך הוא הולנדי.
אם יש קריסה בישראל, אין לך שום מניעה למשוך את הכסף מIB לחשבון הבנק האמריקאי שלך.
צריך חשבון הולנדי בשביל זה.
אדם עם חשבון בבנק יהב עדיין יפגע מקריסת מדינת ישראל, בין אם המניות במיטב דש או בIB, כי אין לו לאן למשוך,
כך שהברוקר שלך הוא לא לב העניין, אם אתה באמת מנסה לגדר מפני תרחיש כזה, ואין הבדל. זה בעיקר החשבון.
כמובן, כמו בשאלה שפתחתי איתה, אם אפשר להעביר איך שבא ברוך הבא בין חשבונות שונים מIB, אז יש פה יתרון מסויים,
בהנחה שבמקרה קטסטרופה יהיה ניתן לפתוח חשבון הולנדי\שוודי\טורקי ולהעביר לשם.

אני יכול בIB היום להעביר כסף מחשבון בבנק לאומי, מחר למשוך לBank of America, ומחרתיים לדיסקונט
כן.
למה שלא תוכל?
כי KY C, AML וAnti Fraud.
איך זה קשור?
כל עוד אלו חשבונות שלך (ורשומים על שמך) אין שום בעיה.
אני מדבר על החשבון שלך, לא שלהם
החשבון שלך הוא ב IB, לא בבנק כזה או אחר.
הכסף עצמו מוחזק בחשבונות של IB בבנקים שונים.
כמובן שהאמירה שהם דואגים שהכסף של כל לקוח ולקוח יהיה מפוזר בין כמה שיותר חשבונות נשמעת כמו תיאור צבוע בוורוד של המציאות, אבל מילא.
לא יודע למה זה נשמע לך ככה. לי זה נשמע דוקא מאוד הגיוני.
צריך חשבון הולנדי בשביל זה.
בכל מקרה אם ישראל קורסת ואתה עובר להולנד (או לכל מדינה אחרת) תצטרך לפתוח שם חשבון בנק.
לפחות תוכל בקלות למשוך את הכסף מIB לחשבון הבנק החדש שלך במצב כזה.
אדם עם חשבון בבנק יהב עדיין יפגע מקריסת מדינת ישראל, בין אם המניות במיטב דש או בIB, כי אין לו לאן למשוך,
בטח שיש לו לאן למשוך - לכל חשבון בנק שלו מחוץ לישראל.
כך שהברוקר שלך הוא לא לב העניין, אם אתה באמת מנסה לגדר מפני תרחיש כזה, ואין הבדל. זה בעיקר החשבון.
להיפך. החשבון עצמו חסר משמעות. גם ככה אין בו כסף.
מה שחשוב זה המקום שבו אתה מחזיק את כל הנכסים שלך (שזה לרוב הברוקר. אם זה נדל"ן אז הלך עליך בכל מקרה).
בהנחה שבמקרה קטסטרופה יהיה ניתן לפתוח חשבון הולנדי\שוודי\טורקי ולהעביר לשם.
נכון, זאת אופציה אחת של פתרון.
מצד שני, למה לא לפתוח כבר עכשיו?
להרבה אנשים בפורום יש חשבון בנק אמריקאי, גם בלי שהם אמריקאים או מתכננים לעבור לשם בקרוב.
גם בחלק ממדינות אירופה אפשר לפתוח חשבון די בקלות.

באופן כללי אני בגישה של להחזיק מספר חשבונות בנק בכל מיני מדינות בעולם, בין הייתר לתרחישים כאלה.

כן.
למה שלא תוכל?
איך זה קשור?
כל עוד אלו חשבונות שלך (ורשומים על שמך) אין שום בעיה.
המצב בברוקר(ים?) בארץ שזה לא כך כך פשוט לשנות חשבון מקושר. הם מצהירים על כך, ואני מניח שכן אפשר לעשות תהליך מסוים לשינוי,
אבל זה לא שמחליפים חשבונות מקושרים כמו גרביים, בטח לא לוקח גם יום.
יצא לך לקשר כמה חשבונות\להעביר לכמה חשבונות בטווחי זמן קרובים דרך IB?
החשבון שלך הוא ב IB, לא בבנק כזה או אחר.
הכסף עצמו מוחזק בחשבונות של IB בבנקים שונים.
שוב, אני מדבר על החשבון המקושר. זה שלא תוכל למשוך ממנו במקרה אסון בין אם אתה בIB או בפסגות. אם אפשר לקשר חשבונות חדשים במהירות - אז יפה.
נכון, זאת אופציה אחת של פתרון.
מצד שני, למה לא לפתוח כבר עכשיו?
להרבה אנשים בפורום יש חשבון בנק אמריקאי, גם בלי שהם אמריקאים או מתכננים לעבור לשם בקרוב.
גם בחלק ממדינות אירופה אפשר לפתוח חשבון די בקלות.

באופן כללי אני בגישה של להחזיק מספר חשבונות בנק בכל מיני מדינות בעולם, בין הייתר לתרחישים כאלה.
טוב, זה מצב אחר. גם לא מאוד נפוץ.
מה שאותי אישית מעניין -
מה בין לפתוח חשבון אמריקאי וחשבון ברוקר במקום כמו Schwab
לבין לפתוח בIB עם חשבון אמריקאי\אירופאי?

אחד עדיף על השני? אתה לא חושש מIB בהשוואה לפלטפורמות גדולות יותר בארה"ב?

המצב בברוקר(ים?) בארץ שזה לא כך כך פשוט לשנות חשבון מקושר. הם מצהירים על כך, ואני מניח שכן אפשר לעשות תהליך מסוים לשינוי,
אבל זה לא שמחליפים חשבונות מקושרים כמו גרביים, בטח לא לוקח גם יום.
אין לי מושג איך זה בברוקרים ישראלים.
בכל מקרה, אף אחד לא דיבר על "להחליף כמו גרביים" אלא בסה"כ על להגדיר 2-3 חשבונות בנק שונים בברוקר שלך.
כן. יש לי מעל 5 בנקים שונים שמוגדרים בIB, גם להפקדה וגם למשיכה.
וכן, יצא לי להשתמש בכולם בזמן כזה או אחר.
אין גם שום משמעות ל "החלפה" ביניהם, כי אתה לא מחליף. הם כולם מוגדרים במערכת.
כל פעם שאתה עושה הפקדה או משיכה אתה פשוט בוחר את החשבון שאליו/ממנו אתה רוצה לעשות את הפעולה.
שוב, אני מדבר על החשבון המקושר. זה שלא תוכל למשוך ממנו במקרה אסון בין אם אתה בIB או בפסגות. אם אפשר לקשר חשבונות חדשים במהירות - אז יפה.
שוב, אין דבר כזה "החשבון המקושר". יש את "החשבונות המקושרים".
וכן, אין שום בעיה להוסיף עוד חשבון לרשימה. זה עניין של כמה דקות בגדול.
טוב, זה מצב אחר. גם לא מאוד נפוץ.
למה לא נפוץ?
זה נראה לי מצב מאוד נפוץ פה בפורום.
אני לא מדבר על עשרות חשבונות בעשרות מדינות, אבל לפחות עוד חשבון אחד או שניים בחו"ל זה משהו מאוד נפוץ.
מה בין לפתוח חשבון אמריקאי וחשבון ברוקר במקום כמו Schwab
לבין לפתוח בIB עם חשבון אמריקאי\אירופאי?
לא הבנתי את השאלה.
שואב הוא ברוקר כמו IB.
נכון שהוא גם בנק, אבל הוא לא מאפשר לזרים לפתוח שם חשבון בנק (לפחות לא בקלות), אלא רק חשבון מסחר.
הייתרון הגדול של IB על פני כל שאר הברוקרים זה שיש להם חשבון בנק בישראל שמקבל שקלים ישירות.
זה הופך את כל עניין ההפקדה וההמרה להרבה יותר זולים.

אם אתה חושש, אתה יכול כמובן לחלק את ההון שלך בין מספר ברוקרים שונים כי לצמצם סיכון. אבל בכל מקרה IB הרבה יותר בטוחים וגדולים מכל ברוקר ישראלי.

לי כן, אין שום בעיה.
קודם כל גודל זה ממש לא ערובה ליציבות (ע"ע LEHMAN BROTHERS)
הם באמת לא אחד הגדולים אבל גם לא קטנים, כ420B דולר תחת ניהולם עם 1.64 מיליון לקוחות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y האם כדאי לעבור לבנקאות פרטית? שוק ההון 50
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D האם כדאי לעבור בין קרנות מחקות? שוק ההון 7
צ האם כדאי לעבור לקרנות מחקות שוק ההון 19
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21