• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי לעבור לבית השקעות בחו"ל

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

אני משקיע דרך פסגות, בערך 7 חודשים, קונה שם בעיקר מדד עולמי 1159235, יש לי שם נכסים על סך כ 1.3M ש"ח על המדד העולמי, וממש קצת 50 אלף ש"ח על אג"ח 2-5 צמוד מדד. הסיבה שהרוב במניות, היא כי יש לי 2 נכסי נדל"ן שסכומם כ 4M, ואני מתייחס אליהם כרכיב "סולידי" שתנודתו נמוכה.

ישנם הרבה יתרונות להתחיל מבית השקעות ישראלי, לכן התחלתי משם - לא צריך לחשב מס עצמאית, ובגלל שהמדד הוא שקלי, אין צורך לקנות מט"ח.

האם ישנו שיקול מסכום מסויים לעבור לבית השקעות זר ? אם כן מהם השיקולים, ומאיזה סדר גודל של תיק כדאי ?

אם אני לא טועה - הגנה על הכסף עד גובה מסויים, עמלות מט"ח זולות היתרונות
החסרונות - חישוב מס עצמאי, עמלות מט"ח בכל זאת יהיו (בניגוד לעכשיו), ניוד שאצטרך לבצע לנייר הזה מבית ההשקעות לבית ההשקעות הזר, התעסקות.

האם אני צריך להתחיל לחשוב על זה ?

אני גם בדילמה דומה, ולדעתי זה חשוב רק בשלב המשיכה, בשלב הצבירה אין יתרון מיוחד.

אני מציע שבנתיים תבדוק איך מעבירים לIB (לא חושב שיש ברוקר טוב יותר בחו"ל לישראלים) ואולי תפתח במקביל חשבון בIB כדי להתרגל למערכת ולהתנהלות איתה וקנה שם קצת מהנ"יע העולמי שאתה מחזיק בגרסא הלונדונית (הרי ביטלו את דמי הניהול שהיו מתחת ל100K)*

*אני גם רוצה לעשות את זה, אבל קודם אני רוצה לוודא שלא צריך להגיש דוח שנתי למס הכנסה אם כל מה שעושים בחשבון בIB זה רק לקנות קרנות איריות צוברות, האם זה אכן כך?.

מה הכוונה? בארץ אין הגנה?
להבנתי אנשים פותחים בחו"ל בעיקר בגלל העמלות, ויש גם נוחות מסויימת (לא במילוי טפסים, אבל בפעולות אחרות שאפשר יותר בפשטות, כסף יותר בזול, רמה אחרת )
אני חושב על זה במונחי נוחות, שרידות ועלות.
נוחות - יש אופציות שאפשר מאוד בקלות כאמור דרך IB (אם אני לא טועה אפשר לקנות קריפטו דרך צד שלישי ישירות מהחשבון), אבל לא דברים שכל אחד צריך. מס - כאב ראש בפני עצמו.
שרידות - לא בטוח שיש יותר בטחון בפעולה דרכם במקרי קיצון, אתה עדיין מקושר לחשבון בארץ.
עלות - אין מה להשוות כמובן.
אז זה בעיקר תלוי במה אתה מתכנן לבצע בחשבון ואיך אתה רואה את עצמך ואת ה"גידור" שאתה מתכנן לחיים שלך (כן חושש מס ירושה, לא חושש, כן רילוקיישן, לא...)

*אני גם רוצה לעשות את זה, אבל קודם אני רוצה לוודא שלא צריך להגיש דוח שנתי למס הכנסה אם כל מה שעושים בחשבון בIB זה רק לקנות קרנות איריות צוברות, האם זה אכן כך?.
לא, כל עוד אין מכירה או חלוקה. אבל תבדוק שוב, לא רוצה להטעות אותך. קח בחשבון שתצטרך לקנות אירית באירופה, לא ישראלית, כי אסור אאל"ט
ואתה צודק, ממליץ להתנסות בסימולטור של IB, יש אפילו מדריכים, לפני שעוברים\פותחים - זה נראה מסובך מאוד בהתחלה, אבל לא באמת.

ממליץ להתנסות בסימולטור של IB, יש אפילו מדריכים
האמת שתהיתי אם יש דבר כזה, יש סימולטור אצליהם שמדמה התנהלות עם חשבון אמיתי?. אשמח ללינק.

אני זוכר שכבר בהרשמה לשם יש המון שאלות שהאופי הפדנט שלי מתקשה לענות עליהן בלי לדעת ב100% מה צריך לכתוב שם בתור ישראלי ללא אזרחות אמריקאית...אני זוכר כמה מדריכים ישראלים ביוטוב אבל הם לא ענו על כל השאלות כמו שצריך...יש לך מקור טוב?.

מה הכוונה? בארץ אין הגנה?
נראה לי שהוא התכוון שארץ אין ערובות על הכסף בעוד בIB יש ביטוח עד סכום גבוהה מסויים

האמת שתהיתי אם יש דבר כזה, יש סימולטור אצליהם שמדמה התנהלות עם חשבון אמיתי?. אשמח ללינק.
לא, פשוט התוכנת סחר, יש אופציה לפתוח על מצב דמו.
זה עוזר כי עם כמה שאני סבבה לגמרי עם טכנולוגיה, קצת מבהיל הממשק בהתחלה, בהשוואה לכל הספארקים המנוונים.
חצי שעה עם החשבון דמו ואולי איזה טוטוריאל בצד, והכל פשוט. אבל הייתי אוכל סרט כנראה אם הייתי משתמש במערכת שלהם לפני שהתאמנתי על יבש.
לגבי הטפסים, אין לי מושג. בארץ יש הרבה כסת"ח אבל זה לא בארץ.
נראה לי שהוא התכוון שארץ אין ערובות על הכסף בעוד בIB יש ביטוח עד סכום גבוהה מסויים
תגדיר ערובות על הכסף? מחר יענקלסון בית השקעות נופלים ואיתם כל הכסף שלי (יותר כמו הנכסים שרשומים על שמי אצלם בשמם) ביי ביי?
אין ביטוח\עזרה מדינית\פיצוי עד גובה מסוים?

מחר יענקלסון בית השקעות נופלים ואיתם כל הכסף שלי (יותר כמו הנכסים שרשומים על שמי אצלם בשמם) ביי ביי?
לפי מה שידוע לי - כשאתה רוכש נייר באמצעות ברוקר הנייר הוא בבעלותך. אם הברוקר נופל זה לא פוגע בבעלות שלך אלא פוגע מטבע הדברים ביכולת שלך למכור עד שהניירות שלך ישויכו לברוקר חדש.
להבדיל - אם אתה מחזיק סכומים בחשבון של בית ההשקעות אבל עדיין לא קנית איתם ניירות אז אם הברוקר נופל - הסכום הזה בסיכון מסוים.

*אני גם רוצה לעשות את זה, אבל קודם אני רוצה לוודא שלא צריך להגיש דוח שנתי למס הכנסה אם כל מה שעושים בחשבון בIB זה רק לקנות קרנות איריות צוברות, האם זה אכן כך?
אני לא בטוח 100% שלא צריך, צריך לבדוק את זה, ואם תדע את התשובה, אנא תעדכן.

יצא לי לשמוע שהעניין הוא לא קניה/מכירה - אלא המחזור שהנייר שלך עושה. הנייר המדובר, שהינו מדד, הוא נייר ששומר על אחוזים מסויימים בין מניות מייצגות, כדי לייצג נכונה מדד עולמי למשל - כלומר בנייר בית ההשקעות מבצע איזונים כל הזמן, כדי שאתה כלקוח תקבל תמיד ייצוג הולם למשקל נכון של המניות לפי השווקים של העולם (למשל אם ארה"ב מהווה לא 33% אלא 30% מהשוק העולמי, המדד יצטרך להתאזן אחרת), וייתכן מאוד שהמחזור שהנייר שלך מבצע חורג מסף ה 2 מיליון ש"ח (אם אני לא טועה זה הסכום לדרישה לדו"ח מס הכנסה). אבל זה משיחה קצרה עם רואה חשבון, אולי לא הבנתי נכון, ואיך זה מתפרש לגבי מדדים.

החסרונות - חישוב מס עצמאי,
נראה לי שהשנה אתה בכל מקרה תצטרך לבצע דיווח מס בגלל המכירה שמן הסתם מעבירה אותך מעל הסף הנדרש לדיווח.
ובלי קשר אם ההכנסה השנתית שלך עוברת את התקרה השנתית (כ- 650,000₪) אתה תצטרך להגיש בכל מקרה דו״ח.

יצא לי לשמוע שהעניין הוא לא קניה/מכירה - אלא המחזור שהנייר שלך עושה. הנייר המדובר, שהינו מדד, הוא נייר ששומר על אחוזים מסויימים בין מניות מייצגות, כדי לייצג נכונה מדד עולמי למשל - כלומר בנייר בית ההשקעות מבצע איזונים כל הזמן, כדי שאתה כלקוח תקבל תמיד ייצוג הולם למשקל נכון של המניות לפי השווקים של העולם (למשל אם ארה"ב מהווה לא 33% אלא 30% מהשוק העולמי, המדד יצטרך להתאזן אחרת), וייתכן מאוד שהמחזור שהנייר שלך מבצע חורג מסף ה 2 מיליון ש"ח (אם אני לא טועה זה הסכום לדרישה לדו"ח מס הכנסה). אבל זה משיחה קצרה עם רואה חשבון, אולי לא הבנתי נכון, ואיך זה מתפרש לגבי מדדים.
לידיעתי, אין קשר למחזור של הנייר.
ממה שאני מכיר, ברגע שאתה מעביר הון של מעל חצי מליון ש"ח לחו"ל (ברוקר אמריקאי נחשב חו"ל) אז צריך להגיש דו"ח שנתי גם אם אין רווחי הון ממכירת ניירות ערך או דיבידנד.

כמו שאמרו מעליי - דו״ח שנתי בכל מקרה תצטרך להגיש אם אתה עובר את תקרת ההכנסה השנתית, עם חשבון מסחר בחו״ל או בלעדיו.
בהנחה שאתה לא עובר את התקרה, הדעה הרווחת היא שאם אין מכירה של ניירות ערך אין צורך להגיש דו״ח. יש גם דיונים שלמים לגבי הדיווידנדים - אם קיבלת דיווידנד שכבר שולם עליו מס במקור 25% (למשל דיווידנד מחברה אמריקאית שהדוד סם כבר לקח 25%), יש שיאמרו שאין צורך להגיש דו״ח. לגבי הדיווידנד אני כבר לא בטוח מה הדעה הרווחת - בכל מקרה אם אתה שמרן בנושא תוכל לרכוש רק קרנות צוברות ולהמנע מהדיווידנד. מזכיר שאינני רואה חשבון - תיקח הכל וויט א גריין אוף סולט ותזכור שאין תחליף למחקר עצמי ברחבי הפורום והאינטרנט :)

שנית - הגשת דו״ח למס הכנסה באופן עצמי מעט מאיימת בהתחלה, אבל ברגע שמשקיעים קצת זמן בלהבין את הניואנסים ומסדרים הכל בצורה מאורגנת על המחשב, נופל האסימון שזה לא מפחיד כמו שזה היה נשמע בהתחלה. יש גם אחלה מדריכים באינטרנט (ממליץ על הבלוג של יעקב), ובנוסף תת-פורום שלם כאן שעוסק בהתייעצויות בנושא.

שלישית - ברגע שהחלטת שדו״ח זה לא בשבילך, סדר גודל הוצאה של 1000ש״ח לרואה חשבון ועוד קצת מע״מ פעם בשנה.

לגבי חובת הדיווח - חפש "דע את זכויותיך" של מס הכנסה לשנת 2020, פרק א' קובע מי חייב בדיווח.
בכל אופן אם השנה אתה חייב דיווח, גם שנה הבאה אתה חייב דיווח.

אני משקיע דרך פסגות, בערך 7 חודשים, קונה שם בעיקר מדד עולמי 1159235
אני גם בסיטואציה דומה, משקיע בפסגות, מחזיק את אותו נייר ואותה תקופת זמן כמוך. גם אני חשבתי על האם לעשות מעבר ל IB.
מבחינת עלויות אני לא חושב שיש הבדל משמעותי, אם אתה מתכנן להחזיק אירית עולמית צוברת דמי הניהול יהיו אותו דבר. אם היית שוקל את VT אולי היה הבדל יותר גדול אבל לדעתי גם הוא זניח.
הגנה על הכסף יש גם בארץ, עמלות מט״ח לא יהיו לך אם אתה משקיע בקרן השקלית.
הסיבה היחידה שהייתי שוקל את זה היא אם העלויות היו יותר זולות, שאר הסיבות שציינת לא מספיק שוות את המעבר לדעתי.
אני אפילו גם מוציא דוח שנתי בלי קשר, ולמרות זאת אני עוד לא מספיק משוכנע שהמעבר שווה.

מה לגבי כללי האצבע, מתי לעבור - האם ההתעסקות שווה את זה ? השיקולים בעד ונגד ?

כי חייב להודות שנוח להתנהל בחשבון בארץ..

יש אנשים שנשארים בבתי השקעות בארץ עם תיקים גדולים ?

אני אפילו גם מוציא דוח שנתי בלי קשר, ולמרות זאת אני עוד לא מספיק משוכנע שהמעבר שווה.
אתה מוציא לעצמך דו"ח עוסק פטור ? היה לי פעם עוסק פטור, ושילמתי אולי קצת יקר אפילו.

אתה מוציא לעצמך דו"ח עוסק פטור ? היה לי פעם עוסק פטור, ושילמתי אולי קצת יקר אפילו.
יש לי רוא״ח שמוציא לי דוח על העוסק פטור.
המחירים הם באזור ה 800-1500 ש״ח.

אני חושב שהיתרון המרכזי עבורך הוא מכירה בשכבות

חצי שעה עם החשבון דמו
זה אפילו יותר טוב אם ככה, אפשר פשוט לפתוח חשבון דמו ולשחק עם תיק וירטואלי וכו'?

לגבי הטפסים, אין לי מושג. בארץ יש הרבה כסת"ח אבל זה לא בארץ.
כשנרשמת לIB, נעזרת במדריך כלשהו כדי לדעת מה למלא בשדות בתור ישראלי? (לא אוהב לנחש דברים חשובים כאלה, במיוחד שזה יהיה מקור המחיה העיקרי שלי בתקווה בעתיד)

אני זוכר שקראתי שבארץ אין ביטוח על הכספים, אבל כנראה שמדובר באמת רק על מזומנים בחשבון כמו שmavrick אמר, אז זה פחות קריטי עבורנו :)

אלא המחזור שהנייר שלך עושה
נשמע לי מאוד תמוהה, הריי אתה מחזיק בETF שהוא מבחינתך קופסא שחורה, אתה לא אמור להתעסק בכלל עם מה שהחברה המנהלת של הETF עושה איתו...אני בטוח ב99.9% שזה לא נכון והרו"ח הטעה אותך

הסיבה היחידה שהייתי שוקל את זה היא אם העלויות היו יותר זולות, שאר הסיבות שציינת לא מספיק שוות את המעבר לדעתי.
היתרון המהותי ביותר לדעתי הוא כמו שאמרתי בשלב המשיכה (פרישה בפועל)...בארץ אתה חייב למכור בFIFO שזה יכול להיות הבדל לא קטן אם מדובר ברווחים רבים שהצברו במהלך השנים.

אפשר לפתוח חשבון נוסף בבית השקעות בארץ ולהעביר אליו כל פעם מס' יח' שתרצה למכור וככה אתה מממש LIFO מלאכותי, אבל מ2019 שינו את זה, ואתה פשוט תשלם מס ממוצע של כל השכבות (פרו רטה) במקום LIFO, זה עדיין עדיף על FIFO מן הסתם, אבל בIB יש לך אפשרות ממש לבחור איזו שכבה למכור שזה יותר טוב גם מLIFO...

לדעתי גם צריך להתחשב בעניין שכשאתה מעביר לIB את הני"ע אז אתה נשאר עם האג"ח בארץ כי אי אפשר לסחור בו בIB, ויש מצב שהברוקר יקח לך דמי ניהול כי העברת את רוב הנכסים החוצה ממנו...אפשר לעקוף את זה ע"י מעבר לברוקר אחר אולי או שאם הסכום באג"ח גבוהה מספיק, אולי הברוקר לא יתחיל לגבות דמי ניהול...

תגדיר ערובות על הכסף? מחר יענקלסון בית השקעות נופלים ואיתם כל הכסף שלי (יותר כמו הנכסים שרשומים על שמי אצלם בשמם) ביי ביי?
במקרה הזה יחסית אין בעיה, כי גם הכסף וגם הנכסים לא שייכים לברוקר אלא הוא רק שומר אותם עבורך.
כלומר במקרה של קריסה של הברוקר, הנושים לא יכולים לגעת בנכסי לקוחות ואתה תקבל את הנכסים שלך יחסית בקלות (אחרי כמה מהמורות ביורוקרטיות).

הבעיות הן אחרות, למשל כשיש מעילה בברוקר. כלומר כשהברוקר (או אחד העובדים שלו) גונב לך כסף ומסתיר את זה ממך.
במקרים כאלה בארץ אין ביטוח, אבל בעבר (למשל מקרה אתי אלון) המדינה עזרה ללקוחות.
לפי מה שידוע לי - כשאתה רוכש נייר באמצעות ברוקר הנייר הוא בבעלותך. אם הברוקר נופל זה לא פוגע בבעלות שלך אלא פוגע מטבע הדברים ביכולת שלך למכור עד שהניירות שלך ישויכו לברוקר חדש.
נכון.

להבדיל - אם אתה מחזיק סכומים בחשבון של בית ההשקעות אבל עדיין לא קנית איתם ניירות אז אם הברוקר נופל - הסכום הזה בסיכון מסוים.
לא, גם זאת לא בעיה.
הברוקר לא מחזיק את כספי הלקוחות ביחד עם הכספים הרגילים שלו אלא הוא שומר אותם בחשבון נאמנות, כלומר גם לכספים הללו אין לנושים גישה.

כלל אצבע שלי אומר - אם אתה מתכנן לעבור בעתיד אז עדיף כבר לעבור כמה שיותר מוקדם.
ככל שאתה צובר יותר נכסים בארץ ככה פוטנציאלית המעבר יותר מסובך ויקר.
מה כל-כך נוח?
לי יש חשבון בארץ בira והוא משמעותית פחות נוח מאשר החשבון שיש לי ב IB.
כמובן. מניח שיש אפילו כמה כאלה בפורום.

אני זוכר שקראתי שבארץ אין ביטוח על הכספים, אבל כנראה שמדובר באמת רק על מזומנים בחשבון כמו שmavrick אמר, אז זה פחות קריטי עבורנו :)
כמו שאמרתי קודם - הבעיה זה לא קריסה של בית ההשקעות (גם לא עם המזומן) אלא הבעיה היא מקרים של מעילה ודברים בסגנון.
נשמע לי מאוד תמוהה, הריי אתה מחזיק בETF שהוא מבחינתך קופסא שחורה, אתה לא אמור להתעסק בכלל עם מה שהחברה המנהלת של הETF עושה איתו...אני בטוח ב99.9% שזה לא נכון והרו"ח הטעה אותך
הוא התבלבל כנראה עם דברים אחרים.
יש מספר סיבות שיכולות לגרום לכך שתיהיה מחוייב בהגשת דו"ח.
בין הייתר מחזור שנתי (שלך, לא של הנייר שאתה מחזיק).
וגם דברים כמו העברה לחו״ל של מעל כמות כסף מסויימת.
סה״כ אחזקות בחו"ל מעל סכום מסויים.
וכו'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y האם כדאי לעבור לבנקאות פרטית? שוק ההון 50
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D האם כדאי לעבור בין קרנות מחקות? שוק ההון 7
צ האם כדאי לעבור לקרנות מחקות שוק ההון 19
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3
א האם כדאי למשוך קרן השתלמות נזילה ולהעביר לפק"מ פוסטים מאיכות נמוכה 6
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
A אני שומע מהרבה שהשוק יעיל ולכן כדאי שוק ההון 20
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
I תוספת חדר על הגג - כדאי? נדל"ן 35

נושאים דומים

Back
למעלה