• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי לעבור בין קרנות מחקות?

daniel le

משתמש רשום
דירוג
2
נניח ואדם מחזיק בקרנות מחקות וכל מה שהוא עושה זה 'שגר ושכח', בתיק יש מספר קרנות עם דמי ניהול יחסית גבוהים (0.25) כשיש חלופות זולות יותר (0), האם כדאי לנצל את המחירים בשוק כרגע כדי לעבור בין קרנות מחקות?

נניח ואדם מחזיק בקרנות מחקות
במידה וישנם רווחים הוא יצטרך לשלם עליהם מס (25%), ולהוסיף עמלות מכירה וקנייה, ואז נשאלת השאלה האם התשלום הזה עדיף על פני להמשיך ולהחזיק את הקרן הנוכחית (מפני שמתישהו גם הקרן האחרת תעלה את דמי הניהול).
נידון גם בבלוג.

במידה וישנם רווחים הוא יצטרך לשלם עליהם מס (25%), ולהוסיף עמלות מכירה וקנייה, ואז נשאלת השאלה האם התשלום הזה עדיף על פני להמשיך ולהחזיק את הקרן הנוכחית (מפני שמתישהו גם הקרן האחרת תעלה את דמי הניהול).
נידון גם בבלוג.

תראה דוגמה:
https://trade.bankleumi.co.il/trade...nu=Funds&paperid=&cmd=&currentPageID=&zzz=zzz

7 קרנות מחקות sp500, חמישה מתוכם בלי דמי ניהול כלל, לא מיותר להחזיק דווקא את הקרן עם דמי הניהול?
עד עכשיו נמנעתי כמובן ממעבר לקרן אחרת בגלל המס, אבל כרגע אני גם ככה בהפסד קטן על הקרן הזו, האם לא כדאי לנצל את המשבר כדי להחליף בין הקרנות?

אני פשוט לא מכיר כ"כ את החלק הזה של למכור, האם יש עוד עלויות נניח שאני צריך לקחת בחשבון?

ואני מודה לך על התשובה!

האם לא כדאי לנצל את המשבר כדי להחליף בין הקרנות?
ייתכן שכדאי, אך עליך לקבל החלטה כזאת בעצמך ועל סמך מכלול השיקולים והחישובים. בשלב מסוים אתה צריך לקבל אחריות על החלטותיך.
האם יש עוד עלויות נניח שאני צריך לקחת בחשבון?
עמלות מכירה וקנייה.
7 קרנות מחקות sp500, חמישה מתוכם בלי דמי ניהול כלל,
קח בחשבון שחלק מהקרנות הללו מנסות לתפוס בחכתן אנשים כמוך, ובעוד שנה הן עלולות להעלות את דמי הניהול ל-25% (בהנחה מצידן שלמספעק אנשים כבר יש רווחים כלואים והם לא ירצו לעבור ולשלם מס).

קח בחשבון שחלק מהקרנות הללו מנסות לתפוס בחכתן אנשים כמוך, ובעוד שנה הן עלולות להעלות את דמי הניהול ל-25% (בהנחה מצידן שלמספעק אנשים כבר יש רווחים כלואים והם לא ירצו לעבור ולשלם מס).
דמי ניהול 0.25, עמלת קנייה ומכירה 0.08*2

כבר עדיף להעביר...

דמי ניהול 0.25, עמלת קנייה ומכירה 0.08*2

כבר עדיף להעביר...
אני ממליץ לך באופן כללי לא לקבל החלטות על סמך שיקולים של 0.09% .

ספציפית, בדקת למשל שהקרנות עם דמי ניהול אפס עוקבות טוב אחרי המדד? הרי סטייה של 1% מחרבשת לך את כל החישובים...

אני ממליץ לך באופן כללי לא לקבל החלטות על סמך שיקולים של 0.09% .

ספציפית, בדקת למשל שהקרנות עם דמי ניהול אפס עוקבות טוב אחרי המדד? הרי סטייה של 1% מחרבשת לך את כל החישובים...
בטח שבדקתי, אני מדבר על קרנות זהות לחלוטין.
ואל תשכח שזה 0.25 שנתי.

אז השיקול הוא כזה:
להפסיד בטוח 0.16%
+לא להפסיד 0.25% בכל שנה עד שמעלים דמי ניהול בקרן החדשה

או

להמשיך להפסיד בטוח 0.25% כל שנה

זה שיקול דיי קל כשחושבים על זה ככה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y האם כדאי לעבור לבנקאות פרטית? שוק ההון 50
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
deussex האם כדאי לעבור לבית השקעות בחו"ל שוק ההון 76
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
צ האם כדאי לעבור לקרנות מחקות שוק ההון 19
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 29
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3
א האם כדאי למשוך קרן השתלמות נזילה ולהעביר לפק"מ פוסטים מאיכות נמוכה 6
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
A אני שומע מהרבה שהשוק יעיל ולכן כדאי שוק ההון 20
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
I תוספת חדר על הגג - כדאי? נדל"ן 35

נושאים דומים

Back
למעלה