• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניוד קופת גמל ישנה לפני תיקון 3 - שמירה על תנאים

username

משתמש סולידי
דירוג
10
היי,

יש לי קופת גמל ישנה (עוד מימי הבנקים) לפני תיקון 3. אני רוצה לנייד אותה בין מוסדות.
הנציגה של המוסד בו היא נמצאת לא יודעת להגיד אם הפטור ממס רווחי הון ישמר, אני מאמין שכן היות ואני רק מנייד ולא מפקיד או פודה.

מישהו יודע לתת תשובה מוסמכת?

תודה!

עשיתי את אותו בירור לפני כשנה, נמסר לי ממספר מקומות כי התנאים נשמרים

ב פוסט של המלכה האם - קופת גמל להשקעה - פרספקטיבה סולידית. יש את המידע הבא:

" ב-2008, במסגרת “תיקון 3” הידוע לשמצה, נכחדו קופות הגמל ההוניות מהעולם...
למרבה התדהמה, ההגבלות הקשיחות על הגישה לכסף ועל אופן משיכתו, לא בדיוק הוכיחו את עצמן כתמריצים משמעותיים לחיסכון – ודאי שלא בקרב האוכלוסיה שעליה רצה האוצר להגן.... האטרקטיביות של קופות הגמל צנחה פלאים...
אלה שכבר החזיקו בקופות גמל ישנות העדיפו למשוך את הכל ולהיפטר מהן מאשר להמשיך להפקיד בהן. אם מישהו תוהה לאן הלך הכסף בינתיים, ממליצה לבדוק, למשל, בכמה עלה מחיר דירת 2.5 חדרים בגבעתיים."

לא ברור לי.
אם עד 2008 יכלת למשוך הכל ב"מכה" ולהנות מהטבת המס הרי שלאחר תיקון ג' הכל הפך לקצבתי.
מה נק' המוצא? שאם לא היה את תיקון ג' אנשים היו משאירים את הכסף ולא קונים בו דירת 2.5 חדרים בגבעתיים?
הרי אם אני פנסיונר ואין תיקון ג' יצאתי לפנסיה ויש לי ים של כסף, אני אקנה בית ואהנה משכירות ללא מס.
תיקון ג' היה אמור "לצנן" את השגעת טרפת של החוסכים שיצאו עם קופות גמל מלקנות "משהו".

אמ;לק,
מחיר דירת 2.5 חדרים בגבעתיים עלתה בגלל הריבית האפסית וכל הפנסיונרים+משקיעים העדיפו במקום חסכון טווח ארוך בבנק למשל, לקנות את אותה דירה ולהנות משכירות ללא מס משהו אחר?

מה פספסתי?

@roneng

ב פוסט של המלכה האם - קופת גמל להשקעה - פרספקטיבה סולידית. יש את המידע הבא:

" ב-2008, במסגרת “תיקון 3” הידוע לשמצה, נכחדו קופות הגמל ההוניות מהעולם...
למרבה התדהמה, ההגבלות הקשיחות על הגישה לכסף ועל אופן משיכתו, לא בדיוק הוכיחו את עצמן כתמריצים משמעותיים לחיסכון – ודאי שלא בקרב האוכלוסיה שעליה רצה האוצר להגן.... האטרקטיביות של קופות הגמל צנחה פלאים...
אלה שכבר החזיקו בקופות גמל ישנות העדיפו למשוך את הכל ולהיפטר מהן מאשר להמשיך להפקיד בהן. אם מישהו תוהה לאן הלך הכסף בינתיים, ממליצה לבדוק, למשל, בכמה עלה מחיר דירת 2.5 חדרים בגבעתיים."

לא ברור לי.
אם עד 2008 יכלת למשוך הכל ב"מכה" ולהנות מהטבת המס הרי שלאחר תיקון ג' הכל הפך לקצבתי.
מה נק' המוצא? שאם לא היה את תיקון ג' אנשים היו משאירים את הכסף ולא קונים בו דירת 2.5 חדרים בגבעתיים?
הרי אם אני פנסיונר ואין תיקון ג' יצאתי לפנסיה ויש לי ים של כסף, אני אקנה בית ואהנה משכירות ללא מס.
תיקון ג' היה אמור "לצנן" את השגעת טרפת של החוסכים שיצאו עם קופות גמל מלקנות "משהו".

אמ;לק,
מחיר דירת 2.5 חדרים בגבעתיים עלתה בגלל הריבית האפסית וכל הפנסיונרים+משקיעים העדיפו במקום חסכון טווח ארוך בבנק למשל, לקנות את אותה דירה ולהנות משכירות ללא מס משהו אחר?

מה פספסתי?

@roneng
אני כן חושב שהשינויים בחקיקה (שהיו קיצוניים) גרמו לאנשים שלפני כן לא התעסקו ולא היו מודעים לקופות הגמל שלהם להחליט למשוך את הכסף מהקופה.
ברגע שהם משכו את הכסף חלקם אולי העבירו את הכסף לתיק השקעות. חלקם כנראה החליטו להשקיע בנדל״ן (למגורים או להשקעה).
אז לפחות חלקית אני מניח שהייתה למהלך השפעה על שוק הנדלן.

אני כן חושב שהשינויים בחקיקה (שהיו קיצוניים) גרמו לאנשים שלפני כן לא התעסקו ולא היו מודעים לקופות הגמל שלהם להחליט למשוך את הכסף מהקופה.
ברגע שהם משכו את הכסף חלקם אולי העבירו את הכסף לתיק השקעות. חלקם כנראה החליטו להשקיע בנדל״ן (למגורים או להשקעה).
אז לפחות חלקית אני מניח שהייתה למהלך השפעה על שוק הנדלן.
אבל להבנתי,
התיקון ג' אומר שכל הכסף שיש לך לפני 2008 צבוע כ"הוני" וכל העתיד לבוא יהיה "קצבתי"
אם כן, גם אני יוצא לפנסיה מחר או עוד 10 שנים, אותו כסף טרום-תיקון-ג' נשאר הוני.
למה הסולידית יוצאת מנק' שכולם הוציאו באותו בוקר את הכסף מהקופת ג' ורכשו דירה?
ריבית הפריים בתחילת-2008 עת תיקון ג', הייתה באיזור ה-5%, כלומר באותה תקופה עדיין לא היה ריבית אפסית.
מבין כוונתי?
בתור "חוסך נבון" שיש לו קופת גמל דשנה שמבין דבר או שניים אוציא את הקופת גמל אם לא עשיתי זאת בשנים עברו?

סליחה על החפירה, זה באמת לא ברור לי...

אבל להבנתי,
התיקון ג' אומר שכל הכסף שיש לך לפני 2008 צבוע כ"הוני" וכל העתיד לבוא יהיה "קצבתי"
אם כן, גם אני יוצא לפנסיה מחר או עוד 10 שנים, אותו כסף טרום-תיקון-ג' נשאר הוני.
למה הסולידית יוצאת מנק' שכולם הוציאו באותו בוקר את הכסף מהקופת ג' ורכשו דירה?
ריבית הפריים בתחילת-2008 עת תיקון ג', הייתה באיזור ה-5%, כלומר באותה תקופה עדיין לא היה ריבית אפסית.
מבין כוונתי?
בתור "חוסך נבון" שיש לו קופת גמל דשנה שמבין דבר או שניים אוציא את הקופת גמל אם לא עשיתי זאת בשנים עברו?

סליחה על החפירה, זה באמת לא ברור לי...
לאחרונה יש דיבורים על ביטול הטבות המס בקרן השתלמות. על אף שגם מי שמאמין שזה יקרה לרוב מסכים שכנראה זה רק יהיה עבור הפקדות חדשות, יש גם בפורום הזה אנשים שאמרו שבלי קשר הם מתכוונים למשוך את קרנות ההשתלמות שלהם על מנת ״להגן על עצמם״ ממצב שבו הממשלה פתאום תחליט לשנות את החקיקה בצורה רטרואקטיבית.

בכל מקרה הטענה שלי הייתה שדווקא אנשים שלא מודעים לקופת הגמל שלהם ופתאום שמעו על שינוי גדול בחקיקה של קופות הגמל כנראה נחשפו לכך שיש להם קופות גמל. תוסיף לזה כותרות מפחידות בעיתון והתוצאה היא שאנשים פועלים בצורה לא רציונלית (אחרי שבעבר הם היו ״משקיעים פסיביים״ כתוצאה מחוסר מודעות)

לאחרונה יש דיבורים על ביטול הטבות המס בקרן השתלמות. על אף שגם מי שמאמין שזה יקרה לרוב מסכים שכנראה זה רק יהיה עבור הפקדות חדשות, יש גם בפורום הזה אנשים שאמרו שבלי קשר הם מתכוונים למשוך את קרנות ההשתלמות שלהם על מנת ״להגן על עצמם״ ממצב שבו הממשלה פתאום תחליט לשנות את החקיקה בצורה רטרואקטיבית.

בכל מקרה הטענה שלי הייתה שדווקא אנשים שלא מודעים לקופת הגמל שלהם ופתאום שמעו על שינוי גדול בחקיקה של קופות הגמל כנראה נחשפו לכך שיש להם קופות גמל. תוסיף לזה כותרות מפחידות בעיתון והתוצאה היא שאנשים פועלים בצורה לא רציונלית (אחרי שבעבר הם היו ״משקיעים פסיביים״ כתוצאה מחוסר מודעות)
מסכים.
אבל השנה היא 2008, אין משבר דיור עדיין והריבית בבנק עדיין גבוהה.
יש לך מושג למה נק' המוצא היא שאנשים משכו וקנו נדלן ולא שמו בפק"ם? לא מצאתי שום תימוכין מלבד אותה כתבה של דה-מרקר שבעצם תיקוןג' היווה עילה לכך...
[הכתבה מ-2011 כך שיש מצב שהעילה לעליית מחיר הבית ברמת גן הוא בגלל הריבית האפסית ולאו דווקא קשור לקופות גמל.]

מסכים.
אבל השנה היא 2008, אין משבר דיור עדיין והריבית בבנק עדיין גבוהה.
יש לך מושג למה נק' המוצא היא שאנשים משכו וקנו נדלן ולא שמו בפק"ם? לא מצאתי שום תימוכין מלבד אותה כתבה של דה-מרקר שבעצם תיקוןג' היווה עילה לכך...
[הכתבה מ-2011 כך שיש מצב שהעילה לעליית מחיר הבית ברמת גן הוא בגלל הריבית האפסית ולאו דווקא קשור לקופות גמל.]
רוב הסיכויים ששינויים רחבי היקף (כמו השינוי בשוק הנדלן מ2008 עד היום) לא נגרמו מסיבה נקודתית אחת. הנפילות בשוק ההון כנראה גם ״תרמו״ לרצון של אנשים מסוימים להיכנס לשוק הנדלן כחלופה ״בטוחה״ לשוק ההון. ואני בטוח שהיו עוד סיבות שאפשר למצוא.
לנסות לנבא את העתיד זה קשה. גם לנסות להסביר (נסיבתית) את העבר זה קשה. מה שאנחנו יודעים זה את הנתונים היבשים על העבר (וגם עליהם יש מי שיתווכח).

אלה שכבר החזיקו בקופות גמל ישנות העדיפו למשוך את הכל ולהיפטר מהן מאשר להמשיך להפקיד בהן.
עוג דוגמא למה לא צריך לקחת 100% כל בלוגר עם מקלדת מושחזת ואגנדה מובהקת.

אין לה שום רפרנס, מנסיון שלי ושל סביבתי אף אחד לא היה מספיק מטומטם כדי לפדות קופג הוניות רק בגלל התיקןן
(בגלל גמי ניהול ? בגלל רצון לרכוש דירה עם מעט משכנתא אולי)
היא שונאת מנגנונים "סוציאליסטים" ויתרה לפני עשור+ על חסכון פנסיוני ונאלצת בניגוד לרצונה לחסוך לפנסיה
ואז יוצא המכתם שציטטת .
לא להתרגש
אני באותה שנה הפסקתי לחסוך לקופג במעמד עצמאי בלי לסגור וניידתי פוליסות הוניות לקופג במעמד עצמאי בדמי ניהול מופחתים.

בגלל רצון לרכוש דירה עם מעט משכנתא אולי)
אמת, זה מה שהיא טוענת.
על חסכון פנסיוני ונאלצת בניגוד לרצונה לחסוך לפנסיה
כלום אינך רואה בזה פסול שהמדינה "מכריחה" אותך לקבל את הקופ"ג כקצבה ולא בצורה הונית כי היא "תופסת" אותך חסר אחריות ?
100% כל בלוגר עם מקלדת מושחזת ואגנדה מובהקת.
בזכותה אנחנו בפורום הנידון ומדברים אחד עם השני, כנראה שהיא לא כל בלוגר :)

כלום אינך רואה בזה פסול שהמדינה "מכריחה" אותך לקבל את הקופ"ג כקצבה ולא בצורה הונית כי היא "תופסת" אותך חסר אחריות ?
דעתי האישית היא אישית,
היא מקשרת בין טינה אישית מוצדקת או מוטעית לארוע אחר שהוא שלילי בעיניה וטוענת שזה קרה בגלל זה בלי שמץ של ראיה, כאשר יש עדויות (לא רק שלי) שזה לא קרה.
זו הנקודה, לא נעים אבל היא נוטה להתפרעות טוקבקיסטית לעיתים

בזכותה אנחנו בפורום הנידון ומדברים אחד עם השני, כנראה שהיא לא כל בלוגר :)
זכותך לחשוב כך, וזכותי להיות פחות מסונוור, היא עוד בלוגר בעיני

זכותך לחשוב כך, וזכותי להיות פחות מסונוור, היא עוד בלוגר בעיני
לא חושב שבעלת הבית צריכה סנגור שכמוני,
רק אומר לזכותה שיש מלא "עוד בלוגרים" במרשתת, היא בין היחידות ששינתה לטובה התנהלות כלכלית של הרבה אבודים. [ואני בראשם]...

נערך לאחרונה ב:
היא בין היחידות ששינתה "לטובה" התנהלות כלכלית של הרבה אבודים. [ואני בראשם]...
כנראה שהתכוונת לטובה ולא "לטובה"

אני סובל באופן אישי מרתיעה מהעלאה / הערצה אישית , ביחוד כאשר מושא ההערצה נוטה לא לדייק לעיתים (כי המטרה מקדשת את האמצעים) וגם בגלל שאני מתקשה להתקשר אישית לדמות אנונימית.

ולכן לא רואה את עצמי חבר ב"חסידות הסולידית", אבל כל אחד באמונתו יטעה.

אני סובל באופן אישי מרתיעה מהעלאה / הערצה אישית
אני ראסטאפריי.
מלבד היילה סלאסי I&I , איני מעריץ אף אחד, מלבדו ואולי קצת בוב מארלי [ואולי שבתאי זיסל צימרמן]...
מעריך אנשים שיש בהם סולידריות טוטאלית ושואפים לעזור אחד לשני, היא בהחלט כזאת. לא מבין מדוע יש נימת שליליות בדבריך, חבל שכך.
סה"כ גם לה וגם לכל היושבים בפורום יש רק כוונות טובות.

[מלבד כל מיני הזויים שמגיעים לפה לאחרונה בשביל להפיג שעמום]

אקפיד בעתיד יותר
חלילה, דיברתי על כל מני משתמשים פיקטיביים שבאים, שופכים דעות במאהאלף שורות רק בשביל להטריל ונעלמים.
לא התכוונתי אליך בשום צורה, רות לא סוף.

מה פספסתי?

אני חושב שהכוונה שאנשים שהיתה להם למשל הוראת קבע לחיסכון בקופת גמל הפסיקו אותה. אנשים אחרים שקיבלו סכומי כסף גדולים/ירושות או עודפים חודשיים מההוצאות לא יכלו להשקיע אותן בקופות גמל כמקודם. לאט לאט האופציות להשקעה הצטמצמו בד בבד עם ירידת הריבית שפגעה בתוכניות חסכון ופקם. כל זה הוביל את החוסך ההישראלי לנדלן. זה תהליך, זה לא קרה ביום אחד.

אם הפטור ממס רווחי הון ישמר
מישהו יודע לתת תשובה מוסמכת?
עשיתי את אותו בירור לפני כשנה, נמסר לי ממספר מקומות כי התנאים נשמרים

סורי על ההקפצה, גיליתי שבבוידעם יש לי גם קופת גמל עם 50k שנפתחה לפני 30 שנה לא פעילה במעמד עצמאי-הוני. מאתר פנסיוני אני מבין שהקופה פטורה ממס.
בקרוב ארצה ליעל אותה (מעבר מאנליסט לIRA איפהשהו לצורך העניין). ואני לא סגור על נושא המס.
הדיון פה גלש מאוד מהר למשהו אחר(מעניין לא פחות) אבל בכל זאת הייתי שמח להתייחסות יותר חד משמעית על נושא השרשור...

תודה מראש :)

סורי על ההקפצה, גיליתי שבבוידעם יש לי גם קופת גמל עם 50k שנפתחה לפני 30 שנה לא פעילה במעמד עצמאי-הוני. מאתר פנסיוני אני מבין שהקופה פטורה ממס.
בקרוב ארצה ליעל אותה (מעבר מאנליסט לIRA איפהשהו לצורך העניין). ואני לא סגור על נושא המס.
הדיון פה גלש מאוד מהר למשהו אחר(מעניין לא פחות) אבל בכל זאת הייתי שמח להתייחסות יותר חד משמעית על נושא השרשור...

תודה מראש :)
אפשר לנייד לכך גוף כולל ira
הכספים ההוניים ימשיכו להיות הוניים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y ניוד קה"ש נזילה | קופת גמל מפעלית | התמקחות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
U קופת גמל ישנה נזילה ניוד ל IRA וסקר שוק 2020 שוק ההון 53
Yoss ניוד קופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 3
L ניוד קופת גמל ישנה במעמד עצמאי לIRA שוק ההון 7
B ניוד קופת IRA ללא החלפת ברוקר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
M ניוד קרן נאמנות מהבנק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E ניוד פנסיה עם החרגה רפואית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
L ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
R ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
C ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אשיש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F ניוד תיק השעות מבנק לאומי לבנק דיסקונט צרכנות פיננסית 2
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
K ניוד CSPX שוק ההון 1
ה ניוד מחברת החשמל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
A הבהרה על ניוד כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ ניוד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניוד ביטוח מנהלים לקופ״ג פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M ניוד קרן פנסיה - דמי ניהול ומסלולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
C התלבטות בין בנק לבית השקעות באמצע תהליך ניוד צרכנות פיננסית 12
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
barad5 ניוד חשבון בנק צרכנות פיננסית 5
Rebecca Ross ניוד מבית השקעות ישראלי לאמריקאי שוק ההון 13
T ניוד חלקי של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T ניוד פיצויים מקרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O ניוד תיק מהבנק לבית השקעות שוק ההון 12
C ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה ללא תקופת אכשרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
הדבורה מיה ניוד כספים מקרן נאמנות אג"ח לאג"ח שוק ההון 4
O ניוד פוזיציות מבנק הפועלים ל IB -- פרטי איש קשר בבנק שוק ההון 1
maverick ניוד צבירה מקרן הפנסיה לקופת גמל ira בכל שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H שגיאה בשם חבר בורסה בעת ניוד תיק השקעות שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה