• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200?

מצב
הנושא נעול.

Hafaltzan

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן ,
אני רווק , מעל גיל 30(זה לא המקום להכנס למה וכמה) , לבד לגמרי בעולם.
אחרי מיסים וכו' אני מרוויח 6200-6500 נטו.
המדינה לא מוכנה לעזור לי בשום פנים ואופן.
כמה שאני דוחס הוצאות , באמת מצמצם מאיפה שאין לי ההוצאות שלי יוצאות 3000 ש"ח.
אני עובד במקום שחייבים רכב ולא משלמים לי נסיעות.
אוכל אני משתדל לקנות בפיקוח.
חי אורח חיים של עבודה שינה. כמו רובוט.
ואין אני מנסה למצוא דרך איך לחיות ואין!!
היחידות דיור האלו מיועדות לזוג ששם חצי חצי , לא לאדם יחיד!!
אני במצב שלי אין לי כל כך ברירה!!!
אז חשבתי שאולי יש כאן רעיונות איך לגמור את החודש. תודה

אני באמת חושב שקשה במחירים של היום לחיות בשכר מינימום או קרוב אליו.
גם אם תצטמצם ב 1000 שקל זה לא מה שישנה לך מהותית את התיק, אבל אולי כן תקבל קצת יותר אוויר.
אני חושב שכדאי שתמצא הכנסה נוספת או תמצא עבודה שתשלם על הכישורים שלך יותר.
לחילופין אם נוח לך בעבודה שאתה נמצא בה, תשקיע כמה שנים בלימודים שיביאו לך משכורת גבוה בעתיד.
אין פתרונות קסם לצערי, פשוט להרוויח יותר.

אני הופך עולמות ,
אישית הלכתי ללשכה הסברתי את המצב שלי - וכל העבודות שהציעו לי אותו שכר.
לא מכיר עבודות עם יותר שכר במצב שלי(נטו***)

אני הופך עולמות ,
אישית הלכתי ללשכה הסברתי את המצב שלי - וכל העבודות שהציעו לי אותו שכר.
לא מכיר עבודות עם יותר שכר במצב שלי(נטו***)
איזה "מצב" יש לך ?
משהו בריאותי ?

למה המדינה צריכה לעזור לך לדעתך? ובמה היא צריכה לעזור?
לפי הכתיבה שלך, אתה אדם בעל יכולת ובהחלט יש פוטנציאל להגדלת השכלה (אפילו קורס, לא חייבים תואר) והגדלת הכנסה.
כמו כן, אתה צריך לכלכל רק את עצמך ואולי יכול להתגמש מבחינת אזור מגורים.
נשמע לי בניגוד לחוק. אתה יכול להרחיב? זה רכב לזוז איתו מהבית לעבודה וחזרה? או רכב לזוז בין לקוחות? כמה ק"מ יוצא לך בחודש ממוצע?
אלה הוצאות לפני שכר דירה?
ומה בקשר לשאלת הכותרת? לא הבנתי את השאלה. אתה תוהה אם לא ישכירו לך דירה של 3000 כשיש לך הכנסות נטו נמוכות יחסית? איפה אתה גר כיום וכמה משלם?
לבד לגמרי בעולם
איך דבר כזה קורה? אין חברים וקרובי משפחה בכלל?
חי אורח חיים של עבודה שינה. כמו רובוט.
למה? כמה שעות אתה עובד ביום? או שזה בגלל שאין חברים? או שאתה קצת בדיכי? אני לא רואה סיבה שתימנע ממך לצאת אחרי העבודה
לשוטט בחוץ או לפתח תחביב. אולי כדאי גם לאמץ חתול או כלב כדי שתהיה לך חברה?
אז חשבתי שאולי יש כאן רעיונות איך לגמור את החודש
הבת שלי שוכרת דירת יחיד בקיבוץ בצפון. היא משלמת עבורה פחות מ-1500 ש"ח בחודש. יחד עם שאר החשבונות, כולל רכב, היא מוציאה בערך 4000 בחודש וחוסכת את היתרה. ויש לה חיי חברה יפים עם שוכרים אחרים לידה. יושבים במרפסת בערב ביחד, הולכים לפאב המקומי בסופש, מטיילים בסביבה, לפעמים נוסעים לסיני - בעיניי זאת צורת חיים נחמדה וזולה לאנשים רווקים.

למה המדינה צריכה לעזור לך לדעתך? ובמה היא צריכה לעזור?
לפי הכתיבה שלך, אתה אדם בעל יכולת ובהחלט יש פוטנציאל להגדלת השכלה (אפילו קורס, לא חייבים תואר) והגדלת הכנסה.
כמו כן, אתה צריך לכלכל רק את עצמך ואולי יכול להתגמש מבחינת אזור מגורים.

נשמע לי בניגוד לחוק. אתה יכול להרחיב? זה רכב לזוז איתו מהבית לעבודה וחזרה? או רכב לזוז בין לקוחות? כמה ק"מ יוצא לך בחודש ממוצע?

אלה הוצאות לפני שכר דירה?
ומה בקשר לשאלת הכותרת? לא הבנתי את השאלה. אתה תוהה אם לא ישכירו לך דירה של 3000 כשיש לך הכנסות נטו נמוכות יחסית? איפה אתה גר כיום וכמה משלם?

איך דבר כזה קורה? אין חברים וקרובי משפחה בכלל?

למה? כמה שעות אתה עובד ביום? או שזה בגלל שאין חברים? או שאתה קצת בדיכי? אני לא רואה סיבה שתימנע ממך לצאת אחרי העבודה
לשוטט בחוץ או לפתח תחביב. אולי כדאי גם לאמץ חתול או כלב כדי שתהיה לך חברה?

הבת שלי שוכרת דירת יחיד בקיבוץ בצפון. היא משלמת עבורה פחות מ-1500 ש"ח בחודש. יחד עם שאר החשבונות, כולל רכב, היא מוציאה בערך 4000 בחודש וחוסכת את היתרה. ויש לה חיי חברה יפים עם שוכרים אחרים לידה. יושבים במרפסת בערב ביחד, הולכים לפאב המקומי בסופש, מטיילים בסביבה, לפעמים נוסעים לסיני - בעיניי זאת צורת חיים נחמדה וזולה לאנשים רווקים.
טוב אני רואה שאתה סתם מנסה לעשות ממני צחוק.
ולגבי הרעיון של לגור בקיבוץ - אני רק חייב להגיד לך שאני רחוק שנות אור מאלה שחוסמים במוצאי שבת את הכבישים.
הקיבוצים האלה הם לא יותר מקליקה מושחתת ומתנשאת ואטומה.

זה לא עניינך. זה מה שבטוח
המצב שלך הוא לא עניינו של אף אחד, אבל אתה הגעת ובקשת מאנשים זרים להפוך אותו לעניינם כדי לעזור לך
מספר אנשים, בהם בת העמק, נענו לבקשתך והשקיעו זמן ומחשבה כדי לעזור לאדם זר, סתם כך.
נסה להחליף את העיניים דרכן אתה קורא, תחשוב שמנסים לעזור לך ותראה שזה נכון (כמעט תמיד)
אם תקרא שוב את ההודעה של בת העמק תראה שהיתה השקעת מחשבה בך והסתכלות רחבה מעבר לשאלה הצרה שלך (כשרון שאני אישית מתפעל ממנו). ודווקא נקודות אלו הם אלו שהקפיצו אותך, תחשוב על זה

ובאופן ענייני, אתה צריך להפחית הוצאות ולהגדיל הכנסות
הפחתת ההוצאות המשמעותית ביותר היא שכר הדירה, יש כאן כיוון חשיבה (ובכלל בעיני הצעה טובה). לא מתאים לך? מצויין, תספק הסבר למה לא כדי שנוכל אנחנו לעזור לך ולהציע משהו אחר.
אבל כמו שאמרו לך, שינוי משמעותי חייב לבוא בהגדלת ההכנסה. הכי טוב להיות פרופסור בכיר לפיזיקה! אבל אולי זה לא מתאים לכישוריך, להשכלתך או לתחומי העניין שלך. תעזור לנו לעזור לך, תנסה לפרט קצת יותר, מה ההיסטוריה התעסוקתי שלך, במה אתה טוב, יש מגבלה כלשהי על עבודות מסוימות (לדוגמא מגבלה בריאותית)?

ולגבי הרעיון של לגור בקיבוץ - אני רק חייב להגיד לך שאני רחוק שנות אור מאלה שחוסמים במוצאי שבת את הכבישים.
כנראה שיש כמה נושאים בהם אנחנו קרובים בהשקפת עולמנו, אבל נו באמת.... מסתבר גם שיש נושאים שלא...

נערך לאחרונה ב:
היחידות דיור האלו מיועדות לזוג ששם חצי חצי , לא לאדם יחיד!!
אולי דירת שותפים
מאיזה גוף במדינה ציפת לעזרה ולא קיבלת ?
ביטו"ל משרד הביטחון ?
יכול להיות שמשכורת כמו שלך אפשר להשיג גם בפריפריה שאפשר לשכור שם יחידה גם ב1200 שקל לחודש

חשבתי שזה מתאים למי שמכנה את עצמו "הפלצן" :>
נסה להחליף את העיניים דרכן אתה קורא, תחשוב שמנסים לעזור לך ותראה שזה נכון (כמעט תמיד)
אחלה של הסבר, ברוש.
מדי פעם מגיעים לפורום טיפוסים שכאלה, אפשר לדפדף הלאה.

תשמע, אם אתה לא יכול להחליף עיסוק למשהו מכניס יותר (למה לא בעצם?), אז הפתרון הטוב ביותר לקבלת מרווח נשימה הוא מעבר לאזור זול יותר שבו תוכל לשכור יחידת דיור ב 2000 ומטה או לחיות עם שותפים ב 1500 ומטה, גם כל המסביב סביר שיהיה זול יותר. לא חסר אזורים כאלו בכל מקום בארץ, כולל במרכז. אם אין לך משפחה, אז תוכל לעבור אזור בלי לשלם שום מחיר חברתי ולמצוא עבודה דומה באזור החדש. לך תדע, אולי אפילו תשפר את השכר.

כלל אצבע טוב הוא לא להוציא יותר מ 30% מההכנסה נטו על דיור (כולל ארנונה). אם אתה מוציא כמעט 50% - ברור שחנוק לך.

ה"מדינה" נוטה לעזור לאלו שלא עובדים ומביאים הרבה ילדים (שזה כמובן לא טוב), עזרה שצריך לצמצם ולא להרחיב.
בשלב הראשון הייתי מחפש עבודה אחרת שאינה דורשת רכב שאתה נאלץ לממן, והרי לך תוספת של לפחות כ-1000 ש"ח בחודש בנטו.
בשלב הבא הייתי מחפש הכשרה מקצועית כלשהי שתאפשר לך להגדיל את השכר.
יש בה אמירות מתנשאות, אך יש המון תוכן נכון ששווה לך לחשוב עליו.
אתה לא יכול לגור בסביבת אנשים עם דעות פוליטיות שונות משלך?
אפשרות נוספת שעלתה כאן היא לגור עם שותפים.
אז הם קיבלו קרקעות בחינם מהמדינה ומנסים להמשיך ולשמור על השמנת. למה זה מונע מגורים בזול ביחידת דיור באחד מהם?

זה מזכיר לי את ההוא שעזרתי לו בחול ושלמתי לו על לילה בהוסטל כאשר שנינו היינו זרים, ואח"כ הוא התחיל לספר יציאות אנטישמיות על היהודים העשירים.

הנמשל - סטראוטיפים הכללות והנחות מוקדמות רק פוגעים בך ובעתידך הכלכלי.

פוסט ראשון שלך בפורום וחבל לשמוע ממך תגובה כזו.
מעט צניעות בבקשה ופחות יהירות.
אם לא מתאים לך, יש דלת קטנה ואתה יכול לפרוש מהפורום הנכבד.
אם אתה רוצה להתעסק בפוליטיקה, יש תת פורום המיועד לזה.
תודה על ההקשבה.

דבר ראשון חשוב להבין שאף אחד לא חייב לך כלום, מה שתעשה או לא תעשה בעולם תלוי בך.

עבודה בשכר כזה שמחייבת אותך גם להחזיק רכב היא לא עבודה ככ משתלמת, ואני לא חושב שבמצבך לפי מה שאתה מתאר אתה יכול להרשות לעצמך לעבוד בעבודה לא משתלמת.

יש הרבה עבודות בהן אפשר להגיע ל10 אלף נטו בחודש אם עובדים קשה, בלי דרישה לתואר או הכשרה מקצועית של יותר מחודש.

דוגמאות: שליח, מלצר, מאבטח במקומות טובים, מלגזן, מציל בריכה

רעיון - אם זה אפשרי אולי לחזור לגור עם ההורים לשנה אחת.
היום זה די מקובל והרבה רווקים וגם זוגות צעירים חוזרים לגור אצל ההורים לצורך התארגנות לשלב הבא בחיים.
ייתן לך מעט רוגע ושלווה לזמן מה ולרכז מאמצים לג'וב הבא שלך.

נשמעת התאבדות כלכלית. לא תוכל גם להחזיק ברכב (שלא משתלם ברמת השכר שלך) וגם לחיות ביחידת דיור.
איפה אתה גר עכשיו? האם בחנת אפשרויות מגורים אלטרנטיביות? דירות שותפים, לגור עם קשיש או למצוא אפילו עבודה שמספקת מגורים.
עלתה פה הצעה של אימוץ כלב/חתול- במצב של לחיות על הקשקש זה לא מתאים ויהיה קשוח להתמודד עם הוצאת בלת"מ שקשורה לכך.

לגבי הציפייה של עזרה מהמדינה- יחידים מקבלים סיוע בשכר דירה רק בתנאי שהם נכים.. ליחידים 'רגילים' אין שום עזרה בטח ברמת השכר שלך (מעל 6800 ברוטו) ובגיל הזה, רק בגיל 55 תהיה זכאי למענק עבודה וגם זה תלוי כמה תרוויח.

• אהבתי
Reactions: JWL
במה אתה עובד? מה ההכשרה המקצועית שלך? תעודת בגרות / תואר ראשון / קורסים מקצועים?

אני במקומך הייתי עובר לגור בת"א עם שותפים ומוצא עבודה במלצרות. שכר של מלצר היום בת"א מתחיל ב 70 ש"ח לשעה ומגיעה גם להרבה יותר מזה.

• אהבתי
Reactions: JWL
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
י האם זה אפשרי להגדיל הפרשת מעסיק לקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
נ הלוואה זולה להשקעה בקרנות מחקות מדד כלל עולמי לטווח ארוך, זה אפשרי? שוק ההון 1
L שאלה על האייטם : "זה אפשרי: הישראלית שחיה מ-500 שקל בשנה" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
L האם S&P 500 זה מפוזר מספיק? פוסטים מאיכות נמוכה 26
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
גימפל עושר מבחינתי זה... דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 61
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64
R בעיה בדירוג אשראי - איך פותרים את זה ? שוק ההון 25

נושאים דומים

Back
למעלה