שאלה על האייטם : "זה אפשרי: הישראלית שחיה מ-500 שקל בשנה"

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י Lian, ‏11/5/18.

data-full-width-responsive="true">
  1. Lian

Lian משתמש ותיק

זה היה לאחרונה בתכנית "הצנרת" ושום דבר ממה שהיא אמרה לא הסתדר לי. בין היתר היא מספרת שהיא לא משלמת על אוכל משום שיש מרכולים שמשאירים סחורה בסוף היום (אולי אני לא מדייקת). האמנם יש תופעה כזו ? אני גרה בתל אביב ולא שמעתי על מרכולים כאלה בשום מקום. היו בעבר מאפיות שמשאירות לחמים לא טריים לעניים, אבל לאחרונה העירייה אסרה את זה (לפחות באיזור שאני גרה).
    ידוע לכם משהו על זה ?

2. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

זה באמת חשוב לך לדעת? למה?
    יש כל מיני מיזמים שקשורים להצלת אוכל שנזרק, יש אנשים שנזרקים באוהל באיזו חורשה, יש כאלה שחיים על חשבון ההורים ומספרים סיפורי גבורה על עצמם.
    בכל אופן, נדמה לי שמדובר על הוצאות מזון ולא על כלל ההוצאות וצריך לקחת בחשבון שהליקוט דורש לא מעט שעות שיטוט וחיפוש. לא כיף גדול ודורש
    רמה גבוהה של אובססיביות.

3. גרהם

גרהם משתמש בכיר

ואם השואל הוא אדם בריא שיכול לעבוד, זה קצת לא הוגן כלפי אלו שלא שפר עליהם גורלם. גם כך התחרות גדולה והתגמול קטן.

ImCarryGG, מתכנת ו-Glazgo אוהבים את זה.
  4. singleton

singleton משתמש ותיק

יש קבוצות של פריגניזם שבהן מובא מידע איפה נזרק מזון ראוי, יש מרכולים שמוסרים ולא זורקים- אז זה יד רוחצת יד כי סוחר ישמח להיפטר מסחורה אבל לא לזרוק אותה. בסופרים לעומת זאת, אוסרים על עובדים לקחת אוכל והרוב זורקים ולמהדרין גם שופכים על זה אקונומיקה שזה ממש עצוב בעיניי כי עובדים שם אנשים שמרוויחים מינימום והיו שמחים לצרוך את המוצרים האלה וזה היה מקל עליהם כלכלית.
    בצהרונים יש כל הזמן עודפים ועובדות מוסרות אוכל חם, לחם, פירות וירקות טריים ולפעמים גם ממרחים. אז אם גרים ליד בי"ס יסודי או מסתדרים על להשיג משם אוכל אפשר לקצץ חלק ניכר מהוצאות המזון.

5. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

א
    אני בעד זה כשמזון מועבר לנזקקים, כמו ש"לקט ישראל" עושה.
    איך בדיוק? אני יוצאת מהעבודה לקחת את זה בשעות הצהריים? הם שולחים לי בחבילה? נוצר תור ליד כל בי"ס בשעות האלה ומוזגים להם מרק?
    מה הפואנטה כאן? מי האנשים שיעשו את זה (שהם לא הומלסים או עניים מרודים) ולמה? זה מגניב?

6. נולי

נולי משתמש בכיר

Glazgo אוהב/ת את זה.
  7. AIML

AIML משתמש בכיר

ביזבוז זה דבר שמרגיז סולידים וגם סתם אנשים מהישוב וזריקת אוכל טוב זה ממש חבל, אבל משלוח זה כבר בזבוז מסוג אחר. יש גם בעיה של אחריות משפטית - מה יבטח את הסופר מתביעה במקרה של קילקול קיבה קטלני? בהנחה שהצד המשפטי מוסדר נשמע לי לגיטימי שניזקקים בעיני עצמם יטרחו וגיעו לאחראי המשמרת ויקבלו כמות מוקצבת של סחורה שהסופר לא צריך.

8. Glazgo

Glazgo משתמש בכיר

@Lian - אכן יש הרבה דברים שפחות מסתדרים (כמו שאומרים בכתבה עצמה - הגברת מתחמקת מתשלום ביטוח לאומי, מה שבסה"כ אומר שיש לה חוב לרשויות שתופח וצובר ריבית). מעבר לכך, הטלפון הנייד שלה צורך חשמל שהיא לא צורכת באופן ישיר, כנ"ל תכנית שיחות.
    אבל במקום לחפש פגמים בביצוע / בתיאור שלה, קחי את התמונה הגדולה. אפשר להפחית משמעותית תלות כלכלית בדברים. אם זה מתאים לך, לכי על זה ;) אני אישית מאוד לא ממליץ על פדיון החסכונות הפנסיוניים.

גרהם ו-נולי אוהבים את זה.
  9. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

ברור, מי שרוצה ללמוד איך לעשות את זה- מוזמן לבית שלי. אין לזה שום קשר לאנשים שמגיעים לתחתית החבית בשם איזו אידאולוגיה הזויה.
    בתור אחת שחיה לצד הזויים בגליל במשך הרבה שנים, אני מכירה לא מעט מהם. חלקם גם שמים בשלב הבא כיפה לבנה גדולה על הראש (או סמרטוטי שמלות
    על הגוף) ומתחילים לצעוק ביערות ל"אבא" (שם קוד של ברסלבים מסטולים לאלוהים)...

אוקיי, עכשיו עברתי ללינק (כבר ראיתי את זה, לפני כחודשיים) וזה הטיפוס השני של ההזויים. לומדים לאכול עשבים בטבע, מלקטים מהשדות והמטעים של החקלאים (ללא רשות בדרך כלל), מטיפים לכל מזדמן אומלל על האסון האקולוגי שבפתח ועל טביעת כף רגל פחמנית, לפעמים מטיפים על אחוות האנושות (עם העדפה לפוליאמורה) ולרוב חוזרים לציויליזציה עם הזנב בין הרגליים אחרי שנה-שנתיים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/18
  10. efrat

efrat משתמש ותיק

ראיתי את הכתבה. בחורה קצת הזויה.

yossik אוהב/ת את זה.
  11. hunter

hunter משתמש ותיק

יש המון קבוצות בפייסבוק של "אוכלי חינם" כמו זו https://www.facebook.com/groups/365373620587984
    בעיקרון צריך רק לפקוח עיניים ולחפש אוכל שנזרק.
    יש גם אולמות אירועים שנשאר בהם אוכל אחרי אירוע, או אולי פשוט להגיע לאולמות אירועים באזור. אחרי שנגמרה הכניסה "הרשמית" של כל המוזמנים
    ופשוט להיכנס ולאכול שמה ב"חינם". בת'כלס, ניתן "להתכלב" בכל תחום בחיים. פשוט זה יראה לאנשים מוזר מדי..

12. artist

artist משתמש ותיק

כל ערב יש עשרות מיטאפים בנושאים טכנולוגיים באזור תל-אביב שכוללים לכל הפחות פיצה ובירה. הכניסה בחינם !
    הבעיה שבסוף שבוע צריך לצום :)

לנצח נתהה אוהב/ת את זה.
  13. may

may משתמש סולידי

אבל מה היא עושה בגשם האוהל שיש לה זה מספיק? ואיך היא לא פוחדת מאונס?

14. mudale222

mudale222 משתמש בכיר

זה לא בר קיימא..
    א' - היא צוברת חובות לביטוח לאומי וכנראה לעוד גופים בכל יום שעובר.
    ב' - אין לה בן\בת זוג, ילדים, בית, יציבות. טיפול שיניים הכי קטן שהיא תצטרך יכול לעלות 5K.. מה היא תעשה אז?
    מעבר לזה אני מנחש שהיא הולכת לישון רעבה בלא מעט ימים. עם כל הכבוד לעשבים.. זה לא ממש אוכל מזין.
    בקיצור, נראה לי שלרוב האנשים עדיף למות מלחיות חיים כאלה.

15. c881

c881 משתמש בכיר

יש לי שכן שאוסף פעם בשבוע (לפחות) 5~6 שקים עם ירקות ופירות מסופר.
    את הרוב ניתן לאכול, בננות/ תפוחים/ מלפפונים/ עגבניות...
    שבוע שעבר נתן לי 2 קג דובדבנים, ענבים...
    שלא יתקלקל עד שיסיים את מה שלקח לעצמו.

16. ImCarryGG

ImCarryGG משתמש בכיר

אם כבר הרבה יותר הגיוני לי האנשים שעובדים חודש בארץ בעבודה מזדמנת וטסים להודו לחצי שנה וחיים כמו מלכים, לגור באוהל זה משהו אחד ונשמע סבבה לגמרי בארגון נכון אבל ללכת לבקש אוכל שאתה אדם בריא ומסוגל לעבוד בחצי משרה ולקנות כל מה שצריך לעצמך בשביל לחיות באוהל של מלכים נשמע לי מאוד פוגע באנשים שבאמת צריכים את האוכל הזה כי הקצבת נכות/פנסיה לא מספיקה להם ואין אף קרוב משפחה שיעזור.

17. ניצן המצוין

ניצן המצוין משתמש ותיק

תלוי איזה טיפול שיניים, יש רופאי שיניים רבים בזול מתמחים בבתי חולים או ברשות הפלסטינית

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏25/2/21
שאלה | חיסכון על חשבון החזרי מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏24/6/20
גישתכם לפג-תוקף, ושאלה אישית לגבי 2 בונבוניירות פררו רושה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏14/6/20
שאלה | משכנתא או השכרת דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏6/2/20
שאלה לגבי קרן פנסיה/ביטוח מנהלים. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏18/12/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.