• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי?

הפרופסור

משתמש סולידי
דירוג
22
אני בסמסטר אחרון בתואר שני, ולאורך התואר מה שהכי הקשה עלי זה שאין לי תקשורת בריאה עם המנחה שלי.
הוא בן אדם טוב, אבל הוא מסביר בצורה לא טובה בכלל, ומניח שאני מכיר ומבין מושגים שאף פעם לא שמעתי עליהם, ואם לא אז הוא נדהם כזה ומבקש שאני אלמד לבד.
תמיד הרגשתי שלא נוח לי לגשת אליו ולבקש עזרה, אם אני מוצא את עצמי תקוע אני מנסה להתסדר לבד ורק אם שום דבר לא עוזר אני פונה אליו, לא נוח לי לגשת אליו ולהגיד תקשיב לא הבנתי או לא ידעתי או לא הצלחתי, אני מרגיש שבעיניו אני הנקודה החלשה מבין שאר הסטודנטים והסטודניות אצלו. עשיתי טעיות מטופשות, טעיתי המון (כי היי אחרת איך לומדים?), אך הוא דאג להראות לי שהוא לא מרוצה.. וזה גורם לי לחושב שמשהו איתי לא בסדר.
היום אני מסתכל אחורה וחושב כמה התואר הזה היה יכול להיות כייפי רק אם הצלחתי לתקשר עם המנחה בצורה טובה.. לא הצלחתי להגיע לגל שלו
נתתי את כל כולי בתואר הזה והיום בשלבי סיום אני עדיין באיחור מסויים, למרות שנתתי יותר מ100% מעצמי, ואני מאשים את עצמי קודם כל, אבל עדיין הייתי רוצה להיות עם יותר ביטחון עצמי כשאני מדבר איתו (חשוב לי לציין שאין לי בעיות עם ביטחון עצמי או משהו מהסוג הזה, זה נטו רק כשאני נמצא איתו באותו החדר).

זה נורמלי הדבר הזה? יש פה עוד אנשים שעברו חוויה דומה?

נורמלי לחלוטין, עצוב, אך בהחלט לא יוצא דופן.
כשאני כתבתי את התיזה שלי המנחה אמר לי "תגיש לי טיוטה בלי מבוא וסיכום, תכתוב אותם אחרי שתקרא את ההערות שלי". הגשתי את הטיוטה, החזיר לי אותה עם הערה : "למה אין מבוא וסיכום?"

אני בסמסטר אחרון בתואר שני, ולאורך התואר מה שהכי הקשה עלי זה שאין לי תקשורת בריאה עם המנחה שלי.
הוא בן אדם טוב, אבל הוא מסביר בצורה לא טובה בכלל, ומניח שאני מכיר ומבין מושגים שאף פעם לא שמעתי עליהם, ואם לא אז הוא נדהם כזה ומבקש שאני אלמד לבד.
תמיד הרגשתי שלא נוח לי לגשת אליו ולבקש עזרה, אם אני מוצא את עצמי תקוע אני מנסה להתסדר לבד ורק אם שום דבר לא עוזר אני פונה אליו, לא נוח לי לגשת אליו ולהגיד תקשיב לא הבנתי או לא ידעתי או לא הצלחתי, אני מרגיש שבעיניו אני הנקודה החלשה מבין שאר הסטודנטים והסטודניות אצלו. עשיתי טעיות מטופשות, טעיתי המון (כי היי אחרת איך לומדים?), אך הוא דאג להראות לי שהוא לא מרוצה.. וזה גורם לי לחושב שמשהו איתי לא בסדר.
היום אני מסתכל אחורה וחושב כמה התואר הזה היה יכול להיות כייפי רק אם הצלחתי לתקשר עם המנחה בצורה טובה.. לא הצלחתי להגיע לגל שלו
נתתי את כל כולי בתואר הזה והיום בשלבי סיום אני עדיין באיחור מסויים, למרות שנתתי יותר מ100% מעצמי, ואני מאשים את עצמי קודם כל, אבל עדיין הייתי רוצה להיות עם יותר ביטחון עצמי כשאני מדבר איתו (חשוב לי לציין שאין לי בעיות עם ביטחון עצמי או משהו מהסוג הזה, זה נטו רק כשאני נמצא איתו באותו החדר).

זה נורמלי הדבר הזה? יש פה עוד אנשים שעברו חוויה דומה?
אתה שואל כמה שאלות נפרדות.
1. לכל מנחה (מנהל, מאמן וכו') רמת מינימום של בקיאות שהוא מצפה לה כשבאים להיוועץ בו. אולי אתה צודק והרמה שהוא דורש לא מקובלת, אבל עליך ליישר עם זה קו ולהגיע לרמה הנדרשת על ידו. ספציפית למה שכתבת, לגיטימי שהוא יבקש ממך לקרוא ולהכיר ברמה בסיסית מושג לפני שאתה מבקש ממנו סיוע (וזה בהנחה שלא מדובר בחומר שלדעתו אתה כבר צריך לשלוט בו כתלמיד תואר שני, כי אז ודאי שהשאלה שלך לא במקום).
כמי שמנחה אנשים לא באקדמיה, אין לי שום בעיה עם מי שמבין לאט ובהחלט מעצבן אותי כששואלים אותי שאלות בלי לעשות עצמאית את ההכנה הנדרשת.
2. אנחנו פוגשים בחיים המקצועיים אנשים שלא "בגל שלנו" וזה די מתסכל כשהם בעלי הסמכות. אין כאן פתרון קסם - משתדלים לתפוס מרחק ואם אין אפשרות כזו כמו במקרה של הנחייה, אז מתאפקים, סובלים או עוזבים. שיחות תאום ציפיות לא תמיד יעזרו.
3. בכל קבוצה יהיה מישהו שהוא הכי חלש. אני לא יודע אם זה אתה, אבל קח בחשבון שלרוב מי שזה הוא, לא יחשוב את זה על עצמו.
טוב, יצא לי קצת ביקורתי. מקווה שיעזור לך יותר מאמירות שאתה בסדר גמור והבעיה אצל המנחה. בהצלחה.

בגדול אני מזדהה עם הדברים שכתבת (כרגע בפוסט דוקטורט ועבודה עם לא מעט "בכירים" ממני לאורך הדרך). חשוב מאוד לעבוד באוירה חיובית וטובה עד כדי זה שהייתי ממליץ לא להמשיך לעבוד עם מנחה אם יש בעיות תקשורת קשות ו\או חוסר פרגון מצדם. לי היה מנחה בדוקטורט שהיה מאוד מאוד קשוח (סובייטי קלאסי) והיה לי קשה לבוא לידי ביטוי לידו (אנשים אחרים, עם מבנה אישיות אחר, הסתדרו סבבה) עד כדי זה שלפעמים פחדתי להגיד דברים מחשש לתגובה שלו. בהמשך כשעבדתי עם אנשים נוחים יותר, שידעו להכיל את חוסר הידיעה שלי או העובדה שאני מידי פעם מדבר שטויות, הצלחתי בענק.
אם יש לך מחשבות על השתלבות באקדמיה בארץ, אתה תצטרך המלצות נטולות הסתייגות, ולכן רצוי מאוד שהמנחה שלך יהיה מליץ היושר הגדול ביותר שלך, זה פשוט יהפוך את החיים להרבה יותר קלים בהמשך הדרך. אני אסייג ואומר שמוכרים לי מקרים (כולל אני עצמי) שבהם מצליחים להתקדם גם בלי תמיכה של המנחה, אבל אני רואה חברים שלי שמגיעים עם "גב" מהבית ואני קצת מצטער שלא הגעתי לתובנות האלה לפני עשור.

לגבי הנכונות שלו להסביר דברים, יש מעט מאוד אנשים שאני עובד\עבדתי איתם שיסבירו לי נושא מסויים מאפס. כן יש איזו ציפיה שתעשה את רוב המאמץ בעצמך ושהשאלות יהיו ממוקדות יותר על נקודות ספציפיות שלא הבנת. על הספקטרום הזה יש אנשים שלא יסבירו לי כלום (המנחה שלי מהדוקטורט למשל), ואחרים שיעשו לא מעט מאמצים לעזור. קח בחשבון שכולם מאוד עסוקים ומעדיפים להתמקד בעבודה על בעיות קיימות על פני לטחון דברים שהם כבר שולטים בהם. בקטע הזה ההמלצה שלי היא לנסות למצוא מישהו\י שנמצאים בסטטוס שלך ולנסות לייצר מרחב שבו אפשר לדבר שטויות בלי לחטוף שיפוטיות, ושם אפשר לשאול את כל השאלות ולצפות שתסבירו אחד לשני גם דברים בסיסיים.

נורמלי לגמרי. יש מנחים גרועים יותר, יש טובים יותר. תגמור את התואר וסע לשלום.
מנחה לדוקטורט, אם תעשה, תבחר כבר אחרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ במה קרן מחקה צוברת של אגח ממשלתי זה יותר טוב מלקנות ישירות אגח ממשלתי? שוק ההון 4
A מה זה הפקת צו כניסה למקרקעין- נדל"ן 2
מ איך מנתחים את זה? שוק ההון 1
C ב2021 ביקשתי להעביר אך זה לא קרה בפועל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 30
א האם זה זמן טוב למכור עכשיו דירה? נדל"ן 14
ס בעלי אזרח אמריקאי וחשבון הבנק משותף. באופן אוטומטי בית ההשקעות כותב שהוא נהנה בחשבון. זה אומר שבמקרה פטירה 40% מהחשבון ילכו למס ירושה? שוק ההון 1
M זה רק ספורט אוף טופיק 4
N שיוך כספים לIB שמתעכב כי אין הערה בהעברת זה"ב שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 38
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 4
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה