• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים?

• פותח הנושא Tal M
  • פורסם בתאריך
קצת מוזר שבפורום הסולידית מדברים על קרייריזם כאחרוני הקרייריסטים צרכניסטים שמגדירים את עצמם לפי מקצועם וגודל הכנסתם.
בפורום הזה יש מגוון דעות, חברות בפורום לא מכריחה אותך למחזר קליפות של בננה ולא הופכת אותך לאחד שאינו "משועבד" לעבודה.
כל אחד יכול להיות סולידי בתחומו או להיות לא סולידי בכלל.
איני מבין את ההערה שלך.

בפורום הזה יש מגוון דעות, חברות בפורום לא מכריחה אותך למחזר קליפות של בננה ולא הופכת אותך לאחד שאינו "משועבד" לעבודה.
כל אחד יכול להיות סולידי בתחומו או להיות לא סולידי בכלל.
איני מבין את ההערה שלך.
מכבד את הדעות של כולם, אבל זה מרגיש כמו שאלך לפורום של טבעונים ואספר איך אני אוהב לאכול את הסטייק שלי.
בתמימותי חשבתי שפורום הסולידית יהיה ברוח הבלוג, ופחות התעסקויות במי בינוני ומי לא, מי אינטיליגנט ומצליח יותר מהאחר וכו'
כנראה שטעיתי :)

נערך לאחרונה ב:
מכבד את הדעות של כולם, אבל זה מרגיש כמו שאלך לפורום של טבעונים ואספר איך אני אוהב לאכול את הסטייק שלי.
בתמימותי חשבתי שפורום הסולידית יהיה ברוח הבלוג, ופחות התעסקויות במי בינוני ומי לא, מי אינטיליגנט ומצליח יותר מהאחר וכו'
כנראה שטעיתי :)
אחד הדברים שאנשים מנסים לעשות כדי להגיע לפרישה מוקדמת היא הגדלת המשכורת.
בשביל זה צריך לתת ערך למעסיק ולכן אנשים דנים כאן איך לתת למעסיק יותר ערך או לכל הפחות איך לשדר את הערך הזה כדי לסחוט מהמעסיק יותר דולרים תמורת שעות העבודה. לכן אין שום דרך שלא לדבר על כישרון שזה אחד הפקטורים של הצלחה בעבודה.

אם אדם בינוני בעבודתו בגלל שאינו מתחבר לתחום, או מסיבה אחרת, אז כנראה שלא יצליח להגדיל את המשכורת בעבודה הזו ואולי אפילו לא יצליח לשמר אותה.
לכן הסתמכות על העבודה הזו כדרך לעצמאות כלכלית היא מעשה מסוכן.

אחד הדברים שאנשים מנסים לעשות כדי להגיע לפרישה מוקדמת היא הגדלת המשכורת.
בשביל זה צריך לתת ערך למעסיק ולכן אנשים דנים כאן איך לתת למעסיק יותר ערך או לכל הפחות איך לשדר את הערך הזה כדי לסחוט מהמעסיק יותר דולרים תמורת שעות העבודה. לכן אין שום דרך שלא לדבר על כישרון שזה אחד הפקטורים של הצלחה בעבודה.

אם אדם בינוני בעבודתו בגלל שאינו מתחבר לתחום, או מסיבה אחרת, אז כנראה שלא יצליח להגדיל את המשכורת בעבודה הזו ואולי אפילו לא יצליח לשמר אותה.
לכן הסתמכות על העבודה הזו כדרך לעצמאות כלכלית היא מעשה מסוכן.
אז פה אני לא מסכים איתך ובאופן כללי עם הגישה שהציגו כאן חלק מהאנשים (שבשבילם כתבתי את התגובה העוקצנית).
רובנו הגדול בינוניים, אנחנו רוצים לחשוב שאנחנו טובים במה שאנחנו עושים אבל בסוף, הרב הגדול מאוד בינוני. בהייטק אדם "בינוני" ירוויח כמו שעורך דין "טוב" ירוויח. אז מה תציע לאדם בינוני בתכנות (למשל) אבל טוב בהבנת הנקרא בהכרח ללכת להיות עורך דין?

אז פה אני לא מסכים איתך ובאופן כללי עם הגישה שהציגו כאן חלק מהאנשים (שבשבילם כתבתי את התגובה העוקצנית).
רובנו הגדול בינוניים, אנחנו רוצים לחשוב שאנחנו טובים במה שאנחנו עושים אבל בסוף, הרב הגדול מאוד בינוני. בהייטק אדם "בינוני" ירוויח כמו שעורך דין "טוב" ירוויח. אז מה תציע לאדם בינוני בתכנות (למשל) אבל טוב בהבנת הנקרא בהכרח ללכת להיות עורך דין?
לעשות מה שהוא נהנה ממנו ואוהב. גם אם הוא בינוני בו. בסוף כל הכסף שבעולם לא שווה אם אתה סובל (בהנחה שאתה מכניס ״מספיק״ ולא רעב לפת לחם). לדעתי.

רובנו הגדול בינוניים, אנחנו רוצים לחשוב שאנחנו טובים במה שאנחנו עושים אבל בסוף, הרב הגדול מאוד בינוני.
חברות וחברי הפורום הפעילים הם מאוד טובים בכל הנוגע לעשייה וחתירה למודעות ועצמאות כלכלית. גם אם לא כולם טובים בזה באופן מוחלט, הרי שבאופן יחסי הם כאמור מאוד טובים, יחסית לשאר האוכלוסיה, שבכלל לא מתעניינת או עושה צעדים מעשיים כדי להגיע לשם - והרבה פעמים מתנהלת באופן הפוך, שמרחיק אותה משם.

לכן, בהקשר הזה, גם עורך דין "בינוני" או אפילו מאבטח בקניון, שפועלים מתוך חתירה לעצמאות כלכלית, הם הרבה יותר "טובים" מאשר אדם שמרוויח הרבה יותר אבל תלוי לחלוטין במשכורת של חודש הבא, כדי "לגלגל" את סגנון החיים שלו.

ננצל את השרשור, השתחררתי לפני כחודש מיחידה טכנלוגית יש לי 6 שנות נסיון ותואר ראשון במדעי המחשב, מחפש משרת בקנד או פולסטאק בחברה מעניינת בתל אביב, אם מישהו פה מהפורום רוצה להפנות אותי אז צרו קשר בפרטי :)
הסתדרת בסוף?
נשמח לקבל עדכון...

וגם תספר קצת איך זה לחפש עבודה ראשונה בתעשייה (בשוק החופשי, לא צבא) בקורונה.

הסתדרת בסוף?
נשמח לקבל עדכון...

וגם תספר קצת איך זה לחפש עבודה ראשונה בתעשייה (בשוק החופשי, לא צבא) בקורונה.
הסתדרתי והגעתי לאחד הFAANGים במזל רב אבל גם בעבודה קשה (פתרתי המון leetcode).
החיפוש עצמו לא היה קל בהתחלה, ביטלו לי ראיונות בגלל הקורונה, הייתי צריך להתראיין בזום ולהיות מהחלוצים שעוברים את הניסוי הזה והייתי צריך לחתום בחברה בלי שהייתי שניה אחת במשרד. מההתרשמות שלי ושל עוד חברים במצב דומה שהתראיינו איתי היה צמצום במספר המשרות אך בעיקר בחברות הקטנות, חברות בינוניות ומעלה המשיכו לגייס כרגיל אך אולי היו קצת יותר בררניות. אני חושב שעיקר הקושי הוא למתמודדים חסרי נסיון ואם אתה בשוק כבר מספר שנים אז אין מה לדאוג

כל מי שצריך עזרה בלהתכונן לראיונות (בעיקר לחלק האלגוריתמי) מוזמן לדבר איתי ואכווין אותו למקומות הנכונים ואעזור אם צריך

אני יכול לספר על עצמי שלמדתי תואר במדעי המחשב עבדתי במשרת סטודנט כמה חדושים בלי שום תנאים מיוחדים בשכר של 30 שקלים לשעה בפיתוח תוכנה בחברת סטארטאפ

אחרי זה עוד כמה חודשים (אחרי סיום התואר) ב 35 שקלים לשעה שום בלי איזה תנאים ממש מיוחדים בפיתוח אוטומציה בחברה גדולה

אחרי זה עוד כמה חודשים בחברת סטאראפ קטנה עם שכר גלובלי של 7500 חודשי ברוטו + 500 שקלים נסיעות גם בפיתוח תוכנה עבודה בשעות לא שעות.. עם צורך ממש להיות זמין 24\7 אם צריך משהו..

עכשיו אני עובד (כבר שנתיים) במקום אחר בפיתוח תוכנה לפחות בשעות נורמליות דרך חברת כוח אדם בלי שום תנאים מי יודע מה ב 45 לשעה

מצד שני יש לי חברים שלמדו איתי יחד שמרוויחים 20K נטו בחודש

אז הכל תלוי בך תכלס, איפה למדת וכמה אתה שווה.. אי אפשר להחליל ולהגיד שזה נכון או לא... ויכול להיות שאני פשוט מרוויח הרבה מתחת לממוצע בתחום.. אבל אם אתה מרוויח ככה אז תכלס הממוצע ממש לא מעניין אותך אם הוא 25K בחודש או 100K בחודש..
אפשר לשאול איפה למדת?

אפשר לשאול איפה למדת?
תל חי

(רוצה להוסיף שאני לא מאשים בכלל את המקום בו למדתי כי יש לי חברים משם שלמדתי איתם שמרוויחים 20 ו 30 אלף בחודש)

לדעתי זה מה שהמבחנים האלה באמת בודקים, את היכולת שלך למשמעת עצמית גבוהה ולעבודה קשה.
אף אחד לא מתעניין ביכולת שלך לממש עץ חיפוש.
מה שמפתיע הוא שהיכולת הזו חשובה למעסיקים הרבה יותר מהציונים בתואר, שהם בעצמם מעידים על עבודה קשה ומשמעת עצמית (ולדעתי אפילו יותר, כי 3-4 שנים תואר בטכניון שווים יותר מ-3 חודשים ב-leetcode).

מה שמפתיע הוא שהיכולת הזו חשובה למעסיקים הרבה יותר מהציונים בתואר, שהם בעצמם מעידים על עבודה קשה ומשמעת עצמית (ולדעתי אפילו יותר, כי 3-4 שנים תואר בטכניון שווים יותר מ-3 חודשים ב-leetcode).
הם רוצים לראות איך אתה חושב בשידור חי

אז לגביי התנאים בהייטק,
בהסתכלות שלי ההייטק זה האלטרנטיבה הכי טובה מבחינת,
מקסום שכר והפקדות, לא רואה מקום שמקרב אותי יותר לחוסר תלות בעבודה.
עניין, אני מתעסק בטכנולוגיה שמעניינת אותי.
גמישות וקצב, יש לי זמן לעשות את הדברים בקצב שמתאים לי ומתי שמתאים לי (זה השתפר פלאים בקורונה)
בכלל, השיגרה שלי בעבודה לא מאוד שונה מהשגרה בחופש.
מה החיסרון,
אני בתחושה מתמדת שאני לא מספיק מקצועי
ובמקום להתבסס ולהתמקצע במקום עבודה כלשהו, מה שיכול לעזור לי ומתאים לאישיות שלי,
אני עובר מעבודה לעבודה, כי התנאים במקום החדש מפתים מידי. (השכר גדל פי כמה בשנים האחרונות)

האם זה נכון שיש נטייה בהייטק לפטר מתכנתים מעל גיל 40? והאם זה שיקול שצריך לקחת אם שוקלים לעשות תואר במדמ"ח?
אם זה נכון, באילו מקרים מפטרים עקב גילנות ובאילו מקרים לא?

האם זה נכון שיש נטייה בהייטק לפטר מתכנתים מעל גיל 40?
לא.
הדוד בוב (בוב מרטין, מאבות Cpp) מסביר שכל המתכנתים המבוגרים לא פוטרו, הם עדיין כאן, אבל אחוזם מכלל המתכנתים נשחקו בריבית דה ריבית :) בפרפרזה לשפת פורום הסולידית.

Actually, most of the old programmers are still here and are still coding. The problem isn’t that the old programmers are fading away. The problem is that the number of programmers is growing by a huge factor every year.
I’m 61 years old. I still write code. I love writing code. I’m very, very, good at it. So why aren’t there more 61 year old programmers? Because, 40 years ago, in 1974, when I was 21, there weren’t very many programmers at all.
I estimate that the world, today, has twenty-two million programmers[2]. One of of every 300 people is a programmer. In the US it’s closer to 1%. But in 1974 the number of programmers worldwide was vastly smaller, and probably numbered less than 100,000[3]. That implies that in 40 years our ranks have increased by a factor of 220. That’s a growth rate of 14.5% per year, or a doubling rate of five years.
If the ranks of programmers has doubled every five years, then it stands to reason that most programmers were hired within the last five years, and so about half the programmers would be under 28. Half of those over 28 would be less than 33. Half of those over 33 would be less than 38, and so on. Less than 0.5% of programmers would be 60 or over. So most of us old programmers are still around writing code. It’s just that there never were very many of us.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
N א.כ.ע - לבטח את מלוא השכר במקום אחד? צרכנות פיננסית 0
M מה השכר המקסיאמלי שנותן ייתרון במיסוי בהפקדה לגמל? שוק ההון 46
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
T לחץ בהייטק אוף טופיק 256
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה