• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ברוקר זר או ברוקר מקומי - מניות חול

אתה מדבר על סכום ההשקעה התקופתי (נניח אני משקיע 20 אלף דולר כל חצי שנה)? או על גודל התיק הכולל?
גודל התיק בכלל. וזה סדר גודל, לא איזו נקודת איזון סופר ספציפית.

במידה ואני משתמש בברוקר ישראלי ורוכש נירות ערך זרים במט"ח הם נרשמים על שם הברוקר שלי. במידה ואני עובר לברוקר אחר(נניח ישראלי) יהיה צורך להעביר רישום מהברוקר הישן לברוקר החדש האם זה לא יהוה אירוע מס?

במידה ואני משתמש בברוקר ישראלי ורוכש נירות ערך זרים במט"ח הם נרשמים על שם הברוקר שלי. במידה ואני עובר לברוקר אחר(נניח ישראלי) יהיה צורך להעביר רישום מהברוקר הישן לברוקר החדש האם זה לא יהוה אירוע מס?
לא, כל עוד 2 החשבונות הם על אותו השם.

גודל התיק בכלל. וזה סדר גודל, לא איזו נקודת איזון סופר ספציפית.
אתה יכול להסביר את הרציונל (הכללי) מאחורי זה?

עריכה: @yossik שוב עשיתי את זה... בטעות. אם אתה יכול לאחד את 2 השאלות לפוסט אחד אני אשמח. אני אשתדל שלא יקרה שוב.

ראשית, גילוי נאות:
חתמתי איתם על הסכם שיתוף פעולה לקראת סוף השבוע בגלל תיק דיבידעת אז כל מה שאני אומר מכאן ואילך זה משוחד.
בנוסף לשיתוף הפעולה בינינו אני מנסה לגרום להם לתת הטבת עמלות לאנשים שיגיעו דרך הבלוג שלי (מעבר לעמלות הנמוכות להחריד שלהם גם ככה) אבל זה עדיין במהלך משא ומתן.

אחרי שזה מאחרינו נחזור לשאלתך:

1. אברר האם אכן העברת תיק השקעות מ-IB לבית השקעות ישראלי לא נחשבת אירוע מס.
2. אצור קשר כפי שהמלצת עם קוואנטום (דרך אגב האם זה לא חברה קטנה יותר מאשר BeTrader? מה ידוע לך עליהם, הם קיימים מספיק זמן, מוניטין סביר?).
1. כל עוד רשום על החשבון אותו השם אז אין בעיה עם זה.
תזכור שבגלל שאינטראקטיב הוא ברוקר אמריקאי הם לא ינכו לך מס במקור ובהגשת הדו"חות למס הכנסה בסוף השנה הרכוש שלך לא משתנה בגלל ההעברה עצמה כך שאין לך מס לשלם (מעבר למיסים הרגילים של רווחי הון שהיית צריך לשלם גם בלי להעביר את התיק).

2. ראשית אני לא חושב שהם גוף קטן (זה אולי בגלל שאני בקשר אקטיבי איתם בשבועות האחרונים).
בכל אופן, בגלל שהם רק גוף מתווך והניירות לא רשומים על שמם אז גם אם הם פושטים רגל אין לזה שום השפעה עליך למעט העובדה שאין מישהו שידבר איתך בטלפון בעברית.
הניירות עדיין רשומים על שימך (ולא על שמם) ואתה יכול להמשיך לסחור בחשבון שלך בלי שום בעיות.
גם אם נניח והם באמת יפשטו רגל אז אתה עדיין תוכל ליצור קשר עם גוף מתווך ישראלי אחר שעובד עם אינטראקטיב ולהעביר את הנכסים שלך דרכם אם ממש חשוב לך התמיכה בעברית.
ההעברה של הנכסים נעשית על ידך באינטרנט דרך האתר של אינטראקטיב - אתה רק תצטרך לפתוח חשבון מסחר חדש דרך אותו גוף מתווך ולוודא שרשום על החשבון אותו השם.

אני אישית העברתי את החשבון שלי מ-BeTrader לקוואנטום לפני כחצי שנה כי הרגשתי שהם מתייחסים יותר ברצינות ללקוחות והם ידעו לענות על שאלות שהיו לי בנושא העמלות.

ב-BT היו לי עמלות יותר גבוהות בפועל ממה שסוכם לפני פתיחת החשבון (בכמה עשרות סנטים לפעולה - היו פעולות שהתבצעו ב-2.17 דולר כאשר סיכמנו על 1.5 דולר בלבד).
BT כל הזמן התחמקו ואמרו שאלו לא עמלות של הברוקר אלא של הבורסה ולכן זה בנוסף למה שסוכם ולא כלול ב-1.5 דולר.

כשיצרתי קשר עם קוואנטום בפעם הראשונה הם הבטיחו לי שני דברים:
1. הסבר מפורט ועזרה במילוי הטפסים של מס הכנסה בשביל הגשת דו"חות שנתיים.
2. העמלות שמסוכמות בינינו כוללות הכל בלי תוספות כלשהן.

הם עמדו בהתחייבויות הללו בצורה מעולה.

בנוסף השירות השוטף שקיבלתי מהם היה מאוד טוב.
הם מידי פעם התקשרו לבדוק אם הכל בסדר ואם אני צריך משהו במקום לחכות שאני אתקשר אליהם.

ואם מדובר על מעבר מברוקר אמריקאי (נניח Interactive brokers) לברוקר ישראלי (מיטב/IBI)?
זה עדיין לא אירוע מס כי הברוקר האמריקאי לא גובה מס במקור ומס הכנסה לא יבקש ממך מס בגלל שהעברת את הניירות שלך מחשבון אחד לאחר.
כל זאת בתנאי ששני החשבונות הם על שימך ואף אחד מהם הוא לא חשבון משותף.

כשיצרתי קשר עם קוואנטום בפעם הראשונה הם הבטיחו לי שני דברים:
1. הסבר מפורט ועזרה במילוי הטפסים של מס הכנסה בשביל הגשת דו"חות שנתיים.
2. העמלות שמסוכמות בינינו כוללות הכל בלי תוספות כלשהן.
מעולה. מחכה לקרוא את מה שיש לך לומר בפוסט המורחב.
כשביקשתי מ-BeTrader עזרה עם הדו"ח קיבלתי פחות מכלום.

גם אני וזו הסיבה המרכזית שעזבתי אותם ועברתי לקוואנטום (חוץ מהעמלות שהם גבו ממני יותר ממה שסוכם בטענה שאלו "עמלות בורסה ולא עמלות ברוקר").

תודה רבה.
חתמתי איתם על הסכם שיתוף פעולה לקראת סוף השבוע בגלל תיק דיבידעת אז כל מה שאני אומר מכאן ואילך זה משוחד.
למה הכוונה הסכם שיתוף פעולה? איך זה שונה מסתם לעבוד איתם?

אני מנסה לגרום להם לתת הטבת עמלות לאנשים שיגיעו דרך הבלוג שלי
אני אשמח אם תעדכן לכשיהיה מה לעדכן וגם מה זה אומר לעבור ממתווך אחר אליהם.

באמת צריך עזרה במילוי הדו"ח הזה?

עמוסס: הוא בהחלט יכול להיות מסובך, ברגע שיש לך הפסדים צבורים משנים קודמות, ני"ע אמריקאים, ני"ע ישראלים, ני"ע שנוכה בהם מס במקור וכאלה שלא, מס שנוכה במקור בארה"ב ובארץ, דרגות מיסוי שונות של על ני"ע שונים, הצמדות מט"ח וחישובי עמלות.
האמן לי שאני מבין דבר או 2 בתחום וזה בהחלט לא פשוט ללא איש מקצוע.
גם אני איני ממלא אותו לבד, מה גם מילוי לא נכון שלו יכול לעלות לך הרבה כסף וההפך, מילוי נכון שלו יכול להחזיר לך הרבה כסף. עובדתית אני כל שנה ב5 שנים האחרונות מקבל צ'ק שמן ממס הכנסה.

למה הכוונה הסכם שיתוף פעולה? איך זה שונה מסתם לעבוד איתם?
זה רלוונטי לבלוג שלי ולא לכאן.
בגדול מה שזה אומר זה שאנשים שיגיעו אליהם דרכי יקבלו אוטומטית חבילת עמלות שאני מסכם איתם בלי צורך להתמקח על העמלות (אבל עם יכולת להתמקח עליהן כרגיל כמובן).
כרגע העמלות הן אותו הדבר אז אין לזה משמעות מיוחדת אבל ברגע שאני אסגור על חבילה מוזלת יותר אני אוכל לבקש מהם להחיל את זה על כל הלקוחות שהגיעו דרכי שמשלמים יותר.

אני אשמח אם תעדכן לכשיהיה מה לעדכן
את זה אני אעשה בבלוג שלי.

מה זה אומר לעבור ממתווך אחר אליהם.
מעבר ממתווך אחד של אינטראקטיב לאחר כרוך בשני צעדים.
1. תהליך פתיחת חשבון רגיל אצל המתווך שאליו רוצים לעבור עם שם משתמש חדש.
2. ביצוע "העברה פנימית" של ניירות ודולרים מהחשבון הקודם לחדש דרך האתר של אינטראקטיב (דף ניהול חשבון הרגיל שלהם).

באמת צריך עזרה במילוי הדו"ח הזה?
לא אמרתי שצריך עזרה אבל לפעמים אנשים רוצים שיחזיקו להם את היד ולדעתי זה בסדר גמור שמישהו מסייע בפעם הראשונה.

עובדתית אני כל שנה ב5 שנים האחרונות מקבל צ'ק שמן ממס הכנסה.
את זה אנחנו יודעים כבר כי בדיוק בגלל זה מס הכנסה לא מחיל חובת דיווח לאנשים שאין להם חשבון בחו"ל :)

זה רלוונטי לבלוג שלי ולא לכאן.
בגדול מה שזה אומר זה שאנשים שיגיעו אליהם דרכי יקבלו אוטומטית חבילת עמלות שאני מסכם איתם בלי צורך להתמקח על העמלות (אבל עם יכולת להתמקח עליהן כרגיל כמובן).
כרגע העמלות הן אותו הדבר אז אין לזה משמעות מיוחדת אבל ברגע שאני אסגור על חבילה מוזלת יותר אני אוכל לבקש מהם להחיל את זה על כל הלקוחות שהגיעו דרכי שמשלמים יותר.
אני דיברתי איתם הבוקר , באמת נחמדים.
את עניין מס הירושה לא הצלחתי ללבן עם הנציג שדיבר איתי. הוא טוען שלדעתו כיוון שהרכישה מבוצעת דרך city bank, לדעתו יש מס ירושה. אני לא הבנתי מאיפה צץ פתאום עוד גוף מתווך...

את עניין מס הירושה לא הצלחתי ללבן עם הנציג שדיבר איתי. הוא טוען שלדעתו כיוון שהרכישה מבוצעת דרך city bank, לדעתו יש מס ירושה. אני לא הבנתי מאיפה צץ פתאום עוד גוף מתווך...
יכול להיות שהכסף בנאמנות בסיטי בנק.

כיוון שהרכישה מבוצעת דרך city bank
זה סניף יעודי להשקעות, הכסף שלך יושב פיזית בסניף המסויים עד שאתה מבצע רכישה והסכום שיש בחשבון שלך מתווסף לסכום שממנו יילקח מס ירושה (לכש...). כלומר אם העברת 100,000$ להשקעות ויום אחרי זה התפגרת (סליחה), 40,000$ ילכו לחישוב מס ירושה.

מכאן הדעות חלוקות: אם את כל ה 100,000$ שמת בקרנות איריות דרך הבורסה האמריקאית אז או שתשלם מס ירושה או שלא - זה רואה חשבון מוסמך יגיד לך.

זה סניף יעודי להשקעות, הכסף שלך יושב פיזית בסניף המסויים עד שאתה מבצע רכישה והסכום שיש בחשבון שלך מתווסף לסכום שממנו יילקח מס ירושה (לכש...). כלומר אם העברת 100,000$ להשקעות ויום אחרי זה התפגרת (סליחה), 40,000$ ילכו לחישוב מס ירושה.

מכאן הדעות חלוקות: אם את כל ה 100,000$ שמת בקרנות איריות דרך הבורסה האמריקאית אז או שתשלם מס ירושה או שלא - זה רואה חשבון מוסמך יגיד לך.
לא תשלם עליהם מס ירושה.
מה ירושה חל רק על נכסים שהם US SITUS.

דיברת עם קובי או עם נציג אחר?

כפי ש @אורי ג. ציין מס ירושה נגבה רק על ניירות של חברות אמריקאיות ללא קשר לאיפה הכסף מנוהל.
CitiBank זה הבנק שבו אתה פותח את החשבון שלך ואליו יועברו הכספים שלך ויישמרו ניירות הערך שאתה רוכש דרך אינטראקטיב - החשבון והנכסים הם על שימך ולא על שם המתווך ואין לו גישה אליהם.

כמו כן דולרים בחשבון אמריקאי גם נכללים בחישוב מס ירושה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J תיאום מס הכנסה עם IB או ברוקר זר מיסים 3
A השקעה בקרנות ישראליות או זרות, ואם זרות, דרך ברוקר מקומי או זר? שוק ההון 22
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
ע שאלות לגבי ברוקר זר / חשבון זר שוק ההון 0
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
A השקעות בשוק הישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 2
M קניית SSAC בבורסת לונדון דרך ברוקר זר - האם המיסוי יהיה ריאלי? מיסים 1
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
מ ברוקר זר שוק ההון 4
S תהייה באשר לפיצול ניירות בין ברוקר ישראלי וברוקר זר צרכנות פיננסית 8
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
Mr. pink דרוש ברוקר זר לתושב מדינה זרה צרכנות פיננסית 2
C השקעה דרך ברוקר זר- דיווחי מס שוק ההון 0
ד קניית ניירות מהבורסה המקומית באמצאות ברוקר זר שוק ההון 1
D ברוקר זר - איך עובד תשלום המיסים במסחר יומי? שוק ההון 2
C האם מישהו מכיר דרך לעשות אוטומציה לדוחות מס של ברוקר זר? שוק ההון 2
A פתיחת חשבון ברוקר זר שוק ההון 17
Yuval328 התמודדות מול מס הכנסה - ברוקר זר צרכנות פיננסית 11
twister ברוקר זר VS ברוקר ישראלי שוק ההון 31
K יתרונות וחסרונות של ברוקר זר צרכנות פיננסית 14
O ישראלי לעומת ברוקר זר שוק ההון 1
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ב משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח? שוק ההון 28
J שאלות בנושא ברוקר זר/ישראלי שוק ההון 12
nicepo1 חישוב רווח ברוקר זר שוק ההון 4
A איך לבחור ברוקר זר שוק ההון 15
Zach Moshe "סיכוני ברוקר זר״ שוק ההון 17
I ברוקר זר וחובת דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 1
ה ברוקר זר שוק ההון 45
O שאלה בקשר למיסוי רווחי הון דרך ברוקר זר. שוק ההון 35
G ניהול השקעות דרך ברוקר זר שוק ההון 3
K חשבונות ברוקר באירופה לילדים ולי שוק ההון 13
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0