• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תהייה באשר לפיצול ניירות בין ברוקר ישראלי וברוקר זר

simpi

משתמש סולידי
דירוג
135
שלום,

פתחתי לאחרונה חשבון ב-IB מתוך כוונה ברורה להעביר את תיק ההשקעות לשם מברוקר ישראלי (IBI).
החלוקה הנוכחית בין החשבונות היא:

IB
VWRA (הנייר נקנה אך ורק במסגרת IB, כלומר לא ביצעתי שום העברה של ני״ע, רק מזומן)

IBI
VT,VTI

עמדתי להתחיל במעבר של ני״ע ב-IBI ולסגור את החשבון שם, ואז תהיתי לעצמי האם אוכל לדחות לכל הפחות בשנה את ההתעסקות עם הגשת דו״ח מס הכנסה אם אני שומר על המצב הקיים?

לפי איך שאני רואה את הדברים, וסיכוי רב שאני מפספס משהו, במצב הקיים אשלם 180 ש״ח שנתי ל-IBI עבור השארת התיק אצלם, ואפסח על רואה חשבון / התעסקות עם דו״ח שנתי (לפחות עד להגעת התיק ל-1.89 מש״ח - עודני רחוק משם).
חסרון אפשרי נוסף הוא הפסד תשואה אלטרנטיבית, היות ובמידה המצב הקיים נשמר, אקנה אך ורק VWRA, אחרת VT.

* התיק ב-IB גבוה מ-$100K כך שאין עלויות קבועות

האם פספסתי משהו במערכת השיקולים?

אציין כי ה-end point מבחינתי הוא ברור מאוד - התיק יעבור במלואו ל-IB.

תודה על ההתייחסות

מקפיץ באופן חד פעמי

חסרון אפשרי נוסף הוא הפסד תשואה אלטרנטיבית, היות ובמידה המצב הקיים נשמר, אקנה אך ורק VWRA, אחרת VT.
איזה תשואה אלטרנטיבית אתה מפסיד?

האם פספסתי משהו במערכת השיקולים?
נראה שלא בהנחה שאתה הולך לפי זה שמי שמחזיק VT בברוקר זר צריך להגיש דו"ח.

איזה תשואה אלטרנטיבית אתה מפסיד?

אתה צודק, זכרתי במעורפל שישנם הבדלי תשואות לטובת VT אך לא כך הדבר (תוך התחשבות בחלוקת דיבידנדים)

נראה שלא בהנחה שאתה הולך לפי זה שמי שמחזיק VT בברוקר זר צריך להגיש דו"ח.

אני מכיר את שתי האסכולות באשר להגשת דו״ח עבור ניירות שכבר מוסו במקור. תוכל אולי להפנות אולי לרפרנס שמחזק את מה שהעלת?
כמדומני אין תשובה חד משמעית של רשות המיסים בעניין זה, אך ייתכן ואינני מעודכן

זו התשובה שאני קיבלתי:
בעקבות התגובה של @מתכנת על חוסר וודאות בנושא החלטתי לשאול אותם בעצמי.

זה מה ששאלתי:
"האם אזרח ישראלי שמשקיע דרך ברוקר זר ומקבל דיבידנדים מארה"ב שנוכה מהם 25% מס במקור (ולכן לא חייבים במס נוסף לישראל) חייב בדיווח למס הכנסה? תחת ההנחה שאין שום סיבה אחרת בגינה חייב בדיווח, וגם בהנחה שמדובר בסכומים לא גדולים."

זה מה שענו לי:
"בעיקרון לפי סעיף 2 לפקודת מס הכנסה ותיקון מספר 132 החל משנת 2003
כל תושב ישראל מחויב בדיווח על ההכנסות מחול
לכן אתה חייב בהגשת דוחות על הדבידנד מחול
כמו כן במידה ויש לך הפסד בארץ תוכל לקזז את ההפסדים כנגד הדבידנד בחול כך שהגשת הדוח יכולה להועיל לך"

יכול להיות שפקידת השומה קצת מבולבלת? איך אני אמור לקזז הפסדים בארץ כנגד דיבידנד בחו"ל?

זו התשובה שאני קיבלתי:
יכול להיות שפקידת השומה קצת מבולבלת? איך אני אמור לקזז הפסדים בארץ כנגד דיבידנד בחו"ל?
באמצעות נספח ג' לדוח השנתי :)

נושאים דומים

Back
למעלה