• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות בנושא ברוקר זר/ישראלי

Jackl56

משתמש רגיל
דירוג
74
היי לכולם,
עד עכשיו הייתי מושקע בסכום קטן בקרן מחקה של תכלית על S&P 500, Stoxx, ואם עד עכשיו נמנעתי מלהשקיע את שאר הכספים בגלל ש"הבורסה כבר צריכה לקרוס", אזרתי את האומץ, הבנתי שזה שטויות, והחלטתי להשקיע את שאר הכסף. אני מחפש להשקיע בצורה סולידית לתקופה ארוכה (אפילו עד לפנסיה). הכיוון הוא ETFים גדולים וזולים כגון VTI/VXUS/ואחרים שאחקור עליהם בהמשך
אני מנסה להחליט אם ללכת לברוקר זר (IB) או ישראלי, ואשמח לשמוע מכם בכמה שאלות שיש לי בנושא:

• האם זה נכון שבכל שלב אני יכול לקנות מניות של VTI או VXUS בברוקר ישראלי, אוכל להעביר לברוקר זר (IB) בלי אירוע מס?
  • אני מתכוון ליצור קשר עם בתי השקעות השבוע ורציתי לברר על איזה עלויות חשובות אני צריך לשאול?
  • העלויות שאני מכיר שיש הן: בשתי האופציות יש את העלות של הנייר עצמו - נשים בצד. בפסגות/IBI וברוקרים ישראלים אחרים יש דמי מנוי של 15 ש"ח לחודש שמתקזזים - זניח, נשים בצד. מכיוון שאני מתכנן להשקיע בצורה פסיבית, העלויות החד פעמיות של רכישת הנייר או מכירתו בסוף התקופה הן כנראה גם זניחות. ונשאר רק העלות של המרת המט"ח שהבנתי שבה ההבדל כן משמעותי. אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר בעלויות האלה - או פשוט בשורה הסופית אם מדובר בהבדל זניח אעדיף ללכת על ברוקר ישראלי
  • מהי רמת הסיכון בעבודה מול IB לעומת ברוקר ישראלי? בתרחישי יום הדין ובכלל
  • יש לי כרגע חשבון השקעות בבנק עם עמלה טובה יחסית (0.1% ק/מ, 0.18% שנתי אחזקת ניירות), ונראה לי שזה רעיון טוב להמשיך להשתמש בו עבור אגרות חוב ממשלתיות - כדי שלא הכל יהיה חשוף לסיכון מט"ח, ושאני יכול יחסית בקלות למשוך. אולי זה סכומים זניחים, אבל אני רוצה להבין: אם יש לי הפסד במניות, ורווח באג"ח הממשלתי, ואני רוצה להתכסות על ההפסד הזה, אני חייב לעבור דרך מס הכנסה? האם זה משהו שנהוג לעשות?
  • טיפים ורעיונות אחרים ששכחתי?
תודה רבה!

האם זה נכון שבכל שלב אני יכול לקנות מניות של VTI או VXUS בברוקר ישראלי, אוכל להעביר לברוקר זר (IB) בלי אירוע מס?
נכון.
מצד שני, בתי השקעות בארץ אוהבים לפעמים לקחת עמלה מנופחת על העברת מניות. (ולפעמים טוענים שבגלל בעיות טכניות אי אפשר להעביר לIB).
אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר בעלויות האלה - או פשוט בשורה הסופית אם מדובר בהבדל זניח אעדיף ללכת על ברוקר ישראלי
באופן עקרוני גם עמלות המרת מט"ח הן חד פעמיות, בדיוק כמו עמלות קניה, ובשני העמלות האלה יכול להיות הפרש מאוד גדול בין בנקים וברוקרים ישראלים לבין IB (יכול להגיע ל1% ואפילו יותר).
אם זה משמעותי מספיק בשביל לעבוד עם IB רק אתה יכול לענות.
שים לב שבהרבה מקרים בארץ מציינים בנפרד "עמלת מט"ח" ומצניעים "הפרשי שער", שתכלס זאת דרך מכובסת לקחת את אותה עמלה.
מהי רמת הסיכון בעבודה מול IB לעומת ברוקר ישראלי? בתרחישי יום הדין ובכלל
יש הרבה טענות שאומרות שIB בטוח בהרבה מכל ברוקר ישראלי, במיוחד בתרחישי יום הדין.
החסרון היחיד שאם תגיע למצב של תביעה בבית משפט, המשפט כנראה יתנהל בארה"ב.

אם יש לי הפסד במניות, ורווח באג"ח הממשלתי, ואני רוצה להתכסות על ההפסד הזה, אני חייב לעבור דרך מס הכנסה? האם זה משהו שנהוג לעשות?
אם המניות והאג"ח מוחזקים באותו מקום (בנק או בית השקעות ישראלי) בתאוריה אמורים לעשות את זה אוטומטית, אבל לפעמים הם לא מקזזים נכון ואז יש צורך להגיש דו"ח למס הכנסה (לא כזה סיפור).

אם המניות מוחזקות בIB אז כנראה שאין ברירה ותצטרך להגיש דו"ח למס הכנסה.
מצד שני, אם אתה מוכר מניות שאתה מחזיק בIB (אחרת הרי לא יהיה לך הפסד או רווח במניות) אתה בכל מקרה צריך להגיש דו"ח.

באופן עקרוני גם עמלות המרת מט"ח הן חד פעמיות, בדיוק כמו עמלות קניה, ובשני העמלות האלה יכול להיות הפרש מאוד גדול בין בנקים וברוקרים ישראלים לבין IB (יכול להגיע ל1% ואפילו יותר).
אני מבין ממה שרשמת שיש עלות נוספת למט"ח מאשר PIPS. מהי?
עכשיו שאני עושה את החישוב, גם

אם זה רק PIPS אז נגיד 200 זה אומר 2 אג' שזה 0.02/3.5 יוצא 0.57%. אז המרה בשני הכיוונים אכן יוצאת סכום לא מבוטל של 1.14%. כמה העלות המרה תהיה ב-IB בערך?

אם המניות והאג"ח מוחזקים באותו מקום (בנק או בית השקעות ישראלי) בתאוריה אמורים לעשות את זה אוטומטית, אבל לפעמים הם לא מקזזים נכון ואז יש צורך להגיש דו"ח למס הכנסה (לא כזה סיפור).
אני צריך לבדוק עם הבנק כמה PIPS הם מבקשים, אבל אני משער שזה יהיה ממש גרוע.
ולכן זה אומר שבניירות זרים אצטרך להשקיע דרך בית השקעות ישראלי או IB, וחשבתי להשאיר את האג"ח הממשלתי בבנק כי ההתנהלות של משיכת כסף הכי נוחה דרכו. כלומר זה אומר שבמצב הזה אני משקיע דרך הבנק + בית השקעות, ואז אם הבנתי אותך נכון לא יהיה לי קיזוז אוטומטי ואצטרך לפנות למס הכנסה אם ארצה להתקזז ביניהם

אגב הבנתי שאיזונים כדאי לי לבצע ע"י הזרמת הכסף החדש להשקעות שהן בחסר, אבל בתקופות שבהן לא יהיה לי כסף חדש שייכנס, ואני אצטרך לאזן בכל זאת, האם לא כדאי יהיה לי להחזיק איזה קופת גמל להשקעה (או קרן אחרת) שבה אוכל לאזן בלי אירוע מס? איך אנשים אחרים פותרים את הצורך הזה?

תודה רבה רונן

כמה העלות המרה תהיה ב-IB בערך?
$2-$2.5 אלא אם אתה ממיר יותר מ-$100,000 (בערך)

איך אנשים אחרים פותרים את הצורך הזה?
לא מאזנים בלי כסף חדש. (דיבידנדים זה גם כסף חדש לצורך העניין).

האם לא כדאי יהיה לי להחזיק איזה קופת גמל להשקעה (או קרן אחרת) שבה אוכל לאזן בלי אירוע מס?
בקופת גמל להשקעה יהיה לך אירוע "גביית גמי ניהול" כתחליף לאירוע מס.
כמו כן, תיאורטית ככל שהתיק הרגיל שלך יגדל, תצטרך להגדיל את קופת הגמל, כדי להתמודד עם האיזונים.

אני מבין ממה שרשמת שיש עלות נוספת למט"ח מאשר PIPS. מהי?
בנקים לרוב לוקחים מעבר למרווחי שער גם עמלת המרה, בבתי השקעות לדעתי זה פחות נפוץ.
בכל מקרה PIPS זה כנראה מרווח מעל השער, השאלה מעל איזה שער בדיוק.
כמה העלות המרה תהיה ב-IB בערך?
בIB עמלת המרה עד 100,000$ היא 2$. מעבר לזה כ0.002% (כאשר יש הנחה לסכומים גבוהים יותר).
ולכן זה אומר שבניירות זרים אצטרך להשקיע דרך בית השקעות ישראלי או IB, וחשבתי להשאיר את האג"ח הממשלתי בבנק כי ההתנהלות של משיכת כסף הכי נוחה דרכו. כלומר זה אומר שבמצב הזה אני משקיע דרך הבנק + בית השקעות, ואז אם הבנתי אותך נכון לא יהיה לי קיזוז אוטומטי ואצטרך לפנות למס הכנסה אם ארצה להתקזז ביניהם
אם תחליט כן לעבוד עם בית השקעות ישראלי, למה לא להעביר גם את האג"ח לשם ושהכל יהיה באותו מקום?
דרך אגב, כנראה שבקרוב תוכל להחזיק אג"ח ישראלי גם בIB.
איך אנשים אחרים פותרים את הצורך הזה?
תמיד אפשר למכור כדי לאזן.
יכול מאוד להיות שה"הפסד" שתשלם בצורת מס הכנסה על החלק שאתה מוכר יהיה קטן מה"הפסד" בצורת דמי ניהול שתשלם לקופת גמל כל השנים.

בנקים לרוב לוקחים מעבר למרווחי שער גם עמלת המרה, בבתי השקעות לדעתי זה פחות נפוץ.
בכל מקרה PIPS זה כנראה מרווח מעל השער, השאלה מעל איזה שער בדיוק.
יש לזה שם? (יכול להיות שזה נקרא "רציף"?) כשרשמת שב-IB עמלת ההמרה עד 100 אלף דולר היא 2$, לפי איזה שער זה מחושב?

לגבי השאר - מבין ומסכים, תודה!

יש לזה שם? (יכול להיות שזה נקרא "רציף"?) כשרשמת שב-IB עמלת ההמרה עד 100 אלף דולר היא 2$, לפי איזה שער זה מחושב?
במקרה של ib זה אכן מהשער הרציף. יותר נכון אתה קונה מטבעות בדיוק כמו שאתה קונה מניות, עם יכולת לתת פקודות לימיט וכו.
בתי השקעות לפעמים לוקחים איזשהו שער שהבנק נותן להם (שעליו גם הבנק מרוויח) ועליו מוסיפים את המרווח שלהם.
הדרך הכי טובה לדעת מה המרווח זה לשאול כמה תעלה לך המרה בכיוון ההפוך. ההפרש בין שער המכירה לשער הקניה חלקי 2 זה המרווח.
במקרה של ib שער המכירה ושער הקנייה זהים, עד כדי מרווחי bid-ask

ואם עד עכשיו נמנעתי מלהשקיע את שאר הכספים בגלל ש"הבורסה כבר צריכה לקרוס", אזרתי את האומץ, הבנתי שזה שטויות, והחלטתי להשקיע את שאר הכסף.
זה לא שטויות, תרחיש אפשרי בהחלט.
כיצד תגיב כאשר התיק שלך יחתך בשליש?

אהלן אני חדש פה =]
אז אם אני אזרח אמריקני שרק פותח את התיק הראשון (מין הסתם בברוקר זר), וצריך להמיר את השקלים למט"ח - האם כדאי לעשות כבר אצל TD, או שמומלץ לעשות גם חשבון ב-IB ולהמיר שם?
אני שוקל לפתוח גם וגם כי אני עוד אצטרך בהמשך את המרג'ין והבנתי שב-IB יותר זול...

תודה רבה

נשאר רק העלות של המרת המט"ח שהבנתי שבה ההבדל כן משמעותי

להמיר 100 אלף ש״ח ב IB יעלה לך 7 שקלים.
להמיר 100 אלף ש״ח באיי.בי.איי יעלה לך 700 שקלים.

אני אשמח מאוד אם מישהו יתקן אותי. ככה אני מבין את העמלות.

נערך לאחרונה ב:
להמיר 100 אלף ש״ח ב IB יעלה לך 7 שקלים.
להמיר 100 אלף ש״ח באיי.בי.איי יעלה לך 700 שקלים.
בגדול כן.
אגב, גם להמיר 300 אש"ח יעלה לך 7 ש"ח ב ib.
לעומת זאת ב ibi זה יעלה 2,100 ש"ח

בגדול כן.
אגב, גם להמיר 300 אש"ח יעלה לך 7 ש"ח ב ib.
לעומת זאת ב ibi זה יעלה 2,100 ש"ח

כן, זה מה שחשבתי.
הדבר הכי מעצבן בכל הסיפור הזה, זה שבדף הצעה מאיי.בי.איי רשום שאין עמלת מט״ח! כלום! בטלפון הם כמובן ידגישו את זה בפנייך.
ואז כשאתה מסתכל על החוזה (במעמד החתימה כמובן), באחד הנספחים מאחורה, חבוי באיזה סעיף, ״שומע, אז אמרנו שאין עמלות, אבל מותר לנו לזייף ב 0.7% בשער ההמרה״.
איזו בדיחה..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מספר שאלות בנושא אג"ח וETF דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 0
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z כמה שאלות בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
deussex שאלות בנושא IB והעברת ניירות שוק ההון 24
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
ת שאלות בנושא משכנתא נדל"ן 7
D שאלות בנושא פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
N שאלות בנושא חוזים עתידיים ואגרות חוב שוק ההון 6
ע שאלות בנושא חל"ת אוף טופיק 4
א שאלות בנושא השקעת נדל״ן בחו״ל נדל"ן 100
Z 2 שאלות בנושא NTR מיסוי דיבידנד במקור על ידי ארה"ב 25% או 30%? מיסים 3
E כמה שאלות בנושא ניוד תיק לIB והוספת כסף (לא שלי) לחשבון שוק ההון 4
Odnight מקבץ שאלות בנושא קרנות נאמנות מחקות שוק ההון 32
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
A שאלות בנושא קניית קרנות סל או קרנות מחקות. שוק ההון 5
G שאלות בנושא ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 30
S שאלות בנושא תעודות סל אג"ח שוק ההון 3
ט שאלות בנושא קופת גמל להשקעה שוק ההון 10
G שאלות בנושא אג"ח שוק ההון 21
ק מספר שאלות בנושא VTI/VQUS שוק ההון 12
E שאלות בנושא פתיחת קרן השתלמות שוק ההון 17
Cfy מקבץ שאלות בנושא קרנות השתלמות שוק ההון 13
תמר שאלות בנושא קרן השתלמות וקרנות מחקות/ תעודות סל שוק ההון 18
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33