בצומת דרכים, מתלבט אם לפרוש חלקית בחו"ל

הנושא בפורום 'יומני מסע אישיים' פורסם ע"י EMHisTrue, ‏17/1/19.

1. Gentlemen

Gentlemen משתמש רשום

זה לא מה שאמרתי.
    אבל בעקרון, אם זה מה שיגרום לו להיות מאושר, שיעשה את זה. מצידי גם שירקוד כל היום עם נחמנים אם זה עושה אותו מאושר(רק לא ליד הבית שלי בבקשה).

אגב, אתה וגם ה2 האחרים כמו אוהדים ביציע של משחק כדורגל שנותנים ביקורת על שחקנים.
    אני לעומתכם כן הקדשתי מחשבה וכתבתי את דעתי, אתם לעומת זאת רק הגבתם לדבריי בניסיון לנתח אותי פסיכולוגית, לחנך אותי או לתת לי תגובה סרקסטית תוך התעלמות מפות"ש, אפילו משפט מעטיפה של בזוקה לא נתתם לו.
    לכן אני לא רואה טעם להמשיך להדיין פה מולכם, מהצד שלי, הדיון נגמר.

2. חיפאי

חיפאי משתמש ותיק

בגלל זה אתה לא מאושר/מסופק
    ומה שכתבת אחרי זה הוא לא הגיוני לאור המשפט הזה. אם אתה אגואיסט וגאה אז מה אכפת לך אם התכנות שלך מסב יותר תועלת מכל דבר אחר שתוכל לעשות? אתה מחזיק באידאולוגיה כלכלית חסרת שחר מבחינה אישית.
    כיוון שאתה אגואיסט, ורוצה בטובת עצמך, תתחיל לעשות את הדבר האחד שאתה בעצמך יודע שמוביל לאושר: תטפח אמונה במטרה חברתית או דתית.

3. Mars1

Mars1 משתמש ותיק

אבל בחו"ל היאוש נעשה יותר נוח. אתה מבין? אם לגמור כמו כלב, אז לפחות שהטלוויזיה תהיה טלוויזיה.

טל51, Fitch ו-חיפאי אוהבים את זה.
  4. EMHisTrue

EMHisTrue משתמש רשום

לא ממש הבנתי את מטאפורת חדר הכושר שלך, חדר כושר הוא פתרון ספיציפי שאפשר לבצע. "תתאפס על עצמך" או "תהיה מאושר עם מה שיש לך" אלו סיסמאות ולא פתרונות קונקרטיים.

הבעיה עם להיות פסיכולוג (או מבקר) דרך האינטרנט היא שאתה לא באמת מודע מה עבר על הבנאדם השני, אז נכון כתבתי תיאור שמסביר שמצבי האובייקטיבי טוב, ואני עומד מאחורי זה. אבל תאמין לי שחסר לך עוד לא מעט מידע כדי לקבוע שאני מפונק פריבילג שצריך "להתאפס על עצמו"', אתה לא יודע כלום על העבר או על המאבקים הפנימיים שלי או על המאמצים שעשיתי כדי ללמוד להיות מאושר עם מה שיש לי. בסופו של דבר העצה שלך היא חסרת תוכן, והיא בכלל לא עצה - אלא מתקפה על מישהו שאתה לא מתחבר עם הפרספקטיבה שלו על החיים. תאמין לי שאני יודע שיש הרבה אנשים יותר מסכנים ממני, לא באתי מבית עשיר או מסביבה עשירה.

הנקודה המשמעותית שאני כן רוצה לכתוב בריש גלי היא שבניגוד להרבה אנשים אחרים אני לא מוכן לקבל את המצב של החיים כמסע קשה שצריך לשרוד בזמן שאתה עובד עד גיל 67 כשרוב הזמן הפנוי שלך מוקדש למנוחה מהעבודה הקשה שלך ומכל מני לוגיסטיקות וקשיים של החיים (ועוד כמה שנים חופשיות כשאתה פורש וכבר אין לך אנרגיה או בריאות לעשות את הדברים שאתה רוצה). זו הדרך שהרבה אנשים בוחרים לחיות בה, אני מעדיף שלא - אלו לא חיים ראויים בעיניי ואני רוצה יותר, צר לי שכך בנויים החיים אבל אין לי אפשרות לפתור את הבעיה הזאת לכולם, אני רק יכול לדאוג לעצמי - וגם זה בקושי.

artist, טל51 ו-HHH אוהבים את זה.
  5. Gentlemen

Gentlemen משתמש רשום

נכון, אני לא מכיר את כל סיפור חייך ונכון, אני גם לא פסיכולוג. אם היית רוצה ניתוח אופי עמוק, אני לא חושב שזה המקום הנכון.
    לא אמרתי שאתה מפונק, אפילו כתבתי "עבד קשה והרוויח ביושר"
    מה שכן כתבתי אבל זה שאתה צריך "להיות מאושר עם מה שיש לך" ובחירת המילים האולי אגרסיבית מידי של "תתאפס על עצמך".
    אם קיבלת רושם שאני תוקף אותך(ואני יכול להבין למה לפי איך שניתן לקרוא את מה שכתבתי) זה לא הייתה הכוונה ואני מתנצל על כך אם זה פגע בך בדרך כזו או אחרת.

אני רואה הרבה היום שאם יש למישהו בעיה זה ישר = פסיכולוג ואני מאוד לא מסכים עם זה.
    באנלוגיה של החדר כושר התכוונתי שלפעמיים הפתרון הוא להגיע לתכלס ולפתור את הבעיה ולא להתעמק בניתוחי אופי.
    כתבת שאתה גר בת"א ושהיית מוציא(ועדין מוציא?) 15,000 שקל בחודש, מאיפה אתה רוצה שהכסף הזה יגיע כל חודש אם לא מעבודה/השקעות?
    אין לך מספיק כסף כדי לפרוש עכשיו ברמת חיים שאתה רוצה? אז תמשיך לעבוד.
    אתה לא מרגיש מאושר? אז תעשה דברים שיגרמו לך אושר ומי יותר יותר טוב ממך יודע מה מסב לך הנאה בחיים?

תסלח לי, אבל אם אני מבין אותך נכון, זה קצת נשמע כאילו אתה רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. גם לחיות ברמת חיים גבוהה וגם לא לעבוד.
    לכן אני חושב, שאו שאתה צריך לעשות חושבים מחדש או לקבל את המצב שלך.
    זאת דעתי, אתה כמובן לא חייב להסכים.

טל51 אוהב/ת את זה.
  6. חיפאי

חיפאי משתמש ותיק

זה מאוד שנות התשעים מצדך לחשוב על טלויזיה. אהבתי. ;)

טל51 אוהב/ת את זה.
  7. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

בסדר, אז לפחות שהoculus יהיה oculus

grimble grumble אוהב/ת את זה.
  8. EMHisTrue

EMHisTrue משתמש רשום

ברור לי לגמרי שאני לא יכול להוציא סכומים גבוהים של כסף בלי לעבוד, מניתי כמה אלטרנטיבות בהודעה הראשית שלי ואף אחת מהן לא הייתה "להמשיך לא לעבוד ולהוציא 15 אלף שקל בחודש" אני באמת לא מבין על סמך מה אתה מייחס לי את מה שאתה מייחס. בסופו של דבר אני ניצב בפני אופציה של יותר זמן לעשות דברים שאני אוהב אבל עם פחות בטחון כספי ופחות תקציב חודשי; אל מול לעבוד יותר (מה שלא עושה אותי שמח כנראה) אבל גם לחסוך יותר ולהגביר את הביטחון הכלכלי שלי, כשעוד בחירה היא איפה לחיות, בתל אביב יש חברים ומשפחה, בחו"ל אין לי אבל יותר זול שם (ובחלק מהפרמטרים גם יותר כיף). רציתי לשאול חברי פורום שינצבו בדילמה דומה איך הם התמודדו איתה ומה היו המסקנות שלהם.

9. Mars1

Mars1 משתמש ותיק

שנות השמונים, 83' ליתר דיוק ;)

10. Gentlemen

Gentlemen משתמש רשום

על בסיס מה שאמרת. כתבת שאתה חי ברמת חיים גבוהה בת"א ושהתכוונת לפרוש בגיל 40 ולמרות שהגעת להכנסה גבוהה יותר ממה שציפת, עכשיו זה מדכא אותך מזה שאתה צריך לעבוד עוד כמה שנים בגיל 30.

אני חושב שאני עונה על הפרמטרים האלו.
    גרתי בחו"ל עד לפני כמה חודשיים, עבדתי בחברה בינלאומית, חייתי ברמת חיים גבוהה לאין שיעור מאיך שאני חי היום וחזרתי ארצה ללמוד תוך כדי שאני מממן את עצמי מעבודה בסופ"ש.
    אני כתבתי את המסקנות שלי(מודה, הייתי יכול להתנסח בצורה יותר טובה והתנצלתי על כך) שהפתרונות של מעבר לחו"ל וכו' לדעתי לא יעזרו לאור חלק מהתבטאויות שלך. אני גם לא היחידי שאמר את זה, עוד 2 משתמשים כתבו את זה פה לפני.

טל51 אוהב/ת את זה.
  11. יהודה ישראל

יהודה ישראל משתמש ותיק

בתכל'ס,
    מנקודת מבטט.
    אין לך ריגוש וסיפוק מספיקים.
    אין לך באמת למה לקום בבוקר ולעשות את מה שאתה עושה, בשעא האמביציה.
    אני מאחל לך שאני טועה חבר.

12. טל51

טל51 משתמש ותיק

דיון מרתק. שאפו על ההישגים , השיתופים והעצות.

13. משה

משה משתמש ותיק

הרבה מהדיון כאן נגע באושר.

אני חושב שלפני שקופצים לשינויים משמעותים בחיים חשוב להבין מה המדע אומר על אושר ואיך ניתן להגביר אותו.

לפי המדע רמת האושר שלנו נקבעת בידי 3 גורמים: הגנטיקה שלנו, נסיבות החיים (סביבת מחייה, הכנסה וכו') והמעשים שלנו.

יש 12 תחומים עיקרים שאפשר לשנות בשגרת היומיום כדי להגדיל את האושר. כתבתי בזמנו סיכומון של התחומים האלו ואתה מוזמן לקרוא אותו כאן.

14. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

קראתי... לא ממש מסכימה עם זה. אחרי המון שנים על כדור הארץ יש לי מתכון אחר לאושר (מה זה בכלל אושר?? כולם משתמשים בביטוי הזה ולא ברור לי למה מתכוונים):
    1. להיות בתשומת לב למה שקורה בסביבתך כאן ועכשיו במקום להתקרקש במוח. איך אנשים הולכים/מדברים, איך עץ יוצא מהמדרכה, מה הציפורים מספרות.
    2. להתיידד עם המוות. לא להדחיק את קיומו ולא להתעלם ממנו ולא להזדעזע ממנו. זה עוזר לשמוח על החיים כל עוד חיים.
    3. לזכור שמה שאתה חושב על עצמך (ועל האחרים) זה רק סיפור. בדרך כלל סיפור שמגביל אותך. תמיד טוב לבחור סיפור חדש עם פרשנות נדיבה יותר.
    4. להקיף את עצמך ביצורים אהובים: משפחה,חברים, ילדים, כלבים. זה כיף להיות אוהב ואהוב. תטפח את האהבות האלו. תקדיש להן זמן ותשומת לב.
    5. תמצא עניין בחייך: אנשים חכמים (קשה למצוא אבל אפשרי), אתגרים ומטרות חדשות.
    6. תזין את עצמך היטב, תלך, תטייל, אל תגזים בשום דבר ואל תהיה קיצוני מדי. תקשיב לגוף שלך- הוא מדבר אליך בדרכו.

זהו, נראה לי מספיק חומרים לעוגה נפלאה :)

Roi, Leo ו-cypriano de rore אוהבים את זה.
  15. משה

משה משתמש ותיק

אני מסכים שאושר זה מושג שלא מוגדר היטב. לדעתי חלק מהרעיונות שהבאת חופפים למה שאני הבאתי (לדוג' להיות בתשומת לב לסביבה = התענגות על הנאות היום יום) בנוסף שנינו מדברים על פיתוח מערכות יחסים.

התחברתי למה שכתבת על קבלה של המוות ושינוי של הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו.

בשורה התחתונה אושר אפשר למצוא בדברים הקטנים בחיים. הוא לא דורש שינויים גדולים או מסעות משני חייים.

יש פתגם שאומר "סבל הוא הפער בין הציפיות למציאות" המציאות עשויה להיות קבועה אבל את הציפיות אפשר לשנות.

cypriano de rore אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
בצומת דרכים, מתלבט להמשך. עם התחלה טובה. יומני מסע אישיים ‏22/5/18
בן 18 ומתחיל את דרכו בצומת דרכים כלכלית ומקצועית יומני מסע אישיים ‏15/7/16
צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות יומני מסע אישיים ‏19/3/17
בן 23 בפרשת דרכים יומני מסע אישיים ‏25/10/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.