• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בלקרוק הורידו את דמי ניהול של ACWI ל0.2% בקרן שנסחרת בארץ

היא נסחרת לא רק בלונדון אלא בעוד בורסות שונות כמו למשל מספר בורסות באירופה ובבורסה שלנו בישראל.

מעניין לעניין באותו עניין - האם יש מקום לראות לגבי קרן מסויימת את כל המקומות שבהם היא נסחרת, והמטבע? כלומר לדוגמה לגבי SSAC ניתן לקנות ב:
- בורסת תל אביב בשקלים
- בורסת לונדון בפאונד
- בורסת פרנקפורט באירו
(אלה רק דוגמאות אני לא יודע אם זה נכון)
וכן הלאה. תודה

ההודעה הזאת באה לי בתזמון מעניין, בדיוק מכרתי את ארבעת הקרנות שלי (השלישיה המוכרת + נאסדק).
בדיוק גם מילאתי פרטים כדי לעבור לפנסיה של הלמן אלדומי למסלול מחקה מדד.
אני מתלבט אם שווה לי לעבור לקרן הזאת, מצד אחד אני אקבל חשיפה לשווקים נוספים וגם יהיה לי רק נייר אחד בתיק ההשקעות.
מצד שני, אני מאבד את האפשרות לאזן את התיק הכללי שלי, אין לי גם אפשרות לתת עדיפות לסקטורים מסוימים(גם אם זה לא בהכרח יותר טוב), אני אקבל חשיפה לפחות מניות וגם בסופו של דבר דמי הניהול עדיין מעט יקרים יותר (אם כי זה זניח).
מישהו נמצא בהתלבטות דומה?

מה זאת אומרת?
תעביר ני"ע בין חשבונות (עובר בFIFO לדעתי) עד אבל לא כולל השכבה שאתה רוצה למכור, תמכור את השכבה בחשבון (בFIFO) הראשון וזהו.
MAX LOSS/MINIMUM PROFIT לעניים.

נכון, אבל איכשהו אני יותר סומך על ארה"ב שלא תגע לי בכסף מאשר על מדינת ישראל.
בארץ כבר קרו מקרים מעולם, ועדיין קורים בצורה כזאת או אחרת. למשל פה נורא קל לגופים פשוט לעקל לך את חשבון הבנק, משהו שבארה"ב לא יכול לקרות (לא בכזאת קלות).

חוץ מזה שהעיקרון המוביל הוא פיזור. אפשר להחזיק חלק מהכסף בארה"ב, חלק בישראל, חלק באירופה וכו'
מעניין אם עיקול סטנדרטי שנשלח לכל המוסדות הבנקאיים תופס (בפועל, כי בתיאוריה ברור שכן) גם חשבונות ניירות ערך שאצל ברוקר ישראלי.
לחשבון בארה"ב יש חסרון בעיני כי עבור ישראלי כל שינוי באמצעות צו שיפוטי כמו צו ירושה או החלטות בענייני גירושין שניתן בישראל יהיה מורכב ויקר.
וזה מעבר למס ירושה שלא מטריד אותך כרגע כאמריקאי, אבל למי שרלוונטי, נראה לי שכרגע ברוקרים ישראליים בטוחים יותר.

מעניין אם עיקול סטנדרטי שנשלח לכל המוסדות הבנקאיים תופס (בפועל, כי בתיאוריה ברור שכן) גם חשבונות ניירות ערך שאצל ברוקר ישראלי.
מנסיוני לא, יתכן וזה השתנה.
לחשבון בארה"ב יש חסרון בעיני כי עבור ישראלי כל שינוי באמצעות צו שיפוטי כמו צו ירושה או החלטות בענייני גירושין שניתן בישראל יהיה מורכב ויקר.
ישנם היראו בכך יתרון.

תעביר ני"ע בין חשבונות (עובר בFIFO לדעתי) עד אבל לא כולל השכבה שאתה רוצה למכור, תמכור את השכבה בחשבון (בFIFO) הראשון וזהו.
הולי פאק זה לבל אחר של תחכום

באווירת סוף השנה, יש פה מישהו שמתכנן לנצל נקודות זיכוי במס כדי להעביר אחזקות לקרן הזאת? כלומר אם יש נקודות זיכוי במס שנותרו לכם, אז למכור ברווח משילוש הקרנות המקומיות ולקנות את SSAC?

וזה מעבר למס ירושה שלא מטריד אותך כרגע כאמריקאי, אבל למי שרלוונטי, נראה לי שכרגע ברוקרים ישראליים בטוחים יותר.
דוקא לא אמריקאי :)

לא מטריד אותי כי עד היום כמעט ולא היו הרבה מקרים שבאמת גבו אותו ואני לא חושב שיש משמעות לגבי מיקום הברוקר (בחוק אין לזה משמעות, IB ספציפית אמרו במספר מקרים שלא יעשו בעיות בנושא, ודוקא לברוקרים ישראלים יש יותר "פחד" מה IRS במקרה שכן יתחילו לגבות).
חוץ מזה שבשיקולי עלות/תועלת זה לא נראה לי כל-כך נוראי שהיורשים ישלמו קצת.

דוקא לא אמריקאי :)

לא מטריד אותי כי עד היום כמעט ולא היו הרבה מקרים שבאמת גבו אותו ואני לא חושב שיש משמעות לגבי מיקום הברוקר (בחוק אין לזה משמעות, IB ספציפית אמרו במספר מקרים שלא יעשו בעיות בנושא, ודוקא לברוקרים ישראלים יש יותר "פחד" מה IRS במקרה שכן יתחילו לגבות).
חוץ מזה שבשיקולי עלות/תועלת זה לא נראה לי כל-כך נוראי שהיורשים ישלמו קצת.
הבירוקרטיה האמריקאית מפחידה אותי יותר מעיגול הפינות הישראלי, אבל זה לא רציונלי. אתה צודק שמבחינת החוק אין הבדל ושברוקרים ישראליים מאד פוחדים מה-IRS.
לגבי יורשים, מורבידי מדי עבורי. בעקרון אחת הסיבות העיקריות לחסכון היא כדי לעזור לילדים.
לא יודע אם כשאתה בן 90 ויש לך ילד בן 60 הדברים נראים קצת אחרת.

מה מייק אמור לעשות?

אם מייק החזיק את ה3 קרנות של blackrock, הוא שילם 0.07% על s&p, על אירופה 0.12%, ועל מתפתחות 0.18%.

מייק יבצע את הרכישות הבעות של msci acwi?
אני מבין את היתרון שזה נייר אחד שמרכז הכל,
אבל מצד שני - הוא יותר יקר. וגם יכול להיות שלמייק אין בעיה לתת טיפה יותר משקול לs&p וככה הוא יכול לעשות rebalance כרצונו מדי רבעון.

באווירת סוף השנה, יש פה מישהו שמתכנן לנצל נקודות זיכוי במס כדי להעביר אחזקות לקרן הזאת? כלומר אם יש נקודות זיכוי במס שנותרו לכם, אז למכור ברווח משילוש הקרנות המקומיות ולקנות את SSAC?
אם מייק החזיק את ה3 קרנות של blackrock, הוא שילם 0.07% על s&p, על אירופה 0.12%, ועל מתפתחות 0.18%.

מייק יבצע את הרכישות הבעות של msci acwi?
אני מבין את היתרון שזה נייר אחד שמרכז הכל,
אבל מצד שני - הוא יותר יקר. וגם יכול להיות שלמייק אין בעיה לתת טיפה יותר משקול לs&p וככה הוא יכול לעשות rebalance כרצונו מדי רבעון.
אני שוקל לבצע מעבר מלא, זה יעלה לי כ3K (עמלות + מיסים).
הסיבה היחידה זה שאולי בעוד כמה עשרות שנים, סין כבר לא תחשב מתפתחת ואז היא לא תהיה חלק מההאחזות שלך (כי לא יהיה לך נייר שיחזיק אותה)...ומה אם הסנופי יפול וסין תגנוב את ההצגה לארה"ב במקרה כזה? תפסיד הרב כסף כנראה מהעליות של סין שלא תקבל והירידות שתספוג בסנופי.
אם לא השיקול הנ"ל, לדעתי ברור שעדיף להשאר עם 3 קרנות ורק רכישות חדשות לבצע בSSAC...ככה תשלם בממוצע פחות דמי ניהול ותוכל לאזן בקלות יתר אם יש לך מוצר פנסיוני מחקה סנופי, מה גם שזה יעזור קצת בנושא הFIFO.

התלבטות.

נערך לאחרונה ב:
מישהו עשה את זה בפועל? וזה עבד?

השאלה העיקרית זה האם בטוח הנירות עוברים בFIFO או לא?

אם כן זה מוזר לי כי זה כלי מעולה לכל אחד לחסוך המון מס ולא שמעתי על רו"ח שממליצים את זה...

אם כן זה מוזר לי כי זה כלי מעולה לכל אחד לחסוך המון מס ולא שמעתי על רו"ח שממליצים את זה...
זה פתרון נחמד. אבל כל העברה כזו כרוכה בעמלה של העברת ני"ע (אלא אם זה לחשבון של אותו אדם באותו גוף) + עמלת קניה ומכירה (כנראה). מניח שזה יהיה זניח לעומת המס שישולם (כל מקרה לגופו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
Gari למה מוצמדות קרנות הסל האיריות של בלקרוק ואינבסקו? שוק ההון 10
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
H בלקרוק sp500 לעומת voo שוק ההון 34
גירסה 2 בלקרוק בארץ או בלונדון שוק ההון 1
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ה בנוגע לקרנות בלקרוק שוק ההון 5
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
Liron2035 רענון כלי השקעה בקה"ש IRA פסיבי/עולמי (IWDA -> בלקרוק) שוק ההון 23
י תשואה עודפת לניירות ישראלים עוקבי S&P500 מול בלקרוק? שוק ההון 27
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
M קרנות בלקרוק וזרות אחרות שוק ההון 1
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
שניצלוינאי בלקרוק בקופת גמל בניהול אישי צרכנות פיננסית 11
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
ה קרנות בלקרוק שוק ההון 2
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה