• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בלקרוק הורידו את דמי ניהול של ACWI ל0.2% בקרן שנסחרת בארץ

מישהו עשה את זה בפועל? וזה עבד?

השאלה העיקרית זה האם בטוח הנירות עוברים בFIFO או לא?

אם כן זה מוזר לי כי זה כלי מעולה לכל אחד לחסוך המון מס ולא שמעתי על רו"ח שממליצים את זה...
זה אחד המסורבלים כן?
בשביל למכור כמות קטנה של ניירות אתה צריך לנייד את כל התיק כל פעם

אבל כל העברה כזו כרוכה בעמלה של העברת ני"ע (אלא אם זה לחשבון של אותו אדם באותו גוף) + עמלת קניה ומכירה (כנראה). מניח שזה יהיה זניח לעומת המס שישולם (כל מקרה לגופו).
אם הבנתי נכון, אז תיהיה רק עמלה על העברת ני"ע שלדעתי ממש זניחה (וזכור לי שבפסגות אין בכלל עמלה אבל לא בטוח)
זה אחד המסורבלים כן?
בשביל למכור כמות קטנה של ניירות אתה צריך לנייד את כל התיק כל פעם
לא כל כך מסורבל
לצורך העניין פותח אצל הברוקר הישראלי שלי עוד חשבון, מעביר 80 אחוז מניירות שלי לחשבון החדש, ואז מוכר את החשבון הישן כולו וסוגרת אותו ונשאר רק עם החשבון החדש
על פניו נשמע תהליך די פשוט

שלחתי לברוקר הישראלי שלו שאלות בנושא אם זה אפשר ואם זה העברה בFIFO אם יהיה תשובה אעדכן

אם הבנתי נכון, אז תיהיה רק עמלה על העברת ני"ע שלדעתי ממש זניחה (וזכור לי שבפסגות אין בכלל עמלה אבל לא בטוח)
אפילו בממלכת העמלות (aka בנק) אין עמלה על העברת נ"יע בין חשבונות שלך או של בן זוג באותו בנק או שזה עניין של 5 שקל קבועים לא זוכר בדיוק.
אבל אני חושב שעדיין תהיה עמלת קניה ומכירה בפעולה כזו, שווה לבדוק, אם כבר שאלת אותם, ממליץ לך לשאול גם על זה

אפילו בממלכת העמלות (aka בנק) אין עמלה על העברת נ"יע בין חשבונות שלך או של בן זוג באותו בנק או שזה עניין של 5 שקל קבועים לא זוכר בדיוק.
אאל"ט מוגבל ל5 ש"ח + הוצאות צד ג' (אם קיימות). כלומר לנייר ישראלי זה יהיה 5 ש"ח לכל היותר.
אבל אני חושב שעדיין תהיה עמלת קניה ומכירה בפעולה כזו, שווה לבדוק, אם כבר שאלת אותם, ממליץ לך לשאול גם על זה
תיהיה לך עמלת מכירה על הניירות שמכרת.
על עצם ההעברה יש עמלת העברה ואין עמלות ק/מ.

לא כל כך מסורבל
לצורך העניין פותח אצל הברוקר הישראלי שלי עוד חשבון, מעביר 80 אחוז מניירות שלי לחשבון החדש, ואז מוכר את החשבון הישן כולו וסוגרת אותו ונשאר רק עם החשבון החדש
על פניו נשמע תהליך די פשוט

שלחתי לברוקר הישראלי שלו שאלות בנושא אם זה אפשר ואם זה העברה בFIFO אם יהיה תשובה אעדכן
תיארתי לי מצב שבשביל למכור שכבה אתה צריך לפתוח חשבון אצל ברוקר ואז הוספת שזה לא מסובך... :roll:

טוב, עשיתי סימולציה לקרן תחת ההנחה של דמי הניהול החדשים.
הנחתי תשואות מסוימות, ואינפלציה מסוימת, מוזמנים ליצור לכם עותק, לשנות הנחות, ואולי ייצאו לכם תוצאות שונות.
תחת ההנחות, יצא שהקרן הזו יותר טובה מVT כבר מהשנה הראשונה!!!
אז הנה:
אז למען הקרן העולמית שלכבוד ירידת דמי הניהול הפכה להיות רלוונטית, יצרתי סימולציה גם עבורה:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1TY5LlEnbBQ_6m5Qf469mWx0q4TVcp3YitW6KeTo2Ezs/edit?usp=sharing
הנחתי תשואה שנתית של 5% עליית ערך ושל 2% תשואת דיבידנד.
כמו כן, הנחתי 2% אינפלציה שיקלית, ושום שינוי לאורך זמן של שער השקל/דולר.
דמי הניהול באמריקאית הם לפי VT כרגע 0.08%, ובאירית ובישראלית 0.2%.

את שיעורי המיסוי בדקתי כך:
נכנסתי לדוח של בלאקרוק, בעמוד 42 יש Taxation של 2,297 עבור 2019 (לקרן של ACWI).
בעמוד 96 יש Dividend income של 18,613 שוב עבור 2019 ועבור הקרן שלנו.
חלוקה פשוטה יוצאת כאן מיסוי דיבידנדים במקור של 12.34%, וזו ההנחה שלקחתי.

עבור VT הלכתי לדוח השנתי שלה, בעמוד 19 (בPDF, משום מה ממוספר כ17) יש Dividends שחולקו של 393,006K$ (הK לפי מה שמופיע בראש הטבלה).
בעמוד הבא יש הערת שוליים שנוכה מס של 21,529K$ למדינות זרות. זאת אומרת שסה"כ התקבלו 414,535K$ ומתוכם נוכו 21529K$.
חלוקה ביניהן יוצאת שיש ניכוי מס דיבידנדים למדינות שאינן ארה"ב של 5.1935%.
אם נוסיף לזה 25% מס לישראל/ארה"ב בחלוקה מהקרן למשקיע, ייצא לנו מיסוי דיבידנד של 28.895% בסה"כ בVT עבור משקיע ישראלי שאינו אמריקאי.

מכל זה, תחת כל ההנחות האלו, יוצא שהקרן הישראלית עדיפה על VT כבר מהשנה הראשונה!!!

עם שינויים בהנחות התשואות השונות, ושינויים בהנחות האינפלציה, עשויה לצאת תוצאה שונה!

אגב, לכבוד זה שאני מחיה את השרשור הזה, אני אתן קישור להסבר שמתאים ליותר מתחילים על מי נגד מי לפני הסימולציה עצמה.

מסייג שאני לא יועץ מס, לא יועץ השקעות, לא רואה חשבון, ולא בעל מקצוע אחר שקשור לתחום. זו סימולציה וירטואלית, שמניחה תשואה קבועה, ולא אומרת בהכרח כלום על מה שטוב יותר עבורכם. לא מייעץ. לא ממליץ.
בהצלחה!!

לפתוח חשבון יהיה גם פחות מסובך מלהתחיל להתווכח איתך על זה.

הלכתי לפתוח חשבון
בגדול לפתוח חשבון זה תהליך אינטרנטי מרחוק היום שלוקח סדר גודל של 10 דק ולא עולה כסף

בדיוק מתכתב עם הברוקר שלי ושאסיים להבין הכל אעדכן
אבל עקרונית אין בעיה אם אתה מתנהל אצל בורוקר ישראלי פשוט לפתוח עוד חשבון אצלו בנוסף במקביל
כנראה שה"כאב ראש" היחידי יהיה שאם תרצה להעביר ניירות ישירות בין החשבונות שלך תצטרך להגיע לזיהוי פיסי לסניף חד פעמי (בגלל שפתחת חשבון באינטרנט)
אחרת אפשר להעביר לחשבון שהגדרת בבנק ואז ממנו להחזיר אבל מניח שזה יעלה יותר
עדין בודק את העלויות של זה ואם זה FIFO או לא

בכל אופן זה משהו שתעשה בתאוריה רק לאחר 10 שנים של חיסכון ויותר
ביום שתצא לפרישה מוקדמת ותרצה למשוך מהתיק
מניח שבתצורה הזאת לא תעשה את זה חודשי אלה שנתי אולי...

בגדול לפתוח חשבון זה תהליך אינטרנטי מרחוק היום שלוקח סדר גודל של 10 דק ולא עולה כסף
עוד נק', לוודא שאתה מקבל את אותן עמלות כמו בחשבון המקורי ושלא תשלם חלילה דמי שקר-משמרת על עוד חשבון כזה.
וגם אם רוצים להיות בטוחים עד הסוף - לוודא שלא תהיה לך בעיה עם מס הכנסה\הברוקר כשבכל פעם תעביר ני"ע בין החשבונות...שלא ידליק נורה איפשהו (לא חושב שתהיה כאן בעיה חוקית בתכלס אבל כדאי לוודא)

נערך לאחרונה ב:
עוד נק', לוודא שאתה מקבל את אותן עמלות כמו בחשבון המקורי ושלא תשלם חלילה דמי שקר-משמרת על חשבון כזה שבקושי יהיה פעיל.
בהגיון שלי החשבון הזה לא יחליף את החשבון הנוכחי
כלומר לא יהיה מצב ש2 החשבונות התקיימו ליותר משבוע

אתה הרי מעביר את כל הקרן שלך לחשבון חדש (מניח שהסכום הגדול ישמר אז התנאים ישארו זהים)
משאיר בחשבון המקורי רק מה שאתה רוצה למכור
ברגע שיזה יעבור מוכר הכל וסוגר את החשבון

כמובן שזה רק בעתיד שנגיע לפרישה מוקדמת ובאמת יהיה לנו מיסוי משמעותי לשלם
מניח שלפחות עד גיל 67 זה לא רלוונטי כי רוב הכסף אצלי לא ימשך מהתיק הממוסה

כלומר לא יהיה מצב ש2 החשבונות התקיימו ליותר משבוע
אבל באיזו תדירות תצטרך כל פעם לפתוח ולסגור חשבונות? אתה לא חושב שהברוקר בסוף לא יסכים לזה כל פעם?.
אם כבר חשבתי על סידור קבוע כזה: שיהיה לך 2 חשבונות שתמיד תעביר ביניהם לצורך המכירה, ואז צריך לוודא שלא יקחו דמי משמרת על אחד מהם ובנוסף שזה בסדר מבחינת מס הכנסה והברוקר (ערכתי את ההודעה הקודמת והגבת אחרי, אז אני מציין את זה כאן שוב)

בדיוק מתכתב עם הברוקר שלי ושאסיים להבין הכל אעדכן
אבל עקרונית אין בעיה אם אתה מתנהל אצל בורוקר ישראלי פשוט לפתוח עוד חשבון אצלו בנוסף במקביל
כנראה שה"כאב ראש" היחידי יהיה שאם תרצה להעביר ניירות ישירות בין החשבונות שלך תצטרך להגיע לזיהוי פיסי לסניף חד פעמי (בגלל שפתחת חשבון באינטרנט)
אחרת אפשר להעביר לחשבון שהגדרת בבנק ואז ממנו להחזיר אבל מניח שזה יעלה יותר
עדין בודק את העלויות של זה ואם זה FIFO או לא

בכל אופן זה משהו שתעשה בתאוריה רק לאחר 10 שנים של חיסכון ויותר
ביום שתצא לפרישה מוקדמת ותרצה למשוך מהתיק
מניח שבתצורה הזאת לא תעשה את זה חודשי אלה שנתי אולי...
לפתוח חשבון
להעביר ניירות
אם זה ניירות בחול לשלם 10$ על נייר, אולי זה גם יותר מורכב לברוקר
לחכות שיעברו
לוודא שעברה היסטורית רכישות כמו שצריך
לסגור חשבון

ב ה צ ל ח ה

מה מייק אמור לעשות?

אם מייק החזיק את ה3 קרנות של blackrock, הוא שילם 0.07% על s&p, על אירופה 0.12%, ועל מתפתחות 0.18%.

מייק יבצע את הרכישות הבעות של msci acwi?
אני מבין את היתרון שזה נייר אחד שמרכז הכל,
אבל מצד שני - הוא יותר יקר. וגם יכול להיות שלמייק אין בעיה לתת טיפה יותר משקול לs&p וככה הוא יכול לעשות rebalance כרצונו מדי רבעון.

אז מה כדאי לעשות? להשקיע רק ב-ACWI במקום ב-3 הקרנות של בלקרוק? האם מדובר ביתרון רק אם סין תשלש את הכלכלה שלה בשנים הבאות?

במקרה שלי אני מעוניין להשקיע רק ב-IRA (קה״ש וגמל). הפנסיה היא במדד מחקה סנופי.

האם מדובר ביתרון רק אם סין תשלש את הכלכלה שלה בשנים הבאות?
נראה ככה,כלומר יש עוד יתרונות וחסרונות אבל לדעתי הלא מקצועית זה המהותי, אני לפחות כנראה אפצל, חלק ממה שיש לי כרגע שגם פטור ממס מבעוד יומיים (שנה הבאה) אעביר לSSAC ומה שלא פטור אשאיר ב3 הקרנות...קצת חבל על העמלות שאשלם והדמי ניהול הנוספים של SSAC, אבל לדעתי 'נכונות' החלוקה יותר חשובה מזה

נערך לאחרונה ב:
אסור להמליץ וגם קטונתי. יש כאלה שמאזנים עם מדדי שווקים מתפתחים ואירופה.
אבל ACWI (למה קוראים לזה כאן לפעמים SSAC?) אמור לכסות גם על שווקים מתפתחים ואירופה. זה העניין שלו, לא? הוא מדד עולמי שכולל את החברות הגדולות. יש אולי משהו שאני מפספס?

נראה ככה,כלומר יש עוד יתרונות וחסרונות אבל לדעתי הלא מקצועית זה המהותי, אני לפחות כנראה אפצל, חלק ממה שיש לי כרגע שגם פטור ממס מבעוד יומיים (שנה הבאה) אעביר לSSAC ומה שלא פטור אשאיר ב3 הקרנות...קצת חבל על העמלות שאשלם והדמי ניהול הנוספים של SSAC, אבל לדעתי 'נכונות' החלוקה יותר חשובה מזה
פטור ממס הכוונה לקה״ש וגמל? מה השינוי שיקרה בתחילת 2021? :roll:

תעביר ני"ע בין חשבונות (עובר בFIFO לדעתי) עד אבל לא כולל השכבה שאתה רוצה למכור, תמכור את השכבה בחשבון (בFIFO) הראשון וזהו.
MAX LOSS/MINIMUM PROFIT לעניים.
בין חשבונות גם באותה מדינה?
ז"א אתה פותח חשבון מסחר בבית השקעות ישראלי X ואז בבית השקעות ישראלי Y ומעביר אליו את מה שצריך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
Gari למה מוצמדות קרנות הסל האיריות של בלקרוק ואינבסקו? שוק ההון 10
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
H בלקרוק sp500 לעומת voo שוק ההון 34
גירסה 2 בלקרוק בארץ או בלונדון שוק ההון 1
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ה בנוגע לקרנות בלקרוק שוק ההון 5
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
Liron2035 רענון כלי השקעה בקה"ש IRA פסיבי/עולמי (IWDA -> בלקרוק) שוק ההון 23
י תשואה עודפת לניירות ישראלים עוקבי S&P500 מול בלקרוק? שוק ההון 27
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
M קרנות בלקרוק וזרות אחרות שוק ההון 1
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
שניצלוינאי בלקרוק בקופת גמל בניהול אישי צרכנות פיננסית 11
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
ה קרנות בלקרוק שוק ההון 2
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 25
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה