• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בלקרוק הורידו את דמי ניהול של ACWI ל0.2% בקרן שנסחרת בארץ

זה נכון שקרנות צוברות, בניגוד לקרנות מחלקות, מאבדות קצת מהיחס הנכון שלהן.
אבל הפער הזה זניח לחלוטין. (כמה דיבידנד כבר הן מחלקות, וכמה הפער בין הדיבידנדים יכול להיות גדול?) אני מניח שבסוף זה יוצר הפרש של לא יותר מ1% בשנה ממוצעת ו2% במקרים הקיצוניים. בנוסף, השינוי הוא לא בהכרח באותו כיוון כל שנה.

בכל מקרה, צריך להיות סכום מאוד מאוד גדול כדי שהקניה התקופתית לא תספיק בשביל לאזן הפרש של 1% בשנה. בעצם צריך שההפרשה השנתית שלך תיהיה פחות מ1% מהחיסכון, או במילים אחרות ההפרשה החודשית הממוצעת שלך תיהיה פחות מ0.0833% מהחיסכון, שזה אומר 1/1200.
גם אם נגיד שהפער כפול והוא 2% בשנה (מאוד לא סביר), זה מביא אותנו ל 1/600.

כשלוקחים בחשבון שרוב האנשים פה מתכנים לפרוש לפי כלל ה 300 או 400, אפשר להניח בסבירות גבוהה שאם הגעת למצב שהחיסכון השנתי שלך מוסיף לך פחות מ1-2% להון זה אומר שסביר מאוד שכנראה כבר הגעת לשלב לשלב שאתה יכול לפרוש בו.
(נכון שאחד מדבר על הוצאות והשני על חיסכון, אבל זאת עדיין הנחה סבירה)
מה שאתה אומר הוא נכון. אבל מה אם פרשת כבר ואתה לא מכניס יותר כסף?
הפער ייגדל וזה ייאלץ אותך למכור מהמוצר הזה גם אם זה לא בהכרח המוצר שתיכננת למכור ממנו.
לטווח של כמה שנים בלי הפקדות כנראה שאיזון יהיה הכרחי, ואני הייתי מתבאס למכור בקרן השתלמות רק כי היא לא מאוזנת.

ואני הייתי מתבאס למכור בקרן השתלמות רק כי היא לא מאוזנת
אני בכלל הייתי מתבאס לאזן. למה לאזן על שינוי שהוא פחות מ-10%? (וגם אז לא)
בכמה ההבדלים בין שווקים מפותחים למתפתחים ישפיעו על היכולת שלך לישון בלילה (מילא איזון בין מניות לאגח)

מה שאתה אומר הוא נכון. אבל מה אם פרשת כבר ואתה לא מכניס יותר כסף?
אז אתה בד"כ מושך כסף.
שוב, הפער בשנה הוא אולי 1% (וכנראה הרבה פחות מזה). במשיכה שנתית אתה מושך הרבה יותר.

הפער ייגדל וזה ייאלץ אותך למכור מהמוצר הזה גם אם זה לא בהכרח המוצר שתיכננת למכור ממנו.
לא ברור לי מה זה מוצר שלא תכננת למכור ממנו. אם אתה בפרישה אז אתה בד"כ מוכר באופן שווה מכל התיק, כדי לשמור על האיזון.
אם אתה מוכר רק אג"ח אז בכל מקרה התיק שלך יצא מאיזון מהר מאוד.
אם יש לך סט אחר של מניות עולמיות, לא ברור לי ההגיון של למכור דוקא מהם ולא מאלה.

ובנוסף, כמו שאמרו לפני, פער של 1% לא מצדיק מכירה. אז אחרי כמה שנים תיהיה בסטיה של כמה אחוזים בודדים ממה שתכננת, זה לא נורא.

ואני הייתי מתבאס למכור בקרן השתלמות רק כי היא לא מאוזנת.
בקה"ש בכלל לא ברור לי מה הבעיה.
הרי אין מס על מכירה ואיזון מחדש, והעמלות זניחות.
פעם בעשור או שניים תעשה שם קצת איזונים פנימיים, אז מה?

נערך לאחרונה ב:
2) דבר חשוב נוסף - המספר 1598 מטעה - הוא כולל בתוכו גם למשל את 4 הניירות הבאים:
ISHARES MSCI INDIA UCITS ETF
ISHARES MSCI BRAZIL UCITS ET USDHA
ISH MSCI CHINA A ETF USD ACC
ISHARES MSCI SAUDI ARABIA CAPPED

האם זה אומר שיש כפל דמי ניהול בעצם?
כלומר ה-0.2% של SSAC הוא למעשה גבוה יותר כי ל-ISHARES MSCI INDIA UCITS ETF יש דמי ניהול משל עצמו?

-
שאלה נוספת - מהו בעצם המקור לפער הגדול בין הביצועים של ACWI UCITS לביצועים של ACWI?
האם זה בגלל הפער בדמי הניהול? גם הפער הזה נראה לי משונה בגודלו.

האם זה אומר שיש כפל דמי ניהול בעצם?
כלומר ה-0.2% של SSAC הוא למעשה גבוה יותר כי ל-ISHARES MSCI INDIA UCITS ETF יש דמי ניהול משל עצמו?
גם אם כן, נראה שאחוז הETFS האחרים בקרן מאוד נמוך, כ2.5% סה"כ ממה שאני רואה כאן בholdings:

אלא אם יש עוד קרנות שלא מצאתי שם עם אחוז אחזקה משמעותי, נראה לי שאין לזה ממש חשיבות, תקנו אותי אם אני טועה

אלה נוספת - מהו בעצם המקור לפער הגדול בין הביצועים של ACWI UCITS לביצועים של ACWI?
האם זה בגלל הפער בדמי הניהול? גם הפער הזה נראה לי משונה בגודלו.
איפה אתה רואה פער גדול? בYTD יש הבדל זניח מאוד בינהן, כמו כן לACWI יש דמי ניהול גבוהים יותר (מה שנסחר בארץ זה הרי UCITS)

יש סיבה שהנייר 1159235 ISHARES ACWI UCITS מראה ביצועים גרועים למדי בחצי שנה האחרונה בהשוואה לני"ע MSCI WORLD למשל? התשואה נראית כמעט אפסית.
האם הדבר נובע בגלל הנפילה של הדולר בתקופת הזמן הזו?

יש סיבה שהנייר 1159235 ISHARES ACWI UCITS מראה ביצועים גרועים למדי בחצי שנה האחרונה בהשוואה לני"ע MSCI WORLD למשל? התשואה נראית כמעט אפסית.
האם הדבר נובע בגלל הנפילה של הדולר בתקופת הזמן הזו?
כדי לקבל תשואה שקלית של ני״ע זר פשוט תעשה את החישוב הבא :

קוד:
price_usd(date2) * usd2ils(date2) / price_usd(date1) * usd2ils(date1)

השוות באותו מטבע?
כן, הנייר נסחר בשקלים. רכשתי בשקלים והשער הנוכחי בשקלים מצביע על תשואה נמוכה ביותר כרגע, כ1%.

קוד:
מכיוון שרכשתי בשקלים ולא בדולרים, אין לי את הנתונים הנדרשים ע"מ לבצע את החישוב הנ"ל, אך תשובתך מחזקת את ההשערה שלי שנפילת הדולר מול השקל היא זאת שפגעה בביצועים.

לפי התשקיף באתר מאיה דמי הניהול עדיין 0.6 https://maya.tase.co.il/reports/details/1244039/2/1 (לא התעדכן?)
באתר של בלקרוק דמי הניהול הם 0.32 https://www.blackrock.com/us/individual/products/239600/ishares-msci-acwi-etf
האם העלו אותם שוב?
לא, אתה לא מסתכל על הקרן הנכונה.

אני מניח שלזו התכוונת ודמי הניהול הם עדיין 0.2%.

באתר של איישרס כתוב שהדמי ניהול זה 0.2
אבל בתשקיף כתוב 0.6

מישהו יודע מה הדמי ניהול הנכונים?

קוד:
כי הם לא עוקבים אחרי אותו המדד.
הנייר שציינת עוקב אחרי ACWI והמדד שהשוות מולו הוא WORLD INDEX
מה ההבדל? ACWI מכיל גם מתפתחות.

עדיין דמי הניהול של 1159235 הם 0.2 בקרן השקלית בארץ?הזוי שבמאיה זה עדיין מעודכן ל0.6

תעזרו לי בבקשה למצוא את ACWI במיטב דש במערכת של ספארק? איזה מערכת הזויה אלוהים שישמור

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
Gari למה מוצמדות קרנות הסל האיריות של בלקרוק ואינבסקו? שוק ההון 10
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
H בלקרוק sp500 לעומת voo שוק ההון 34
גירסה 2 בלקרוק בארץ או בלונדון שוק ההון 1
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ה בנוגע לקרנות בלקרוק שוק ההון 5
ו מישהו מחזיק פה את הקרן העולמית של בלקרוק? שוק ההון 2
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
Liron2035 רענון כלי השקעה בקה"ש IRA פסיבי/עולמי (IWDA -> בלקרוק) שוק ההון 23
י תשואה עודפת לניירות ישראלים עוקבי S&P500 מול בלקרוק? שוק ההון 27
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
M קרנות בלקרוק וזרות אחרות שוק ההון 1
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
שניצלוינאי בלקרוק בקופת גמל בניהול אישי צרכנות פיננסית 11
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
W מרגיש שתשואת קרנות בלקרוק הישראליות נמוכה מהמקבילות האירופאיות שוק ההון 12
ה קרנות בלקרוק שוק ההון 2
U Msci world של תכלית או msci all world של בלקרוק? שוק ההון 20
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7

נושאים דומים

Back
למעלה