• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בי״ס פרטי לילדים

fliper

משתמש רגיל
דירוג
542
אשמח לשמוע דעות לגבי רישום ילדים לבי״ס פרטי.
שיקולים בעד/נגד, התייחסות לערך שהילדים מקבלים בבי״ס פרטי, התייחסות לגבי בית ספר ספציפי, ובכלל כמה האפשרות הזו שכיחה בפורום.
תודה

בעד - אם בית הספר דוגל בשיטה חינוכית שאתה מאמין בה. האיכות והערכים תלויים בבית הספר - אבל בדרך כלל המורים טובים יותר, הכיתות והמתקנים טובים יותר, יותר תשומת לב לתלמידים. פחות ערסים.
נגד - יקר, ויש גם בתי ספר ציבוריים טובים (בדרך כלל יש מתאם בין הרמה הסוציו אקונומית של היישוב ואיכות בית הספר הציבורי) . בבתי ספר פרטיים יש לפעמים גם תרבות של שופוני שבעייני היא דוחה. אבל זה עדיף על פני אלימות או ערסים.
אפשר להצליח גם בלי בית ספר פרטי. אבל אני מאמין שתלמיד חלש בבית ספר חזק, יקבל יותר מאשר תלמיד מצטיין בבית ספר חלש.

החלטות מהסוג הזה אינן החלטות של בעד ונגד, הן לא עומדות בפני עצמן. אלו החלטות של דירוג ועל כן תלויות באלטרנטיבות האפשריות עבורך.
לדעתי זה המדרג:
1. בית ספר ציבורי איכותי
2. בית ספר פרטי
3. בית ספר ציבורי ממוצע

אם יש בסביבתכם (או שוקלים לעבור) ביה״ס ציבורי איכותי אז חד משמעית זו האופציה הטובה ביותר. אם לא, אז כן הייתי שוקל ביהס פרטי

נערך לאחרונה ב:
שיקולים בעד/נגד, התייחסות לערך שהילדים מקבלים בבי״ס פרטי, התייחסות לגבי בית ספר ספציפי, ובכלל כמה האפשרות הזו שכיחה בפורום.
תודה
רק פרטי או בית ספר אחר עם סינון והשתתפות ההורים בשכר לימוד.

בעד: איכות המורים, רמת האלימות בבית הספר, ההתייחסות לילד כבן אדם וההשקעה בכל ילד.
נגד: ניתוק מישראל האמיתית יענו הילדים יהיו בסביבה סוציו-אקונומית דומה. אם יצטרכו בעתיד ללכת לבית ספר ציבורי ההשתלבות לא תהיה קלה.

נערך לאחרונה ב:
בבתי ספר פרטיים יש לפעמים גם תרבות של שופוני שבעייני היא דוחה.
למדתי תקופה בראלי ופשוט ברחתי משם
האווירה של השופוני פלוס התחרותיות
לא הרגשתי איזו אווירת ערכים.

לעומת זאת, אני ממליצה מאד על האפשרות של בתי ספר לאמנויות שצריך להתקבל אליהם..
יש את היתרונות של הסינון עם אווירה יותר נחמדה ומעניינת משל פרטי נטו.

בזמני המורים היו מצויינים גם והיה יחס אישי

חוץ מרעות, ויצו ותלמה ילין לא מכירה עוד בתי ספר ייעודיים לאמנות, אם יש בסביבה שלך..

התייחסות לגבי בית ספר ספציפי
יעזור אם תציין אזור/עיר.
שיקולים בעד/נגד
אני שילמתי הרבה כסף כדי לאפשר לילדים שלי ללמוד חט"ב ותיכון בבי"ס חצי פרטי (חצי, כי בכל זאת מקבלים מימון נדיב ממשרד החינוך).
זה לא היה בי"ס מיוחד (אמנותי או שיטת חינוך מיוחדת) אבל הוא מנע מעושי צרות להתקבל וזה הספיק לי אחרי יסודי בבי"ס רגיל.
האווירה היתה זרוקה-קיבוצניקית, המחנכים סחבקים של התלמידים ברובם ורמת הלימוד בינונית-גבוהה (לפי מה שנהוג לדרג, אני לא מחבבת אף בי"ס).

יעזור אם תציין אזור/עיר.
אני מכוון לאזור המרכז.
מימד נוסף לדיון הוא שאנו בודקים גם את האפשרות של תיכונים בינלאומיים, מה שיכול לתת ערך נוסף.
קצת נישתי אבל אם משהו יודע לחוות דעה בנושא אני בטוח שזה יאיר לנו עוד היבטים.

תודה
שיקולים -
קו חינוכי - דמוקר', אנטרופ', ליברלי וכו'.
מרחק - בדרך כלל אתה מנתק את הילד מהשכונה. ככל שהגיל צעיר יותר, זה יותר בעייתי. אבל אפילו בגיל תיכון פחות נוח כשילד מהכיתה גר במרחק עשרות קילומטרים ממך.
מעורבות הורים בפרטי לעומת הציבורי.
בית ספר פרטי לא חייב לקבל אף תלמיד, אז לכאורה יש פחות סיכון מבחינת בעיות התנהגות. מצד שני, להורים יש תמריץ לשלוח לבית ספר כזה את מי שמתקשה (מכיר משפחה בה שלחו את הילד שקשה לו יותר לפרטי ואת הילדה שקל לה, לציבורי). מצד שלישי, בפרטי יש סינון טבעי של אלו שלא מעניין אותם בכלל ללמוד, כי חבל על הכסף לשלם על חינוך.
בפרטי אוכ' יותר הומוגנית.
גודל כיתה.
העשרה מעבר לתוכנית הלימודים של משרד החינוך.

נערך לאחרונה ב:
יעזור אם תציין אזור/עיר.

זה לא היה בי"ס מיוחד (אמנותי או שיטת חינוך מיוחדת) אבל הוא מנע מעושי צרות להתקבל
וזה אכן סיכום ממצה של כל העניין במשפט אחד.

מישהו יודע להמליץ על בתי ספר יסודיים פרטיים או לא פרטיים במרכז שמונעים מתלמידים להביא \ להציג סמארטפונים לבית ספר? אנחנו מעוניינים לדחות כמה שיותר את החשיפה לרשתות חברתיות ולכל הדברים מהסגנון הזה. אנחנו אפילו שוקלים לעבור לעיר שבה יש אפשרות כזאת.

מישהו יודע להמליץ על בתי ספר יסודיים פרטיים או לא פרטיים במרכז שמונעים מתלמידים להביא \ להציג סמארטפונים לבית ספר? אנחנו מעוניינים לדחות כמה שיותר את החשיפה לרשתות חברתיות ולכל הדברים מהסגנון הזה. אנחנו אפילו שוקלים לעבור לעיר שבה יש אפשרות כזאת.
תבדוק בתי ספר אנטופ'. נדמה לי ששם יש מדיניות נוקשה נגד מסכים.

תודה
מאוד בעד.
גדלתי בבית ספר פרטי (כנראה לא בז׳אנר שאתה חושב עליו).
אליטיסטי? נכון.
בועה? נכון.

מצד שני, למזלנו במדינת ישראל (בניגוד לאמריקה) הבועה מתפוצצת מאליה (לרוב) בגילאי הצבא.
ואז אתה תשמח שנתת לילד שלך חינוך איכותי שמהווה בסיס איתן לכל מה שהוא יחווה בהמשך.

אנחנו בדיוק בהתלבטות הזו - אנתרופוסופי בכפר הירוק מול ציבורי במעוז אביב (תל אביב).
הדילמה העיקרית היא חשיפה לטלפונים/רשתות חברתיות שנאכפת באנתרופוסופי, מול קהילתיות וחברים שנמצאים איתך באותה השכונה.

יש הרבה מאוד בבני ברק

אנחנו בדיוק בהתלבטות הזו - אנתרופוסופי בכפר הירוק מול ציבורי במעוז אביב (תל אביב).
הדילמה העיקרית היא חשיפה לטלפונים/רשתות חברתיות שנאכפת באנתרופוסופי, מול קהילתיות וחברים שנמצאים איתך באותה השכונה.
איך בית ספר יכול למנוע מתלמיד לשוטט ברשתות חברתיות? במהלך השיעור? בהפסקה?

במילא הוא יחזור הביתה ואז ישוטט, נשמע לי סיבה מוזרה לבחור בית ספר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
N איך ההגבלה החדשה משפיעה על שאר הקרנות באי.בי.איי ? שוק ההון 2
א דירה להשקעה בי-ם נדל"ן 32
XpH פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי צרכנות פיננסית 3
F יאללה כנסו בי, התיק שלי שוק ההון 31
O העברת זהב ל-IB - טאצ'ר (דיסקונט) ופועלים בי-אונליין שוק ההון 53
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
ג אי.בי.איי ניהול עצמאי לעומת אינטרגמל מסלול עוקב S&P500 דמי ניהול 0.35% שוק ההון 28
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
אצטרובל אי.בי.אי השתלמות מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 2
T מדיניות דיבידנדים בקרן אי.בי.אי. סל ריט ארה"ב? שוק ההון 1
ק אי.בי.אי. מסלול פאסיבי מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 11
כ תשואת מסלול פסיבי אי.בי.אי S&P 500 לא תואמת בכלל את המדד? שוק ההון 1
GentleGiant מה הייתם מספרים לתלמידי בי"ס יסודי על כסף? אוף טופיק 30
שניצלוינאי תודה ועוד :) [דיבידנדים בקופת גמל מחקה סנופי500 של איי-בי-איי] צרכנות פיננסית 21
H שבוס - הסעות בי-ם בשבת אוף טופיק 9
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P הרחבת אחזקת נשק פרטי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 22
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
R הרפתקה לבית פרטי נדל"ן 18
I מורה פרטי - כיצד מתחילים התפתחות אישית 17
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
V פגישה ראשונה עם קבלן לטובת בניית בית פרטי נדל"ן 51
R ביטוח בריאות פרטי + מכבי - האם הכרחי? צרכנות פיננסית 1
ס עוסק פטור או מורשה מורה פרטי מיסים 15
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
P למה בחיוב צ'ק לא רואים את פרטי חשבון המושך? צרכנות פיננסית 5
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
מ קבלן לבניית בית פרטי - חוות דעת על ניר ושגיא פרוייקטים פוסטים מאיכות נמוכה 1
P מעבר לספק חשמל פרטי צרכנות פיננסית 81
T ניהול השקעות לאדם פרטי צרכנות פיננסית 14
liranviper קניית קריפטו דרך אינטרקטיב ומשיכה לארנק פרטי השקעות אלטרנטיביות 2
ש רכב ליסינג או פרטי? מיסים 1
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
P גן ילדים פרטי -תשלום יחסי אוף טופיק 11
מ ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר נדל"ן 25
M ביטוח חיים פרטי - חובה או שקר? צרכנות פיננסית 31
D התקנת רשת אינטרנט קווית דרך פרטנר או דרך טכנאי פרטי אוף טופיק 1
ט רכב פרטי סולידי (נראה לי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
E בית פרטי עם גינה ופינוי בינוי נדל"ן 1
T השכרת רכב פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
D טיפול רפואי ללא ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 17
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה