• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תודה ועוד :) [דיבידנדים בקופת גמל מחקה סנופי500 של איי-בי-איי]

שניצלוינאי

משתמש רגיל
דירוג
81
1. אחרי כמה חודשי הכנה סגרתי בשבוע שעבר (לרגל ביקורי בארץ) עם איביאי, בזכות עצותיכם בתנאים טובים יותר מהרגילים, אז תודה לכל מי שעזר :)

2. היו כמה שדיברו ושאלו כאן על מסלול קופה צמוד ל-s&p500 באיביאי. מישהו כתב שאמרו לו באיביאי שהחוזים הם על אינדקס NTR, אלא שהביצועים של המסלול נמוכים יותר בפועל. בבירור אישי נאמר לי חד-משמעית שמדובר ב- price index שלא כולל דיבידנדים. בכל זאת הם מנסים להשיג תשואה עודפת באמצעות הפרשים בין החוזים לכל רבעון (מה שלא כ"כ הבנתי). נשאלת השאלה האם עדיין כדאי להעביר את הקופה למסלול זה (0.5% ד"נ על price index בלבד). קיבלתי גם הצעה לניהול אישי במיטב באותם דמי ניהול, אבל לא נראה לי שאפצל את הקופה הקטנה (71,000) בין כל מיני מדדים, ובכל מקרה כל הפעולות הנ"ל תעלנה כמובן את העלויות. אז כרגע אני נוטה ל-s&p500 באיביאי אבל לא סגור על זה עדיין. אשמח לשמוע את דעתכם...

3. בדרך לפגישה באיביאי ראיתי במקרה משרדים של betrader, שלא שמעתי עליהם קודם. נכנסתי. אמרו לי שלא יוכלו לתת תנאים טובים יותר מאיביאי למסחר בארץ אבל סיפרו לו על interactive brokers עבור המסחר בחו"ל. מישהו שמע/מכיר/התנסה?

לא סביר שהמדד לא כולל דיבידנדים. מחיר החוזים אמור לתמחר גם את הדיבידנדים.

זה מה שאמר לי היועץ הפנסיוני. חידדתי את הנקודה והוא אמר חד-משמעית שזה לא כולל דיבידנדים. אולי זה יכול להסביר את הפערים שזיהה כאן בפורום מישהו אחר לפני זמן מה.

לא הגיוני ממספר סיבות:
נוסחת מחיר החוזה כוללת דיבידנדים. כלומר מחיר החוזה יהיה גבוה ביחס למדד בגלל תמחור הדיבידנדים החזויים. אם זה לא היה כך זו הייתה מכונת כסף. משקיע יכל לעשות שורט על החוזה, לרכוש תעודת סל של המדד ולהרוויח את הדיבידנדים ללא סיכון. ברור שמצב כזה לא מתקיים.

3. בדרך לפגישה באיביאי ראיתי במקרה משרדים של betrader, שלא שמעתי עליהם קודם. נכנסתי. אמרו לי שלא יוכלו לתת תנאים טובים יותר מאיביאי למסחר בארץ אבל סיפרו לו על interactive brokers עבור המסחר בחו"ל. מישהו שמע/מכיר/התנסה?
תחפש בפורום על betrader ועל interactive brokers, יש ערמות של דיונים בנושא.

@חלכאי למה לא יכול להיות חוזה עתידי על Price index? הרי חוזים אפשר לעשות על מה שרוצים.

עריכה: קיים כבר דיון מעמיק בנושא:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/קופת-גמל-מחקה-מדד-s-p-500-של-ibi.521/

נערך לאחרונה ב:
בכל זאת הם מנסים להשיג תשואה עודפת באמצעות הפרשים בין החוזים לכל רבעון (מה שלא כ"כ הבנתי).
מה שהם עושים זה לקנות חוזה עתידי על המדד.
כל רבעון החוזה שהם קנו פוקע (יש לו תאריך "expiration") והם צריכים:
1. למכור את החוזה לפני שהוא פוקע.
2. לקנות חוזה חדש שפוקע ברבעון הבא.

זה נקרא "גלגול חוזים".

"גלגול חוזים" יכול להיות באחד משני מצבים:
1. Contango - זה המצב הרגיל שהשוק נמצא בוא ברוב המוחלט של הזמן.
במצב זה המחיר של החוזה הקרוב (שמוכרים) נמוך יותר מהמחיר של החוזה הרחוק (שקונים) ולכן בית ההשקעות דווקא משלם על הגלגול ומייצר הוצאות תפעוליות ולא תשואת יתר.
2. Backwardation - זה מצב מאוד נדיר.
במצב זה המחיר של החוזה הקרוב (שמוכרים) גבוה יותר מהמחיר של החוזה הרחוק (שקונים) וכאן בית ההשקעות ייצר תשואת יתר.

מכיוון שהמצב השני הוא מאוד נדיר אז הנציג לא באמת שיקר עליך אבל זה כמו להגיד "אנחנו מנסים להכות את המדד ע"י רכישת כרטיסי לוטו".

תחפש בפורום על betrader ועל interactive brokers, יש ערמות של דיונים בנושא.
אני אישית משתמש באינטראקטיב דרך BeTrader/קוואנטום.
אם תבקר בבלוג שלי אתה תראה פרטים נוספים ותוכל להנות מהנחה מסויימת שהשגתי לאנשים שמגיעים דרכי.

קח בחשבון שיש יתרונות וחסרונות לשימוש בברוקר אמריקאי וחשוב שתבין מה הם לפני שאתה מתחייב.

אם IB פועלים בכל העולם, האם ניתן לפנות אליהם ישירות? בשביל מה בעצם צריך את Betrader?
נ.ב. הסתכלתי עכשיו בבלוג שלך אבל לא ראיתי משהו בנושא... כמובן שלא קראתי את כל הפוסטים :)

אם IB פועלים בכל העולם, האם ניתן לפנות אליהם ישירות? בשביל מה בעצם צריך את Betrader?
נ.ב. הסתכלתי עכשיו בבלוג שלך אבל לא ראיתי משהו בנושא... כמובן שלא קראתי את כל הפוסטים :)
תחפש בבקשה בפורום. דוסקס מעל ומעבר.

אם IB פועלים בכל העולם
כמעט בכל העולם.

האם ניתן לפנות אליהם ישירות?
כן.

בשביל מה בעצם צריך את Betrader?
בשביל לתקשר עם מישהו בעברית שיעזור לך במילוי טפסים שונים ומשונים במידת הצורך.
אם אתה חושב שאתה לא צריך סיוע אז אתה לא צריך לעבוד עם גוף מתווך.

תסתכל בסרגל למעלה תחת עמוד בשם "ברוקר מועדף".

תודה @daat99 מילאתי את הטופס דרך האתר שלך, נראה מה יציעו. אגב, הסתכלתי גם באתר של IB וזה אותו סנט למניה כמו ב-Betrader, אז אני לא מבין איך המשווקים הישראליים מרוויחים כאן משהו...

@שניצלוינאי קודם כל זה לא חייב להיות סנט, אני התמקחתי והורדתי ל-0.7 סנט.
שנית יש הבדל בעלות פר פעולה. IB מציעים 1 דולר, והמשווקים מציעים דולר וקצת (בין 20 ל50 סנט אקסטרה).

מול המשווק. זה היה אחרי שהייתי לקוח כבר זמן מה ועם סכום לא מבוטל.

@שניצלוינאי לגבי סעיף 2.לאחר ברור של הנושא נאמר לי מנציג של איי בי איי שהחוזים בקופת הגמל עוקבים אחרי המדד TR
ב-2014 התשואה היתה יותר קטנה בעיקר בגלל שהקופה היתה קטנה.
כל סכום שנכנס לקופה לא תמיד יכול להיות מושקע באותו יום אלא יום אחר כך.
טעות העקיבה נובעת גם מעלויות קניה ומכירה, עלויות גלגול חוזים וכמובן דמי ניהול.

לאחר ברור של הנושא נאמר לי מנציג של איי בי איי שהחוזים בקופת הגמל עוקבים אחרי המדד TR

זה מה שכתבו לי במייל:
"הקרן אצלנו הינה מסוג NTR
הלקוח מקבל את הדיבידנדים
הקרן מתכסה על המדד דרך חוזים עתידיים,
מחיר החוזה מגלם קבלת 90% מהדיווידנד (במקום 75% בתעודה המשלמת ישירות את המס בארה"ב)".

יפה. שלושה אנשים שונים קיבלו את שלושת התשובות האפשריות.

נערך לאחרונה ב:
@חלכאי למה לא יכול להיות חוזה עתידי על Price index? הרי חוזים אפשר לעשות על מה שרוצים.

עריכה: קיים כבר דיון מעמיק בנושא:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/קופת-גמל-מחקה-מדד-s-p-500-של-ibi.521/

החוזים העתידים שמחזיקות תעודות הסל/ קופות הגמל הם מסוג E-MINI של CME והם בהחלט מתמחרים את הדיבידנדים:
Future price = Spot index Value + Finance Charges - Dividends
פירוט נוסף ראו כאן

בקיצור לכל אחד נאמר משהו אחר, לך תדע מה נכון... :(

@adamshalev מאחר ומדובר בקופת גמל, השקעה לבד אפשרית עבורי רק במיטב, באותם דמי ניהול (0.5%) אבל לא כולל דמי ניהול של הקרן או התעודה שאקנה... אז אולי בכל זאת עדיף באיביאי...

תודה @daat99 מילאתי את הטופס דרך האתר שלך, נראה מה יציעו. אגב, הסתכלתי גם באתר של IB וזה אותו סנט למניה כמו ב-Betrader, אז אני לא מבין איך המשווקים הישראליים מרוויחים כאן משהו...
יש את העמלות המקוריות של IB שאותם אתה יכול לקבל אם אתה סוחר ישירות מולם ולא דרך מתווך.
בגדול זה חצי סנט למניה עם מינימום של 1 דולר.
המתווך הישראלי רושם אותך במערכת של אינטראקטיב עם עמלה יותר גבוהה ושומר חלק מהפער בין העמלות אצלו (אני לא יודע כמה אחוזים נשארים אצל המתווך).

לקוח רגיל מקבל: 1 סנט למניה - מינימום 1.5 דולר (לרוב הם לא מתמקחים עם לקוחות קטנים רגילים).
אני הצלחתי להוריד את העמלה פר-מניה ל-0.9 סנט עבור מי שנרשם דרכי כקבוצה אבל על עמלת המינימום הם ממשיכים להתעקש עם 1.5 דולר.

גם אם הגעת דרך הבלוג שלי אתה תמיד יכול להתמקח על סמך נפח המסחר/כמות הפעולות/גודל התיק שלך ולקבל הנחה יותר גדולה (בנוסף להנחה הקבוצתית) במידה והם יסכימו.

במילים אחרות אם אתה נרשם דרך אינטראקטיב עצמאית אז העמלות שלך יותר נמוכות מכל מתווך בארץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
P תודה לבלוג, לפורום הסולידית ולקהילה פוסטים מאיכות נמוכה 0
N אפשר להתעלם מהמודעה. מצאתי תשובה במקום אחר. תודה שוק ההון 0
T פסגות טרייד: המערכת נמצאת בתחזוקה יומית, נא לנסות להתחבר מאוחר יותר תודה. צרכנות פיננסית 7
ע אגרות חוב - כמה שאלות בסיסיות, תודה לעוזרים שוק ההון 18
avik תודה. אוף טופיק 0
O אירועים? לא תודה! מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 76
yossik תודה אבל... אוף טופיק 0
alon daniel שאלה פילוסופית, פסיכולוגית, ברשותכם, תודה. שוק ההון 1
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
ב רילוקיישן, שכר ועוד אוף טופיק 5
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
yossik תוכנות, אפליקציות למעקב ואנליזה של שוק ההון, ניהול תקציב ועוד... אוף טופיק 11
א כמה כמה - מחשבון משכנתא (ועוד) שפיתחתי התפתחות אישית 18
צ האם לקנות אג"ח בתקופה של העלאת ריבית - ועוד שוק ההון 2
R מהו הדיבידנד שמקבלים בקרן ריט? ועוד שאלה... נדל"ן 17
D תיק השקעות דיגיטלי, גמילה מקופגל"ה ועוד שוק ההון 7
ד חישוב מח"מ ועוד שאלות לגבי תיק-השקעות-שוקולד-מריר שוק ההון 5
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
O שאלות בסיסיות בקשר ל: Shares Outstanding ועוד מושגים מהסוג הזה. שוק ההון 1
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8
ש תכנית בנק ישראל להאצת הצמיחה במשק - המלצה למעבר למס רווח הון / ריבית נומינלי ועוד מיסים 5
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
ד השאלות של דור ה-Z (אוטומטיזציה ועוד) אוף טופיק 5
Harvey שאלה לגבי הפוסט - שוקולד מריר (ועוד 24 תיקי השקעות) במבחן הקורונה דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 97
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
J איך מחפשים דירה לקניה בישראל ועוד כמה שאלות? נדל"ן 6
dorian אזרחות אירופאית - לימודים ועוד התפתחות אישית 12
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
lavi השקעה פאסיבית בין 2 מדינות - סיכוני מט"ח, אג"ח ועוד שאלות שוק ההון 12
P פרמטרי הנחות או תוספות בביטוח רכב, ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
סטרבו סטאפ גיטרה ועוד ציוד אוף טופיק 7
A השקעה בארץ או בחול ועוד כמה שאלות שוק ההון 1
Yuvalbuz3 קורס יזמות נדלן מומלץ ? ועוד שאלה נדל"ן 11
אורי ג. למסירה: תנור עם כיריים, מיטה ו2 שידות, 4 דלתות ועוד אוף טופיק 10
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
Y איך ממשיכים להתקדם? רכישת דירה, המשך חסכון ועוד ? יומני מסע אישיים 4
Y איפה כדאי לבנות תיק השקעות ועוד כמה שאלות שוק ההון 13
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
נימוסין "מצאת זול" ועוד טכניקות שיווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
Y למה לחסוך אם אפשר לשדוד? (ועוד לנסוע לזנזיבר) אוף טופיק 22
א לאן תורמים בובות פרווה, צעצועים ועוד? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
תפוזינה קרן השתלמות - הפרשה רטרואקטיבית ועוד צרכנות פיננסית 9
B העברת התיק לברוקר זר ועוד... שוק ההון 1
ע לחקות, להכות ועוד מכות רבות שוק ההון 20
adamshalev KaChing - כלי שפיתחתי למעקב אחר הוצאות ועוד .. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 129
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה