פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי

• פותח הנושא XpH
  • פורסם בתאריך

XpH

משתמש רשום
דירוג
9
שלום לכולם,

המעסיק שלי עובד עם סוכנות פנסיונית "ידידים" שכל ה traffic הפנסיוני של החברה עובר דרכם כך שזה מאוד מקל עליו.
אני גם עברתי אליהם כשהצטרפתי לחברה ואף פעם לא הבנתי יותר מידי בפן הפנסיוני. פגישה פנסיונית אחת לשנה/שנתיים שבה מנסים לשווק לי ביטוחים משלימים, הסוכן משנה קצת מספרים בפרופיל שלי מבלי שאבין ושם זה נגמר.

לאחרונה נחשפתי לכמות הידע הענקית באינטרנט, הבנתי שיש לי שתי קופות פנסיה בהראל - פנסיה רגילה (ה' 1% צ' 0.16%) ומנהלים (החדש) עבור מה שמעל תקרת ההפקדה (ה' 3% צ' 0.5%). החלטתי לעבור למיטב דש S&P 500 (ה' 1.3%, צ 0.05%) דרך סוכן שעובד במיטב שאמר לי שלא צריך סוכן חיצוני שגוזר עליי עמלה.

המעבר עצמו התחיל ופתאום הבנתי שזה ממש לא פרחים ופרפרים.
המעסיק אמר שאצטרך להתנהל מעכשיו עצמאית מול מחלקת השכר של החברה מאחר שהם לא מדברים עם סוכנים אחרים ובנוסף הרגשתי שהסוכן ממיטב לא איתי ב 100%.
לדוגמא, קיבלתי מהמעסיק למלא טופס קוביות, הסוכן של מיטב כתב רק את הפנסיה המקיפה בטענה שהכללית תיפתח אוטומטית וכל מה שמעל תקרת ההפקדה יעבור לשם אוטומטית אך המעסיק המליץ לכתוב את שתי הקופות בטענה שאחרת זה יצור פתח לבעיות שקשורות לאובדן כושר עבודה וכו'. הסוכן בתגובה הדריך אותי בטלפון איך למלא את השורה השניה בטופס, מה שהרגיש קצת לא מקצועי.

כל הנושא הזה גרם לי לחשוב שאולי זה גדול עלי. אם כל מה שאצטרך זה למלא את הטופס הזה אז מילא, אבל אם זה ידרוש ממני עוד התעסקויות בהמשך (שאני אפילו לא יודע עליהם) אז אולי כדאי לי לבטל את כל המעבר הזה בטרם יהיה מאוחר מידי.

מה אתם חושבים? האם לא באמת צריך סוכן וכדאי להמשיך עם מיטב (או לפחות לנסות לתקופה קצרה)? האם לבטל את המעבר ופשוט לנסות לעשות הכל דרך הסוכן של החברה? אולי בכלל לחפש סוכן פנסיוני חיצוני שלא מטעם חברה שארגיש יותר בטוח בידיים שלו גם אם יגזור קופון כלשהו?

אשמח לעצות, תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

חיים 111

משתמש בכיר
דירוג
1,003
הסוכן ממיטב צודק.
אם תפקיד הפרשות עודפות לקרן המקיפה, הכספים יועברו לקרן הכללית וייהנו מאותם דמי ניהול של הקרן המקיפה.
אם המעסיק יעביר ישירות לקרן הכללית, מיטב יוכלו לגבות ד"נ כרצונם, והם כנראה יהיו גבוהים יותר!

אז תתנהל ישירות מול מחלקת השכר. מניסיון שלי מול המעסיק, זה לא דורש עבודה שוטפת, ומצד שני, זה לא שאפשר להניח את המפתחות ולתת לסוכן לעשות הכל (הייתי בהתחלה אצל הסוכן, ואחרי זה עצמאית מול המעסיק - לא דרש ממני לדבר עם המעסיק יותר ממה שדיברתי עם הסוכן קודם, ובשניהם זה לא היה הרבה מרגע שההפקדות התחילו לזרום אם לא יזמתי שינויים בעצמי).

c881

משתמש בכיר
דירוג
7,771
א. אפשר לבקש הפרשות עד גובה מסויים לכללית ואת היתר למקיפה, כך לקבוע איזה סכום מבוטח.
ב. מול מיטב ניתן ליצור קשר ופשוט לבקש דמי ניהול זהים לשל הפנסיה הרגילה.
זה מעיד על אדם שבודק ואולי אפילו ימנעו מטריקים ושטיקים רגילים.

מאיר_

משתמש ותיק
דירוג
146
א. אפשר לבקש הפרשות עד גובה מסויים לכללית ואת היתר למקיפה, כך לקבוע איזה סכום מבוטח.
ב. מול מיטב ניתן ליצור קשר ופשוט לבקש דמי ניהול זהים לשל הפנסיה הרגילה.
זה מעיד על אדם שבודק ואולי אפילו ימנעו מטריקים ושטיקים רגילים.

א.
התכוונת הפוך, המקיפה מוגבלת בסכום, הכללית לא.
גם בכללית יש ביטוח אכא ושארים, אם אתה לא אומר כלום, הביטוח נשאר זהה למקיפה.
ב.
טעות גדולה.
אם אתה פונה אליהם ומבקש דמי זולים ניהול בכללית, הם יכולים להגיד לך לא ואז אכלת אותה.
אם אתה לא אומר כלום, וממשיך להפקיד מעבר לתקרה למקיפה, אוטומטית תיפתח לך קרן כללית שבה על פי חוק דמי הניהול יהיו זהים למקיפה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T פיצול הפקדות פנסיה וגמל בין בתי השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Yoss מכרז חדש לקרנות פנסיה ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניוד קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב קרן פנסיה והשתלמות באותה חברה - סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ ניוד כספים מקופ"ג לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I ביטוח חיים פרטי וביטוח שאירים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 11
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ע פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ע תחזית קצבת פנסיה ואינפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y העברת קרן פנסיה לא פעילה ממגדל למיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ע משיכת כספי תגמולים מקרן פנסיה ותיקה עם יתרה נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L פנסיה גמל וקרן השתלמות לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
deussex קרנות פנסיה עוקבות S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג פנסיה באיילון מיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח מול הצעה אטרקטיבית לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 40
ד דמי ניהול קרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
Y קרנות פנסיה בעת רילוקיישן זמני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M הבדלים בדמי ניהול לאורך זמן- פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H פנסיה, תיק השקעות - פיזור כהגנה לערך המטבע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ל העברת קופות פנסיה פעילות לקרן עם דמי ניהול נמוכים מצבירה, ולהעביר הפקדות לקרן חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד פתיחת קרנות פנסיה והשתלמות בפעם הראשונה - הלמן אלדובי או מיטב ד"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Shaz פנסיה או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B האם קיימת קרן פנסיה שרושמת כמו שצריך את חלוקת ההפקדות בין קצבה מזכה ומוכרת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 49
ס הצעת פנסיה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ העברת פנסיה לחו"ל כאזרח ישראלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ה ניוד תקופתי מקופת גמל לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F קרן פנסיה לעקרת בית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C דמי ניהול בקרן פנסיה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T קרן פנסיה קטנה מגיל צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y סיכון בניהול פנסיה שלא בחברת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D אג"ח מיועדות בקרן פנסיה לבני 50 ומטה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
D שאלה לגבי ניוד כספי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
flower חקר ההשקעות של מסלול פנסיה s&p ברירת מחדל של הלמן אלדובי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ולנטין מעסיק לא הפריש פנסיה במשך יותר משלוש שנים - שואל בשביל חבר. אוף טופיק 7
א פנסיה מקיפה + כללית במיטב ד"ש - מסלול S&P 500 צרכנות פיננסית 5
ס קרן פנסיה S&P 500 בשילוב עם אגח מיועדות - האם מעשית החשיפה היא 70/30? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
maverick פנסיה - האם זה לא מסוכן מדי להשקיע במסלול מחקה מדד s&p500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27

נושאים דומים

למעלה