פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי

• פותח הנושא XpH
  • פורסם בתאריך

XpH

משתמש רשום
דירוג
10
שלום לכולם,

המעסיק שלי עובד עם סוכנות פנסיונית "ידידים" שכל ה traffic הפנסיוני של החברה עובר דרכם כך שזה מאוד מקל עליו.
אני גם עברתי אליהם כשהצטרפתי לחברה ואף פעם לא הבנתי יותר מידי בפן הפנסיוני. פגישה פנסיונית אחת לשנה/שנתיים שבה מנסים לשווק לי ביטוחים משלימים, הסוכן משנה קצת מספרים בפרופיל שלי מבלי שאבין ושם זה נגמר.

לאחרונה נחשפתי לכמות הידע הענקית באינטרנט, הבנתי שיש לי שתי קופות פנסיה בהראל - פנסיה רגילה (ה' 1% צ' 0.16%) ומנהלים (החדש) עבור מה שמעל תקרת ההפקדה (ה' 3% צ' 0.5%). החלטתי לעבור למיטב דש S&P 500 (ה' 1.3%, צ 0.05%) דרך סוכן שעובד במיטב שאמר לי שלא צריך סוכן חיצוני שגוזר עליי עמלה.

המעבר עצמו התחיל ופתאום הבנתי שזה ממש לא פרחים ופרפרים.
המעסיק אמר שאצטרך להתנהל מעכשיו עצמאית מול מחלקת השכר של החברה מאחר שהם לא מדברים עם סוכנים אחרים ובנוסף הרגשתי שהסוכן ממיטב לא איתי ב 100%.
לדוגמא, קיבלתי מהמעסיק למלא טופס קוביות, הסוכן של מיטב כתב רק את הפנסיה המקיפה בטענה שהכללית תיפתח אוטומטית וכל מה שמעל תקרת ההפקדה יעבור לשם אוטומטית אך המעסיק המליץ לכתוב את שתי הקופות בטענה שאחרת זה יצור פתח לבעיות שקשורות לאובדן כושר עבודה וכו'. הסוכן בתגובה הדריך אותי בטלפון איך למלא את השורה השניה בטופס, מה שהרגיש קצת לא מקצועי.

כל הנושא הזה גרם לי לחשוב שאולי זה גדול עלי. אם כל מה שאצטרך זה למלא את הטופס הזה אז מילא, אבל אם זה ידרוש ממני עוד התעסקויות בהמשך (שאני אפילו לא יודע עליהם) אז אולי כדאי לי לבטל את כל המעבר הזה בטרם יהיה מאוחר מידי.

מה אתם חושבים? האם לא באמת צריך סוכן וכדאי להמשיך עם מיטב (או לפחות לנסות לתקופה קצרה)? האם לבטל את המעבר ופשוט לנסות לעשות הכל דרך הסוכן של החברה? אולי בכלל לחפש סוכן פנסיוני חיצוני שלא מטעם חברה שארגיש יותר בטוח בידיים שלו גם אם יגזור קופון כלשהו?

אשמח לעצות, תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

חיים 111

משתמש בכיר
דירוג
1,180
הסוכן ממיטב צודק.
אם תפקיד הפרשות עודפות לקרן המקיפה, הכספים יועברו לקרן הכללית וייהנו מאותם דמי ניהול של הקרן המקיפה.
אם המעסיק יעביר ישירות לקרן הכללית, מיטב יוכלו לגבות ד"נ כרצונם, והם כנראה יהיו גבוהים יותר!

אז תתנהל ישירות מול מחלקת השכר. מניסיון שלי מול המעסיק, זה לא דורש עבודה שוטפת, ומצד שני, זה לא שאפשר להניח את המפתחות ולתת לסוכן לעשות הכל (הייתי בהתחלה אצל הסוכן, ואחרי זה עצמאית מול המעסיק - לא דרש ממני לדבר עם המעסיק יותר ממה שדיברתי עם הסוכן קודם, ובשניהם זה לא היה הרבה מרגע שההפקדות התחילו לזרום אם לא יזמתי שינויים בעצמי).

c881

משתמש בכיר
דירוג
8,715
א. אפשר לבקש הפרשות עד גובה מסויים לכללית ואת היתר למקיפה, כך לקבוע איזה סכום מבוטח.
ב. מול מיטב ניתן ליצור קשר ופשוט לבקש דמי ניהול זהים לשל הפנסיה הרגילה.
זה מעיד על אדם שבודק ואולי אפילו ימנעו מטריקים ושטיקים רגילים.

מאיר_

משתמש ותיק
דירוג
265
א. אפשר לבקש הפרשות עד גובה מסויים לכללית ואת היתר למקיפה, כך לקבוע איזה סכום מבוטח.
ב. מול מיטב ניתן ליצור קשר ופשוט לבקש דמי ניהול זהים לשל הפנסיה הרגילה.
זה מעיד על אדם שבודק ואולי אפילו ימנעו מטריקים ושטיקים רגילים.

א.
התכוונת הפוך, המקיפה מוגבלת בסכום, הכללית לא.
גם בכללית יש ביטוח אכא ושארים, אם אתה לא אומר כלום, הביטוח נשאר זהה למקיפה.
ב.
טעות גדולה.
אם אתה פונה אליהם ומבקש דמי זולים ניהול בכללית, הם יכולים להגיד לך לא ואז אכלת אותה.
אם אתה לא אומר כלום, וממשיך להפקיד מעבר לתקרה למקיפה, אוטומטית תיפתח לך קרן כללית שבה על פי חוק דמי הניהול יהיו זהים למקיפה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S פנסיה בניהול אישי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O מסלול פנסיה - מדדי מניות חו"ל פסיבי מול מסלול מניות רגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M הגבלת סכום קצבת פנסיה כדי להשפיע על גודל הכנסה לצורך חישוב תשלומי ביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
U משיכת כספים מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
S בחירת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R פנסיה מנייתית מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
י איך מחליטים בין קרנות פנסיה ל S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב בחירת פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי האם יש מינימום שמתחתיו המעסיק לא חייב להפקיד לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
B קופת גמל vs קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S התלבטות בין מסלולי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח קרן פנסיה - עזיבת מקום עבודה בלי מקום חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O פנסיה במעבר לאירופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
R החלפת מסלול פנסיה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I מסלול פנסיה לפרישה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פנסיה מוקדמת - שינויים בגיל הפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I משיכת פנסיה פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M פנסיה כעצמאי - האם כדאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש פנסיה לעצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F הלוואה כנגד פנסיה/קהש וכו, איך להשיג ריביות טובות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N הלוואה מקרן פנסיה ומקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M להעביר קרן פנסיה לקופת גמל פוגע באובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P יש מחירי ברירת מחדל בקרן פנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש האם פנסיה וקופת גמל הוא רכוש משותף של בני הזוג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O העברת פוליסה הפרשית לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Jtm פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י מעבר קרן פנסיה למקבלת פנסית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P הגדרת ומשמעות סטטוס "לא פעיל" בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T מיזוג פנסיה הלמן אלדובי S&P 500 -> מיטב דש -> איילון מיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T איך בוחרים קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7

נושאים דומים

למעלה