• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביקורת על תיק השקעות

ועם זאת אתה נותן משקל יתר לחלק מהשווקים על חשבון אחרים ויוצא מנק׳ הניה שאיזון ביניהם יתן לך תשואת יתר כלשהי. איך אתה יודע שלא יקרה בדיוק ההפך? האם אתה יכול לדבוק באסטרטגיה הזאת תחת ההנחות הללו למשך 5, 10, 20 או יותר שנים כדי לראות את ההנחות שלך מתממשות או מתבדות?

למי שרוצה לשמור על פשטות - צריך שיהיו כמה שפחות הנחות על מה השוק יעשה.
מי שרוצה לסבך את התיק - צריך להצדיק היטב כל תוספת של סיבוך (ברמת התיאוריה, ה-backtesting וכד).
נראה לי ששווה ללכת פה צעד אחורה. הכוונה של פותח השרשור הייתה נכונה, ההבנה והביצוע קצת פחות.

אתה צודק במחשבה שרצית "לא לנקוט עמדה" ולא לתת עדיפות לאף שוק. אבל הפיתרון לזה הוא לא להקצות אותו אחוז לכל שוק ולכל מדינה, אלא להקצות להםאת חלקם היחסי בשוק המניות העולמי. למשל אם ארהב מהווה 52 אחוז מכלכלת העולם, שעם 52 אחוז מהכסף שלך על מניות אמריקאיות. אם החלטת לחלק בתוך האמריקאי, אז כנל. מניות גדולות ובינוניות, שזה בערך הsnp500 מהוות נניח 85 אחוז מהשוק האמריקאי, אז הן יקבלו ן5 אחוז מהכסף של האמריקאי, והראסל שמהווה 20 אחוז נניצ יקבל את השאר, וכן הלאה.
בהקשר זה ישראל היא רק חצי אחוז מכל העולם, לכן לכאורה בשיטה זו תא 100 יקבל חצי אחוז.

כמו שאתה מבין לפרק את זה לכל כך הרבה חתיכות זה לא פשוט, מה שמוביל לזה שתקרא את הפוסט האחרון של הסולידית.

ועם זאת אתה נותן משקל יתר לחלק מהשווקים על חשבון אחרים ויוצא מנק׳ הניה שאיזון ביניהם יתן לך תשואת יתר כלשהי. איך אתה יודע שלא יקרה בדיוק ההפך? האם אתה יכול לדבוק באסטרטגיה הזאת תחת ההנחות הללו למשך 5, 10, 20 או יותר שנים כדי לראות את ההנחות שלך מתממשות או מתבדות?

למי שרוצה לשמור על פשטות - צריך שיהיו כמה שפחות הנחות על מה השוק יעשה.
מי שרוצה לסבך את התיק - צריך להצדיק היטב כל תוספת של סיבוך (ברמת התיאוריה, ה-backtesting וכד).

אוקיי, תודה על ההתעמקות ! מבין את עניין הפשטות, אך:
1. האם אין חשיבות בפיזור ההשקעה בין בתי ההשקעות המנפיקים?
כלומר מאחר וכל הקרנות המחקות מורכבות המשקיעות במדדים בחו"ל הן סינתטיות, הרי שיש בהן סיכון מנפיק (עוסקות בחוזים ולא במניות עצמן).
2. האם בעת משבר כשבנקים / בתי השקעות יקרסו חלילה, מה בעצם יקרה אז בקרנות אלה ?
האם הקרנות הסינתטיות מתנהגות כמו כל קרן נאמנות לכל דבר מבחינת ביטוח ההשקעה ?
3. כמו כן, האם הניהול של מנהל הקרן המורכבת בהכרח יאזן את הקרן לפי שווי השוק ?
4. ושאלת תם / אפיקורוס, מנסה להבין, מדוע בעצם חשוב לשקף את היחס בין השווקים (ארה"ב, אירופה וכו') , ביחס לשוק כולו בתמהיל התיק ?
נניח שאשנה כך ששווים היחסי של השווקים בתיק יתאם ליחסם בשוק האמיתי הכללי.
הרי שוויים של השווקים יכול להשתנות, ומה שהיה, לא בהכרח הוא שיהיה, וכאמור אין לחזות זו.
אז בעצם מה שאמור להיות חשוב לי הוא שווי של צמיחת השווקים מהנקודה שאני נכנס לשוק, ולא היחס הנוכחי של השווקים בתמהיל השוק הכללי,
משום שהיחס הזה הוא נחלת העבר ולאו דווקא העתיד. לא ?
ואם ככה יהיה נכון להשוות את כל השווקים שווה בשווה ולאזן, לא ?
מקווה שהצלחתי לנסח את השאלה...סליחה על החפירה (;

כדאי להוסיף את S&P 500 להשוואה כדי שהקוראים יוכלו לשפוט.

עריכה: כנראה שפותח השרשור התכוון לראסל 2000 ולא 1000. אם כך, ההבדל גדול יותר, ואין חפיפה במניות.
אמת, ראסל 2000

• אהבתי
Reactions: ogi
נראה לי ששווה ללכת פה צעד אחורה. הכוונה של פותח השרשור הייתה נכונה, ההבנה והביצוע קצת פחות.

אתה צודק במחשבה שרצית "לא לנקוט עמדה" ולא לתת עדיפות לאף שוק. אבל הפיתרון לזה הוא לא להקצות אותו אחוז לכל שוק ולכל מדינה, אלא להקצות להםאת חלקם היחסי בשוק המניות העולמי. למשל אם ארהב מהווה 52 אחוז מכלכלת העולם, שעם 52 אחוז מהכסף שלך על מניות אמריקאיות. אם החלטת לחלק בתוך האמריקאי, אז כנל. מניות גדולות ובינוניות, שזה בערך הsnp500 מהוות נניח 85 אחוז מהשוק האמריקאי, אז הן יקבלו ן5 אחוז מהכסף של האמריקאי, והראסל שמהווה 20 אחוז נניצ יקבל את השאר, וכן הלאה.
בהקשר זה ישראל היא רק חצי אחוז מכל העולם, לכן לכאורה בשיטה זו תא 100 יקבל חצי אחוז.

כמו שאתה מבין לפרק את זה לכל כך הרבה חתיכות זה לא פשוט, מה שמוביל לזה שתקרא את הפוסט האחרון של הסולידית.

תודה ! הבנת את כוונתי, ושאלתי את זה בדיוק עכשיו בהודעה הקודמת, אשמח להתייחסותך:

מנסה להבין, מדוע בעצם חשוב לשקף את היחס בין השווקים (ארה"ב, אירופה וכו') , ביחס לשוק כולו בתמהיל התיק ?
נניח שאשנה כך ששווים היחסי של השווקים בתיק יתאם ליחסם בשוק האמיתי הכללי.
הרי שוויים של השווקים יכול להשתנות, ומה שהיה, לא בהכרח הוא שיהיה, וכאמור אין לחזות זו.
אז בעצם מה שאמור להיות חשוב לי הוא שווי של צמיחת השווקים מהנקודה שאני נכנס לשוק, ולא היחס הנוכחי של השווקים בתמהיל השוק הכללי,

כלומר מאחר וכל הקרנות המחקות מורכבות המשקיעות במדדים בחו"ל הן סינתטיות, הרי שיש בהן סיכון מנפיק (עוסקות בחוזים ולא במניות עצמן).
עבור תעודות סל זה חשוב מאד לגוון. לטעמי עדיף פשוט לא לגעת בתעודות סל עם מקל (זה מה שאני עושה).
כמו כן עדיף קרן מחקה שמחזיקה את המניות בפועל, ע"פ קרן סינטטית, אלב בארץ אין כמעט כאלו כלל על מדדים זרים. אתה יכול כמובן לקנות קרן סל זרה (ETF) ואז להמנע מהסיכון הזה כלל, אך להוסיף סיכון מס ירושה אמריקאי.

האם הקרנות הסינתטיות מתנהגות כמו כל קרן נאמנות לכל דבר מבחינת ביטוח ההשקעה ?
אין ביטוח להשקעות בארץ למיטב ידיעתי. קרן נאמנות משמעה שהכסף נמצא אצל נאמן, מנהל הקרן אחרי על ניהול הכסף אבל הוא לא יכול לקחת את הכסף ולברוח. אם לעומת זאת הוא משקיע את הכסף בצורה נוראית והערך נשחק לאפס - זבש"ך.

לא צריך לאזן קרן שמחזיקה מניות לפי שווי השוק שלהן, כי המשקל שלהן תמיד נשאר לפי שווי השוק. הסיבה היחידה שיש בכלל איזונים בקרן שמחקה מדד לפי שווי שוק היא היא המדדים משנים את ההרכב שלהם כל כמה זמן.

4. ושאלת תם / אפיקורוס, מנסה להבין, מדוע בעצם חשוב לשקף את היחס בין השווקים (ארה"ב, אירופה וכו') , ביחס לשוק כולו בתמהיל התיק ?
כאן נכנסים לדיונים של שוק יעיל. כל המשתתפים של השוק מנסים להחליט יחד כמה לקנות מכל מניה סקטור ומדינה. המשקל שלהם היום הוא האקוויליבריום שסך משתתפי השוק הגיעו אליו. אלא אם כן אתה מאמין שיש לך ידע עדיף על הידע המשותף של סך משתתפי השוק, אתה לא אמור לנסות לשנות את המשקל הקיים. זה בגדול התורה של חסידי השוק היעיל. יש כמובן שלא מסכימים עם זה, ויש לא מעט טענות שהשוק לא תמיד יעיל, לא בכל מקום, ולא בכל טווחי זמן.

כעיקרון כן, אם היית יודע שרוסיה הולכת לעלות 180% בעשור הקרוב וארצות הברית לא תעלה, ברור שהיית קונה רק את רוסיה. אבל אתה לא יודע אז אתה לא מניח כלום, ולכן קונה snapshot של השוק כמו שהוא כרגע, שזה כל איזור לפי החלק היחסי שלו.

עבור תעודות סל זה חשוב מאד לגוון. לטעמי עדיף פשוט לא לגעת בתעודות סל עם מקל (זה מה שאני עושה).
כמו כן עדיף קרן מחקה שמחזיקה את המניות בפועל, ע"פ קרן סינטטית, אלב בארץ אין כמעט כאלו כלל על מדדים זרים. אתה יכול כמובן לקנות קרן סל זרה (ETF) ואז להמנע מהסיכון הזה כלל, אך להוסיף סיכון מס ירושה אמריקאי.

אין ביטוח להשקעות בארץ למיטב ידיעתי. קרן נאמנות משמעה שהכסף נמצא אצל נאמן, מנהל הקרן אחרי על ניהול הכסף אבל הוא לא יכול לקחת את הכסף ולברוח. אם לעומת זאת הוא משקיע את הכסף בצורה נוראית והערך נשחק לאפס - זבש"ך.

לא צריך לאזן קרן שמחזיקה מניות לפי שווי השוק שלהן, כי המשקל שלהן תמיד נשאר לפי שווי השוק. הסיבה היחידה שיש בכלל איזונים בקרן שמחקה מדד לפי שווי שוק היא היא המדדים משנים את ההרכב שלהם כל כמה זמן.

כאן נכנסים לדיונים של שוק יעיל. כל המשתתפים של השוק מנסים להחליט יחד כמה לקנות מכל מניה סקטור ומדינה. המשקל שלהם היום הוא האקוויליבריום שסך משתתפי השוק הגיעו אליו. אלא אם כן אתה מאמין שיש לך ידע עדיף על הידע המשותף של סך משתתפי השוק, אתה לא אמור לנסות לשנות את המשקל הקיים. זה בגדול התורה של חסידי השוק היעיל. יש כמובן שלא מסכימים עם זה, ויש לא מעט טענות שהשוק לא תמיד יעיל, לא בכל מקום, ולא בכל טווחי זמן.

המון תודה על ההתייחסות המעמיקה (:
והיכן אני יכול למצוא את הנתונים של מה משקלם של השווקים בעולם ?

כעיקרון כן, אם היית יודע שרוסיה הולכת לעלות 180% בעשור הקרוב וארצות הברית לא תעלה, ברור שהיית קונה רק את רוסיה. אבל אתה לא יודע אז אתה לא מניח כלום, ולכן קונה snapshot של השוק כמו שהוא כרגע, שזה כל איזור לפי החלק היחסי שלו.
אבל האם דווקא בגלל שאני לא יודע ואיני מניח כלום, האם מבחינתי לא כולם צריכים להיות שווים ?
עדיין לא ברור לי למה משרתת אותי תמונת המצב של אתמול ? שהרי מה שחשוב לי הוא הצמיחה / תנודתיות מהנקודה הזו ואילך...
סליחה שאני חופר בזה...מרגיש שזה מהותי לי.

בעיקר מטעמי הפיזור שמתבטא בין בתי ההשקעות המנפיקים את הקרנות.
זה לא שיקול רלוונטי אם אתה משקיע בקרנות מחקות ולא בתעודות סל מבחינת מדדים, כי אתה מחזיק את רכיבי המדד ולא התחייבות של בית ההשקעות.

5% - S&P - קרן מחקה סינתטית- דמי ניהול 0
5% - russel - קרן מחקה סינתטית - דמי ניהול: 0.25%
10% - STOX 600 - קרן מחקה סינתטית - מגודרת: - דמי ניהול : 0.25%
5% - ת"א 100 - מחקה - דמי ניהול - 0
5% - MSCI מתעוררים- מחקה סינתטית דמי ניהול: 0.6%
5% - יפן NIKKEI - מחקה סינתטית מגודרת - דמי ניהול: 0.6%
5% - נדלן תא 15- תעודת סל - %0.45
10% - זהב- תעודת סל העוקבת אחר מחיר הזהב - 0.8%
קודם כל, לא ברור לי למה אתה מחזיק קרנות סינתטיות ולא קרנות מחקות רגילות.

הדבר היחיד ברשימה הזו שעושה שכל זה S&P500, כל השאר לא נחוץ או שלא הולך לייצר לך תשואה. אתה יכול לשקול VGK או BRK ביחד עם מדד S&P500 אם בא לך קצת פיזור, וזה כבר המון.

20% - אג"חים 5+ שנים - קרן נאמנות - דמי ניהול: 0
20% - אג"חים 2-5 שנים - קרן נאמנות דמי ניהול 0
10% - אג"ח צמוד- קרן נאמנות דמי ניהול - 0
החלק הזה בתיק לא הולך לייצר לך תשואה בכלל. אני מקווה שלקחת את זה בחשבון.

בכלל, התיק כפי שהוא לא הולך לעשות הרבה מעבר ל-2% ריאלי בשנה אחרי דמי ניהול לדעתי כי 60% זה או אג"ח או זהב. קח בחשבון.

אבל האם דווקא בגלל שאני לא יודע ואיני מניח כלום, האם מבחינתי לא כולם צריכים להיות שווים ?
פרט לעובדה שכך זה נעשה בפועל ברוב המקומות, עד כמה שידוע לי, הגיוני בעיניי לחשוב על זה ככה.
נניח שיש מירוץ סוסים שיש בו 50 סוסים אמריקאיים, 30 סוסים אירופאיים, 19 סוסים אסיאתיים וסוס אחד ישראלי. אתה מעוניין לשים כסף בצורה אופטימלית בלי שיש לך שום ידע איזה מקבוצות הסוסים טוב יותר. האם תשים:
1. חצי מהכסף על האמריקאיים, 30% על האירופאיים 19% על האסיאתיים ו-1% על הישראלי.
2. רבע על האמריקאיים, רבע על האירופאיים, רבע על האסיאתיים ורבע על הישראלי?

רק אם אתה קונה תעודות סל. כשאתה קונה קרן שמחזיקה ממש את רכיבי המדד בו אתה משקיע אין משמעות למנפיק כי כשהוא פושט רגל הנכסים קיימים בנפרד והם שלך.

הנאמן של הקרן יעביר למחזיקים את נכסי הקרן או שווה ערך כספי.

כן, בהתאם למדד הרלוונטי.

זה לא חשוב, העיקר שאתה מפוזר על מספיק חברות גדולות. מבחינתך אם תשקיע הכל ב-VOO או לחליפין ב-VGK או בשניהם ביחד זה בסדר בכל מקרה. מה שנגיד לא הייתי עושה זה שם יותר מידי במשהו כמו תא 100 כי זה מדד לא מפוזר עם הרבה ריכוזיות של כמה קבוצות.

לא מבין מה הכוונה אבל בעיקרון אין מה להתפלסף יותר מידי על איזון ועל צמיחה. צריך להשקיע בחברות נורמליות במדינות נורמליות וזה מספיק.

בנוגע ל תעודת סל זרה לפי הבנתי במרבית המחקרים מדובר על חוזה עתידי שמגובה בפקדון מקומי כלומר הסיכון מצדיק מוגבל לתשואה ולא לקרן ?

אוסיף את השנקל שלי כי הרוב כבר כוסה פה ע"ח אדם, אדוורד ודוק29.

קרנות סל איריות סוגרות את הפינה של מס ירושה בצורה לא רעה.

ושאלת תם / אפיקורוס, מנסה להבין, מדוע בעצם חשוב לשקף את היחס בין השווקים (ארה"ב, אירופה וכו') , ביחס לשוק כולו בתמהיל התיק ?
כעקרון, כדי להחשף לסיכון השוק בצורה אופטימאלית (כלומר לכסות את כל השוק). קרנות סל אמריקאיות או איריות יכולות לתת לך כיסוי זה בקרן אחת או שתיים.
לכן בתגובה ראשונה שלי כתבתי שמספיק 4 ני"ע או 3 בלי זהב.

המון תודה לכל המגיבים !
השכלתי.

זה לא שיקול רלוונטי אם אתה משקיע בקרנות מחקות ולא בתעודות סל מבחינת מדדים, כי אתה מחזיק את רכיבי המדד ולא התחייבות של בית ההשקעות.

קודם כל, לא ברור לי למה אתה מחזיק קרנות סינתטיות ולא קרנות מחקות רגילות.

הדבר היחיד ברשימה הזו שעושה שכל זה S&P500, כל השאר לא נחוץ או שלא הולך לייצר לך תשואה. אתה יכול לשקול VGK או BRK ביחד עם מדד S&P500 אם בא לך קצת פיזור, וזה כבר המון.

החלק הזה בתיק לא הולך לייצר לך תשואה בכלל. אני מקווה שלקחת את זה בחשבון.

בכלל, התיק כפי שהוא לא הולך לעשות הרבה מעבר ל-2% ריאלי בשנה אחרי דמי ניהול לדעתי כי 60% זה או אג"ח או זהב. קח בחשבון.
להשקיע במדד כאשר מחירי המניות בארהב נמצאים בשיא יביא לו תשואה בעתיד

להשקיע במדד כאשר מחירי המניות בארהב נמצאים בשיא יביא לו תשואה בעתיד
תסתכל על הגרף הזה ותספור את השיאים (צבע אדום). תגיד מה יצא לך.

tempimage.jpeg

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ביקורת וחוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 6
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
N ביקורת על תיק השקעות שוק ההון 4
A ביקורת על תיק ראשון שוק ההון 18
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
Danielovich ביקורת על תיק הארי בראון שוק ההון 46
A אישור יתרות מהבנק לחטיבת ביקורת פנימית צרכנות פיננסית 1
Y ביקורת ורעיונות על השקעות לטווחים שונים שוק ההון 8
T תנו ביקורת על התיק ! שוק ההון 7
משקיעה בפוטנציה ביקורת: max לאומי קארד צרכנות פיננסית 21
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה