• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יתרונות וחסרונות בשימוש באלפי להכנת דו"ח שנתי

מצב
הנושא נעול.

מתי יגיע השלג

משתמש רגיל
דירוג
46
אהלן ושבוע טוב,

אחרי שהגשתי דו"ח שנתי על 2023, רציתי לרכז את היתרונות והחסרונות שמצאתי כשהשתמשתי באלפי להפיק את הדו"ח, ואולי לדון בהם. אולי לחלק מהם יש פיתרון טוב.

יתרונות:

- זול

- מפיק קובץ TXT מיוחד שניתן לטעון את הדו"ח בצורה אוטומטית באתר מס הכנסה, שחוסך הזנה ידנית של כל הנתונים שיוצאים מאלפי

- מוציא את כל הקבצים שאני מעלה לאלפי (טפסי 106, ברוקר, 1312א וכו') ונותן להם שמות בפורמט מסויים שמס הכנסה מזהה אוטומטית. כשאני מעלה אותם זה משייך את הקבצים בצורה די מדוייקת לסיווג הנכון ולבן/בת זוג הנכון

- שירות מהיר ומצוין בצ'ט

חסרונות:

- אם רוצים לתקן את הדו"ח לאחר הפקה אצל אלפי, צריך ליצור איתם קשר כדי שיאפסו את הדו"ח קודם

- אוטומציה לא 100% בקריאת קבצים. לדוגמא טעויות קטנות בנתוני 106, לא הצליח לקרוא טופס העברות מניות לIB וכו'

- חוסר שקיפות בחישובים מסויימים. כשמזינים את הטפסי 1099 של ברוקרים זרים, לא ראיתי איך חושב שער ההמרה. מצד שני, בירור קצר בצ'אט איתם והתבהר העניין. זה חשוב לי שיהיה כלול בטופס סיכום שאלפי מוסיפים, הסבר או טבלה לחישובי המרות מטבע. בסופו של דבר, אם מס הכנסה שואלים שאלות, אני רוצה להיות מסוגל לספק התשובות.

- לגבי חישוב שערי מט"ח, לא שמחתי לגלות שבחלק מהמקרים אלפי משתמשים בשער המרה ממוצע שנתי, ולא שער המרה ספציפי לתאריכי הדיבידנדים. זה נובע מהגבלות טכניות. ההסבר שקיבלתי הוא שבIB הם כן מחשבים כל תאריך בנפרד, אבל עבור אמריטרייד זה שער ממוצע שנתי. השנה לא יצא פער כזה גדול בין החישוב שלהם לחישוב שלי לפי תאריכים, אבל זה כן אכל לי את כל הקיזוז מעמלות מט"ח שרציתי לקחת. בכל מקרה, השנה לא נורא, אבל לטווח הארוך אני רוצה פיתרון לחישוב הזה.

- אם אני רוצה לתקן משהו ידני אחרי הפקת הדו"ח במעמד ההגשה, זה לא יתאים למה שכתוב בקובץ סיכום דו"ח שאלפי מפיקים וזה עלול לבלבל.

אשמח לשמוע עוד דעות או פידבק על הנ"ל.

מסכים עם הכל, אני השתמשתי בשנה שעברה, גם אצלי הייתה טעות ב 106, אבל אני מאוד מרוצה. זה הרבה יותר טוב מאשר עבודה עם הרו"ח שלי שהיה שעושה הרבה יותר טעויות ומחייב מעקב הרבה יותר סיזיפי שלי.

נערך לאחרונה ב:
הם מבקשים לעבור על הנתונים מהOCR, לא?

בהחלט, ואכן עשיתי את זה וכמובן מומלץ לכל אחד. אני לא מצפה שזה יהיה מושלם אי-פעם. במקרה של ה106 זה קל לבדוק ולתקן, אבל בשערי המרה לדוגמא, בגלל שהם לא מפרטים, אתה לא יכול לדעת אם זה תקין.

לגבי מכירה ע"י בחירת שכבות בIB - ראיתי שהילה מאלפי לא מקבלת את האפשרות הזאת כלגיטימית וחושבת שרק FIFO היא הדרך הלגיטימית למלא דו"ח.
מה זה אומר לגבי איך שהמערכת שלהם מפיקה את הדו"ח עבור מישהו שכן בחר שכבה ספציפית, וכך רוצה להגיש את הדו"ח?
בהתאם לתשובה, אולי אפשר לציין פה חיסרון סביב העניין הזה.

שכנראה את המכירה לפי IB עדיף למלא ידנית.

הם לא מאפשרים למיטב ידיעתי, זה דורש הגשה עצמאית לחלוטין
כלומר, חיסרון יחסית מובן מאליו - אי אפשר לנקוט בפרשנויות שנויות בחלוקת דרך אלפי. בכל זאת המדיניות של מס הכנסה היא לא לקבל מכירות שהן לא FIFO. אני מקווה שמתישהו יהיה תקדים בבית משפט שיבטל את ההחלטה השרירותית הזאת.

כלומר, חיסרון יחסית מובן מאליו - אי אפשר לנקוט בפרשנויות שנויות בחלוקת דרך אלפי.
זה די בהגדרה. אלפי הם תוכנת מס, בשביל פרשנות אתה צריך יועץ מס.

עכשיו החישוב די פשוט, אם שווה לך לעשות מיסוי שכבות, ואתה לא מגיש עצמאית, אז האם זה שווה לך לפי פער העלויות בין אלפי ליועץ מס?

מישהו יודע אבל אם הם באמת יודעים "לתקן" לFIFO גם עבור מי שבחר LOT ספציפי במכירה?
אני שואל בין היתר כי בactivity report של IB שאותו הם מעבדים, אני בכלל לא רואה מידע לגבי השכבות האחרות, ככה שלא ברור איך הם יכולים לעשות משהו שהוא לא אך ורק לקחת את הLOT שנבחר ע"י הלקוח.

מישהו יודע אבל אם הם באמת יודעים "לתקן" לFIFO גם עבור מי שבחר LOT ספציפי במכירה?
אני שואל בין היתר כי בactivity report של IB שאותו הם מעבדים, אני בכלל לא רואה מידע לגבי השכבות האחרות, ככה שלא ברור איך הם יכולים לעשות משהו שהוא לא אך ורק לקחת את הLOT שנבחר ע"י הלקוח.
הם לא בודקים איזה לוט רשום לך בדוח, הם בודקים דו"ח פעולות ולפי זה עובדים

הזמנתי את הילה במיוחד לענות על השאלות.
@HilaLev

הם בודקים דו"ח פעולות ולפי זה עובדים
אשר נגזר מהLOT הנבחר.
משמע אם אני מבין נכון - הבחירה אם לעבוד FIFO או לפי LOT ספציפי היא בידי הנישום ושקופה לחלוטין עבור אלפי.
אם כך המצב, אין פה חיסרון בעבודה עם אלפי.

אשר נגזר מהLOT הנבחר.
משמע אם אני מבין נכון - הבחירה אם לעבוד FIFO או לפי LOT ספציפי היא בידי הנישום ושקופה לחלוטין עבור אלפי.
אם כך המצב, אין פה חיסרון בעבודה עם אלפי.
לא מעניין אותם איזה לוט רשום, הם בודקים פעילות, קניה ומכירה, לפי זה משייכים את המכירה לקניה המוקדמת

לא מעניין אותם איזה לוט רשום, הם בודקים פעילות, קניה ומכירה, לפי זה משייכים את המכירה לקניה המוקדמת
אבל בדו"ח פעילות אין מידע על קניות שלא התרחשו בשנת הדו"ח עצמו.

שמחה שיש פה דיון על הנושא, אז למען הגילוי הנאות שמי הילה ואני מייסדת אלפי, ואשמח להתייחס לכל מה שנאמר כאן.
1. אלפי היא תוכנת מדף כפי שניתן לראות בהוראת הביצוע של מס הכנסה:
הוראות ביצוע מס הכנסה מספר 5/2024 רשות המיסים - ניתוב שלב א ושינויים בשידור דוחות ושומות יחידים וחברות לשנת המס 2023
סעיף 8.10 בעמוד 38 תוכלו לראות שאלפי היא אחת מ 6 תוכנות המדף הרשומות, 5 מתוכן הן תוכנות שרו"ח בעלי גישה אליהן ואנחנו היחידים שמנגישים לכולם.

ולכן אם יש למס הכנסה שאלה לגבי אופן החישוב של המערכת ניתן להפנות אלינו ואנחנו נפתור את העניין מול פקידי השומה הרלוונטיים.
2. כיוון שאנחנו תוכנת מדף רשומה על מנת להקטין ולמנוע חיכוכים מול מס הכנסה ההסדר מולם הוא שהמערכת פועלת בהתאם לעמדת רשויות המס ולכן במידה ומישהו רוצה להגיש עם פוזיצית מס אנחנו מציינים שעליו לפנות ליועץ מס שילווה את התהליך ולא להשתמש בתוכנת מדף.
3. באלפי אנחנו יודעים לחשב לפי פיפו/ ליפו/ שיטת שכבות ועוד אבל הבעיה שלאחר שיחה עם המחלקה המקצועית של מס הכנסה מדובר על שיטות חישוב שמוגדרות כפוזיצית מס, ולכן בסיכום עם מס הכנסה מי שבשנים קודמות הגדיר ששיטת החישוב שלו היא לא פיפו עדין יכול להגיש עם אלפי אבל מתחייב לשנות את שיטת החישוב לפיפו, הבהרנו למס הכנסה שמי שכבר הגדיר זאת לא נוכל לשנות את הפעולות רטרו אבל הלקוחות שלנו מתחייבים לשנות את שיטת המיסוי לשיטה המוכרת והמקובלת ע"י מס הכנסה מכן הלאה. ולא לפעול בפוזיציות מס.
חשוב לציין שהבחירה בשיטה אחרת לא מקטינה את חבות המס לאורך זמן אלא הטבה של דחיית מס.
4. לעניין השאלה לגבי של אלטרנטיבות - האם מישהו שהגיש דוח עם חברה אחרת כמו פיבו / פינאפ או כל רו"ח אחר קיבל חישוב לפי פס"ד כלל? אני לא מכירה שום רו"ח שמדווח לפי פס"ד כלל ולא משתמש באלפי, כמה רו"ח יודעים לקחת מישהו שרכש אופציה שהפכה למניה ועשה ספליט או ספין אוף או שינוי טיקר ויודע לעבור על כל חיי העסקה ולחשב את רווח ההון בגין העסקה? אם אתם מכירים תחברו אלי, אני אשמח לגייס אותם לאלפי :)
5. כנל השאלה לגבי דיבידנדים והריביות אפילו משרדי ה BIG 4 משתמשים בשע"ח ממוצע ולא ספציפי לדיבידנדים וריביות במרבית המקרים, עם זאת אנחנו נשקול לתמוך גם בברוקרים אחרים בדיבידנד לפי מועד ספציפי, נצטרך לבדוק אילו טפסים אפשר להפיק מהם על מנת שנוכל לשאוב את הנתונים.
6. לגבי בקשה של פתיחת הדוח לעריכה אם רוצים לעשות שינוי- כמנהלת כספים לשעבר בחברות ציבורית וכמי שעבדה בביג 4 אחד הדברים הראשונים שמלמדים אותנו הוא שלאחר הגשת דוחות יש לנעול את השנה, ולכן בכל התוכנות ברגע שמגישים דוח מס המנהל חשבונות נועל את שנת המס על מנת שתהיה התאמה מול הדוח שהוגש, אם נאפשר לשנות אחרי יהיה קושי במעקב ולכן חשוב לנו גם לעבוד מסודר, ובכל מקרה *חייב* להגיש את הדוח שהופק ולא לעשות תיקונים רק באלפי, זה מתכון לפערים שיהיה קשה להסביר.
8. סריקת הקבצים נועדה להקל ואנחנו עדין באחוזים מאד גבוהים בקריאת הקבצים, בעברית קיים קושי מסויים ולכן אנחנו מבקשים לבצע בדיקה שהמידע עבר נכון,
סתם ניקח מקרה מחיי היום יום, אם קיבלנו שיק יש 2 אפשרויות להגיע לבנק להפקיד אותו או לסרוק באפליקציה של הבנק, אם בחרנו דרך האפליקציה נדרש על ידי האפליקציה לאשר שהמידע נקלט בצורה נכונה כי אין OCR מושלם אף פעם, גם באלפי פועל אותו ההגיון.
מסטטיסטיקות שביצענו לפחות 89% מהטפסים הנסרקים בכל אחת מסוגי ההכנסות נסרקים באופן מדוייק ואם לא אנחנו מחייבים את הלקוח במסלול ליווי עד שנרגיש שהמערכת מספיק יציבה, אנחנו כמובן שואפים ל 100% אבל אני מניחה שככל שיהיו יותר דוגמאות נוכל לשפר את התוצרים.
אם אתם מרגישים לא בטוחים יש הסבר בכל עמוד הכנסה כיצד לבצע את הבדיקה, אנחנו מקיימים וובינרים שמסבירים על התהליכים במערכת ואם זה לא מספיק תמיד אפשר לקחת מסלול ליווי בעלות זניחה של עוד 100 שח וצוות השירות יעבור איתכם בזום על כל התהליך ובדיקת הסריקות מול המערכת.
7. בואו נגיד את האמת... לדעתי אלפי לקחה את ההגשת דוחות מלא צעדים קדימה, הדברים שכרגע אנחנו מדברים עליהם לא היו מטופלים אצל רו"ח, הם היו לוקחים שערי חליפין ממוצעים(במקרה הטוב, ראיתי גם טיפול מס יותר מזעזע כמו מעגל ניירות ערך) ולא נותנים ללקוחות את ההטבה של אינפלציוני פטור אז אם לא אלפי מה הפתרון?

שתהיה שנת מס מוצלחת ויותר חשוב מהכל שהחטופים והחיילים שלנו יחזרו לשלום ושאיראן תפסיק להפריע לי לישון בלילה.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O העברה מקרן פנסיה לקופת גמל IRA - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad ביטקוין VS. איתריום (וגם Ethereum Killers) - יתרונות וחסרונות השקעות אלטרנטיביות 12
J תיק דיוידנד דרך קרן סל - יתרונות וחסרונות. שוק ההון 40
T יתרונות וחסרונות בשילוב קרן פנסיה כללית וקופת גמל לעומת כללית בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ה יתרונות וחסרונות בהשארת הון עצמי ולקיחת משכנתא נדל"ן 6
ה יתרונות וחסרונות כלכליים בנישואים צרכנות פיננסית 51
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S יתרונות וחסרונות של מסחר בברוקר זר שוק ההון 84
K יתרונות וחסרונות של ברוקר זר צרכנות פיננסית 14
ש יתרונות וחסרונות על ההבדלים בין הqqq ל tqqq שוק ההון 0
R השקעה בישראל: יתרונות וחסרונות שוק ההון 15
עצמאית יתרונות וחסרונות של שני חשבונות בנק בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 3
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
itaied מהן יתרונות מסלולי המניות בבתי ההשקעות? שוק ההון 13
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
C יתרונות כאשר אתה ״תושב״ של יותר ממדינה אחת שוק ההון 4
T יתרונות ב IBKR לעומת תיק בבנק שוק ההון 17
נ קצבה- יתרונות מול חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E יתרונות המינוף בנדלן? נדל"ן 11
D יתרונות vs חסרונות : קרבה לרכבת הקלה נדל"ן 31
Gari יתרונות פיננסיים (בעיקר בשוק ההון) בדרכון פורטוגלי? שוק ההון 16
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
ב דרכון אירופאי - יתרונות בהשקעות נדל"ן נדל"ן 7
I יתרונות ההשקעה ב IB שוק ההון 6
Z יתרונות הנדלן על שוק המניות? שוק ההון 28
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
ג להשקיע כאשר השוק בירידה - יתרונות/חסרונות? שוק ההון 10
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
ה השקעה באמצעות חברה בע"מ - יתרונות וחסרות מיסים 10
א חדר כושר- יתרונות מול חסרונות התפתחות אישית 53
Brightside ברשותי חסכון שאינו נמצא בשימוש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13

נושאים דומים

Back
למעלה