• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
אבל עובדתית זה פשוט לא עובד (כי יש כלכך הרבה דרכים לשלם פחות מס שהזכרתי פה בתשובה, שאין שום אפשרות לחסום את כולן).
זה עגום ועצוב, אבל יש כוונה של מס הכנסה לבדוק היתכנות לחישוב פיפו גלובלי (כלומר על פני כל החשבונות שלך).

כשהמצב הוא X ברוב המדינות בעולם ו Y דוקא בישראל, לדעתי זה עיוות.
לא יודע מה קורה ברוב המדינת. בישראל המצב שונה, לא רק לגבי מלאי, וזה הגיוני בעיני מבחינה כלכלית.
קניה של CSPX דרך החשבון ב IBI לעומת קניה של CSPX דרך החשבון במיטב.

או למשל הגרסה של SSAC שנסחרת בפרנקפורט מול הגרסה של SSAC שנסחרת בפריז.
זה אותו נכס.
לא דיברתי על העברה.
אני אומר שבמקום להעביר, אני יכול להחליט כל שנה לפתוח חשבון חדש ולקנות ניירות חדשים שם (אפילו את אותו נייר). ככה בניתי "שכבה" סינטטית חדשה, ובמכירה אני יכול לבחור מאיזה חשבון למכור את המניות קודם.
ברור, אבל עדיין הנקודה הרלוונטית ולא תאריך פתיחת החשבון. זה המקרה בו הרשות החליטה להעדיף את היעילות (אי הגשת דוח) על פני הצדק המיסויי (הסתכלות על כלל התיק ולא מיסוי לפי ברוקר).
נכונה למי?
תסכים איתי שלנישום השיטה הרווחית היא LIFO (או אפילו לא ממש ליפו אלא ממש בחירה של שכבות).
כל עוד היא אפשרית לחלק מהאנשים ולא אפשרית לאחרים זה יוצר עיוות - מי שיודע ומתכונן משלם פחות מס ממי שלא.
פתרון אחד זה לנסות לגרום לכולם לשלם יותר מס. אבל עובדתית זה פשוט לא עובד (כי יש כלכך הרבה דרכים לשלם פחות מס שהזכרתי פה בתשובה, שאין שום אפשרות לחסום את כולן). פתרון אחר זה לגרום לכולם לשלם פחות מס.
אבל בסופו של דבר, אני חושב ששנינו נסכים שמס שונה רק על בסיס "התחכמות וידע" הוא עיוות ושהשאיפה היא שהמיסוי יהיה זהה לכולם.
כבר ניהלנו את הדיון הזה, לא זוכר אם היית שותף.
נראה לי שמוצה ובסך הכל יש הסכמה שהמצב הנוכחי שגוי וודאי צריך לסגור פרצות מס שמביאות לתשלום מס שונה רק על בסיס "התחכמות וידע", ואין הסכמה עד כמה גרועים הפתרונות השונים.

לא יודע. אני מניח שהבינו את העיוות שנוצר ולכן תיקנו (חלקית בעיני).
מה שמעניין הוא שלגבי העברת ני״ע בין קרובי משפחה מופיע באופן מפורש שזה יהיה פיפו, מעניין אם שינו גם את זה.
בנספח לטופס 2514 - הצהרה בדבר העברת ניירות ערך ללא תמורה בין קרובים תושבי ישראל בעסקה מחוץ לבורסה
זה עגום ועצוב, אבל יש כוונה של מס הכנסה לבדוק היתכנות לחישוב פיפו גלובלי (כלומר על פני כל החשבונות שלך).
יש לך מקור לזה ?

מה שמעניין הוא שלגבי העברת ני״ע בין קרובי משפחה מופיע באופן מפורש שזה יהיה פיפו, מעניין אם שינו גם את זה.
אז נותרה אותה פרצה, למי שמוכן שנכסים שלו יהיו רשומים על שם בן משפחה.

אבל גם זה לא יעזור.
רק ל CSPX עצמה יש 20 גרסאות שונות בבורסות שונות. תוסיף על זה עוד 20 גרסאות של המקבילה של ונגארד ועוד 20 של המקבילה של SPDR והנה עשית ליפו סינטטי בחשבון אחד עם 60 ניירות כאילו שונים אבל בתאכלס זהים.

לא יודע מה קורה ברוב המדינת. בישראל המצב שונה, לא רק לגבי מלאי, וזה הגיוני בעיני מבחינה כלכלית
זה לא הגיוני, מבחינה כלכלית, שניהיה שונים מכל העולם.
וזה לא הגיוני לעשות חוק שאפשר לעקוף מאוד בקלות למי שקצת מבין, אבל לחייב במס מוגבר את מי שלא מבין.

זה אותו נכס.
בדיוק. זה אותו נכס בפועל, אבל זה נכס שונה מבחינת מס הכנסה ולכן אתה יכול לבחור איזה למכור קודם.

זה המקרה בו הרשות החליטה להעדיף את היעילות (אי הגשת דוח) על פני הצדק המיסויי (הסתכלות על כלל התיק ולא מיסוי לפי ברוקר).
זה לא משנה מה הסיבה, זאת פשוט עוד אופציה קיימת. בדיוק כמו האופציה לקנות ניירות כאילו שונים.

נראה לי שמוצה ובסך הכל יש הסכמה שהמצב הנוכחי שגוי וודאי צריך לסגור פרצות מס שמביאות לתשלום מס שונה רק על בסיס "התחכמות וידע", ואין הסכמה עד כמה גרועים הפתרונות השונים
אבל אין פתרון ולא יכול להיות פתרון.
יש מליון ניירות שונים שהם בפועל זהים. אתה לא יכול למנוע מאנשים לייצר ליפו סינטטי.
ולכן הדבר ההוגן היחיד לעשות זה לאפשר ליפו לכולם.
אז נותרה אותה פרצה, למי שמוכן שנכסים שלו יהיו רשומים על שם בן משפחה.
אבל הפרצה נותרה גם בלי זה. פשוט צריך להתכונן מראש (או לקנות בחשבונות שונים או לקנות ניירות כאילו שונים)

זה לא הגיוני, מבחינה כלכלית, שניהיה שונים מכל העולם.
יש לך מקור לטענה שבכל העולם פועלים כפי שכתבת? (עדיף ממדינות עם ניכוי מס במקור מריווחי הון, שיהיה בסיס משותף)
בדיוק. זה אותו נכס בפועל, אבל זה נכס שונה מבחינת מס הכנסה ולכן אתה יכול לבחור איזה למכור קודם.
בהנחה שבסיס ההצמדה זהה (לא בטוח במקרה הזה), סביר שימסו במס סופי כעל אותו נכס.
יש מליון ניירות שונים שהם בפועל זהים
אשמח לדוגמה לאחד כזה (לא אותו נכס שנמכר בזירות מסחר שונות).
ולכן הדבר ההוגן היחיד לעשות זה לאפשר ליפו לכולם.
חשבתי שאתה בעד החישוב המיטבי לנישום. לא רואה מה עדיף ליפו על פיפו.

רק ל CSPX עצמה יש 20 גרסאות שונות בבורסות שונות. תוסיף על זה עוד 20 גרסאות של המקבילה של ונגארד ועוד 20 של המקבילה של SPDR והנה עשית ליפו סינטטי בחשבון אחד עם 60 ניירות כאילו שונים אבל בתאכלס זהים.

וזה לא הגיוני לעשות חוק שאפשר לעקוף מאוד בקלות למי שקצת מבין, אבל לחייב במס מוגבר את מי שלא מבין.
אני גם בצד שלך מאחר וזה משרת את האינטרס האישי שלי.

רק למען הדיוק, העמדה שגרהם מציג כאן (שפיפו עדיף על פני החישוב המטבי לנישום) היא לא ״חוק״ ולמיטב זכרוני אפילו לא ״תקנות מס הכנסה״ אלא רק עמדת רשות המסים שהגדירה תנאים נוקשים לגבי מקרים המתירים חישוב שונה מפיפו (שהיא זו הקובעת עד שיוכח אחרת בבית המשפט). לא נחקק חוק שמחייב פיפו ואוסר חישוב שונה.

הטענה שלך שניתן לעקוף את עמדת רשות המסים באמצעות ניירות שונים העוקבים אחרי אותו מדד רלוונטית רק לני״ע המחקים מדד, בעוד שהטענה של גרהם היא כללית מתייחסת לכל ני״ע. ההשוואות בין גרגירי חול וכו באמת כבר נטחנו מספיק, ייאמר לשבחו שההגדרה שהוא הציג מאוד ברורה ועקבית ״אין הצדקה כלכלית לעסקה מלבד חיסכון במס״.
יש לך מקור לטענה שבכל העולם פועלים כפי שכתבת? (עדיף ממדינות עם ניכוי מס במקור מריווחי הון, שיהיה בסיס משותף)
ראה כאן

נערך לאחרונה ב:
רק למען הדיוק, העמדה שגרהם מציג כאן היא לא ״חוק״ ולמיטב זכרוני אפילו לא ״תקנות מס הכנסה״ אלא רק עמדת רשות המסים (שהיא זו הקובעת עד שיוכח אחרת בבית המשפט). לא נחקק חוק שמחייב פיפו ואוסר חישוב שונה.
כתבתי במפורש שעמדתי לגבי הדין הרצוי שונה מעמדת הרשות וגם עמדת הרשות אינה שאסור חישוב שונה מפיפו (כתוב בחוק במפורש שחישוב כזה אפשרי).
ייתכן כמובן שביישום על מקרה ספציפי יהיה פער בין עמדת הרשות לעמדת הנישום.
אגב, העמדה של רונן משרתת גם את האינטרס האישי שלי.
הטענה שלך שניתן לעקוף את עמדת רשות המסים באמצעות ניירות שונים העוקבים אחרי אותו מדד רלוונטית רק לני״ע המחקים מדד, בעוד שהטענה של גרהם היא כללית מתייחסת לכל ני״ע. ההשוואות בין גרגירי חול וכו באמת כבר נטחנו מספיק, ייאמר לשבחו שההגדרה שהוא הציג מאוד ברורה ועקבית ״אין הצדקה כלכלית לעסקה מלבד חיסכון במס״.
אני טוען יותר מכך - העסקה המוצגת לצרכי מס אינה העסקה כפי שראו אותה הצדדים וכפי שנכון לראותה מבחינה כלכלית. בדיוק כפי שכאשר אתה מוכר נכס מקרקעין בנוי (קניון למשל) שרכשת בשני מועדים, הראשון כקרקע פנויה והשני כנכס בנוי, לא נכון לראותך מבחינה כלכלית כמוכר שני נכסים שונים ואף הסכם מכר לא כתוב כך.

נערך לאחרונה ב:
כתבתי במפורש שעמדתי לגבי הדין הרצוי שונה מעמדת הרשות וגם עמדת הרשות אינה שאסור חישוב שונה מפיפו (כתוב בחוק במפורש שחישוב כזה אפשרי).
ייתכן כמובן שביישום על מקרה ספציפי יהיה פער בין עמדת הרשות לעמדת הנישום.
לא היה ברור מספיק. ערכתי להבהרה.

ארצות הברית
הרשת מלאה בפוסטים בנושא - רק טעימה

נראה לי שעדיף חוק שהוא לא מושלם אבל לא מטופש, מאשר חוק שהוא לכאורה צודק יותר בתאוריה אבל גרוע יותר במציאות. אחרי הכל אנחנו חיים במציאות ולא בתאוריה.

את המצב בארה"ב אני מכיר כמובן. זה לא כל העולם, תודה בכל אופן.
בדקתי רק מדינות דוברות אנגלית כי אין לי ניסיון עם חיפוש בשפות זרות.
אוסטרליה - אפשר לבחור בין FIFO LIFO או Higest Cost
בריטניה - חישוב ממוצע בלבד
קנדה - חישוב ממוצע בלבד (פרט ל rsu וכו)

אז בינתיים זה חצי חצי .... ובכל מקרה אף מדינה מאלו לא מציעה את פיפו כאופציה הבלעדית.

ועוד אנקדוטה מעניינת, כפי שניתן לראות, מדינה נורמלית מפרסמת באתר רשות המסים הנחיות ברורות עם דוגמאות, שאני כאזרח זר דובר אנגלית בינונית הצלחתי למצוא בדקות בודדות. אבל אנחנו מדינה מיוחדת יש ״חוזרים מקצועיים ומשפטיים בקבצי PDF״ שאינם מיועדים לאדם הפשוט, חלקם הגדול בכלל אינו מפורסם לציבור הרחב אלא מופץ רק לקבוצות של בעלי המקצוע.

בדקתי רק מדינות דוברות אנגלית כי אין לי ניסיון עם חיפוש בשפות זרות.
אוסטרליה - אפשר לבחור בין FIFO LIFO או Higest Cost
בריטניה - חישוב ממוצע בלבד
קנדה - חישוב ממוצע בלבד (פרט ל rsu וכו)

אז בינתיים זה חצי חצי .... ובכל מקרה אף מדינה מאלו לא מציעה את פיפו כאופציה הבלעדית.

ועוד אנקדוטה מעניינת, כפי שניתן לראות, מדינה נורמלית מפרסמת באתר רשות המסים הנחיות ברורות עם דוגמאות, שאני כאזרח זר דובר אנגלית בינונית הצלחתי למצוא בדקות בודדות. אבל אנחנו מדינה מיוחדת יש ״חוזרים מקצועיים ומשפטיים בקבצי PDF״ שאינם מיועדים לאדם הפשוט, חלקם הגדול בכלל אינו מפורסם לציבור הרחב אלא מופץ רק לקבוצות של בעלי המקצוע.
תודה. מעניין מאד. שמח לראות שהשיטה הנכונה בעיני, ממוצע, נהוגה במדינות מרכזיות וגם באוסטרליה נאמר במקור שהבאת שאי אפשר להבחין בין מניות זהות (והחליטו להקל בחישוב ולתת בחירה לנישום).
לפי המקור הזה השיטה האמריקאית חריגה בכך שלנישום אפשרות בחירה בלתי מוגבלת (אבל רק אצל אותו ברוקר כנראה).

אתה באמת חושב שמישהו שם יודע?
אלו בסוף ניירות שונים עם שמות (טייקר) שונים שנסחרים בבורסות שונות ולפעמים אפילו במטבעות שונים.
אשמח לדוגמה לאחד כזה
נתתי כמה כאלה:
20 גרסאות שונות של מחקה סנופי של ונגארד
20 גרסאות שונות של סנופי של אישרס
20 גרסאות שונות של סנופי של SPDR
לא אותו נכס שנמכר בזירות מסחר שונות
למה לא?
מבחינת רשות המיסים אלו נכסים שונים ואתה יכול לבחור למכור כל אחד כשאתה רוצה.
מה לגבי אותו נכס שנמכר במטבעות שונים? על זה אני חושב שתסכים שאין שום ספק שמבחינת מס מדובר בנכס שונה.
מה לגבי אותו נכס אבל של מנפיקים שונים? (סנופי של ונגארד מול סנופי של אישרס)
חשבתי שאתה בעד החישוב המיטבי לנישום. לא רואה מה עדיף ליפו על פיפו.
כתבתי ליפו מטעמי נוחות.
הכוונה שלי הייתה היכולת לבחור איזה שכבה ספציפית למכור מתי.
את המצב בארה"ב אני מכיר כמובן. זה לא כל העולם
אאל"ט VTI זה כ60% מVT, אז מכאן נובע שארה"ב זה רוב העולם :)

חשבתי על זה באמת - רשות המסים רשאית לקבוע שהיות והניירות עוקבים אחרי אותו מדד בדיוק זה ייחשב אותו נכס,
אבל זה מסבך את החישוב כי SPY ו VOO עוקבים אחרי אותו מדד אבל הערך הנקוב שלהם שונה,
אם קניתי SPY ראשון ומכרתי VOO ראשון, איך תחשב ערך ממוצע ?
לפי המקור הזה השיטה האמריקאית חריגה בכך שלנישום אפשרות בחירה בלתי מוגבלת (אבל רק אצל אותו ברוקר כנראה).
למה זה שונה מאוסטרליה ?

חשבתי על זה באמת - רשות המסים רשאית לקבוע שהיות והניירות עוקבים אחרי אותו מדד בדיוק זה ייחשב אותו נכס,
אבל זה מסבך את החישוב כי SPY ו VOO עוקבים אחרי אותו מדד אבל הערך הנקוב שלהם שונה,
אם קניתי SPY ראשון ומכרתי VOO ראשון, איך תחשב ערך ממוצע ?
ומה אם יש לי את VOO המחלקת ואת cspx הצוברת? מצד אחד הן על אותו מדד ומצד שני הן מאוד שונות.
ומה קורה אם אחת הקרנות ממונפת והשניה לא?
ואם אחת על סנופי והשניה על סנופי ESG, זה נחשב אותו מדד?
ומה לגבי VTI+VXUS מול VT? הן כן באותו סל (כי ביחד זה אותו מדד) או לא? או שזה תלוי אם היחס בין vxus ל vti מתאים?
ומה אם יש לי קרן אחת עוקבת מדד עולמי של FTSE והשניה עוקבת מדד עולמי של MSCI?

בקיצור, זה לא פיסבילי בשום צורה.

ומכיוון אחר זה קצת פותר את הבעיה של מלכודת מס של קרנות ישראליות - אם יש לי קרן שהעלתה מחיר אני יכול להתחיל לקנות את המקבילה הזולה (עם הלוואה) ואח"כ למכור את היקרה ולשלם פחות מס (כי מסתכלים על הממוצע של שתיהן הרי).

לדעתי לא. כל נייר והתשקיף שלו הקובע תנאים שסביר שאינם זהים לאלו של הנייר האחר. בעיני גם סיכון מנפיק ואפשרות לפדיון כפוי מספיקים כדי לקבוע שלא מדובר באותו נייר (וזה לפני שמדברים על עקיבה זהה לחלוטין).
למה זה שונה מאוסטרליה ?
להבנתי, בארה"ב אתה יכול לבחור בין כל השכבות שלך ובאוסטרליה הבחירה מוגבלת בין 3 חלופות. לנישום האמריקאי יש כר נרחב יותר לתכנון המס.

לדעתי לא. כל נייר והתשקיף שלו הקובע תנאים שסביר שאינם זהים לאלו של הנייר האחר. בעיני גם סיכון מנפיק ואפשרות לפדיון כפוי מספיקים כדי לקבוע שלא מדובר באותו נייר (וזה לפני שמדברים על עקיבה זהה לחלוטין).
בארה"ב זה כן אגב.

אתה באמת חושב שמישהו שם יודע?
20 גרסאות שונות של מחקה סנופי של ונגארד
אני מניח שהמקרה לא עלה מעולם. אם מישהו יבקש רולינג, סיכויין אינם אפסיים (לא ייעוץ כמובן).
בכל מקרה, הפינה המאד אזוטרית הזו לא רלוונטית בעיני לקביעת מדיניות המס בקביעת העלות במכירת חלק מניירות ערך אשר נרכשו במספר מנות.
מה לגבי אותו נכס שנמכר במטבעות שונים? על זה אני חושב שתסכים שאין שום ספק שמבחינת מס מדובר בנכס שונה.
נכון. זה לא אותו נכס כי בסיס ההצמדה השונה הוא עיוות נוסף במערכת.
מה לגבי אותו נכס אבל של מנפיקים שונים? (סנופי של ונגארד מול סנופי של אישרס)
בעיני זה לא אותו נכס כפי שכתבתי למתכנת.
אאל"ט VTI זה כ60% מVT, אז מכאן נובע שארה"ב זה רוב העולם :)
:) הצניעות האמריקאית לגבי "כל העולם". ע"ע world series.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
Y אפשרות לפתיחת חשבון בנק בפורטוגל צרכנות פיננסית 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
P מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן צרכנות פיננסית 22
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
אורן זה רק אני או שנעלמה אפשרות ייצוא לאקסל מבנק דיסקונט? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות ששאלה בדבר אפשרות להפרשה לפנסיה צרכנות פיננסית 1
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
ח חוזה מול בית השקעות - האם רשאים לשנות התנאים צרכנות פיננסית 1
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20

נושאים דומים

Back
למעלה