• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
מבחינת הטפסים של IB, יש את ה activity statement שמכיל realized gain. עם זאת, הוא מכיל המון מידע, כולל גם realized gain על החלפת מטבעות. נראה לי שלצרף את הטופס בעיקר יבלבל.
בנוסף, יש גם Trade Confirmation Report, שמכיל את המחיר מכירה ורווח במהלך יום שלם (שמכיל גם מידע על קניות, אבל יותר מצומצם מ activity statement. מצד שני, אין את סך הרווח).
מה שמעניין זה הrealized gains ופשוט צריך לשים לב שלא כוללים את המרות המט"ח. לא נראה לי שאפשר לצמצם את זה יותר

וד"א:
הכנתי custom statement בIBKR עם כל (ורק) המידע שצריך בשביל הדוח השנתי.
יוצא הרבה יותר נקי ופשוט.

דיסקליימר: אין לי מושג מה אני עושה, ועוד לא השתמשתי בstatement הזה כדי להגיש דוח.

ההגדרות:
WmWH6UF.png

אני מצרף את הדף הראשון ואת הדף שבו יש את ה realized gains של ה activity statement ומקיף בעט את החלק של הרווח של המניות כדי להפריד בבירור מהחלק של המטבע.
יותר נכון הרוח עושה את זה.

זה לא יבלבל אף אחד כי 99.99% מהמקרים אף אחד לא מסתכל על זה.
הדיווח בארץ הוא דיווח עצמי. אתה מדווח כמה הרווחת והטפסים שאתה מצרף זה האסמכתא שזה נכון למקרה הנדיר מאד שמישהו אי פעם יבדוק. לכן אתה לא צריך לדאוג מדברים כמו ״מבלבל״ כי הם לא מחשבים את חבות המס, אתה מחשב את חבות המס.
היי, אני נמצא בסיטואציה די דומה לזו של-Limit (מכרתי בשכבות ב-2020 ואני צריך להגיש דו״ח שנתי) רק שאצלי ב-IB מטבע הבסיס בחשבון מוגדר בדולרים.
יש לי כמה שאלות:
1. כשכתבת ״אני מצרף את הדף הראשון״ התכוונת לחלק של ה-Account Information?
2. לא הבנתי מהתגובה שלך אם אתה מפרט בטופס 1325 את כל המכירות שביצעת (לפי החלק של ה-Trades ב-Activity Statement שבו יש פירוט של כל המניות שרכשת ומכרת) או שאתה פשוט ממלא את הרובריקה של - ״סה"כ רווח הון/הפסד הון״ לפי ה- Realized Total (בחלק של ה-Realized & Unrealized Performance Summary)?
ובמידה אתה לא מפרט את המכירות - האם אתה מחשב את ה-Realized Total בשקלים לפי שער דולר ממוצע שנתי?
3. הסיבה שאתה לא מכניס את החלק של עמלות המרת מט״ח היא בגלל שזה לא המקום להכניס אותם (ממה שראיתי בתגובות בפורום מכניסים אותם בשדה 85 בטופס 1322 - ״קיזוז הפסדי הון שאינם מניירות ערך״ במידה ואכן יש לך רווחים רווחי הון \ דיבידנדים לקזז מולם) או שפשוט זאת צורת הדיווח שאתה משתמש בה?

נערך לאחרונה ב:
היי, אני נמצא בסיטואציה די דומה לזו של-Limit (מכרתי בשכבות ב-2020 ואני צריך להגיש דו״ח שנתי) רק שאצלי ב-IB מטבע הבסיס בחשבון מוגדר בדולרים.
יש לי כמה שאלות:
1. כשכתבת ״אני מצרף את הדף הראשון״ התכוונת לחלק של ה-Account Information?
2. לא הבנתי מהתגובה שלך אם אתה מפרט בטופס 1325 את כל המכירות שביצעת (לפי החלק של ה-Trades ב-Activity Statement שבו יש פירוט של כל המניות שרכשת ומכרת) או שאתה פשוט ממלא את הרובריקה של - ״סה"כ רווח הון/הפסד הון״ לפי ה- Realized Total (בחלק של ה-Realized & Unrealized Performance Summary)?
ובמידה אתה לא מפרט את המכירות - האם אתה מחשב את ה-Realized Total בשקלים לפי שער דולר ממוצע שנתי?
3. הסיבה שאתה לא מכניס את החלק של עמלות המרת מט״ח היא בגלל שזה לא המקום להכניס אותם (ממה שראיתי בתגובות בפורום מכניסים אותם בשדה 85 בטופס 1322 - ״קיזוז הפסדי הון שאינם מניירות ערך״ במידה ואכן יש לך רווחים רווחי הון \ דיבידנדים לקזז מולם) או שפשוט זאת צורת הדיווח שאתה משתמש בה?
1. כן.
2. רווח דולרי כולל כפול שער דולר ממוצע שנתי.
3. לא עמלות מטח. אלא רווח והפסד שנובע מהמרות מטח. זה פטור ממס לפי החוק הישראלי למרות שאמורים לדווח על זה כרווח/הפסד פטור אבל בפועל לא באמת עושים את זה (אני פועל לפי מה שהרוח שלי אומר). בלי קשר - כל דבר אחר כמו דיבידנד ורווחים אחרים הכל מדווח ומקווזז איפה שאפשר (לא תמיד אפשר).

רווח דולרי כולל כפול שער דולר ממוצע שנתי
זוהי השיטה הקלה לחישוב, אבל לא תמיד מטיבה עם מגיש הדוח, בתרחישים בהם הייתה ירידה בשער הדולר בין מועד הקנייה למועד המכירה.

דובר לא מעט בפורום, בין היתר כאן

זוהי השיטה הקלה לחישוב, אבל לא תמיד מטיבה עם מגיש הדוח, בתרחישים בהם הייתה ירידה בשער הדולר בין מועד הקנייה למועד המכירה.

דובר לא מעט בפורום, בין היתר כאן
אם מדובר בסכומים גבוהים היא גם עלולה ליצור הון שלא ברור לפקיד השומה המקור שלו.

היי, כיום מפקיד דרך ברוקר ישראלי כ200 אלף בשנה לקרן העולמית של בלאקרוק.
אני בן 35, ומניח שאמשיך להפקיד ככה עוד 15 שנה, לאחריהן אתחיל למשוך כ100 אלף כל שנה.
מנסה להבין עד כמה חשוב לייצר אופציה למכירה בשכבות (שכיום אין לי).
כמה כסף/אחוזים בערך זה ייתן?

לא עשיתי את החישוב לגביי כמה LIFO יעיל לעומת FIFO, אבל אני במצב דומה, ואם בעתיד יסתבר שכדאי לך מאוד למכור בLIFO, אפשר לנייד לIB (אמנם התהליך לא הכי נעים להבנתי) ומשם למכור בשכבות כי הברוקר שומר את מחירי ותאריכי היח' שקנית (ממליץ לשמור בעצמך בצד בכל מקרה, זה מה שאני עושה גם).

שאלה מעניינת אחרת היא, האם ומתיי יאפשרו גם בברוקרים בארץ לבצע מכירה כזו?.

השאלה לא מוגדרת היטב. כסף/אחוזים מתי?
יש לך מטרת משיכה. לפי כלל ה-3-4% תוכל למשוך לנצח גם בלי שכבות.

השאלה לא מוגדרת היטב. כסף/אחוזים מתי?
יש לך מטרת משיכה. לפי כלל ה-3-4% תוכל למשוך לנצח גם בלי שכבות.

ואולי בזכות מכירה בשכבות אפשר להגדיל את זה ל4.5% או יותר? השאלה במקום, אבל אני חושב שיש יותר מדי משתנים והנחות בשביל לחשב את זה כמו שצריך

ואולי בזכות מכירה בשכבות אפשר להגדיל את זה ל4.5% או יותר? השאלה במקום, אבל אני חושב שיש יותר מדי משתנים והנחות בשביל לחשב את זה כמו שצריך
מסכים, אבל השאלה לא נוסחה כך.
מקוד פייתון שהרצתי עם הנחות לא ראליסטיות (*) עולה שכדי למשוך מאה שנים ב-fifo אפשר למשוך 131.3 אש"ח לשנה ואילו ב-lifo אפשר למשוך 133.8 אש"ח לשנה. נשמע לי זניח (מאוד יתכן שיש שגיאה בקוד).

(*) גדילה קבועה של 4% לשנה. אין התחשבות באינפלציה אבל אפשר להתייחס לזה כגדילה ריאלית אם מגדילים את ההפקדה השנתית בהתאם לאינפלציה ואז המשיכה גם מתואמת אינפלציה.

מסכים, אבל השאלה לא נוסחה כך.
מקוד פייתון שהרצתי עם הנחות לא ראליסטיות (*) עולה שכדי למשוך מאה שנים ב-fifo אפשר למשוך 131.3 אש"ח לשנה ואילו ב-lifo אפשר למשוך 133.8 אש"ח לשנה. נשמע לי זניח (מאוד יתכן שיש שגיאה בקוד).

(*) גדילה קבועה של 4% לשנה. אין התחשבות באינפלציה אבל אפשר להתייחס לזה כגדילה ריאלית אם מגדילים את ההפקדה השנתית בהתאם לאינפלציה ואז המשיכה גם מתואמת אינפלציה.
כדי לסמלץ מכירה בשכבות צריך לדעת גם את התפלגות התשואות השנתיות ולא רק את התוחלת שלהן. סביר מאד שתוצאה אופטימלית תכלול גם מכירות שאינן ליפו.
אישית, אני מעדיף את הקרנות הרשומות בישראל בגלל ניטרול מדד המחירים לצרכן בחישוב הרווח במכירה. האלטרנטיבה הזרה של ניטרול שינוי שעח נראית לי הימור מט"ח מיותר.

כדי לסמלץ מכירה בשכבות צריך לדעת גם את התפלגות התשואות השנתיות ולא רק את התוחלת שלהן. סביר מאד שתוצאה אופטימלית תכלול גם מכירות שאינן ליפו.
אישית, אני מעדיף את הקרנות הרשומות בישראל בגלל ניטרול מדד המחירים לצרכן בחישוב הרווח במכירה. האלטרנטיבה הזרה של ניטרול שינוי שעח נראית לי הימור מט"ח מיותר.
לחלוטין מסכים. זה סה"כ היה חישוב מפית (טוב... מפית ניתנת לתכנות) שלדעתי הראה שהתועלת במכירה בשכבות במקרה זה היא לא כל כך גדולה (שהרי תחת ההנחות האלו lifo אופטימלי).

כדי למשוך מאה שנים ב-fifo
חסרים נתוני הצבירה, ובעיקר - לאורך כמה שנים נעשתה הצבירה? מן הסתם עבור הפקדה חד פעמית לא יהיה הבדל, וככל שתקופת ההפקדה ממושכת יותר כך גדל האפקט.

חסרים נתוני הצבירה, ובעיקר - לאורך כמה שנים נעשתה הצבירה? מן הסתם עבור הפקדה חד פעמית לא יהיה הבדל, וככל שתקופת ההפקדה ממושכת יותר כך גדל האפקט.
הנתונים מהפוסט. הפקדה של 200 אש"ח כל שנה ל-15 שנה.

תודה לכם...
מבין שנקודה מרכזית כאן היא התפלגות התשואות במשך ה15 שנה?
תוהה אם מישהו סימלץ פעם עם התפלגות היסטורית של תשואות.
אני מנסה להבין אם זה משהו שכדאי בכלל להתעסק איתו או שזה זניח.

תודה לכם...
מבין שנקודה מרכזית כאן היא התפלגות התשואות במשך ה15 שנה?
תוהה אם מישהו סימלץ פעם עם התפלגות היסטורית של תשואות.
אני מנסה להבין אם זה משהו שכדאי בכלל להתעסק איתו או שזה זניח.
שמור בצד את כל הקניות של הנ"ע שלך.
בבוא הזמן כשתצטרך למשוך מהתיק, תעשה תוכנית קטנה (או תבקש ממישהו אם אתה לא יודע איך) שתחשב את המס שתשלם במשיכות עם LIFO לעומת FIFO. אם LIFO יצא משמעותית משתלם יותר, תעביר לIB, זה מה שאני מתכנן לעשות.

בקיצור אתם אומרים שבשלב הצבירה אפשר לקנות הכל לאותה קרן, ולדאוג לזה רק בעוד 15 שנה.

עדיף... קל יותר למעקב, פחות שורות בעיניים ולך תדע אם בעוד 15 שנה, לא תחליט לדאוג רק עוד 5 שנים.
או "הלוואה כנגד התיק" ולשלם ריבית בלבד כמה שנים ו/או/ ריבית וקרן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
Y אפשרות לפתיחת חשבון בנק בפורטוגל צרכנות פיננסית 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
P מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן צרכנות פיננסית 22
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
אורן זה רק אני או שנעלמה אפשרות ייצוא לאקסל מבנק דיסקונט? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות ששאלה בדבר אפשרות להפרשה לפנסיה צרכנות פיננסית 1
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
ח חוזה מול בית השקעות - האם רשאים לשנות התנאים צרכנות פיננסית 1
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20

נושאים דומים

Back
למעלה