• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית קרנות שונות בשביל מכירה בשכבות

שלמה 123

משתמש רגיל
דירוג
243
מתכוון לקנות ארבע קרנות אמריקאיות בברוקר ישראלי פסגות Vti, Vxus, Vb/vo, vss בקניה ראשונית גדולה של 0.5m ש"ח . אח"כ מתכוון לקנות בשבעים אלף ש"ח בשנה את ארבע הקרנות. אני מתכוון לעשות מכירה של התיק או חלקו בסוף כל שנה כדי לקבל זיכוי מס של 5880 ש"ח.
במקרה שרוצה לקנות כל פעם קרנות שונות כדי שבעתיד אוכל לעשות מכירה בשכבות האם אני צריך כל שנתיים לקנות קרנות דומות שונות כדי שבעתיד אוכל למכור בשכבות ולחסוך מס. זה יכול להיות עוד כמה שנים או בכלל עוד עשר שנים ומעלה. יש כל כך הרבה קרנות דומות, שונות? האם עשיתי בחכמה שעובר לבית השקעות ישראלי אחרי קניה ראשונה בIB (לחסוך דמי המרה) כדי לחסוך הגשת דו"ח שנתי כי בIB יש ליפו אוטומטי במכירה ובארץ צריך לעשות ליפו סינטטי כלומר כל כמה שנים לרכוש קרנות דומות שונות? האם זה משמעותי בכלל?

א. כבר עשית את המעבר? אם כן, אז חבל שלא שאלת קודם
ב. נראה לי שאני זוכר שכבר שאלת את זה בשרשור אחר, אני אגיד שלדעתי זה מאוד מסרבל אותך (ולא בטוח שתמצא קרן שמתאימה למה שאתה צריך מבחינת חשיפה לשווקים הרלוונטיים, אמינות של הקרן, דמי ניהול של הקרן)

האם ליפו ״אמיתי״ עדיף על ליפו ״מזויף״? לדעתי כן.

א. כבר עשית את המעבר? אם כן, אז חבל שלא שאלת קודם
ב. נראה לי שאני זוכר שכבר שאלת את זה בשרשור אחר, אני אגיד שלדעתי זה מאוד מסרבל אותך (ולא בטוח שתמצא קרן שמתאימה למה שאתה צריך מבחינת חשיפה לשווקים הרלוונטיים, אמינות של הקרן, דמי ניהול של הקרן)

האם ליפו ״אמיתי״ עדיף על ליפו ״מזויף״? לדעתי כן.
עוד לא רכשתי בIB את ארבע הקרנות. אני מייעד לקרנות של המניות הקטנות 30% מהתיק ולVT 70% מהתיק. אם יהיו תשואות גבוהות יותר או עם גדילת התיק לא אצטרך למכור את כל התיק כדי לקבל את זיכוי המס בסך 5880 ש"ח כל שנה. חשבתי אולי למכור את הקרנות של המניות הקטנות ראשונות ככה שהם ישארו תמיד הכי אחרונות שנקנו וככה אוכל למשוך בליפו את אותן קרנות מתי שארצה למשוך...

האם מידע השכבות של נייר עובר עם העברתו לברוקר אחר ? כלומר, האם לא ניתן להעביר את התיק (עם נייר בודד למשל) בחזרה ל IB כשרוצים להתחיל למכור ?

האם מידע השכבות של נייר עובר עם העברתו לברוקר אחר ? כלומר, האם לא ניתן להעביר את התיק (עם נייר בודד למשל) בחזרה ל IB כשרוצים להתחיל למכור ?
פסגות מקבלת ני"ע מIB בלי עמלה אבל לוקח שבוע. לשלוח לIB מפסגות עולה 10$ לני"ע אז זה ארבעים דולר לארבע ניירות. כלומר 140 ש"ח. אם מעביר ל IB יש רישום שכבות ואז אפשר לקנות ולמכור וזה לפי ליפו רק שצריך דוח שנתי. אם רוצה בארץ ליפו צריך לקנות כל שנה, שנתיים קרנות אחרות שעושות אותו דבר או קובץ קרנות. זה המחיר שמשלמים שחיים בשוק בלי תחרות עולמית.

פסגות מקבלת ני"ע מIB בלי עמלה אבל לוקח שבוע. לשלוח לIB מפסגות עולה 10$ לני"ע אז זה ארבעים דולר לארבע ניירות. כלומר 140 ש"ח. אם מעביר ל IB יש רישום שכבות ואז אפשר לקנות ולמכור וזה לפי ליפו רק שצריך דוח שנתי. אם רוצה בארץ ליפו צריך לקנות כל שנה, שנתיים קרנות אחרות שעושות אותו דבר או קובץ קרנות. זה המחיר שמשלמים שחיים בשוק בלי תחרות עולמית.

אם מעבירים לIB רק כשמתחילים למשוך, זה אומר שצריך לשמור בצד תיעוד של כל הרכישות? האם בית השקעות בארץ שומר את זה? כיצד ניתן לתעד? עשיתי בנתיים צילומי מסך של הרכישות,לא יודע עד כמה זה קביל. (הצילומים כוללים באיזה שער ותאריך נקנה הנייר, צריך גם את שעת הסליקה?)

אם מעבירים לIB רק כשמתחילים למשוך, זה אומר שצריך לשמור בצד תיעוד של כל הרכישות? האם בית השקעות בארץ שומר את זה? כיצד ניתן לתעד? עשיתי בנתיים צילומי מסך של הרכישות,לא יודע עד כמה זה קביל. (הצילומים כוללים באיזה שער ותאריך נקנה הנייר, צריך גם את שעת הסליקה?)
תרים טלפון לבית ההשקעות ושאל על זה ודווח לנו.

תרים טלפון לבית ההשקעות ושאל על זה ודווח לנו.
אנסה בקרוב, אני חופר לבנק שלי כל יום על מלא דברים ומוריד כל פעם עמלות, אם מישהו בבנק מזרחי ויודע בנתיים, אשמח לתשובה.

יש אפשרות לקנות כל פעם קרנות שונות בברוקר ישראלי וככה לעשותליפו סינטטי שיתן מכירה בשכבות. כמו בIB?
כמה קרנות שונות יש למדדים שאתה מעוניין לקנות?

אפשר לייצר שילוב של קרנות גם

האם אפשר לפתוח שני חשבונות ישראליים בברוקרים שונים ואז לקנות את אותם ניירות, רק בזמנים שונים? זה מאפשר "עידון" של המכירה.

למשל - את השכבה האחרונה (אותה בד"כ נרצה למכור קודם כל) בברוקר א' אני קונה בזמן מוקדם יותר מאשר אצל ברוקר ב' וכך אוכל לבחור למכור קודם כל את השכבה הזו אצל ברוקר ב'. זה מאפשר להשתמש ב X ניירות כדי לייצר 2X שכבות.

יש למישהו מושג אם יש איזו תקנה נגד דרך הפעולה הזו? לי נשמע סביר לגמרי.
@אורי ג. @FIYaacov ?

האם אפשר לפתוח שני חשבונות ישראליים בברוקרים שונים ואז לקנות את אותם ניירות, רק בזמנים שונים? זה מאפשר "עידון" של המכירה.
אפשרי.
חוקי למהדרין.
גם לא צריך אצל ברוקרים שונים, אפשר באותו אחד.
יצריך הגשת דו"ח למ"ה במקרה של רצון לקיזוז הפסדים בין החשבונות השונים.

למשל - את השכבה האחרונה (אותה בד"כ נרצה למכור קודם כל) בברוקר א' אני קונה בזמן מוקדם יותר מאשר אצל ברוקר ב' וכך אוכל לבחור למכור קודם כל את השכבה הזו אצל ברוקר ב'. זה מאפשר להשתמש ב X ניירות כדי לייצר 2X שכבות.

@אורי ג. @FIYaacov ?
אין עם זה בעיה

יש למישהו מושג אם יש איזו תקנה נגד דרך הפעולה הזו?
אין תקנה נגד זה,זה אפילו מומלץ ע"י גורמים בתחום המיסוי.
היה דיון ארוך ומקיף על זה בשרשור הגדול על סדר מכירת מניות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קניית קרנות נאמנות שמשקיעות בכסף או בזהב פוסטים מאיכות נמוכה 1
B קניית קרנות מחקות ישראליות ב IB שוק ההון 16
G קניית קרנות סל באירופה על פני תעודות סל ישראליות שוק ההון 13
T אמ;לק: קניית קרנות איריות בדולרים שוק ההון 26
O קניית קרנות אמריקאיות דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 0
K קניית מניות /קרנות נאמנות בסכום קטן כל חודש שוק ההון 5
A קניית קרנות נאמנות מחברה א' בבית השקעות ב' שוק ההון 6
K קניית קרנות מחקות של ishares בבורסת תא vs קנייה בבורסה בלונדון שוק ההון 9
ת הפרשים במחיר ביצוע קניית קרנות שוק ההון 8
A שאלות בנושא קניית קרנות סל או קרנות מחקות. שוק ההון 5