• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

[אנומליה בשווקים בעקבות ציוץ של אילון מאסק]

האנליסטים שבאמת יודעים מה הם עושים עובדים בקרנות גידור והשקעות והמידע שהם מוציאים ממש לא זמין לציבור
אלה האנליסטים שהתייחסתי אליהם. אני לא מאמינה במתנות חינם.

את האמת שאף פעם לא קניתי בשורט ואף פעם לא מינפתי, אין אפשרות להגביל את הקנייה ככה שאם המנייה עולה ב1% אז פשוט אפסיד את X השקלים שעליהם הימרתי, אבל לא יותר מזה?

בגלל שאני חסר ניסיון לא ניסיתי לעשות את זה בעצמי בלילה והעדפתי לחכות לצהריים כדי להתקשר אליהם. הנציג שענה לי פשוט אמר לי שאין אופציה לעשות שורט בפסגות.
לא הבנתי אבל איך הגעת לזה שהייתי מפסיד 3000%?

קודם כל, גם אם בפסגות היו מאשרים לך שורטים, באופן כללי אין בכלל שורטים על otc\pink.
זה לא שיש חוק נגד זה. פשוט אין מניות להשאיל כמעט אף פעם וגם ברוקרים לא רוצים את הסיכון עליהם.
בקשר ל"אין אפשרות להגביל את הקנייה ככה שאם המנייה עולה ב1% אז פשוט אפסיד את X השקלים שעליהם הימרתי, אבל לא יותר מזה", אז לא, אי אפשר.
קודם כל, מן הסתם, אם מינפת אז זה כבר לא יהיה X שקלים אלא 1.5X או מה שמינפת.
דבר שני, הדרך היחידה לחסום הפסדים זה ע"י פקודות stop למינהם (או mc אבל כמובן שאתה לא רוצה להגיע לזה).
הבעיה בכל הפקודת שהם קורות רק אחרי שיש כבר שינוי במחיר הנייר, ולכן כמו שלמדו הרבה משקיעים על בשרם, אם המנייה נפתחת ב+3000% ואתה בשורט, אז אין שום פקודה שיכולה להגן עליך ואכלת אותה.
בניירות כאלה יש שינויים של לפעמים מאות אחוזים ביום. אם אתה ממונף, נגיד פי5, והמנייה נפתחה ה+600% אז אתה ב-3000%.
תיאורתית כמובן, שום ברוקר לא ייתן לך להתמנף ברמה כזאת על נכס כל כך מסוכן.

לא הבנתי אבל איך הגעת לזה שהייתי מפסיד 3000%?
המניה עלתה אתמול בלמעלה מ-30% אחרי פתיחת המסחר (ביחס לפתיחה, לפני שהמשיכה לרדת), ודיברת על מינוף 100x.

בניירות כאלה יש שינויים של לפעמים מאות אחוזים ביום. אם אתה ממונף, נגיד פי5, והמנייה נפתחה ה+600% אז אתה ב-3000%.
תיאורתית כמובן, שום ברוקר לא ייתן לך להתמנף ברמה כזאת על נכס כל כך מסוכן.
תודה על ההסבר.
המניה עלתה אתמול בלמעלה מ-30% אחרי פתיחת המסחר (ביחס לפתיחה, לפני שהמשיכה לרדת), ודיברת על מינוף 100x.
מוזר, אני רואה שהיא דווקא התרסקה אתמול בכחמישים אחוז בפתיחת המסחר, מה אני מפספס?

מוזר, אני רואה שהיא דווקא התרסקה אתמול בכחמישים אחוז בפתיחת המסחר, מה אני מפספס?
קודם כל שים לב שהירידה בפתיחה ביחס למחיר של היום הקודם לא היתה נותנת לך כלום, כי ביום הקודם עדיין לא היית בשורט. הפוזיציה שלך מרוויחה/מפסידה רק אחרי שהיא נפתחת, ולכן במקרה הזה היתה תלויה בשינויים תוך יומיים.
מכאן, שאלה של תזמון ומזל. 5 דקות אחרי פתיחת המסחר, המניה נסחרה בערך ב$13. 50 דקות מאוחר יותר, ב$20.
אם במקרה העיסקה שלך בוצעה 5 דקות אחרי פתיחת המסחר, אז הפוזיציה התחילה להפסיד בהדרגה, עד לשיא של 50% הפסד. אם היית עובר את זה אז היית מתחיל שוב להרוויח, אבל בפוזיציה ממונפת לא היית עובר את זה.
כמובן, ה-5 דקות ו-50 דקות הם במקרה (וגם לא רלוונטיים במניה הזו ספציפית). זה רק כדי להמחיש את המשמעות של שורט ממונף.

בטוח בכלל שזה בעקבות הציוץ? אם זה לקח 5 ימים כנראה קרה איזה משהו בעניין.. אם זה היה בעקבוץ ציוץ היה אמור להיות איזה קניה אגרסיבית של אותו רגע כמה דקות או גג לאותו יום... יום למחרת זה כבר ציוץ ישן...

עכשיו אני באמת רואה שהמניה אכן נפלה כמו שחשבתי, אבל זה קורה הרבה יותר לאט ממה שחשבתי.
בכל מקרה, כאמור, לא מתעסק בזה. אולי זה כסף על הרצפה אבל הרצפה ממש ממש חלקה (שלא נדבר על כך שטכנית לא ניתן לעשות שוט על מניות OTC)

נערך לאחרונה ב:
עכשיו אני באמת רואה בשמניה אכן נפלה כמו שחשבתי, אבל זה קורה הרבה יותר לאט ממה שחשבתי.
בכל מקרה, כאמור, לא מתעסק בזה. אולי זה כסף על הרצפה אבל הרצפה ממש ממש חלקה (שלא נדבר על כך שטכנית לא ניתן לעשות שוט על מניות OTC)
ברור. גם אני לא
כל המטרה הייתה להראות שדברים כאלה הם לא באמת צפויים בגלל שכשהשוק מצפה לא' יש דרכים להרוויח מזה שיגרמ לכך שא' לא יקרה (או לפחות לא מתי שאתה חושב).
אני יודע שאתה יודע את זה אבל למען השרשור והדיון העליתי את זה. בכל מקרה כל הסיפור עם גיימסטופ המחיש את זה פי 1000 בערך.

זו לא הפעם הראשונה שזה קורה. שאלה רצינית לכל המשקיעים הפאסיבים. זה לא קצת מערער את הבסיס התיאורטי להשקעה שלכם?
איזה חלק בבסיס התיאורטי זה מערער?
לא ברור לי אם סתם עקיצה או פתח לדיון משכיל.

בכל מקרה, לדעתי לא. זה לא שהשוק קרס עכשיו בעקבות ציוץ. כולה חבורה של אנשים חסרי היגיון ששמו מלא מהמזומן שלהם על משהו שהם רצו. האם זה ישפיע על הטווח הארוך של השוק עם מאות אלפי מניות? אני בספק.
האם אני יודע משהו? כנראה שלא, ובגלל זה אני מתבסס על תיאוריה שנראית לי הגיונית והעבר מעיד עליה כהצלחה.

עריכה: תאכלס לא קראתי את כל השרשור לפני התגובה, ועכשיו אני לא חושב שבאת לעקוץ, אלא באמת לפתוח בדיון טוב.
אני לא חושב שמשהו שכתבת לא נכון (יש כמה דברים קטנים, אבל זה שאני חושב שזה לא נכון זה לא רלוונטי לדיון הזה), אבל יש כמה נקודות מרכזיות:
1. אנחנו כולנו יודעים שאפשר להשיג תשואה עודפת.
2. אני אישית חושב שיש אנשים שיכולים באופן קונסיסטנטי לעשות את זה, אם זה דרך טכנולוגיה או שיטות כאלה ואחרות.
3. אני בתור בן אדם מסתכל מהצד, וחושב מה האפשרויות שלי... אני כולה בן למעמד הביניים שרוצה לחיות בצורה סבירה ולעסוק בעיסוקים שלו.. אני לא עומד לקרוא דוחות כספיים.

אחרי תואר ראשון ריאלי שהשטית בי את האגו להגיד לעצמי שאני מצליח להבין מתמטיקה פשוטה, אני באמת רואה את ההשקעה הפסיבית כ'מתנה חינם' בהיבט של ההתעסקות. אבל זה לא מתנה חינם, כי אני גם מבין את הסיכון בלשים את הכסף על כל הקלפים, גם אלה שאין להם תחזית טובה.
זה נטו לעשות את המתמטיקה של ממוצע התשואות כאשר מספר החברות שאני מחזיק גדל.
האם הממוצע יכול לצאת מספר שלילי? כן. האם העבר מראה תוצאות טובות יותר מאופציות אחרות שאני מכיר? כן.
האם הממוצע שלך שמחזיק רק חברות מוצלחות הוא יותר גבוהה? אולי כן. איך זה עוזר לכלל? :)
הייתי אומר שתוכלי לעזור בפתיחת בלוג של השקעות ערך, אבל יש כל כך הרבה כאלה, אז אין לי מושג מה עוד אפשר לתרום לשיח הזה.

נערך לאחרונה ב:
אתה מבין איך מינוף עובד במניות (ובמיוחד בפינק)? הדרישות מרג'ין הם 100%, לפעמים אפילו יותר. אין דבר כזה לשים סכום קטן ולמנף פי 100. אם אתה ממנף פי 100 אתה שם סכום פי 100 - בהלוואה. זה אומר שאתה יכול להשפיע על השוק ושהסיכון שלך פי 100. אם הנייר היה עולה אפילו פי 2/3 עוד פעם, התיק שלך היה כנראה נשרף.
זה רק בגלל שמדובר על OTC ?
כי במניות רגילות כיש PUT בהחלט אפשר לפעמים להתמנף פי 100 (כתלות בגובה הפרמיה)

זה רק בגלל שמדובר על OTC ?
כי במניות רגילות כיש PUT בהחלט אפשר לפעמים להתמנף פי 100 (כתלות בגובה הפרמיה)

הוא דיבר על שורטים לא על אופציות.
בשורט על pinkים (אם בכלל אפשרי, וזה לא תמיד ככה) הדרישות margin הם בדר"כ מינימום 100%,
ובמקרים שיש תנודתיות גבוהה, בדר"כ גם אם יש ניירות להשאלה הבורסות סוגרות את האופציה לשורט.
בהרבה מהם זה כמה מאות אחוזים של margin ככה שבכלל אין מה לדבר על מינוף.
בקשר לאופציות, על 99% מהם אין בכלל אופציות. על אלו שיש, השוק אמור לתמחר הכול.
אין מצב לבוא לנייר שכולם מבינים שהוא ירד ולקנות פוטים בגרושים, הפרמיה תאכל לך את כל התשואה האפשרית ככה שבהרבה מקרים כל עוד הנייר לא ירד בעשרות אחוזים, אתה מפסיד את כל ההשקעה וגם המקסימום רווח אפשרי יהיה כמה עשרות אחוזים.
המצב היחידי כמעט לרווח של פי 100 וכדומה הוא "להתאבד" על מנייה כמו שעשו חברינו מרדיט שהיו מההתחלה והשקיעו
עשרות אלפי דולרים לפני שכל העניין התחיל לעוף וכמעט תמיד רק בקולים, בפוטים אין רווחים כאלה.
צריך לזכור גם שבאופציות יש לך את הטתה שמתקתקת ברקע כל הזמן אז צריך להיות צודק לא רק בכיוון אלא גם בתזמון.
בקיצור, על סיגנל לא היה אפשרות לשורטים ואין אופציות, וגם אם היה שורטים זה היה כנראה בלי מינוף והתאבדותי למדי, ניירות כאלה יכולים לקפוץ פי 10...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח אנומליה בתשקיף קרן מחקה חו"ל שוק ההון 7
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
E איך להתנהל בעת בועה בשווקים? שוק ההון 33
יבגני_ל הרשאות מסחר ב stock options and index options בשווקים בארה"ב לישראלים שוק ההון 4
noa877 האם בעקבות הירידות בשווקים והמשיכה של מבוטחים - בתי ההשקעות מוכרים בהפסד? שוק ההון 32
M שאלה על קרנות מחקות וסל בזמן טלטלה בשווקים שוק ההון 4
ח מה שרואים בשפיץ של הסוף זה "המפולת" בשווקים יומני מסע אישיים 26
I רק משתף בתחושות לאור מה שקורה בשווקים לאחרונה - משקיע מתחיל שוק ההון 62
J הבלאגן של טראמפ בשווקים שוק ההון 8
flower גידור מטבע בשווקים זרים שוק ההון 1
O שוקולד מריר - אג"ח יורד בזמן הירידה בשווקים שוק ההון 7
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
טחינה גולמית רוברט קיואסאקי חוזה קריסה בשווקים ב2016 שוק ההון 77
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
A החזר שכירות בעקבות איחור נדל"ן 11
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P בעקבות הזמן האבוד יומני מסע אישיים 21
R הרהורים על תיאוריית השוק היעיל, בעקבות הרפורמה המשפטית. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 45
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
K מחיר למשתכן - סיכון בעקבות אג"ח של הקבלן נדל"ן 4
N פיצוי בעקבות דחיה של נותן שירות צרכנות פיננסית 5
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
Y שינויים בלוח הסילוקין בעקבות עליית הריבית צרכנות פיננסית 7
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
א תהיות בעקבות הסכסוך הרוסי - אוקראיני שוק ההון 7
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
B החזר הוצאות עבודה מהבית לשכיר בעקבות הקורונה מיסים 1
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 9
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
מ האם בעקבות הקורונה יש שינוי במדיניות המשכנאות מצד הבנקים? נדל"ן 28

נושאים דומים

Back
למעלה