• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

[אנומליה בשווקים בעקבות ציוץ של אילון מאסק]

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,575
זו לא הפעם הראשונה שזה קורה. שאלה רצינית לכל המשקיעים הפאסיבים. זה לא קצת מערער את הבסיס התיאורטי להשקעה שלכם?

עומל תחת השמש

משתמש רשום
דירוג
4
זו לא הפעם הראשונה שזה קורה. שאלה רצינית לכל המשקיעים הפאסיבים. זה לא קצת מערער את הבסיס התיאורטי להשקעה שלכם?
להיפך, זה מחזק את תובנת השיטה שהשוק לא ניתן לתזמון, מכיון שהמנייה לא בהכרח מצביעה על שווי חברה עכשווי נכון לרגע זה, ורק בגלל תופעת העדר לא ניתן לתזמן בפינצטה. בגלל שאותו מצב רוח יכול גם להתהפך עליך.
אלא אם כן עשית חישוב בעצמך למה שווי הסחר הנוכחי שלו הוא זול ביחס לשווי הריאלי.

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,575
להיפך, זה מחזק את תובנת השיטה שהשוק לא ניתן לתזמון, מכיון שהמנייה לא בהכרח מצביעה על שווי חברה עכשווי נכון לרגע זה, ורק בגלל תופעת העדר לא ניתן לתזמן בפינצטה. בגלל שאותו מצב רוח יכול גם להתהפך עליך.
אלא אם כן עשית חישוב בעצמך למה שווי הסחר הנוכחי שלו הוא זול ביחס לשווי הריאלי.
היכולת לקנות מניות ללא התייחסות למצב החברה הפונדמנטלי, וללא אינדיקטורים מבלי ליפול על הפנים רומזת שהשוק כלכך יעיל עד שהמחיר של המניה משקף את כל האינפורמציה . לפחות איך שאני מבינה את זה.

עריכה --- אבל אני מחכה למניפסט של ההשקעה הפאסיבית שיגיע כבר במשלוח. אם אשתכנע אני מצטרפת למפזרים.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,910

לא ממש, המניה הזו בכלל נמצאת במדד כלשהו? אם לא, היא תיכנס למדד רק אם תהיה שווה הרבה לאורך זמן. אם כן - היא כבר בפנים, והקרן העוקבת לא צריכה לעשות כלום.
ללא קשר - זה שהשוק מטומטם מדי פעם זה לא חדש, כל בועה היא סוג של "טמטום" כזה. היופי הוא שבפרספקטיבה של 20+ שנים, התשואה הממוצעת לא מושפעת מאירועים ברי חלוף מעין אלו.
מה שכן מערער זה לראות אנשים עושים כסף, ששקול לחיים של חסכון, בכמה ימים, כמו לצפות בזוכי לוטו. האם אני צריך לקחת את כל כספי ולמלא לוטו? כנראה שלא. אולי אם ממש בוער לי, אפשר למלא ווינר בסכום נמוך על משחק של קבוצה מוכרת ולספק את היצר.

AgenT

משתמש ותיק
דירוג
79
זה לא קצת מערער את הבסיס התיאורטי להשקעה שלכם?
FolLoW tHe TrEnD
אגב ראיתי לא מזמן שהשנה 19 מניות הכפילו את עצמן ביום הראשון של הIPO.. אין לזה תקדים
למישהו יש ספק שמניית רובינהוד למשל לא תטוס במקרה של IPO?

עומל תחת השמש

משתמש רשום
דירוג
4
אילון צייץ "use signal" ומניית סיגנל עלתה ב6000% ב5 ימים לשווי של 4B$
היכולת לקנות מניות ללא התייחסות למצב החברה הפונדמנטלי, וללא אינדיקטורים מבלי ליפול על הפנים רומזת שהשוק כלכך יעיל עד שהמחיר של המניה משקף את כל האינפורמציה . לפחות איך שאני מבינה את זה.

עריכה --- אבל אני מחכה למניפסט של ההשקעה הפאסיבית שיגיע כבר במשלוח. אם אשתכנע אני מצטרפת למפזרים.
תיאור מצב:
מר אילון צייץ ואני רצתי אחרי העדר וקניתי במיליון ובאמת הרווחתי ושווי התיק שלי שווה כרגע 6000000000, איזה כייף.
אם לא מכרתי עכשיו ומחר בשעה 10.59 הוא מוכר את כל ניירות הערך שברשותו ומצייץ תוכן הפוך מה קורה לי?
אם כל התיק שלי מנוהל ע"י מר אילון מגיע לו דמי ניהול.

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,575
תיאור מצב:
מר אילון צייץ ואני רצתי אחרי העדר וקניתי במיליון ובאמת הרווחתי ושווי התיק שלי שווה כרגע 6000000000, איזה כייף.
אם לא מכרתי עכשיו ומחר בשעה 10.59 הוא מוכר את כל ניירות הערך שברשותו ומצייץ תוכן הפוך מה קורה לי?
אם כל התיק שלי מנוהל ע"י מר אילון מגיע לו דמי ניהול.
אני לא מכירה שום תיאוריית השקעה של לרוץ לקנות מה שסלבריטאים מצייצים עליו. אבל קטונתי, אני אפילו לא מליונרית קריפטו או טסלה:)

עומל תחת השמש

משתמש רשום
דירוג
4
אז למה לתזמן?

מצב צבירה

משתמש ותיק
דירוג
593
זה בדיוק מה שדיברתי עליו. היום השוק מורכב ממלא ילדים עם אפליקציות שקונים על בסיס ציוצים. אפשר לזרוק את כל התיאוריות המדעיות שהיו נכונות ללפני האינטרנט לפח, זה ברור.

סטוק פיקינג בכל הכח.

גילגה

משתמש ותיק
דירוג
1,575
אז למה לתזמן?
אני עדיין מאמינה ב buy and hold, ולכן בלי תזמון. אבל אני רוצה לקבל החלטת השקעה הגיונית, נניח מה שהסולידית עושה בDGI נשמע לי סביר. (אם כי לדעתי כדאי להעמיק קצת יותר).

AgenT

משתמש ותיק
דירוג
79
זה בדיוק מה שדיברתי עליו. היום השוק מורכב ממלא ילדים עם אפליקציות שקונים על בסיס ציוצים. אפשר לזרוק את כל התיאוריות המדעיות שהיו נכונות ללפני האינטרנט לפח, זה ברור.

סטוק פיקינג בכל הכח.

אז זהו שאתה טועה
כי המניה הזו לא נסחרת ברובינהוד

עומל תחת השמש

משתמש רשום
דירוג
4
אני עדיין מאמינה ב buy and hold, ולכן בלי תזמון. אבל אני רוצה לקבל החלטת השקעה הגיונית, נניח מה שהסולידית עושה בDGI נשמע לי סביר. (אם כי לדעתי כדאי להעמיק קצת יותר).
buy and hold זו השקעה פאסיבית.

Modric19

משתמש ותיק
דירוג
769

סטוק פיקינג בכל הכח.

שאלה - כמה מה-volume של המסחר מגיע מאותם ילדים עם אפליקציות (aka כסף טיפש, עדר כבשים, ידיים חלשות) וכמה מגיע מהמוסדיים, או משאר השוק בכלל?

יש דרך לבדוק את זה?

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,467

סטוק פיקינג בכל הכח.

שמע, השוק מורכב גם מכסף טיפש, גם מבוטים לא חכמים בלבד (לא מזמן קראתי שיש בוטים שעובדים על דו"חות רבעוניים של חברות, מחפשים ביטויים חיוביים ושליליים וסוחרים בהתאם), מוסדיים שרודפים אחרי תשואה ועוד מכל כך הרבה ג'אנק
איך תדע איזה מניות לבחור ומתי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח אנומליה בתשקיף קרן מחקה חו"ל שוק ההון 7
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
E איך להתנהל בעת בועה בשווקים? שוק ההון 33
יבגני_ל הרשאות מסחר ב stock options and index options בשווקים בארה"ב לישראלים שוק ההון 4
noa877 האם בעקבות הירידות בשווקים והמשיכה של מבוטחים - בתי ההשקעות מוכרים בהפסד? שוק ההון 32
ר שאלה על קרנות מחקות וסל בזמן טלטלה בשווקים שוק ההון 4
ח מה שרואים בשפיץ של הסוף זה "המפולת" בשווקים יומני מסע אישיים 26
I רק משתף בתחושות לאור מה שקורה בשווקים לאחרונה - משקיע מתחיל שוק ההון 62
J הבלאגן של טראמפ בשווקים שוק ההון 8
flower גידור מטבע בשווקים זרים שוק ההון 1
O שוקולד מריר - אג"ח יורד בזמן הירידה בשווקים שוק ההון 7
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
טחינה גולמית רוברט קיואסאקי חוזה קריסה בשווקים ב2016 שוק ההון 77
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
Y שינויים בלוח הסילוקין בעקבות עליית הריבית צרכנות פיננסית 7
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
א תהיות בעקבות הסכסוך הרוסי - אוקראיני שוק ההון 7
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
B החזר הוצאות עבודה מהבית לשכיר בעקבות הקורונה מיסים 1
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
O החזר דמי ביטוח לאומי בעקבות זקיפת שכר של הפרשות פנסיוניות מיסים 9
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
מ האם בעקבות הקורונה יש שינוי במדיניות המשכנאות מצד הבנקים? נדל"ן 28
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
Yoss טופס 867 שגוי בעקבות העברת ניירות ערך דרך הבנק צרכנות פיננסית 3
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
N אפליקציה חלופית לזיהוי תקלות ברכב בעקבות סגירת אנג'י צרכנות פיננסית 7
R הימנעות ממלכודות מס בעקבות משבר הקורונה שוק ההון 1
M [תהיות בעקבות משבר הקורונה] אוף טופיק 63
N מדד המחירים לצרכן בעקבות הקורונה צרכנות פיננסית 12
D בחירת קרן השתלמות וקופת גמל בעקבות כניסה לקבע שוק ההון 8
S שאלה בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב-סין שוק ההון 49