• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רק משתף בתחושות לאור מה שקורה בשווקים לאחרונה - משקיע מתחיל

Invet101

משתמש רגיל
דירוג
49
הי
לאחר שיטוט וקריאהשל כמה חודשים בפורום הזה וקריאת המשקיע הנבון החלטתי להשקיע לטווח ארוך, רכשתי 2 תעודות סל VTI,VXUS נכנסתי לשוק ב-3 פעימות להקטין סיכון וממש כמה ימים אחרי שנכנסתי עם כל הסכום החלה הנפילה בשווקים.
כרגע מופסד כ10%, אני עובר את הניסיון הראשון שלי בנפילות ואיך להתמודד, לפי הספר אני צריך להזרים עוד כספים דוקא עכשיו וזה לא פשוט.
זהו רק משתף, אשמח לדעות, חיזוקים ומחשבות.

כן. זה כואב לכולם, גם למי שמנוסה.
מה טווח ההשקעה שלך?
תבדוק את הגרף אחורה לפי טווח ההשקעה. אם הוא יחסית ארוך, החודש האחרון הוא רק שקע קטנטן בהר די תלול. לא שיש הבטחה לעתיד אבל נותן פרופורציות.

לפי הספר אני צריך להזרים עוד כספים דוקא עכשיו וזה לא פשוט
כדאי להזרים כספים לפי אלגוריתם ההשקעה שבנית מראש.
יש לך תכנית (או לפחות אמורה להיות), ואם תהיה ראש קטן ותלך בדיוק על פיה אתה תרוויח המון.

השוק תמיד "רועד"... עולה ויורד בקצב מהיר. זה חלק בלתי נפרד ממנו ועל זה אתה מקבל את הכסף בשוק ההון, על העמידה ברעידות ובחוסר היציבות (הרבה חושבים ששוק ההון זה כסף בחינם, אבל אתה בעצם משלם בסיכון שאתה לוקח). זה גם לא באמת משנה לטווח הרחוק אם קנית לפני או אחרי ה"נפילה". זה הבדל של אחוזים בודדים. משקיע לא צריך להתייחס לשינויים קצרי הטווח.
תמיד תסתכל בגרף על 20-50 שנים (או יותר טוב, אל תסתכל בכלל... אין לזה שום משמעות והסתכלות בגרף לא אמורה לשנות את תכנית ההשקעה שלך). ככל הנראה לא תצליח להבחין בנפילה הנוכחית.

ההפסד הוא אותו הפסד למי שנכנס רגע לפני הנפילה ולמי שנמצא בשוק כבר שנים. אין שום הבדל.
יש סיכוי סביר שאם היית מחכה ועדיין יושב על מזומן, אז היית חוטף עכשיו פיק ברכיים ונמנע מלהכנס בכלל, כמו שקרה למישהו אחר שכתב פה לפני שבוע.
יש שתי גישות להשקעה במדד - או שאתה מתעלם מהתנועות בשוק ומשקיע בהתאם לתוכנית ההשקעות שלך, או שאתה אקטיבי ומנסה לתזמן את השוק. תבחר מה אתה רוצה להיות. אם בחרת ב-א׳, סגור את אתרי החדשות ולך לעסוק במשהו אחר.

אני ואתה.
קניתי גם VTI+VXUS לפני שבועיים בפעימה אחת אחרי שהשוק נפל בכ-2.5%, מאז התיק שלי נפל ב-6.5%.

אני דווקא מרוצה מעצמי שזה לא ממש מפריע לי. הנחתי מראש שסיבולת הסיכון שלי היא גבוהה, אבל בכל זאת חששתי להרגיש נורא עם ירידות כי אף פעם לא באמת יודעים איך זה מרגיש עד שעוברים את זה. תכננתי לקנות גם 10% BND, אבל לאור ההתמודדות שלי אני שוקל פשוט להמשיך עם 100% מניות.

הסיבה שזה לא מזיז לי: ידעתי מראש שהולכים להיות ימים כאלה, אז מה הרציונליות בלהתאכזב? אני גם יודע שיגיע יום שבו התיק שלי יפול ב50% במשבר הבא.

אני מושקע בלמעלה מ-100 אחוז מניות, מחכה בהתרגשות למשכורת הקרובה כדי לאסוף תעודות בזול.
אתה מתמנף באופן מתוכנן או שנכנסת למינוס בחשבון רק בגלל המפולת?

אני שואל כי מצד אחד אתה אומר שאתה ממונף ומצד שני אתה "מחכה למשכורת" כדי לקנות עוד.

תודה לכולם, מי ששאל לגבי התכנית אז התכנית היא לרכוש פעם בחודש מניות vti, vxus בסכום קבוע ולאזן את התיק ע"י ההשקעה.
אני אומר לעצמי שאולי זה טוב שזה קרה לי ישר על ההתחלה ויזה יחשל אותי יותר לעתיד.

כן. זה כואב לכולם, גם למי שמנוסה.
מה טווח ההשקעה שלך?
תבדוק את הגרף אחורה לפי טווח ההשקעה. אם הוא יחסית ארוך, החודש האחרון הוא רק שקע קטנטן בהר די תלול. לא שיש הבטחה לעתיד אבל נותן פרופורציות.
טווח ההשקעה הוא 15 שנה

למה ? ממש לא, העצבים שלך קצת התרופפו עקב הירידות ?
תתאפס.

אני אחד מה'רשעים' האלה

אני חלילה לא שמח לאידו והפסדו של אף אחד, אלא שמח על הזדמנוית הקניה שנקרות בפניי, אדרבה אני מתפלל לקריסה גדולה יותר.

מי שנצמד לתוכנית ההשקעה שלו צריך להתעלם מהירידות, ואם יש לו כסף פנוי אדרבה שימשיך לרכוש.

@aeh
אני די בטוח שזאת היתה הלצה, נא לשמור על תרבות דיון.

המחירים הם אותם מחירים לכולם, לא משנה מה התיק הכיל בעבר. כל אחד יחליט לעצמו אם זה מחיר טוב לקנות בו או לא.
אני אישית כפי שהסברתי בדיונים אחרים לא ממהר לקנות, מחפש הזדמנויות כן אבל מחכה לימים קשים יותר בעיקר.

@aeh
אני די בטוח שזאת היתה הלצה, נא לשמור על תרבות דיון.

מתנצל אם מישהו נפגע.

עדיין עומד על דעתי שלשמוח על ירידות בבורסה זו לא רשעות.

אם אני בשורט זו סיבה לשמחה גדולה.
אם אני מחוץ לשוק זו גם סיבה לשמחה גדולה.

@DorA סליחה אם אני קטנוני אבל מרגיש צורך להציג אלטרנטיבה כיצד ניתן להעביר את אותו מסר ותוך כדי גם לשמור על דיון מתורבת ברמה גבוהה
1.
דבר בשם עצמך. יש אנשים ששמחים שהבורסה יורדת.
נכתב ע"י מתכנת:
לא לכולם זה כואב. יש אנשים ששמחים שהבורסה יורדת.
2.
אם אין לך את ההבנה הנדרשת בשביל להבין שמבצעים בסופר זה טוב אז תאשים את מי שמסתכל עליך במראה.
נכתב ע"י מתכנת:
למה רשעים? מי שרוצה כעת לקנות עוד, שמח שהמחיר זול יותר, לא דיברתי על שמחה לאיד

תודה לכולם, מי ששאל לגבי התכנית אז התכנית היא לרכוש פעם בחודש מניות vti, vxus בסכום קבוע ולאזן את התיק ע"י ההשקעה.
אני אומר לעצמי שאולי זה טוב שזה קרה לי ישר על ההתחלה ויזה יחשל אותי יותר לעתיד.
זה טוב לא רק מבחינה פסיכולוגית, אלא גם כי בקניה הבאה שלך תוכל לקנות יותר יחידות באותו הסכום.
משבר של כמה שנים בתחילת תקופת ההשקעות זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T משתף בהתלבטות רכישת דירה נדל"ן 9
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א האם לעבור גוף חסכון לאור תשואות נמוכות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
I הלוואה מקרן השתלמות בהלמן - לאור המיזוג עם הפניקס צרכנות פיננסית 11
R התלבטות לגבי מעבר להלמן למיטב לאור הרכישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G מסלולי משכנתא מומלצים לאור התקופה נדל"ן 20
Snoopy לאור קרן פנסיה S&P500, השקעה במדדים עכשיו- טרפת? צרכנות פיננסית 39
ג כדאיות השקעה בארה"ב לאור עליית הדולר שוק ההון 3
F הקפאת משכנתא לאור המצב נדל"ן 29
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
O לאור כל הירידות שוק ההון 34
D תדירות הפקדות לאור עמלות מט"ח שוק ההון 24
ע קניית תעודת סל בישראל לאור המעבר לקרנות סל שוק ההון 12
Henchman34 לאור הכרזה על קופות הגמל להשקעה, מספר שאלות על ניכוי מס במקור שוק ההון 7
Roi גניבה לאור היום או למה כדאי להיות אחראי על הכסף שלך שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה