• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם

איש ירח

משתמש בכיר
דירוג
2,699
כל פעם, בנסיעה לעבודה, אני שומע פרסום ל-
קרקע חקלאית במחיר שלא יחזור השקעה שתסדר אתכם ואת הילדים שלכם, רק השבוע במבצע...
גם ברשתות החברתיות מתפרסמים כל הזמן איך לקנות X בלי כסף או איך אתה יכול ליסוע על פורשה חדשה ב- 30,000 ש"ח לשנה.
זה מטריף אותי!
אז פתחתי שרשור חדש ואם אתם מוצאים יציאות צרכניסטיות בתחום ההשקעות, תעלו לכאן.
אני אתחיל: איך קניתי 2 דירות בלי הון עצמי:
מה כבר יכול להשתבש.

הקבוצות הפיננסיות בפייסבוק מלאות באנשים שרוצים לרכוש דירה מקבלן ב10% תשלום כיום ו90% באכלוס, "כדי למכור באכלוס ברווח".

בני משפחה שחפרו לי בשכל לפני 6 שנים שאני אשקיע בקרן הגשמה, ועכשיו כשהחברה פושטת רגל הם "שכחו" שדיברו איתי על זה. ;[

הנוסחה לדעתי די פשוטה:
יציאת השקעה == בן אדם שאומר לך "אתה חייב להשקיע ב-X" אבל לא עושה את זה בעצמו.
אצל אנשי פרסום זו כמובן כבר מחלה חשוכת מרפא.

באמת מי שיראה את הסרטון הזה ובכלל יעבור על הערוץ יהיה מבסוט, צחקתי לאורך כל הסרטון (תקציר - מישהו מ-wsb ברדיט צוחק על מפרסמי קורסים בטיקטוק)

חבר בעבודה שואל אם אני מכיר אנשים "חזקים בבורסה" כדי שיוכל לעשות כמוהם ולהתעשר ממסחר יומי.

אמרתי את דעתי בנושא. לצערי, יש אנשים שלומדים רק בדרך הקשה.

קרקע חקלאית במחיר שלא יחזור השקעה שתסדר אתכם ואת הילדים שלכם, רק השבוע במבצע...
יש אפילו בפורום הזה ממש אנשים ש"זכו בדירה בהנחה" "בעוד כמה שנים" ושואלים מה לעשות עם הכסף בינתיים "בסיכון נמוך".

חברים רצו להשקיע בנדל"ן בחו"ל. שלחתי להם מספר מקורות לקריאה וצפיה, הסברתי בגדול מאד מה הם צריכים לבדוק ועם מי.
הם שלחו לי מעט פרטים וקראתי, למרות שאני מאד משתדל לא להכנס למקומות האלו בנושאים בהם אין לי מומחיות. אבל כבר מהשורות הראשונות מתברר שהם בכלל לא בעלים של נדל"ן, אלא יש להם מניות בחברה שמחזיקה מספר דירות. הסברתי להם שהם חייבים לדעת עוד הרבה פרטים על החברה, ובפרט מהם החובות שלה וסדר הקדימויות בפרעון (בשום שלב לא אמרתי שהעסקה לא טובה, כי באמת שאין לי דרך לדעת).
הם לא בדקו כלום ולאחר זמן התברר שהם פשוט השקיעו ויש להם היום מניות בחברה בגרמניה שאין להם שום מושג אודות עסקיה ושום ידיעה אודות הדין הרלוונטי שקובע מהן הזכויות שלהם היום או אם יום אחד דברים ישתבשו.
הסכום - מאות אלפי שקלים (החברים לא עניים, אבל גם לא מדובר בחלק מזערי מהונם).

נערך לאחרונה ב:
מישהו שאני מכיר השתחרר מהצבא והשקיע את כל חסכונותיו (100,000 ש"ח) בפרוייקט יחיד של חברת נדל"ן תמורת 8 אחוז לפני מס. לאחר כשנתיים יכול היה לצאת ברווח של 17,000 ש"ח אך הוצע לו להשאיר את כל הסכום להמשך השקעה וכך ליהנות מאפקט הריבית דריבית. הוא השאיר את הכסף. הפרוייקט נכשל והוא כנראה הפסיד הכל או כמעט הכל.
לפעמים אני משתאה נוכח חוסר הפרופורציה שבין טעות שאדם עושה בתמימות לבין המחיר שהוא נדרש לשלם עליה.

שיטקוינס

אם הייתה לי נוסחא איך לעשות ארגזים של כסף מהשקעות בזמן קצר אז לא הייתי מספר אותה גם לאמא שלי.
חלק מבעיה רחבה יותר של היעדר חשיבה ביקורתית. אנשים מקבלים אינפורמציה כפשוטה. אם זה כתוב בעיתון -זה בטח נכון. אם פוליטיקאי מהצד "שלי" אמר - זה בטח נכון. וכו'.

ולגופו של עניין - כל אדם שמסביר לי למה הוא משקיע במניות ספציפיות XYZ אבל כשאני מאתגר אותו אם סתם שאלה סתמית כמו - מה ה-REVENUE שלהן? מה ה-PROFIT? מה קצב הגדילה? למה אתה חושב שהן תצמחנה מהר יותר מהשוק הכללי? הם מושכים בכתפיים. אנשים משקיעים לפי מה שנראה להם "מגניב" או "טרנדי" או "נכון" מכל מיני סיבות, בלי קשר למיצוב היחסי של החברה בהשוואה לתחרות, או ליתר החברות במשק.

באופן כללי - ההתייחסות ל-"רווח" כמשהו בינארי: דהיינו, נכנסת בנקודה א' ויצאת (או אתה סתם נמצא) בנקודה ב' והיא גבוהה יותר - אז "הרווחת" (ולכן במשתמע קיבלת החלטה נכונה בדיעבד), במקום - להתייחס להשקעה כעניין יחסי (אל מול החלופות האפשריות).

חלק מבעיה רחבה יותר של היעדר חשיבה ביקורתית
רוב מוחלט של האנשים רוצה שמישהו אחר יגיד לו מה נכון, מה שקר, מה לעשות ומתי לעשות. אם הם גם משלמים על זה כסף - אז בכלל ההתייחסות היא כאל רב, גורו או פרופסור. חשיבה ביקורתית היא כל-כך נדירה עד כדי סוג של מוטציה גוועת (ילד להורה עם חשיבה כזאת יעדיף כנראה לפתח את תכונת העדר אצלו).
כל אחד נהיה גורו השקעות בגיל 30.
כולל אלה שכנראה למדו מ"הסולידית" ומתפרנסים על גבה (כך אני חושבת, גם אם דורין לא חושבת כך).
אם הייתה לי נוסחא איך לעשות ארגזים של כסף מהשקעות בזמן קצר אז לא הייתי מספר אותה גם לאמא שלי.
מה זה ארגזים של כסף? זה ביטוי ערסי קצת, לא?
הסולידית פתחה בלוג ולימדה בחינם ובהרחבה עשרות אלפי אנשים מהשורה איך לבנות תכנית השקעות. ואתה לא מוכן לספר לאמא שלך?

אני למשל מנסה לספר
אצלנו הפוך - מבחינת הבן הוא לא אמור להתייעץ איתנו אלא עם יועצים בתשלום או חברים "שמבינים עניין" (אבל נראה לי שהוא בסוף כן מתייעץ איתנו בעקיפין).
הרבה הורים לא מסוגלים להסתכל על הצאצא בתור מישהו להתייעץ איתו, וחבל.

מה זה ארגזים של כסף? זה ביטוי ערסי קצת, לא?
הסולידית פתחה בלוג ולימדה בחינם ובהרחבה עשרות אלפי אנשים מהשורה איך לבנות תכנית השקעות. ואתה לא מוכן לספר לאמא שלך?
כנראה שהתכוון לתשואה הגבוהה מהממוצע בשוק. ברור שאפשרויות השקעה כאלו (אם קיימות) מוגבלות ולא כולם יכולים להשקיע בהן (ליתר דיוק, להרוויח מהן יותר מהממוצע).
מי שמוצא שיטה כזו, בוודאי שאין שום הגיון שיפיץ אותה בעבור תשלום פעוט.

כנראה שהתכוון לתשואה הגבוהה מהממוצע בשוק
רוב האנשים בישראל בכלל לא משקיעים במניות באופן פרטי (וגם לא במחקי מדד, ולא במדדי חו"ל) אז התשואה של אדם גנרי בארץ תהיה לרוב בין שלילית לאחוז או שניים במקרה הטוב (עו"ש, פק"מ, תכנית חסכון). לכן, כשהסולידית פתחה את הדלת לעולם השקעות ההון המבוזרות לאורך זמן, היא עזרה להרבה מאד אנשים להגדיל תשואה הרבה מעל הממוצע שהכירו מקודם. ואת שפע הידע היא חלקה עם כל העולם ואשתו בלי לשמור קלפים צמודים לחזה.

רוב האנשים בישראל בכלל לא משקיעים במניות באופן פרטי (וגם לא במחקי מדד, ולא במדדי חו"ל) אז התשואה של אדם גנרי בארץ תהיה לרוב בין שלילית לאחוז או שניים במקרה הטוב (עו"ש, פק"מ, תכנית חסכון). לכן, כשהסולידית פתחה את הדלת לעולם השקעות ההון המבוזרות לאורך זמן, היא עזרה להרבה מאד אנשים להגדיל תשואה הרבה מעל הממוצע שהכירו מקודם. ואת שפע הידע היא חלקה עם כל העולם ואשתו בלי לשמור קלפים צמודים לחזה.
היא ראויה לתהילת עולם. ברצינות.
אבל היא לא גילתה שום דבר חדש אלא רק תירגמה והשתמשה בכשרון הכתיבה שלה כדי להנגיש ידע שקיים כבר עשרות שנים.
מי שיש לו שיטה להרוויח המון כסף שאף אחד לא מכיר, בדרך כלל ירצה תמורה כספית על השיתוף.

מה הקשר למה שכתבתי? אנשים מוכרים קורסים בהם טוענים שילמדו איך להרוויח מעל לתשואה הממוצעת בשוק. ברור שאין שום היתכנות שכולם יוכלו להינות מכך.

מה הקשר למה שכתבתי? אנשים מוכרים קורסים בהם טוענים שילמדו איך להרוויח מעל לתשואה הממוצעת בשוק. ברור שאין שום היתכנות שכולם יוכלו להינות מכך.
הטרנד הבא יהיה קורסים שילמדו אנשים לבחור את הקורסים הנכונים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
S אלו שעוברים לIB - מה הטעם בהעברה והמרה של ניירות הערך השקליות של בלאקרוק שלהם? פוסטים מאיכות נמוכה 17
נ שכירת דירה בזמנים אלו, 2 שאלות נדל"ן 16
Cherry אלו חיי יומני מסע אישיים 207
M משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 261
Tsachi01 אלו דרכים הכי בטוחות למניעת עקיצה בהעברה בנקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 20
T מה הסיכוי להתאיידות פק"מ בבנק ירושלים בימים טרופים אלו? שוק ההון 8
ח "אין מו"מ על מחיר, אלו דירות שאני יכולה "להעיף" מהר" נדל"ן 28
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
G מה אני יכול לענות לכל אלו שאומרים מה עדיף לשלם שכר דירה או משכנתא? נדל"ן 342
Jane Doe אלו גופים יכולים לסחור במט"ח במחיר market? צרכנות פיננסית 0
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
מ אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3929
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14

נושאים דומים

Back
למעלה