• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק"

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,878
טיל אחד של החיזבאללה לכיוון נתבג, חלילה, ואתה תחכה הרבה שנים לעשרים אחוז שלך.
למה בעצם? במצב כזה אלעל תהיה החברה היחידה שתטוס מישראל. וגם המנייה תטוס.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
למה בעצם? במצב כזה אלעל תהיה החברה היחידה שתטוס מישראל. וגם המנייה תטוס.
או שאל על לא תטוס (או שתטוס מעט מאד) והמניה תנחת.
בכל מקרה, המדינה לא תתן לה להפקיע מחירים לאורך זמן.

ווטרן-טירון

משתמש רגיל
דירוג
428
שלום,

ראיתי שישנם הרבה אנשים שטוענים שאי אפשר/ נדיר מאוד להכות את השוק. נניח שהשוק הוא הS&P 500 ( ראיתי שכך מגדירים לרוב את השוק), אם כל כך נדיר להכות את השוק מדוע ישנם המון משקיעי ערך שבוחרים מניות ספיצפיות? אם רוב הסיכויים שאפסיד כסף לעומת הS&P לא עדיף לקנות רק S&P עם עוד כמה מדדים ? אני שואל את השאלה הזאת מאחר ואני כן חושב שאפשר להכות את השוק באמצעות שילוב של מדדים ומניות ספצפיות אותם בוחרים בקפידה( אחרת למה המון משקיעי ערך עושים זאת?) . אשמח לשמוע האם הצלחתם להכות את השוק לטווח ארוך ( להכות את השוק בטווח קצר זה דבר פופלארי).
א. טענת הנגד שלך בסגנון "כולם/יש הרבה משקיעי ערך" לא באמת מספקת טיעון תקף. בשביל שהטיעון יהיה תקף אתה צריך לעקוב אחרי כל אחד מהם במשך עשרות שנים קדימה ולברר האם הם עדיין המשיכו בטקטיקה של השקעות ערך, אולי ברחו לגמרי מהבורסה אחרי שהטקטיקה לא עבדה במשך תקופה מסוימת? אולי עברו למתכונת סולידית יותר? זה שכולם עושים משהו בנקודות זמן ספציפיות בחייהם, ובמקרה זה עובד להם, לא אומר שום דבר.

ב. למרות שהטיעון שלך לא תקף, אני כמוך מתנדנד וחושב שתיאוריית השוק היעיל אינה נכונה. אכן יש ספקולנטים שהם אלופי עולם בתחום, והם מצליחים להכות את השוק בכל מצב. יחד עם זאת, עבור האדם הסביר כנראה שתיאוריית השוק היעיל בהחלט מורה את הדרך הנכונה כי רובנו לא מסוגלים להיות אלופי עולם במסחר ובתזמון השווקים.

ג.נ. - בימים אלו מבצע את צעדיי הראשונים במסחר סווינג, בינתיים רווחי, זאת לאחר שכמה שנים השקעתי באופן סולידית וגיליתי שיש לי עור קצת יותר "מקורנף" ממה שחשבתי שיש לי. במקביל למסחר יש לי חשבון השקעות סולידי שאני לא נוגע בו מלבד לאזן מידי תקופה.

rexton88

משתמש רשום
דירוג
4
מה קורה אם אחרי חודש אתה במינוס 10%?
יכול לקרות,אני לא שולל.רק זאת סבירות נמוכה אל מול שלל הסיבות שהיא תמשיך לעלות
עכשיו אני גם קורא בגלובס שהם ממש ׳בעננים׳ ,מחלקים טיסות בחינם לחיילי מילואים
אני מודה אבל שטיל מחיזבאללה ישנה את התמונה.לדעתי כרגע חיזבאללה לא מעוניין בעימות נרחב(הוא גם אומר זאת) ישראל תהיה מעוניינת אבל יותר בסוף החורף

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,878
אם היה לי כמות של כספים בנזיל הייתי רוכש כמה ניירות ערך של אל על,הרבעון הכי רווחי שלהם הוא ממש עכשיו
נזכרתי בשרשור אחר שהיה על מניית צים, בזמן שהיא נראתה מאוד מבטיחה:

מאז המנייה צנחה מ- 57$ ל- 12$ .

אוף, לא פשוט לזהות מניות מנצחות.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
יכול לקרות,אני לא שולל.רק זאת סבירות נמוכה אל מול שלל הסיבות שהיא תמשיך לעלות
עכשיו אני גם קורא בגלובס שהם ממש ׳בעננים׳ ,מחלקים טיסות בחינם לחיילי מילואים
אני מודה אבל שטיל מחיזבאללה ישנה את התמונה.לדעתי כרגע חיזבאללה לא מעוניין בעימות נרחב(הוא גם אומר זאת) ישראל תהיה מעוניינת אבל יותר בסוף החורף
גם תדמית של מי שעשה רווחים מהמלחמה על חשבון הציבור יכולה לפגוע מאד בחברה.

kongi

משתמש רגיל
דירוג
670
מה קורה אם אחרי חודש אתה במינוס 10%?
בלי קשר לספקולציה הספציפית הזאת.
כשמישהו עושה ספקולציה הוא בונה על זה שהוא טועה והוא יודע שהוא הולך להפסיד סכום מסויים אם הוא טועה הרי אי אפשר לדעת את העתיד.
יותר מזה הוא מניח שהוא יכול לטעות כמות מסויימת של פעמים ברצף תוך הבנה שמעל כמות מסויימת יתכן בסבירות מסויימת שהשיטה שלו התחילה לזייף או הפסיקה לעבוד. ברור שהוא צריך תוחלת חיובית.. אחרת הוא יכול ללכת לקזינו במקום.

פסיכולוגית לרוב האנשים יש בעיה עם ספקולציה כי רוב השיטות בדר"כ מציגות 2 סוגי התפלגויות:
1. סיכוי נמוך לרווח אבל כשמרוויחים אז מקבלים בוננזה.
2. סיכוי גבוה לרווח אבל שמפסידים אז זה מאוד כואב.
בשני המקרים הבעיה המרכזית היא שאנשים לא אוהבים להפסיד במיוחד כסף.

נערך לאחרונה ב:

oferM

משתמש בכיר
דירוג
875
כי זה מראה שמדובר בחכמה בדיעבד.
המידע שהיה לך היה המידע שמגולם במחיר, אלא שאתה הערכת שהסיכון יתממש ואכן כך קרה. מי שחשב כך בראשית 1933 התבדה וכך גם בפרוץ נגיף הסארס.
אלא אם אתה אפידימיולוג בעל שם עולמי ואז הערכת ההסתברויות שלך בקשר לחומרת המגיפה ומשכה טובים בהרבה משל אחרים (וגם מביניהם היו שטעו בניתוח, בניגוד אליך), ואז אתה יכול לעשות הרבה כסף ממכירת המומחיות לגופי השקעות במגיפות הבאות.
1.האם זה שחלק מגופי ההשקעות מגיעים למידע הזה אומר שהמידע יהיה מגולם במחיר השוק? האם זה מספיק?

2. נניח שאתה מומחה בעל שם(או בעל ידע פרטי ממקור אחר), בתחום מאוד נישתי , כזה שלא מעניין את קרנות ההשקעות הגדולות , האם יש לך הזדמנות להשקעה ?

drom

משתמש רגיל
דירוג
68
יאללה בואו נדבר על סיכון.

בקרן שאני מושקע בה, המנהל החליט לבדוק לפני מספר שנים השקעות בטורקיה...כל אחד ואשתו(משקיעים מוסדיים ולא רק), עזבו את המדינה וזרקו את ההשקעות...אינפלציה משתוללת, מנהיג "הזוי", מי שהיה מחזיק ETF על המדינה לא היה רואה יותר מידי נחת ובצדק...רוב העסקים מושפעים בצורה מהותית מהאינפלציה בהנחה וההכנסות וההוצאות הן בלירה. קשוח.

הוא הסתכל כל כמות משמעותית של עסקים וברובם חשב שאין לו יכולת להשקיע בגלל שאו שלא מבין בהם מספיק או משום שהם היו נתונים יותר מידי למצב הכלכלי בטורקיה...
אבל בין כל החברות הוא מצא חברה בשם Reysas:
1. החברה הכי גדולה בטורקיה של מחסנים.
2. שוכרים בינלאומיים גדולים - ikea, amazon, alibaba, Carrefour וכו ...שכירויות ארוכות טווח צמודות לאירו/דולר/אינפלציה +.
3. שווי כלל הנכסים היה קרוב למיליארד דולר...לחברה היה חוב של 200 מיליון דולר...ז"א שווי נטו של הנכסים בערך 800 מיליון דולר.(לא היו המון הלוואות נדל"ן בזמנו ובכלל , השוק הבנקאי היה קפוא...)...ובשל האינפלציה השווי של הנכסים האלו בלירה עולה ועלה...
4. השווי בשוק הטורקי היה 20 מיליון דולר, עבור כל החברה. אלא אם כן זו הונאה...איפה רואים דברים כאלו?
השקיע 7 מיליון דולר בחברה ב2019 וקנה כשליש מהחברה בשוק הפתוח.

צפה בקובץ המצורף 2368
למרות אינפלציה שנתית של מעל 20% לשנה בממוצע...התשואה הדולרית על ההשקעה היא פנומנלית...לקח הרבה זמן לשוק להעריך את החברה...אבל חיפשו מספיק ומצאו הזדמנות.

האם בקניה של המניה הזו, בלי קשר לתשואה שנוצרה בדיעבד, על בסיס המידע שתיארתי , נלקח יותר סיכון בעת הקניה מאשר ברכישה של הסנופי ב2019? האם הסיכון/סיכוי לא היה עדיף?
האם התוצאה היא פשוט מזל , טעות סטטיסטית שקרתה?(ד"א הוא השקיע בעוד מספר חברות בטורקיה, מפעילת שדות תעופה, יצאן של קוקה קולה ...לא איזה משהו שקשור ל AI או טכנלוגיה מתקדמת...ועדיין הולך לא רע בלשון המעטה עם זורק המטבעות הזה).

אני חי בשלום עם להשקיע עם אנשים שיש להם מזל מהסוג הזה...ודי מודה להם.
על איזה קרן מדובר?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,878
1.האם זה שחלק מגופי ההשקעות מגיעים למידע הזה אומר שהמידע יהיה מגולם במחיר השוק? האם זה מספיק?
צריך שהם יהיו מספיק גדולים כדי שהעסקאות שלהם יזיזו את השוק. אבל בעיקרון אם השקעת במחלקת מחקר ובכוח חישוב עוצמתי (על מנת לנתח מחיר מניות) אז כנראה שאתה מספיק גדול.

2. נניח שאתה מומחה בעל שם(או בעל ידע פרטי ממקור אחר), בתחום מאוד נישתי , כזה שלא מעניין את קרנות ההשקעות הגדולות , האם יש לך הזדמנות להשקעה ?
בעיקרון כן, אבל זה עדיין כרוך בסיכון. השוק הוא מאוד כאוטי. מספיק שחבורה של תימנים מטורפים יתחילו לירות על ספינות וההערכה שלך ירדה לפח. זאת אומרת שתצטרך לנסות הרבה פעמים עד שההצלחות יצטברו לטובתך. זה הרבה מאוד עבודה.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,165
בעיקרון כן, אבל זה עדיין כרוך בסיכון. השוק הוא מאוד כאוטי. מספיק שחבורה של תימנים מטורפים יתחילו לירות על ספינות וההערכה שלך ירדה לפח.
אלא אם ההתמחות שלך היא במשברים ביטחוניים במזרח התיכון, וזיהית שכדאי להשקיע בחברה עם טכנולוגיה ייחודית של מערכות נגד טילים וכטב"מים עבור כלי שיט.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
אלא אם ההתמחות שלך היא במשברים ביטחוניים במזרח התיכון, וזיהית שכדאי להשקיע בחברה עם טכנולוגיה ייחודית של מערכות נגד טילים וכטב"מים עבור כלי שיט.
או שיש לך מידע פנים מחבר תימני.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
זאת אומרת שתצטרך לנסות הרבה פעמים עד שההצלחות יצטברו לטובתך. זה הרבה מאוד עבודה.
ולכן עדיף למכור את המידע לחברת השקעות שיכולה לפזר סיכונים מאשר להשקיע כסף שלך.

oferM

משתמש בכיר
דירוג
875
ולכן עדיף למכור את המידע לחברת השקעות שיכולה לפזר סיכונים מאשר להשקיע כסף שלך.
האם באמת אפשר לזהות הזדמנות עסקית טובה(לא רק לחברת השקעות, אלא לחברה בכלל), ולמכור אותה בסכומים משמעותיים ?

כי הרי כל הערך של המידע הוא הסודיות שלו, חברות לעיתים רחוקות חותמות על NDA בהקשרים הנ"ל וברגע ששיתפת את המידע(מה שנדרש מהם כדי להעריך את גודל ההזדמנות ואם זה מתאים בכלל) אין לך כוח בשולחן המשא ומתן לכן תקבל מעט כסף.

ואם כן, זה אפשרי, גם למישהו שאיננו מומחה, איך מתחילים לגלגל עסקה שכזאת ?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
האם באמת אפשר לזהות הזדמנות עסקית טובה(לא רק לחברת השקעות, אלא לחברה בכלל), ולמכור אותה בסכומים משמעותיים ?

כי הרי כל הערך של המידע הוא הסודיות שלו, חברות לעיתים רחוקות חותמות על NDA בהקשרים הנ"ל וברגע ששיתפת את המידע(מה שנדרש מהם כדי להעריך את גודל ההזדמנות ואם זה מתאים בכלל) אין לך כוח בשולחן המשא ומתן לכן תקבל מעט כסף.

ואם כן, זה אפשרי, גם למישהו שאיננו מומחה, איך מתחילים לגלגל עסקה שכזאת ?
לא התכוונתי למידע מהסוג שכתבת. גילוי / העברה / מכירה של מידע כזה זו עבירה פלילית שבמדינות מתוקנות יושבים בגינה מספר שנים בכלא.
אבל אם מדברים על הערכות מרמת המאקרו ועד רמת החברה, יש מידע איכותי שזמין לאדם אחד ולא זמין לאחר.
למשל, בזמנו אהוד ברק סיפר שאחד מעיסוקיו הוא ייעוץ לחברות השקעה בתחומים מסויימים. אני חושב שברור מאליו שיש נושאים בהם ההערכה שלו עדיפה על ההערכה שלי, בגלל פערי אינפורמציה והכרות עם הנושא (בלי לזלזל בפערי האינטיליגנציה).
לא הבנתי למה הכוונה ב"מישהו שאינו מומחה". למה שישלמו לו כשאין סיבה לחשוב שיש לו ידע ייחודי?

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,165
גילוי / העברה / מכירה של מידע כזה זו עבירה פלילית שבמדינות מתוקנות יושבים בגינה מספר שנים בכלא.
רק אם מדובר במידע פנים כהגדרתו, של חברה ציבורית.

oferM

משתמש בכיר
דירוג
875
לא התכוונתי למידע מהסוג שכתבת. גילוי / העברה / מכירה של מידע כזה זו עבירה פלילית שבמדינות מתוקנות יושבים בגינה מספר שנים בכלא.
אבל אם מדברים על הערכות מרמת המאקרו ועד רמת החברה, יש מידע איכותי שזמין לאדם אחד ולא זמין לאחר.
למשל, בזמנו אהוד ברק סיפר שאחד מעיסוקיו הוא ייעוץ לחברות השקעה בתחומים מסויימים. אני חושב שברור מאליו שיש נושאים בהם ההערכה שלו עדיפה על ההערכה שלי, בגלל פערי אינפורמציה והכרות עם הנושא (בלי לזלזל בפערי האינטיליגנציה).
לא הבנתי למה הכוונה ב"מישהו שאינו מומחה". למה שישלמו לו כשאין סיבה לחשוב שיש לו ידע ייחודי?
ברור שלא מידע פנים.
אה הבנתי. צריך ליצור דרך שבה מראים לחברה שיש לאדם ידע יחודי , אחרת יהיה קשה ליצור מספיק אמון להתקדמות.
זאת דרך אחת. יש כל מיני דרכים לעשות זאת, בין אם מומחיות מוכרת או הדגמה של מוצר שהסוד הוא בתהליך יצור(נגיד פיתחת מתכון למוצר מזון יחודי).

אבל גם אדם שאינו עונה על הקריטריונים למעלה, יתכן שיהיה בידיו ידע יחודי.
כמובן שלא ישלמו לו אם הידע לא מועיל. אבל ניתן להסכים שהתשלום יהיה על בסיס הצלחה, למשל.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,165
נכון. הבנתי שהדיון הוא על חברות ציבוריות. בחברות פרטיות ייתכנו מגבלות אחרות, אבל לא באותה רמת חומרה.
הכוונה שלי היא שלא כל דבר מידע שאספת ואינו חשוף לציבור הוא מידע פנים, כהגדרתו בחוק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
מ מדוע אי אפשר לנצח את השוק? שוק ההון 161
I ומה אם אי אפשר לחסוך יותר? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
P למה אי אפשר לערוך הודעות ישנות? אוף טופיק 12
I אי אפשר להצטרף לטוטאל דיגיטל? צרכנות פיננסית 13
N אי אפשר להפקיד משכורת בחשבון לאומי Total Digital??? צרכנות פיננסית 7
R אי אפשר להכות את השוק. חוץ מ... שוק ההון 127
D כבר אי אפשר להשקיע ב-ETF במסגרת IRA??? שוק ההון 11
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
oferM איך תשפיע אי הכנסת עובדים מיו"ש לישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
I מה הרעיון מאחורי אי פדיון קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
I השלכות של אי תשלום דוח אגרה באוסטריה אוף טופיק 21
rockafeller אי הגשה של דוח שנתי למס מיסים 7
שנקל (אי) הדלקת מנורות אדומות בגופים פיננסיים וברשויות מיסים 33
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
י אי עמידה בהסכם דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P אי-וודאות מיסויית בנדל"ן, בארץ ובחו"ל נדל"ן 2
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
א השקעה בזמן אי וודאות - קורונה שוק ההון 11
Wonko האם השוק אי-רציונאלי? שוק ההון 15
R משמעות העברת מניות RSU מחשבון מניות אי טרייד לחשבון פרטי שוק ההון 8
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
פ אי פדיית קה"ש לאחר פטירת המוטב צרכנות פיננסית 2
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
O צמצום אי השוויון – האם זו מטרה חברתית או כלכלית? אוף טופיק 134
צפי מה עושים במצב אי וודאות ומחירים גבוהים למדדים? שוק ההון 10
A אי שיוך כספים בפנסיה צרכנות פיננסית 2
cypriano de rore אי תשלום פנסיה אוף טופיק 21
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9

נושאים דומים

למעלה