• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הרעיון מאחורי אי פדיון קרן השתלמות?

Idan_399

משתמש רשום
דירוג
1
בוקר טוב :)

אני צריך בבקשה קצת סדר בדברים או יותר נכון הסבר.
מובן לי שלפדות קרן השתלמות זו טעות בגלל הטבת המס והריבית דריבית שנצברת והרבה אומרים להשאיר ליורשים.
אבל אני שואל: מתי אני יממש את הכספים שנצברו? (אם בכלל)
ואם לממש באמצעות הלוואה על חשבון הקרן, הרי שהלוואה פוגעת בתזרים, ואם אין לי אפשרות לקחת הלוואה בלי לפגוע בתזרים אז גם עדיף שלא לפדות את הקרן?
אם הכסף שנצבר לא נועד בשביל שאני יהנה ממנו מתישהו, אני קצת חושב שזה חוטא למטרה

מובן לי שלפדות קרן השתלמות זו טעות בגלל הטבת המס והריבית דריבית שנצברת והרבה אומרים להשאיר ליורשים.
באופן מפתיע, דווקא להחזיק קרן השתלמות לטווח הארוך זה לא משתלם, כי דמי הניהול יוצאים יותר מהטבת המס. חפש קצת שרשורים בפורום.

נדמה לי שהדעה הרווחת היא למשוך ברגע שאפשר (6 שנים) ואז להכניס לתיק השקעות ממוסה, שם דמי הניהול נמוכים יותר.

אם הכסף שנצבר לא נועד בשביל שאני יהנה ממנו מתישהו, אני קצת חושב שזה חוטא למטרה
זו כבר שאלה אחרת, אם לחסוך ולהנות מריבית או "לחיות" עכשיו. יש הרבה שרשורים בנושא.

בשביל שאני יהנה ממנו מתישהו, אני קצת חושב שזה חוטא למטרה
אני "יהנה" מזה שהשבחתי את השווי שלי.
אתה חושב שאישית תבזבז כל שקל שתצבור בחייך? רובנו צוברים לא כדי להוציא אלא כדי להשביח את השווי שלנו.

אני "יהנה" מזה שהשבחתי את השווי שלי.
אתה חושב שאישית תבזבז כל שקל שתצבור בחייך? רובנו צוברים לא כדי להוציא אלא כדי להשביח את השווי שלנו.
אני חושב שהאחוז של "הצוברים" הוא מאוד קטן ביחס לאלו שלא יכולים להרשות לעצמם לשים את הכסף בצד בקופה כזו או אחרת ולמעשה צריכים את מה שיש להם ואף יותר בזמן הווה.
קצת קשה לי לראות משפחה ממוצעת בישראל עם משכורת ממוצעת "צוברת" ולא להפך - משתמשת בכל שקל ואף יותר ממה שיש לה..

באופן מפתיע, דווקא להחזיק קרן השתלמות לטווח הארוך זה לא משתלם, כי דמי הניהול יוצאים יותר מהטבת המס. חפש קצת שרשורים בפורום.

השאלה אם הטענה הזאת עדיין נכונה למרות שהשנה יצאה רפורמה חדשה שבה בתי השקעות מחוייבים לספק מסלולי השקעה פאסיבים, שבהן אין דמי ניהול ״נסתרים״ שכבר לא נסתרים כי גם אותם חייבים להציג ללקוח?

מודה שעדיין לא בדקתי בעצמי ואני שואל אם מישהו כבר עשה שיעורי בית לפניי, אבל אם יש למישהו מקום עבודה על הטבה של דמי ניהול נמוכים במיוחד של 0.4 על קרן השתלמות וזה כל מה שבוא משלם אז הטבת המס כן חוזרת להיות משתלמת

נדמה לי שהדעה הרווחת היא למשוך ברגע שאפשר (6 שנים) ואז להכניס לתיק השקעות ממוסה, שם דמי הניהול נמוכים יותר.

זו כבר שאלה אחרת, אם לחסוך ולהנות מריבית או "לחיות" עכשיו. יש הרבה שרשורים בנושא.
ממש ממש לא הדיעה הרווחת.

הטיעון התיאורטי שאם אצטרך את הכסף רק עוד 30+ שנים אז עדיף למשוך מיד כשאפשר לא מחזיק במבחן המציאות כי:

1. לרוב תצטרך את הכסף לפני ולא אחרי הנקודה של היפוך הכדאיות. דירה/מצב רפואי/אסון/עזרה
2. היבט פסיכולוגי של כסף "רחוק" ולא נגיש בק. השתלמות עוזר לא לגעת בו שלא לצורך.

ם יש למישהו מקום עבודה על הטבה של דמי ניהול נמוכים במיוחד
דרך "חבר" בהראל משלמים 0.18%. עדיין דרך בלאקרוק על קרן סנופי משלמים 0.07%, אבל על קרן נאסדק כבר 0.33%. אישית אני נשאר בקה"ש, גם בהיבט פיזור.

דרך "חבר" בהראל משלמים 0.18%. עדיין דרך בלאקרוק על קרן סנופי משלמים 0.07%, אבל על קרן נאסדק כבר 0.33%. אישית אני נשאר בקה"ש, גם בהיבט פיזור.
יש להתחשב גם בדמי הניהול הסמויים. ההערכות נעות בין 0-1%, תלוי את מי אתה שואל ומתי.

יש להתחשב גם בדמי הניהול הסמויים. ההערכות נעות בין 0-1%, תלוי את מי אתה שואל ומתי.
צודק. מניח שגם בקרן סל יש חיכוך סמוי מסוים מעבר לדמי הניהול, עמלת קניה ומכירה ודמי הנאמן.

אפשרות נוספת היא ניהול קה"ש ב-IRA שמאפשר להמשיך להנות מהטבת המס רק בד"נ נמוכים יותר מאשר בקה"ש רגילה עם ד"נ סמויים.

בדיוק השבוע קיבלתי בדואר דו"ח שנתי של קרן השתלמות ובו רשום:
דמי ניהול מחיסכון 0.4%
הוצאות ניהול השקעות: 0.04%
אז האם אפשר להניח שסהכ מדובר על דמי ניהול של 0.44% או שמעבר לזה יש עוד דמי ניהול נסתרים ?

אז האם אפשר להניח שסהכ מדובר על דמי ניהול של 0.44% או שמעבר לזה יש עוד דמי ניהול נסתרים ?
כאמור, יש דעות שונות בנושא. תשווה לתשואת המדד (מדד היחוס של הקרן) באותה תקופה.

היבט פסיכולוגי של כסף "רחוק" ולא נגיש בק. השתלמות עוזר לא לגעת בו שלא לצורך.
+1
מוסיפה עוד היבט פסיכולוגי שראיתי שקורה אצלי.
שמתי לב שיש לי חוסר יעילות עצמית בטיפול במזומן שאני מכניסה לתיק ההשקעות. למרות כל הידע וההבנה שצברתי לגבי תיזמון שוק, התנודתיות בבורסה משפיעה עלי ומעכבת השקעה או משנה לי החלטות עקרוניות (כולל ההחלטה להיות 100% מנייתית בתיקי ההשקעות ובקופות שלנו). בקרן ההשתלמות העוקבת מדד הכסף נכנס וכמו תוכי נכנס לסנופי.

מניחה שלמי שאין את הבעיות הפסיכולוגיות הללו זה אכן יותר משתלם להשקיע לבד. אבל חשוב לא לרמות את עצמך ואם אתה מגלה שבכל זאת אתה נופל לבורות הפסיכולוגיים הללו שווה (כלכלית!) להישאר בקרן ההשתלמות למרות דמי הניהול הגבוהים.
למזלי קרנות ההשתלמות שלנו זולות במיוחד (0.3%) כך שהנזק לא גדול מדי.

מה שמובן לך אינו נכון.

מדויק, אא"כ מניידים לIRA, אז יש כלכליות בלהחזיק קה"ש.
עוד הרבה נסתרים.

ב IRA הגבול הוא באזור 0.2-0.3%
אולי כדאי לחדד: בבחינת גבול הכדאיות אנחנו מדברים על ד"נ של בית ההשקעות שדרכו מנוהל ה-IRA בלבד. כלומר, אתה לא כולל בחישוב הכדאיות עלויות נוספות ב-IRA כמו ד"נ של הקרנות שאתה מחזיק, שעלולים להיות משמעותיים, ועמלות המרה ו/או קניה/מכירה, שהן פחות משמעותיות בדר"כ אבל קיימות.

@Idan_399 לא אומר מתוך הבנה עמוקה, אבל הדעה הרווחת היא לא לפדות אלא רק לקחת הלוואות כנגד הקרן במקום. כי הטבת המס לכאורה יותר שווה מאשר הריבית הנמוכה על ההלוואה.

אבל אומרים פה כל מיני דברים אחרים, אז באמת אין לי מושג. אני מניח שאני בצד של אלה שאומרים להעביר ל-IRA באמת - כי למה לא לשלוט בכסף.

כלומר, אתה לא כולל בחישוב הכדאיות עלויות נוספות ב-IRA כמו ד"נ של הקרנות שאתה מחזיק, שעלולים להיות משמעותיים, ועמלות המרה ו/או קניה/מכירה, שהן פחות משמעותיות בדר"כ אבל קיימות.
אלו עלויות שתשלם גם בתיק הממוסה.
ועלויות ק/מ וכו' שאולי שונות הן גם ככה זניחות כמו שאמרת.

@Idan_399 לא אומר מתוך הבנה עמוקה, אבל הדעה הרווחת היא לא לפדות אלא רק לקחת הלוואות כנגד הקרן במקום. כי הטבת המס לכאורה יותר שווה מאשר הריבית הנמוכה על ההלוואה
זאת הדיעה הרווחת של הדיוטות מחוץ לפורום. שלא לוקחים בחשבון עלויות דמי ניהול וכו'.

הדעה הרווחת בפורום, אחרי מחקר מעמיק, היא שקה"ש אינה מוצר משתלם במיוח לטווח ארוך. אלא אם אתה ב IRA.
הפרדה כמובן שעדיין משתלמת בגלל הטבת המס בהפקדה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
ק רוצה לוודא שהבנתי את הרעיון של VALUE INVESTING שוק ההון 17
S רעיון שחשבתי עליו להשקעת הכסף ישר אחרי המרת המטח לקראת השקעה ואבקש את דעתכם כמה הרעיון הגיוני ונכון? שוק ההון 47
ק דעתכם על הרעיון הבא שוק ההון 12
א מה עומד מאחורי הכתיבה של רבים "לא ממליץ לא מיעץ" אוף טופיק 36
mk1 המכניקה מאחורי ביצוע הוראות בגמל להשקעה או בקרן השתלמות שוק ההון 0
Yuval328 הגיון מאחורי עסקה שבוצעה מעל הלימיט שוק ההון 5
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
לא חשוב שמות "חתרנות" - המחולל הסמוי מאחורי הפנטזיות הדינדיבידואליות כמו עצמאות כלכלית/המחאה החברתית? אוף טופיק 16
S מחפש ספר בסיסי בכלכלה על המוצרים הפיננסים השונים ועל מה קורה מאחורי הקלעים התפתחות אישית 5
לא חשוב שמות המנגנון מאחורי חוזה אודיסאוס? (הרצאת TED) אוף טופיק 0
Y הרציונל מאחורי קניית זהב שוק ההון 4
nicepo1 ההגיון מאחורי השקעות ערך שוק ההון 5
ל מהו התהליך המחשבתי מאחורי בחירת אפיק השקעה? שוק ההון 18
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
oferM איך תשפיע אי הכנסת עובדים מיו"ש לישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
ישראלי מצוי קנית רכב חדש סקודה פאביה או יונדאי אי 20 צרכנות פיננסית 25
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
נ אי שם במזרח אירופה - סיפור בדיוני בהמשכים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
I השלכות של אי תשלום דוח אגרה באוסטריה אוף טופיק 21
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
rockafeller אי הגשה של דוח שנתי למס מיסים 7
שנקל (אי) הדלקת מנורות אדומות בגופים פיננסיים וברשויות מיסים 33
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
ד התחלה מחדש בגיל 34, בין אי-ודאות לכורח המציאות. התפתחות אישית 7
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
י אי עמידה בהסכם דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ז סנקציות כנגד אי תשלום חשבונית על ידי חברה בע"מ אוף טופיק 5
Z החזר תשלומי ביטוח כפולים עקב אי ניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
P אי-וודאות מיסויית בנדל"ן, בארץ ובחו"ל נדל"ן 2
S (אי-)כדאיות רכישת דירה לרווק בשנות הארבעים לחייו צרכנות פיננסית 1
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
א השקעה בזמן אי וודאות - קורונה שוק ההון 11
Wonko האם השוק אי-רציונאלי? שוק ההון 15
R משמעות העברת מניות RSU מחשבון מניות אי טרייד לחשבון פרטי שוק ההון 8
L (אי) תשלום חשבון מים בתקופה הזאת (שואלת לא עבורי) - ריבית פיגורים יומית צרכנות פיננסית 10
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה