• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אינטרגמל עוקב S&P500 לעומת VOO

תודה Yoss, הבנתי את הרמיזה, לא ניתן לתזמן את השוק.
ובכל זאת אענה לשאלתך - מה שהוביל אותי היה הסנטימנט בשוק בעקבות מלחמת הסחר, תשואת האג"ח 10 שנים ארה"ב, צפי העלאות הריבית בארה"ב 2019, המצב באיטליה והשוק שהיה ברמות שיא. כל החששות האלו עדיין כאן, אבל לדעתי 10% ירידה זו סיבה טובה להכנס חזרה. גם אם השוק ימשיך לרדת בעוד 10%.
זה לא בדיוק מה שניסיתי לומר.
אתה טוען שלדעתך 10% ירידה זו סיבה טובה להיכנס חזרה, אבל המציאות היא שלא עשית את זה. בלי להיכנס לשאלה למה, השילוב של החלטות סמי-מקריות יחד עם הטיות פסיכולוגיות (כפי שתיארת בעצמך) מובילות, סטטיסטית, להפסד (הנה אני אומר את זה במפורש). הנקודה שאני מנסה לחדד היא שתשים לב שאתה עצמך לא מתזמן את השוק בדיוק בהתאם לטענות שלך, אולי בגלל שגם אתה, כמו רובנו, מגיב באופן סמי-מקרי ומוטה פסיכולוגית.
יש לך קישור לדיון הזה ?
זה הדיון המקביל, אבל הוא בין אנשים שמכירים את הנושא. חיפוש בפורום יוכל להוביל אותך למידע מפורט יותר.

לא אוכל להפקיד לשם עצמאית 10,000 ש"ח כל חודש, נכון ?
נכון. בתור שכיר לא תוכל להפקיד עצמאית לקה"ש.
אגב, לא מסובך לפתוח עוסק פטור, ויש אנשים שעושים את זה רק בשביל להפקיד לקה"ש. אישית אני ממש לא בטוח שזה שווה את המאמץ.
יש לך קישור לדיון הזה ?
היו כמה. למשל זה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/קרן-השתלמות-מספר-שאלות.9545/

אבל אני שכיר. לא עצמאי. איך אעבור ל IRA ואפקיד שם עצמאית 10,000 ש"ח כל רבעון ? רק עצמאים יכולים להפקיד כך, לא ?
אתה יכול להפוך להיות עצמאי.
אתה יכול גם להישאר שכיר ולהפוך לעצמאי במקביל.

יש דיון מקביל שטוען שאפילו לגבי החלק מתחת לתקרה בקה"ש (החלק שעליו לא תשלם מס רווחי הון) לא בטוח שמשתלם יותר מאשר להחזיק את הכסף בחשבון ממוסה רגיל.
הדיון הזה פשוט לא רלוונטי למי שמתכוון להיכנס ולצאת מהשוק כמה פעמים.
תחשוב על כך שאתה מממש כמה פעמים את כל הכסף, אלו רזולוציות אחרות לגמרי ממה שאנחנו מדברים עליו שם.
לדעתי, בהינתן שהוא הולך לצאת כל 3-4 שנים בממוצע (וכנראה שגם אם פחות), אפילו דחיית מס (ולא פטור) שווה את דמי הניהול (אל תשכח גם את המס הריאלי לעומת נומינלי).
היתרון היחיד בחשבון חייב זה שאולי הוא לא יממש את האסטרטגיה הזו, בגלל המס הצבור....

לא ממליץ. לא מייעץ. לא רו"ח. לא יועץ מס. לא יועץ השקעות. כנראה סתם מבלבל את המח. לא מומלץ להקשיב לי.

הדיון הזה פשוט לא רלוונטי למי שמתכוון להיכנס ולצאת מהשוק כמה פעמים.
תחשוב על כך שאתה מממש כמה פעמים את כל הכסף, אלו רזולוציות אחרות לגמרי ממה שאנחנו מדברים עליו שם.
לדעתי, בהינתן שהוא הולך לצאת כל 3-4 שנים בממוצע (וכנראה שגם אם פחות), אפילו דחיית מס (ולא פטור) שווה את דמי הניהול (אל תשכח גם את המס הריאלי לעומת נומינלי).
היתרון היחיד בחשבון חייב זה שאולי הוא לא יממש את האסטרטגיה הזו, בגלל המס הצבור....
צודק.
אני פשוט טוען שמי שהולך לצאת ולהכנס כל 3-4 שנים לשוק גם ככה כנראה יפסיד יותר כסף ממה שהוא אולי יחסוך בדמי ניהול/מיסים.
נסיונות לתזמן את השוק, בד"כ, לא מובילים לתוצאות מוצלחות במיוחד...

כלומר, אתה חושב שעדיף קופ"ג להשקעה (למשל אינטרגמל עוקבת סנופי ב-0.35%) על פני VOO בחשבון חייב ? (כאמור, IRA לא אופציה כרגע) ?
אני פשוט טוען שמי שהולך לצאת ולהכנס כל 3-4 שנים לשוק גם ככה כנראה יפסיד יותר כסף ממה שהוא אולי יחסוך בדמי ניהול/מיסים.
ייתכן. מבין לחלוטין שלא ניתן לתזמן את השוק. אך מעוניין שתהיה לי לפחות האופציה פעם בכמה שנים לבצע שינויים בתיק מבלי ליצור ארוע מס.

כלומר, אתה חושב שעדיף קופ"ג להשקעה (למשל אינטרגמל עוקבת סנופי ב-0.35%) על פני VOO בחשבון חייב ? (כאמור, IRA לא אופציה כרגע) ?
בהנחה שאתה בכל מקרה הולך לצאת ולהיכנס לשוק כמה פעמים בהמשך החיים, וגם אם זה יהיה בחשבון חייב אתה תעשה את זה (אע"פ שאני אישית סבור שזה רעיון גרוע), אז העדיפות היא (מדד סנופי):
- קה"ש גם מעל התקרה (עדיף IRA, אבל לא חייב, אפשר אינטרגמל)
- קופת גמל להשקעה
- חשבון חייב

שוב, חושב שזה רעיון גרוע באופן כללי.

לא יועץ השקעות, לא יועץ פנסיוני, לא יועץ מס, לא ממליץ, לא מייעץ. קח הכול בעירבון מוגבל, והתייעץ עם אנשי מקצוע.

טוב, חשבתי על זה, ויש אופציה נוספת.

בהנחה שיש לך מוצר פנסיוני כלשהו (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, או קופת גמל) מהמעסיק, ואתה חושב שתגיע בו לקצבה המזערית (נכון להיום 4418 ש"ח, יעלה בהדרגה עם השנים), תוכל לשים את הכסף הזה בקופת גמל (לא להשקעה, סתם קופת גמל), ואם באמת תהיה לך קצבה מזערית בגיל הפרישה, תוכל למשוך את הכסף בקופת הגמל עם הטבת מס מסוימת - מה שנקרא היוון קצבה מוכרת.

אם אתה עומד בתנאי הנוסף הזה, הסדר יהיה כך:
- קרן השתלמות עד התקרה (עדיף IRA, אבל אפשר אינטרגמל)
- קופת גמל לתגמולים (עדיף IRA, אבל אפשר אינטרגמל)
- קרן השתלמות מעל לתקרה (עדיף IRA, אבל אפשר אינטרגמל)
- קופת גמל להשקעה
- חשבון חייב
(ואני חוזר שוב, זה שחשבון חייב מגיע לסוף הרשימה זה בעיקר בגלל האסטרטגיה שלך שאני סבור שהיא טעות).

עוד יתרונות שיש לך בקופת גמל, זה שלא חייבים להיות עצמאי, במקרים מסוימים אפשר לקבל הטבת מס (במס הכנסה) לפי סעיף 47, אתה מקבל הטבת מס בהיוון קצבה מוכרת, אפשר כבר היום לנייד בין קופות, אפשר IRA (האפשרות משמעותית גם אם אתה לא משתמש בה, כי זה נותן תקרה מסוימת לדמי הניהול, ומבטיח לך שתמיד תהיה אפשרות למסלול סנופי) והתקרה הרבה יותר גבוהה מ70K (כמה מיליונים).

החסרונות הם אם אתה במקרה מתכוון למשוך לפני גיל פרישה, ואם במקרה לא תגיע לקצבה המינימלית בפרישה ותצטרך למשוך חלק מהכסף כקצבה בניגוד לתוכניותיך.
עוד חיסרון יחסית לקרן השתלמות זה מגבלות ההשקעה במסגרת IRA, אבל אם אתה גם ככה משקיע במדדים, ורק בוחר אם להיכנס ולצאת מהשוק, המגבלות האלו לא אמורות להפריע לך.

לא יועץ השקעות, לא יועץ פנסיוני, לא יועץ מס, לא ממליץ, לא מייעץ. קח הכול בעירבון מוגבל, והתייעץ עם אנשי מקצוע.

תודה רבה על המאמץ דור!
קרן השתלמות אינה אופציה כי אני לא עצמאי ולא מתכוון לפתוח עסק בשביל זה (החוק לא מאפשר לי כשכיר להפקיד עצמאית לקרן השתלמות).
כך שהאופציה החדשה שהעלת היא קופ"ג רגילה במקום קופ"ג להשקעה. אני לא יודע אם זה פיתרון טוב עבורי, כי כמו שציינת, ייתכן מצב שאצטרך למשוך את כל הכסף לפני גיל 67 ובקופ"ג רגילה זה לא אפשרי.
בנוגע להיוון קצבה מוכרת - אם אני לא טועה, אם אני רוצה למשוך את כל ההון אחרי גיל 67 ולא לקבל קצבה, אני משלם קנס שהוא שווה ערך למס רווחי הון (25%), לא כך ? והאם אתה בטוח שאפשרי בכלל לבצע היוון של כל הכסף ? (במידה ואני מוכיח שיש לי קצבה מזערית ממקור אחר).
עידכון - מבדיקה שעשיתי - ניתן לקבל פטור ממס על היוון קצבה מוכרת רק עד לסכום של 739,116 (נכון ל-2016). מעבר לסכום זה, צריך לשלם מס. זה נכון גם לקופ"ג רגילה וגם לקופ"ג להשקעה. אם כך, אני לא רואה יתרון לקופ"ג רגילה על פני קופ"ג להשקעה. להיפך - עדיף קופ"ג להשקעה (בגלל שהיא נותנת אופציה למשיכה מוקדמת).

@גיא3435
לדעתי אתה מבלבל בין כמה דברים שונים.

קודם כל יש הבדל בין "קצבה מוכרת" לבין "קצבה מזכה" (ומכאן גם הבדל בין היוון קצבה מוכרת להיוון קצבה מזכה).
בגדול:
על כספים שלא שולם עליהם מס בהפקדה - אתה תשלם מס במשיכה לפי מדרגות המס הרגילות (למעט פטור שיש על כמה אלפי ש"ח ראשונים).
על כספים שכן שולם עליהם מס בהפקדה - אם אתה מושך כקצבה אז אתה פטור ממס עליהם, אם אתה מהוון אז (אאל"ט) צריך לשלם 15% נומינלית על הרווחים.
בנוסף יש "קנס" אם אתה מושך את הכספים לפני גיל פרישה, בדמות של מינימום 35% מס (נראה לי שלזה התכוונו ב"משיכה שלא כדין").

אני מדבר על כספים שאני מפקיד עצמאית (לקופ"ג להשקעה) ולא המעסיק שלי. כך שהמס היחידי שעליי לשלם יהיה מס רווחי הון (במשיכה הונית בגיל פרישה). השאלה אם אכן בקופ"ג להשקעה יש פטור ממס רווחי הון עד סכום של 739,116 ש"ח ? (במשיכה הונית בגיל פרישה) ושאלה שניה, כמה מס רווחי הון משלמים מעל סכום זה ?

אני מדבר על כספים שאני מפקיד עצמאית (לקופ"ג להשקעה) ולא המעסיק שלי. כך שהמס היחידי שעליי לשלם יהיה מס רווחי הון (במשיכה הונית בגיל פרישה).
אבל זה נכון גם לכספים שאתה מפקיד עצמאית לקופת גמל רגילה (לא להשקעה).
השאלה אם אכן בקופ"ג להשקעה יש פטור ממס רווחי הון עד סכום של 739,116 ש"ח ?
לא. הפטור הזה מדבר על קצבה מוכרת. קופגל"ה היא קצבה מזכה.
ושאלה שניה, כמה מס רווחי הון משלמים מעל סכום זה ?
שוב, תלוי אם מדובר בקצבה מוכרת או קצבה מזכה. (כלומר אם שולם מס בהפקדה או לא).
בקצבה מזכה, אם אתה מושך אותה בצורת קצבה, לא תשלם בכלל מס על הרווחים. אם אתה מהוון אותה תשלם 15% נומינלית.
בקצבה מוכרת אין מס רווחי הון. מצד שני אתה תשלם על הכל (גם על הקרן וגם על הרווחים) לפי מדרגות המס שלך. בעצם הקצבה שאתה מושך נחשבת כ"משכורת" לצורך תשלום מס.

הבנתי. כלומר, אם אני מפקיד עצמאית 10,000 ש"ח כל רבעון לקופ"ג רגילה או לקופ"ג להשקעה, כאשר אבצע היוון של כל הקופה אשלם 15% נומינלית על הרווחים? (אחרי גיל פרישה)

לא. הפטור הזה מדבר על קצבה מוכרת. קופגל"ה היא קצבה מזכה.
זה לא ההפך ?
להלן מתוך אתר מנורה:
פטור ממס לפי "הקיצבה המזכה"
  1. גיל מינימלי 67 גבר, 62 אשה או פרישה מחמת נכות צמיתה מעל 75%.
  2. תקרת ההיוון המכסימלי פטורה ממס תהיה:
    *8,380 × 49% × 180 = כיום 739,116 ₪

הבנתי. כלומר, אם אני מפקיד עצמאית 10,000 ש"ח כל רבעון לקופ"ג רגילה או לקופ"ג להשקעה, כאשר אבצע היוון של כל הקופה אשלם 15% נומינלית על הרווחים? (אחרי גיל פרישה)
עד כמה שאני מבין כן.
אתה גם יכול למשוך בשני המקרים קצבה שתיהיה פטורה ממס לחלוטין.
זה לא ההפך ?
צודק. השמות יותר מידי מבלבלים :)
קצבה מוכרת היא קצבה שנובעת מכספים שכבר שולם עליהם המס לפני ההפקדה. למשל קופגל"ה או פנסיה מעל התקרה.
קצבה מזכה היא קצבה שמגיעה מכספים שלא שילמת עליהם מס (חלק מעסיק עד התקרה, חלק עובד שקיבלת עבורו הטבות מס וכו').

אגב, להבנתי שימוש בפטור על היון קצבה מזכה פוגע בפטור שיש על קבלת הקצבה עצמה (בעצם זה אותו פטור). צריך לבדוק איזה מהמסלולים עדיף.

עד כמה שאני מבין כן.
עד כמה שאני מבין, לא.
אם תסתכל למשל כאן, לפי הטבלה, על קופת גמל להשקעה אם מושכים שלא כקצבה, משלמים 25% ריאלי. נראה שאין שם אופציה להיוון קצבה מוכרת (למרות שאופציה לקצבה מוכרת קיימת).

אגב, הלינק הזה טוב באופן כללי להשוואה בין קופת גמל לקופת גמל להשקעה.

אם כך, אני לא רואה יתרון לקופ"ג רגילה על פני קופ"ג להשקעה.
ומה לגבי האפשרות לסעיף 47 (החזר היום ממס הכנסה)? בדקת את זה?

מה לגבי האפשרות הפרקטית לעבור בין חברות שונות?
(בקופג"ש יש אפשרות תיאורטית, אבל למעשה לא ניתן)

מה לגבי האפשרות התיאורטית לIRA? מה שמבטיח לך תמיד אפשרות למסלול סנופי, ובסבירות גבוהה אפשרות לדמי ניהול נמוכים...

שלא לדבר על כך שאם אתה לא מתכנן למשוך כקצבה, המיסוי שונה בפועל, ולא כמו שכתבת......

עד כמה שאני מבין, לא.
אם תסתכל למשל כאן, לפי הטבלה, על קופת גמל להשקעה אם מושכים שלא כקצבה, משלמים 25% ריאלי. נראה שאין שם אופציה להיוון קצבה מוכרת (למרות שאופציה לקצבה מוכרת קיימת).
מעניין.
אבל מצד שני, אם אני מבין נכון, אפשר לנייד בין קופגל"ה למוצרים פנסיוניים אחרים אחרי גיל הפרישה.
ואז תאורטית אחרי הניוד זה הופך למוצר אחר ואפשר להוון את הקצבה ולשלם 15% נומינלית, לא?

אבל מצד שני, אם אני מבין נכון, אפשר לנייד בין קופגל"ה למוצרים פנסיוניים אחרים אחרי גיל הפרישה.
ואז תאורטית אחרי הניוד זה הופך למוצר אחר ואפשר להוון את הקצבה ולשלם 15% נומינלית, לא?
בהחלט מעניין.
@נדב ??

ומה לגבי האפשרות לסעיף 47 (החזר היום ממס הכנסה)? בדקת את זה?
כן. זה רלוונטי רק אם ההפרשות הפנסיוניות הן לא על כל השכר. במקרה שלי, כל השכר שלי מוכר להפרשות פנסיוניות.
מה לגבי האפשרות התיאורטית לIRA?
זה היה יכול להיות הכי טוב, אך כאמור, IRA אפשרי רק בקרן השתלמות, ואני שכיר, כך שלא אוכל להפקיד לשם בצורה עצמאית.
לשלם 15% נומינלית
אתם בטוחים ש 15% נומינלית עדיף מאשר 25% ריאלית ? היה פה פעם בפורום דיון על כך ואני זוכר שהמסקנות אינן חד משמעיות.

זה היה יכול להיות הכי טוב, אך כאמור, IRA אפשרי רק בקרן השתלמות, ואני שכיר, כך שלא אוכל להפקיד לשם בצורה עצמאית.
יש IRA גם בגמל. (לא גמל להשקעה אלא גמל רגיל).
אתם בטוחים ש 15% נומינלית עדיף מאשר 25% ריאלית ?
לא. אין לי מושג אם זה יותר או פחות טוב.
מה שאני יודע זה שבקופגל"ה אין IRA ואין (כרגע) אפשרות לנייד בין חברות ובגמל לעומת זאת יש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג אי.בי.איי ניהול עצמאי לעומת אינטרגמל מסלול עוקב S&P500 דמי ניהול 0.35% שוק ההון 28
Oyi קופת גמל להשקעה- עוקב S&P הלמן מול אינטרגמל שוק ההון 46
H קרן השתלמות- אינטרגמל (מסלולים) שוק ההון 8
B הבדל של 1% בתשואה בין אינטרגמל להלמן-אלדובי במסלול S&P500 שוק ההון 1
קורא הדוק אינטרגמל ז"ל צרכנות פיננסית 172
A בית ההשקעות מור קונה את אינטרגמל שוק ההון 14
I אינטרגמל קופת גמל להשקעה מסלול מחקה מדד אג"ח ממשלתי שוק ההון 1
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
wa11a קופת גמל בחברה קטנה [אינטרגמל] צרכנות פיננסית 431
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
Z האם מסלול עוקב מדדים בקופות גמל הוא מנוטרל מט״ח ? פוסטים מאיכות נמוכה 37
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
S עוקב מדד S&P בהראל פנסיה פוסטים מאיכות נמוכה 6
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
D עוקב מדד כפול/משולש שוק ההון 53
E כלי עוקב אחרי השקעות - ShareSight שוק ההון 5
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
tomer111 מסלול עוקב מדד מניות עולמי פאסיבי קרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B פנסיה גמל להשקעה עוקב מדד בשקלים ודמי ניהול שוק ההון 0
N מגדל תשיק מסלול עוקב S&P500 החל מ3.5.21 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
פ קופת גמל להשקעה-מסלול עוקב מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B פנסיה משלימה - עוקב סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
M קרן נאמנות על מדד עוקב נאסדק שוק ההון 5
U קרן השתלמות- עוקב s&p או מסלול מנייתי שוק ההון 1
Y כיצד ETF עוקב אחרי מדד שוק ההון 5
ל קרן סל או etf עוקב DBLCI שוק ההון 2
J האם פנסיה עוקב מדד s & p 500 של הלמן אלדובי עדיף על מסלול מנייתי של הראל? צרכנות פיננסית 10
I התאמת מדד לנייר עוקב שוק ההון 27
א etn מסויים עוקב מאוד גרוע שוק ההון 1
A עוקב S&P500 שוק ההון 46
ג מחפש קרן פנסיה עם מסלול עוקב S&P500 או מדדי מניות חו"ל צרכנות פיננסית 16
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
A מה עדיף? קרן השתלמות עוקבת או IRA עוקב? שוק ההון 9
B דרוש הסבר - אג"ח מסוים או מוצר עוקב מדדי אג"ח שוק ההון 4
ביולוג ירושלמי מדוע קרן ההשתלמות שלי ב- IBI, במסלול עוקב מדד S&P500, מחזיקה אג"ח ממשלתי?!? צרכנות פיננסית 18
חדש בשוק מדד ש vxus עוקב אחריו שוק ההון 8
J תיק מנוהל עוקב מדדים עם תעודות סל באפס עמלות שוק ההון 68
C IBI עוקב SP500 עשה 10% פחות מהמדד? :S שוק ההון 7
ח איך אתם מאזנים? בהנחה שיש לכם תיק סולידי עוקב מדדים. שוק ההון 41
sigler05 האם יכול להיות שמוצר עוקב מדד לא ישיג את התשואה של המדד? שוק ההון 9
חצי פנסיון אם בעצם משקיעים במדד עוקב למה לא אקסטרים שוק ההון 4
מ איזון תיק 100% מניות עוקב מדדים שוק ההון 3
T תשואות נמוכות במסלול עוקב S&P בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 53

נושאים דומים

Back
למעלה