1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

אינטרגמל עוקב S&P500 לעומת VOO

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י גיא3435, ‏25/10/18.

1. גיא3435

גיא3435 משתמש רשום

היי חברים,
    אשמח אם תזכירו לי מה היתרונות של להשקיע ישירות דרך VOO לעומת קנייה פשוטה של אינטרגמל (קופת גמל להשקעה) עוקבת סנופי. ממה שזכור לי בקריאה בפורום, להלן היתרונות:
    1. VOO - דמי ניהול נמוכים יותר 0.04% לעומת 0.35%
    2. VOO מחלקת דיבידנדים (כ-2% בשנה) ואינטרגמנל לא
    3. VOO אני יכול למכור במהירות ובפשטות ומיידית לעומת קופת גמל שלא ניתן למכור אלא נדרשת משיכת כספים
    4. VOO חשוף למס ירושה בארה"ב (מעל 60 אלף דולר)
    5. VOO דורש הוצאות נוספות על המרת מט"ח ואינטרגמל לא
    עוד משהו ששכחתי ?

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  2. אלישבע

אלישבע משתמש רשום

צריך לחשב גם את הוצאות ניהול ההשקעות באינטרגמל מול עמלות בחשבון פרטי (קמ המרה, מינימום)
    אינטרגמל חלקית:
    ת.ס. קסם 100% דיבידנד נצבר.
    ת.ס. תכלית 55% נצבר
    ת.ס. הראל 65%
    ת.ס. פסגות 65%

3. sogi

sogi משתמש רשום

כפי שנכתב רבות בפורום, גניבת הדיבידנדים תיפסק בקרוב בעקבות המעבר לקרנות סל.
    אני לא עוקב מקרוב אחר התעודות שצויינו פה, אבל יתכן שאפילו חלקן כבר הומרו לקרנות סל.
    לכן העלות של אינטרגמל היא בדיוק 0.35 אחוז (הם טוענים שהעמלות מהתעודות מוחזרות).

י.ג ו-David אוהבים את זה.
  4. tdc

tdc משתמש רשום

אולי.
    האם זה יימשך
    ?

sogi אוהב/ת את זה.
  5. דור דורים

דור דורים משתמש רשום

ברשותך אציין שני חסרונות:
    בVOO תשלם מס שיהיה (בקירוב) על הרווח הנומינלי, ובקופג"ש תשלם מס על הרווח הריאלי (יתרון זה קיים גם אם תקנה קרן סל/נאמנות נקובה בשקלים עוקבת סנופי).
    בעיקרון, לפי החוק, אם תבחר להעביר חלק מהכסף למסלול אחר, יהיה ניתן לנייד את הקופג"ש למסלול אחר או לחברה אחרת ללא אירוע מס. בפועל, היום ניתן רק להחליף מסלולים, אבל לא להעביר מחברה לחברה. יכול להתאפשר כל יום. מה שכמובן לא ניתן בVOO.

ראה השוואה כאן.

אל תשכח שבסוף, גם באינטרגמל, יש מישהו שממיר את המט"ח כדי לעקוב אחרי המניות שבסנופי. זה אולי עולה לו יותר זול, אבל הוא בטח לא עושה זאת בהתנדבות.

דווקא יתרון לVOO, אם אתה מחזיק אותו דרך ברוקר בחו"ל, יכול להיות שניתן למכור לפי שכבות, ובכך לדחות את המס ככל שניתן. זו לא שיטה שברור מאה אחוז שהיא עומדת בדרישות החוק, אבל אנשים פה העידו שרואי חשבון אישרו להם את השיטה, וגם שהיא עבדה להם בפועל.

י.ג אוהב/ת את זה.
  6. Mars1

Mars1 משתמש רשום

החזקה של VOO מצריכה התעסקות עם ניירת, גמל להשקעה זה שגר ושכח.

7. sogi

sogi משתמש רשום

נכון. מגדירים הפקדה חודשית והתיק עובד לבד.
    זה מתאים מאוד עבור משקיעים שלא מעוניינים להתעסק בשטויות (העברות, המרות מט"ח, דיווחי מס, השקעה מחדש של דיבידנדים וכו').

חיסרון אחר הוא שהתיק הוא לא עולמי (רק סנופי, אין VXUS). לדעתי זה לא כזה משמעותי כי VXUS גם ככה לא כזה עושה תשואה ולא ברור מתי זה ישתנה. יש המון דיונים בפורום על התופעה למי שמעוניין להתעמק.

David אוהב/ת את זה.
  8. Mars1

Mars1 משתמש רשום

פותח השירשור שאל על אינטרגמל מחקה סנופי לעומת VOO. שתי האופציות הן רק סנופי.

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  9. אביבית

אביבית משתמש רשום

רק אם משקיעים דרך ברוקר זר. אפשר להשקיע ב-VOO גם דרך ברוקר ישראלי...

ב-VOO שער הדולר/שקל מתפקד כמדד בתשלום מס, ככה שאני לא בטוחה אם זה חסרון או יתרון.

10. sogi

sogi משתמש רשום

אבל זה יתרון שאפשר להוסיף VXUS בהמשך, גם אם כרגע מתכננים להשקיע רק בסנופי.
    ההשקפות של המשקיע יכולות להשתנות ובאינטרגמל אין מדדים בינלאומיים אחרים.

Mars1 אוהב/ת את זה.
  11. דור דורים

דור דורים משתמש רשום

אם משקיעים לטווח מספיק ארוך, האינפלציה צפויה להיות חיובית. אם נניח למשל אינפלציה ממוצעת של 2% (יעד בנק ישראל זה אינפלציה בין 1 ל3 אחוז), זה כמעט 50% ל20 שנה.
    לעומת זאת, בטווח הארוך, שער המט"ח צפוי להיות באותם סדרי גודל של היום, לא נראה לי שמישהו מצפה שהדולר יעלה כל כך.....
    המודלים הכלכליים מדברים על כך שההערכה הטובה ביותר למט"ח הוא השער הנוכחי.

כך שלדעתי זה חסרון ברור לVOO.
    אם כי, יש יתרונות אחרים לVOO שיכולים לעקוף את העניין, תלוי בהנחות.

ג.נ. משקיע בקרנות אמריקאיות.

12. Mars1

Mars1 משתמש רשום

קראתי כאן בעבר שברוקרים ישראלים נוטים לעיתים "לטעות" ולהוריד יותר מידי מס, כך שיש צורך לבדוק ובמקרה הצורך לדרוש החזר.

13. סטרבו

סטרבו משתמש רשום

תוכל להסביר שוב בבקשה את מה שכתבת?

14. דור דורים

דור דורים משתמש רשום

בוא נפשט את הבעיה, קרן סל ישראלית על הסנופי, מול VOO.

אני מתעלם מדמי ניהול, עמלות קנייה ומכירה, עמלות המרת מט"ח. לא כי הם לא חשובים, אלא כי אני בא להסביר משהו אחר.

נגיד קנית קרן ישראלית על הסנופי ב100 ש"ח. אחרי עשרים שנה, היא עשתה 10% נומינלי שקלי בשנה, ואתה מוכר אותה אחרי 20 שנה ב672 ש"ח.
    מס נומינלי היה עושה 672 פחות 100, ואז הרווח שלך מוגדר בתור 572. על זה היית משלם מס של 25%.
    אבל המס בישראל הוא ריאלי. אני מניח שב20 שנה האלו הייתה 2% אינפלציה בשנה ממוצעת, ולכן, לפי השקלים של יום המכירה, מחיר הקנייה שלך היה 148 ש"ח.
    לכן יפחיתו לך 672 מ148, ותשלם מס על 524 ש"ח (מס - 131 ש"ח).

לעומת זאת, ניקח את VOO. נניח שביום הקנייה הדולר היה 4 ש"ח, וקנית יחידה ב25$.
    אם גם ביום המכירה שער הדולר זהה, אז מכרת ב168$ שהם 672 ש"ח.
    יכפילו את שער הדולר הזהה ב25$, ויפחיתו לך 100 ש"ח מ672, ושוב תשלם מס על 572 ש"ח ולא על 524.
    אם שער הדולר ירד באותה תקופה, עדיין תשלם אותו מס.

אם שער הדולר עלה באותה תקופה ל5 ש"ח, זו עלייה של 25%, אבל פחות מהאינפלציה, ולכן יכפילו את ה25$ ב5 ש"ח, וייחשבו כאילו קנית ב125 ש"ח, כך שהרווח שלך הוא 547 ש"ח ועל זה תשלם 137 ש"ח מס.

אבל מי מבטיח לך ששער הדולר יהיה יותר גבוה ביום המכירה שלך? גם אם הוא יעלה עכשיו, הוא עלול ליפול שוב עוד 20 שנה, ושוב להיות נמוך.
    ויותר מזה, מי מבטיח לך שהוא יעלה יותר מהאינפלציה?

באינפלציה שולט (במידה מסוימת) בנק ישראל, והיעד שלו הוא לאינפלציה של בין 1 ל3 אחוזים אינפלציה בשנה.
    לגבי שערי מט"ח, גם יש השפעה לבנק ישראל, אבל אין לו עניין בפיחות מתמיד ועקבי של השקל, אלא דווקא ליציבות יחסית.

כך שמדובר ביתרון מובהק לקנייה של ניירות נקובים בשקלים.

שוב, לא השיקול היחיד, אלא רק אחד מתוך כמה.
    יש טענות רבות שלמשל דמי הניהול מנצחים את היתרון הזה (תלוי מאוד בהנחות).

15. nturtle

nturtle משתמש רשום

נראה לי שאתה קצת עשית מישמש
    אם הנייר נקוב בשקלים אז המדד שאליו הוא צמוד הואנמדד המחירים, מה יקרה בעוד 10-20 שנה אלוהים יודע אבל מדינת ישראל היא בערך פי 500 קטנה מארהב, והיא מוטת יצוא ןיבוא ולא כלכלה שמחזיקה את עצמה אז קשה לי להאמין שאם המשר הישראלי תלוי ב 90% בשערי חליפין דולרים/יורו ויספוג נגיד אינפלציה ממוצעת של 2% הדבר לא יתבטא בשערי החליפין, וכל עליית המדד תנבע מביקושים פנימיים בלבד ?

16. roneng

roneng משתמש רשום

אתה שוכח שגם בארה"ב (וגם באירופה, ותכלס בכל שאר העולם) יש אינפלציה (ויעד אינפלציה די דומה).
    אם בכל העולם (או לפחות באירפה/ארה"ב) יש אינפלציה של 2% (שזה בערך המצב), אז למה ששערי החליפין ישתנו?

דור דורים אוהב/ת את זה.
  17. nturtle

nturtle משתמש רשום

זה עודיין הופךאת המסקנה של @דור דורים ללא מובנת (עדיף לקנות נייר נקוב בשקלים)
    ביחוד בקופג שהיא פטורה ממס.
    מי שנמצא במצב של פרישה במדינת ישראל יכול להיות שישתלם לו להחזיק חלק מההון בצורה מגודרת מטח ו/או בבורסה המקומית (שנה-שלוש של הוצאות שנתיות) כדי לגדר השפעת מטח על משיכת הקצבה

18. roneng

roneng משתמש רשום

הוא לא דיבר על חשבון פטור ממס. זה ברור שבחשבון פטור, השאלה אם הנייר ממוסה ריאלית או נומינלית לא רלוונטית לחלוטין, כי הקופה פטורה ממס.
    בחשבון חייב, הייתרון של נייר ישראלי הוא, בדיוק כמו ש @דור דורים הסביר, שהמיסוי הוא ריאלי. ולתווך ארוך המדד בהכרח יעלה יותר מהדולר (כי גם בדולר יש אינפלציה). כלומר בגדול תשלם פחות מס (בחשבון שאתה משלם בו מס) על נייר ישראלי מאשר על נייר זר.
    כמובן שזה לא השיקול היחיד. יש עוד המון פרמטרים, ועובדה שהרבה חברי פורום מעדיפים ניירות זרים למרות המיסוי הנומינלי.
    מה הכנסת עכשיו גידור לכל העניין?
    ואם כבר הכנסת, במצב כזה (ובכל מצב אחר גם), אני לא הייתי מגדר. בטח שלא מניות. אם אתה חייב "לגדר השפעות מטח על הקצבה" , הרבה יותר יעיל להחזיק אג"ח שקלי.

דור דורים ו-גרהם אוהבים את זה.
  19. מוריארטי

מוריארטי משתמש רשום

לא לשכוח שיש מיסוי כפול על הדיבידנדים בקרן ישראלית צוברת

דור דורים אוהב/ת את זה.
  20. nturtle

nturtle משתמש רשום

הכותרת היא על אינטרגמל שהיא קופה פטורה, איך מזה דנים בחשבון חייב ?
    לא מבין, אם זה חשבון חייב והקרן המחקה
    נקובה בשקלים אז אתה משלם גידור ואם שער המטח עולה כמו האינפלציה אז מה הייתרון בגידור ?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.