• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

wa11a

משתמש רגיל
דירוג
872
כיום שכר המינימום הוא 29 ש''ח, כלומר רבע שעה=7.25 ש''ח.
זה לא נשמע שזה סכום שיכול להספיק לבמבה+קולה..
יכול להיות שיש אינפלציה מטורפת במחירי הבמבה והקולה? :)

יש גבול לכמה קינדר בואנו אפשר לצרוך בחודש, לא?
התחילו לעשן יותר ויש ביקוש לבמבה

Solidic

משתמש רגיל
דירוג
64
יציאה צרכנית שהטריפה אותי אתמול כשצפיתי בחדשות -
״תחקיר״ על המחירים ה״מופקעים״ של מזכרות, אביזרים, אוכל ושתייה שנמכרים בפסטיגל ובשלל מופעי חנוכה למיניהם.
אחת האימהות מזדעקת: ״עושקים אותנו!״, ואימא אחרת מקטרת על המחירים אך היא בכל זאת קונה לילדים שלה כדי להימנע ממלחמות ושיהיו מרוצים.
שני דברים:
1. ״עושקים אותנו״? מישהו חייב אתכם לקנות את הדברים האלה? מה עם להביא מהבית פופקורן ובקבוק קולה במקום לקנות? שוק חופשי, לא טוב לכם - אל תקנו. חוק הפופקורן תקף כאן ואפשר להביא מהבית.
2. טענות שאי אפשר לסרב לילדים. לי יש זכרונות רבים מתחנן להורים שלי שיקנו לי מזכרות למיניהן בכל מיני מקומות, הסיבה לסירוב הקבוע היא ״המזכרת הכי טובה היא הזיכרון״. למה לא לחנך ככה כבר מגיל צעיר?

efrat

משתמש רגיל
דירוג
1,229
בפסטיגל ובשלל מופעי חנוכה למיניהם.
בתור ילדה מעולם לא נלקחתי לפסטיגל אפילו לא פעם אחת. ששאלתי את אמא למה , היא ענתה התכנים של באיכות ירודה בלי שום ערך מוסף. לקחה אותנו להצגות / מופעים שהיו עם ערך מוסף לדעתה. לא מרגישה פיספוס גדול בתחום הזה.

פופקורן ובקבוק קולה
למה לשתות קולה במופע ? זה כל כך לא בריא ביחוד לילדים קטנים. תשתו מים מבקבוק שהבאתם מהבית. בריא אקולוגי ולא עושה סכרת

איך הילד יהיה החבר הכי טוב שלי / הנסיך של הבית אם אני מחנכת ?

ועוד יציאה צרכנית שמטריפה אותו, קורקינט חשמלי לילדים מתחת לגיל 16.
מאיפה נתחיל ? מסכן את החיים שלהם , לא בטיחותי ולא חוקי !!!!
למה לקנות לילד לפעמים בן 14 מכשיר חשמלי לשינוע ? לא יכול ללכת ברגל ? ולמה לשלוח אותו לכביש עם המכשיר הרוצח הזה ובדרך כלל בלי קסדה .

ואם כבר בנושא, כלים לשינוע של פעוטות על בסיס חשמלי. כל מיני מרצדס קטנים כאלה עם מנוע שעושה המון רעש וזז ממש לאט. למה ילד בן 3 לא יכול להתשמש ברגלים / אופני איזון / אופניים / בימבה ? למה, מגיל צעיר שרק למד ללכת ללמד אותו שיותר חשוב להתנוון וללחוץ על כפתור במקום להפעיל את הרגלים ?

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,575
בתור ילדה מעולם לא נלקחתי לפסטיגל אפילו לא פעם אחת. ששאלתי את אמא למה , היא ענתה התכנים של באיכות ירודה בלי שום ערך מוסף.
מזדהה עם אמא שלך :)
פעם אחת לקחתי את ילדיי להופעה בחינם של הופה היי באולם המופעים של המועצה שלנו. זבל כזה, השם ישמור. וזה עוד נחשב לאיכותי יחסית.
לקחנו אותם להופעה של גרוניך וכספי "מאחורי הצלילים" שהיה התקליט החביב עלי בגיל 22. הם נרדמו... אנחנו התמוגגנו ובזה תם פרק ההופעות המשותפות.

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,392
למה, מגיל צעיר שרק למד ללכת ללמד אותו שיותר חשוב להתנוון וללחוץ על כפתור במקום להפעיל את הרגלים ?
ככה תרבות הרכב מתחילה בגיל אפס במדינת ישראל.
זה נמשך עם הורים שבגיל ביה"ס לא מאפשרים לילדים לנסוע באוטובוס אלא משתמשים בכל מיני הסדרי הסעות פרטיים (מהבית) של הורים.
אחרי הוצאת רישיון בגיל 17-18, מייד הנער מקבל רכב פרטי משלו וההמשך ידוע.

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
ועוד יציאה צרכנית שמטריפה אותו, קורקינט חשמלי לילדים מתחת לגיל 16.
מאיפה נתחיל ? מסכן את החיים שלהם , לא בטיחותי ולא חוקי !!!!
למה לקנות לילד לפעמים בן 14 מכשיר חשמלי לשינוע ? לא יכול ללכת ברגל ? ולמה לשלוח אותו לכביש עם המכשיר הרוצח הזה ובדרך כלל בלי קסדה .
קולגה שלי לעבודה אכן אמרה שלא קונה לילד אופניים חשמליות ואז קלטה...
בגיל 14, כל החברים עם אופניים וכל פעם מישהו אחר נותן טרמפ לילד.
עדיף שהילד ירכב בעצמו ותוך כדי שליטה מאשר יעוף ממושב המורכב.

RustyJ

משתמש בכיר
דירוג
688
מישהו חייב אתכם לקנות את הדברים האלה? מה עם להביא מהבית פופקורן ובקבוק קולה במקום לקנות?
בהרבה מופעי צעירים לא נותנים להכניס כלום. כתוצאה מכך אתה נדרש לקנות הכל במקום, כמובן במחירים מפולפלים.

סולידי

משתמש בכיר
דירוג
2,238
אחרי הוצאת רישיון בגיל 17-18, מייד הנער מקבל רכב פרטי משלו
זה ענין כלכלי. יותר זול להחזיק רכב ישן בשווי אפס ללא ביטוח מקיף מאשר להוסיף ביטוח מקיף לנהג חדש על רכב שכן מבוטח.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,575
זה ענין כלכלי. יותר זול להחזיק רכב ישן בשווי אפס ללא ביטוח מקיף מאשר להוסיף ביטוח מקיף לנהג חדש על רכב שכן מבוטח.
זה מצד אחד אבל מצד שני, כשהם משתמשים ברכב של ההורים הם הרבה יותר זהירים (לא נעים, מחר אמא צריכה את הרכב לעבודה).

efrat

משתמש רגיל
דירוג
1,229
קולגה שלי לעבודה אכן אמרה שלא קונה לילד אופניים חשמליות ואז קלטה...
בגיל 14, כל החברים עם אופניים וכל פעם מישהו אחר נותן טרמפ לילד.
עדיף שהילד ירכב בעצמו ותוך כדי שליטה מאשר יעוף ממושב המורכב.

זה לא חוקי. האנשים האלה עוברים על החוק. בדיוק כמו לתת לילד לנהוג בגיל 15 ברכב.

אבל זה בסדר הורים ימשיכו לא להשתלט על הילדים שלהם, ולהיכנע להם כי לכל השאר יש, וחדרי הטראומה ימשיכו להיות מפוצצים ברוכבי אופניים חשמליות עם פגיעות קטלניות שלפעמים נגמרות במוות. הרי עדיף שהילד ימות מאשר שלא יהיה כמו כולם.

אחד שלא יודע

משתמש רגיל
דירוג
1,242
אני מצטער. אי אפשר להתקיים מ350 שח בחודש. בוודאי שלא כג'ובניק.
מה עם איזשהן יציאות? משהו עם חברים? אפילו בירה על הים עולה כסף. סרט? דייט? מועדון? כלום.
מה עם מוצרי הגיינה? דאודורנט? סבון? שיניים?
אוכל? מה תאכל 3 ארוחות רק בבסיס? אין לך נסיעות? משימות למינהן? אוכל לשמירות וכאלה?
מה עם ביגוד? תחתונים? גופיות? בגדים למד"ס? נעלי ספורט? בגדים לישון?
על לימודים (דרך הצבא, או הפתוחה), אין בכלל מה לדבר? מה עם לוגיסטיקה בשביל לימודים (מחברות?)
טלפון?

שלא לדבר על זה שהרוב המוחלט של הג'ובניקים לא סוגרים...

אני מצטער אבל האמירה כאילו אפשר לחיות משכר עבדים של 350 ש"ח ועוד לחסוך, בלי ליפול על ההורים, מעליבה בעיני.
ליפול על ההורים...בוא תגזים.
חוזרים לבית פעם בשבוע, יציאה עם חברים לא חייבת להיות יקרה...
סורי באמת שאמא מכינה לי אוכל ויש לי מיטה לישון בה.
כי מה לעשות? אני ילד בן 18...ונהוג שילדים בני 18 עדיין גרים עם ההורים זה לא נטל.
מוצרי בסיס הצבא מספק, בקיצר אפשר לחיות עם 350 בתנאי שאתה לא משלם שכר דירה ולא צריך לעזור להורים בבית.

השכר של חייל סדיר ללא רמת סיכון הוא בסביבות ה700 שקל היום.

נערך לאחרונה ב:

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,477
בהרבה מופעי צעירים לא נותנים להכניס כלום. כתוצאה מכך אתה נדרש לקנות הכל במקום, כמובן במחירים מפולפלים.

וואו, קלעת לנקודה שממש עצבנה אותי
הייתי עם חברים באילת לפני כמה חודשים, והלכנו לאיזו מסיבה כי "אנחנו באילת, אז בואו נלך לאחת".
המסיבה הייתה בסדר, אבל אחרי זמן מסוים רציתי לשתות מים.
יצאתי לדוכנים ליד, ושאלתי כמה עולה מים.
"10 ש''ח לבקבוק חצי ליטר"
"10 ש''ח?!"
"כן. רע לך, אל תקנה"

מן הסתם קניתי. אבל יום למחרת הסתכלתי, וראיתי חיוב באשראי של 15 ש''ח ולא 10.
אלה 5 ש''ח מסכנים שפשוט עצבנו אותי בטירוף, כי לא רק שהמחיר היה מוגזם, לא רק שהייתי צרכן שבוי, הוא גם שיקר לי.

zig

משתמש סולידי
דירוג
25
אבל זה בסדר הורים ימשיכו לא להשתלט על הילדים שלהם, ולהיכנע להם כי לכל השאר יש, וחדרי הטראומה ימשיכו להיות מפוצצים ברוכבי אופניים חשמליות עם פגיעות קטלניות שלפעמים נגמרות במוות. הרי עדיף שהילד ימות מאשר שלא יהיה כמו כולם.
ייתכן שהם מאשימים את הנהגים שפוגעים בילדים ולא את הילד שנסע בלי קסדה, תוך כדי שהוא עם הפנים למטה כי הוא מתכתב בסמארטפון, בצומת מרומזר כשהיה לו רמזור אדום?
מקרה אמיתי.

אחד שלא יודע

משתמש רגיל
דירוג
1,242
[
ייתכן שהם מאשימים את הנהגים שפוגעים בילדים ולא את הילד שנסע בלי קסדה, תוך כדי שהוא עם הפנים למטה כי הוא מתכתב בסמארטפון, בצומת מרומזר כשהיה לו רמזור אדום?
מקרה אמיתי.
כאחד שנוסע על חשמליות אני נתקל בהרבה פחות נהגים שמסכנים אותי לעומת כמות רוחבי האופניים והקורקינטים...שנוסעים לי נגד כיוון התנועה בלילה ועוד ללא אורות. קבוע עוברים ברמזור אדום ועוקפים משאיות ואטובוסים מימין בזמן נסיעה של הרכבים.

Solidic

משתמש רגיל
דירוג
64
היא ענתה התכנים של באיכות ירודה בלי שום ערך מוסף
אני כילד קטן זוכר שהלכתי לכמה מופעי חנוכה וחייב להגיד שהתכנים בעבר היו לא רעים בכלל ואני לא רואה אותם כירודים. זה תלוי בשחקנים ובזמרים שמשתתפים במופע. היום מדובר בזמנים אחרים וישנם שחקנים וזמרים אחרים שפונים לקהל הצעיר ולכן הרמה לדעתי ירודה יותר.
אם לא נותנים להכניס כלום זה לא חוקי. האבטחה יכולה להקשיח נהלים ולהגיד שבקבוקי זכוכית ופחיות הם אסורים, אך חוק הפופקורן אוסר על בעל עסק למנוע מאנשים להכניס איתם אוכל ושתייה מאותו סוג הנמכר במקום. מי שעושה את זה עובר על החוק.

RustyJ

משתמש בכיר
דירוג
688
אני כילד קטן זוכר שהלכתי לכמה מופעי חנוכה וחייב להגיד שהתכנים בעבר היו לא רעים בכלל ואני לא רואה אותם כירודים. זה תלוי בשחקנים ובזמרים שמשתתפים במופע. היום מדובר בזמנים אחרים וישנם שחקנים וזמרים אחרים שפונים לקהל הצעיר ולכן הרמה לדעתי ירודה יותר.

אם לא נותנים להכניס כלום זה לא חוקי. האבטחה יכולה להקשיח נהלים ולהגיד שבקבוקי זכוכית ופחיות הם אסורים, אך חוק הפופקורן אוסר על בעל עסק למנוע מאנשים להכניס איתם אוכל ושתייה מאותו סוג הנמכר במקום. מי שעושה את זה עובר על החוק.
זה טוב לקולנוע, אבל אף אחד לא הולך להסניף כל בקבוק שנכנס לבדוק אם זה לא אלכוהול...

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
אני ילד בן 18
זה מוקד הבעיה שלך. אתה לא ילד בן 18, אלא גבר בוגר בן 18. שאמור, סליחה, לא אמור. חייב. חייב לעצמו, להיות ברשות עצמו.

לא ניתן, להיות אדם עצמאי בישראל, מ 700 שח בחודש. איך שלא תסובב את זה.

ג'ובניק ממוצע שחוזר כל יום הביתה, עולה להורים שלו כמה אלפי שקלים בחודש. אלפיה רק על שכר דירה. עוד מאות- 1k-2k על מזון. ועוד כמה עשרות- מאות על תחבורה (ההורים מסיעים אותך מידי פעם לא?). ואני מניח שלפחות כמה מאות- אלפים על בילויים.

זה, שאתה לא רואה את ההוצאות האלה, לא אומר שהן אינן קיימות. זה שאתה לא מסתכל ומחפש אותן, זה חוסר כבוד להורים שלך, שצריכים לעבוד קצת יותר קשה כל חודש, בשביל לפרנס אותך. וזה שאתה לא רואה את העוול המוסרי המזעזע בזה, שמדינת ישראל לוקחת אותך בכפיה לתקופת עבדות......

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

למעלה