• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ?

אופסשםמשתמש

משתמש רגיל
דירוג
180
בוא נניח שאני מאמין שהאינפלציה תמשך לאורך השנה קרובה, יש לי מספר שאלות בהקשר הזה :
1. הקרנות של ילין/אלטשואר וכ"ד שהם 90/10 .. ה90% שמושקעים באגח אמורים להפגע מהאינפלציה, לא ? כי ערך הכסף יורד..
2. פרט ללקנות ביטקויין/זהב .. אילו סקטורי מניות "נחשבים" כאלו שהם מגנים מפני התרסקות מחירי מניות כאשר יש אינפלציה..

לגבי השקעה באגח, תלוי כמובן אם מדובר בצמוד או לא.

בלי קשר, אני חייב להגיד שבעיני קרנות 90/10 וכו׳ הן מכשיר בעייתי, בהשוואה להשקעה באפיקים שונים לפי אותה פרופורציה. בעצם הם נותנים לך ״שירות״ של איזון שעליו אתה משלם פרמיה בדמי הניהול, כאשר פעולת האיזון בין כמה אפיקים בודדים היא לא קשה. בנוסף, האחזקה של מכשיר כזה מעודדת אותך לא לדעת אפילו בדיוק במה הכסף מושקע - למשל איזה חלק מה״90״ ה״סולידי״ הוא צמוד מדד.

אילו סקטורי מניות "נחשבים" כאלו שהם מגנים מפני התרסקות מחירי מניות כאשר יש אינפלציה..
חברות שמרוויחות כסף היום (לא מניות צמיחה עם צפי לרווחים בעתיד) ובפרט חברות שיש להן pricing power, כלומר היכולת לעלות את המחיר עם האינפלציה מבלי לפגוע בביקוש.

יש גם קרנות שמנסות להחזיק מניות שיהיו יותר טובות באינפלציה מאחרות. למשל:

הבעיה בזה היא שהשוק מאד forward looking. אפילו אם תיק המניות הזה הוא סט המניות המושלם לסביבת אינפלציה עולה (וזה אם ממש גדול שאני בכלל לא יודע לבדוק), ככל שציפיות האינפלציה ישתנו לכיוון השני זה יהיה התיק הכי גרוע להחזיק. בסופו של דבר תשואת יתר מתיק כזה תהיה אם משקיע יודע לחזות יותר טוב משאר השוק איך ציפיות האינפלציה (לא האינפלציה עצמה) ישתנו בעתיד.

חברות שמרוויחות כסף היום (לא מניות צמיחה עם צפי לרווחים בעתיד) ובפרט חברות שיש להן pricing power, כלומר היכולת לעלות את המחיר עם האינפלציה מבלי לפגוע בביקוש.
תקח חברה כמו אפל
מצד אחד היא מייצרת הכנסות אסטרונומיות, וסביר שתצליח לעלות את מחיר האיפון אם תרצה (למשל בטריק של ביטול המטען והשארת המחיר זהה.. ככה שבעצם המחיר של האיפון עלה)
מצד שני היא חברת צמיחה

המניות שעולות לי לראש
וולמארט
קוקה קולה

אני מנחש שגם יצרניות התרופות לא אמורות להפגע .. אבל הרבה מהן כמו מודרנה אולי נחשבות צמיחה ?

אשמח לעוד כיוונים

בסקטורים הבאים ניתן להעביר את האינפלציה ללקוחות:
אנרגיה
חומרים
תשתיות
נדלן מניב

למה?
כרגע השוק חושב הפוך באופן קיצוני. המשקל שצמיחה עתידית מאוד מקבלת בתמחור מניות נראה לי כרגע גבוה מאוד מאוד מאוד יחסית לעבר.

למה?
כרגע השוק חושב הפוך באופן קיצוני. המשקל שצמיחה עתידית מאוד מקבלת בתמחור מניות נראה לי כרגע גבוה מאוד מאוד מאוד יחסית לעבר.
אבל זה כי השוק לא מתמחר צפי אינפלציה. מבחינת השוק האינפלציה היא זמנית ותחלוף. רואים את זה בעיקר בתשואות אגח ארהב ל-10 שנים. 1.5% תשואה כאשר מדד המחירים מראה 6.2%.
אני חושב שהאינפלציה בארהב תחלוף אבל קשה להגיד כמה זמן זה יקח. בעיות שרשראות האספקה נראה שיקח להם לא פחות משנה להשתפר. אולי שנתיים. מה יעשה הפד בזמן הזה? כנראה יתחיל לעלות ריבית לקראת סוף 2022 בהדרגה רבה כמו פעם שעברה.

לגבי השקעה באגח, תלוי כמובן אם מדובר בצמוד או לא.

בלי קשר, אני חייב להגיד שבעיני קרנות 90/10 וכו׳ הן מכשיר בעייתי, בהשוואה להשקעה באפיקים שונים לפי אותה פרופורציה. בעצם הם נותנים לך ״שירות״ של איזון שעליו אתה משלם פרמיה בדמי הניהול, כאשר פעולת האיזון בין כמה אפיקים בודדים היא לא קשה. בנוסף, האחזקה של מכשיר כזה מעודדת אותך לא לדעת אפילו בדיוק במה הכסף מושקע - למשל איזה חלק מה״90״ ה״סולידי״ הוא צמוד מדד.
פעולות בתוך הקרן פטורות מתשלום מס לא? אתה משלם דמי ניהול אבל חוסך את המס של האיזון.

פעולות בתוך הקרן פטורות מתשלום מס לא? אתה משלם דמי ניהול אבל חוסך את המס של האיזון.

נכון, אלא אם כן אתה יכול לעשות איזון בעזרת הפקדות נוספות.

מה שבטוח - אין דחיית מס על כך שהחלטת לעבור מהקרן לקרן אחרת, כי העלו עוד יותר את דמי הניהול, או כי החלטת שבעצם הניהול של ילין יותר טוב מאלטשולר, או להפך.

חברות כמו קוקה קולה ומקדונלדס ישרדו הכל?

חברות כמו קוקה קולה ומקדונלדס ישרדו הכל?
לא. שני מותגי על של חברות שהמוצר העיקרי שלהן לא תואם את העדפות הצרכנים הנוכחיות, לפחות בעולם המערבי.
הן לא יתרסקו כל כך מהר, אבל בהחלט עשויות להכשל בהתאמת המוצרים לטעמים המשתנים והמניות במקרה כזה יגיבו בהתאם.

נערך לאחרונה ב:
אילו מניות לדעתכם יפגעו מאינפלציה ולמה?

כנראה מניות צמיחה. אינפלציה גבוהה,עליית ריבית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
מ אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3929
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
T סקטורים/מדדים דפנסיביים נגד מיתון שוק ההון 10
ת מדדים עולמים או מדדים לפי סקטורים שוק ההון 17
M קרנות מחקות או תעודות סל על סקטורים שוק ההון 0
S מעקב מניות על פי סקטורים שוק ההון 1
guesto חלק כולל בשוק של סקטורים שוק ההון 3
א ETFים לפי סקטורים - חברות תעופה ומלונות שוק ההון 4
ג סקטורים שאמורים 'לחטוף' במשבר הקרוב שוק ההון 23
ברננקי פילוח מדדים לפי סקטורים שוק ההון 1
K הודעה על הטלת קנס על אי הגשת דו''ח על הון ונכסים במועד ... אוף טופיק 9

נושאים דומים

Back
למעלה