• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לנצל את הידע בתכנות כדי לייצר "הכנסה פאסיבית"

עוד לא סולידי

משתמש רשום
דירוג
22
אהלן כולם,
לא מצאתי פוסט בנושא למרות שהנחתי שיהיה. אם כבר היה דיון ומישהו מהוותיקים זוכר ויכול להפנות אני יותר מאשמח לסגור את השרשור :)
(אני מקווה שזה בכלל הפורום המתאים, התלבטתי איפה לפתוח את הנושא)

אני מתכנת, ומעבר לעבודה שלי כשכיר הייתי רוצה לנצל את הידע שלי כדי לייצר לעצמי "הכנסה פאסיבית".
אני בכוונה כותב "הכנסה פאסיבית" בין מרכאות, כי כמובן שאני לא משלה את עצמי שזה יהיה פאסיבי לחלוטין. לצורך העניין אני מחפש משהו שלאורך זמן יצריך מעט השקעה של זמן - נגיד לא יותר מ4 שעות בשבוע - ויתן לי הכנסה כמה שיותר גדולה.

יש כל מיני רעיונות באינטרנט. למשל:
1. יצירה של אפליקציה בתשלום (או עם פיצ'רים בתשלום).
2. כתיבה של תוסף ל-Wordpress או מערכות אחרות בסגנון.
3. יצירת שירות (SAAS) וקבלת תשלום עבורו.

אני בכוונה כותב מעומעם כי המטרה של הפוסט היא לבדוק - האם יש פה מישהו עם ניסיון בנושא? קראתי הרבה רעיונות באוויר, אבל אני מחפש מישהו שתכלס חווה את המסע הזה ויודע להמליץ על כיוון או לחלוק מניסיונו בצורה אחרת.

(בקשת העלאה, קבלת מניות בחברה, השקעה במניות ואפיקים אחרים - כל הרעיונות האלה טובים ומיושמים. אני מנסה להתמקד כרגע ממש באיך אני יכול לנצל את הידע בתכנות כדי לקבל יחס זמן-תשואה הכי טוב שיש בזמן הפנוי שיש לי)

1. יצירה של אפליקציה בתשלום (או עם פיצ'רים בתשלום).
2. כתיבה של תוסף ל-Wordpress או מערכות אחרות בסגנון.
3. יצירת שירות (SAAS) וקבלת תשלום עבורו.
כל אלו מצריכים שעות עבודה רבות (למעט אולי תוסף וורדפרס - לא מכיר). בטח אם אתה רוצה שישלמו על זה. בטח ובטח אם אין לך כרגע שום רעיון מקורי.
גם אם התחזוק בהמשך ידרוש ממך 4 שעות בשבוע, ההשקעה הראשונית כנראה תהיה כל כך גדולה (בשעות מהנדס) שספק אם היא תשתלם לך בעתיד.

אבל זו רק הדעה שלי והיא לא מבוססת על ניסיון בכתיבת אפליקציות, תוספי וורדפרס, או הקמת SAAS.
בזמני הפנוי אני משתעשע בכתיבה של איזשהו תוסף לתוכנת חישוב הנדסית כלשהי. זה לוקח לי הרבה זמן ומכניס לי אפס כסף אבל אני נהנה מזה וזה משמש אותי בעבודה.

המושג הכנסה פסיבית לא מתאים למה שאתה שואל. אתה רוצה אקטיבית לעבוד בתור פרילנסר בנוסף לעבודת שכיר.

זה מאוד תלוי בכישורים שלך. אתה "יודע לתכנת". וגם אני. זה לא אומר שאנחנו יכולים לתת את אותו הערך לבן אדם/חברה כלשהי.

1. לדעתי בצורה הכי בסיסית, אתרים כמו Fiverr נותנים לך למכור את מה שאתה רוצה להציע (תיכנות של משהו) למי שרוצה, במחיר שאתה מחליט, ובזמן שאתה מחליט שיקח לך.
אם אתה עושה את מה שאתה עושה מהר, וטוב, יש פוטנציאל להרבה לקוחות והרבה כסף יחסית מהיר על עבודה שאתה עושה בזמנך הפרטי.

אם תקבל בקשה לפרויקט מאוד דומה פעמיים, אפשר להגיד שזה היה פסיבי :)

2. שיעורים פרטיים במדעי המחשב/תיכנות. זה יחסית הרבה כסף לכמות הזמן.

- אין קסמים לדעתי. צריך לבנות Brand מוצלח כדי להגיע למצב שאתה עושה הרבה כסף עם קצת עבודה. וכדי להגיע לשם צריך לעשות הרבה עבודה מלכתחילה.

לדעתי, הכי פשוט זה ליצור אתרי ווב וביחוד דפי נחיתה שממש לא צורכים הרבה זמן - דף אחד, טקסט, תמונה או שתיים, אודות וצור קשר.

תודה רבה לכל המגיבים!

כל אלו מצריכים שעות עבודה רבות (למעט אולי תוסף וורדפרס - לא מכיר). בטח אם אתה רוצה שישלמו על זה. בטח ובטח אם אין לך כרגע שום רעיון מקורי.
גם אם התחזוק בהמשך ידרוש ממך 4 שעות בשבוע, ההשקעה הראשונית כנראה תהיה כל כך גדולה (בשעות מהנדס) שספק אם היא תשתלם לך בעתיד.
אכן, התכוונתי ל4 שעות תחזוקה לאחר השקעה ראשונית שאני מודע לכך שתהיה יקרה יותר מבחינת זמן.

המושג הכנסה פסיבית לא מתאים למה שאתה שואל. אתה רוצה אקטיבית לעבוד בתור פרילנסר בנוסף לעבודת שכיר.
אני יודע, וגם כתבתי את זה בהודעה המקורית. ההבדל בין מה שאני מחפש לבין מה שאתה מציע הוא היחס בין זמן העבודה לכסף שמתקבל לאורך זמן. בדברים שאתה מציע היחס הוא לינארי - כל דקה שאני אשקיע בשיעור פרטי או בעבודה כפרילאנסר אני אקבל X כסף. בדברים שאני מחפש אני אשקיע הרבה זמן בהתחלה, אבל לאורך זמן אקצור את הפירות בהשקעה נמוכה יותר.

היה פה משהו בסגנון. לא בדיוק, אבל בערך. בים בם בום.
מעניין. אסתכל. תודה רבה!

לדעתי, הכי פשוט זה ליצור אתרי ווב וביחוד דפי נחיתה שממש לא צורכים הרבה זמן - דף אחד, טקסט, תמונה או שתיים, אודות וצור קשר.
כוונתן לקבל תשלום עבור עבודות קטנות כאלה או ליצור כאלה ולהרוויח כסף ישירות מהם איכשהו?

תבנה אתר שנותן ערך מספיק טוב כדי להביא משתמשים. תוסיף פרסומות לאתר.
עוד משתמשים יבואו עם הזמן ולא תצטרך להשקיע עוד זמן

הדרך הכי קלה להרוויח כסף היא ליצור איזשהו REAL-ESTATE שיש בו תוכן (תוכן במובן הרחב של המילה, גם פוסטים בפייסבוק הם "תוכן" לצורך העניין, כמו גם סרטונים ביוטיוב, ביקורות על מוצרים, שירים וסיפורים קצרים, קריקטורות או קטעי מוסיקה וכו') --

לאפשר לאנשים ליצור תוכן ולצרוך תוכן בחינם - באותו REAL-ESTATE או באותה פלטפורמה ---

ולהרוויח כסף מפרסום על נוכחות ב-REAL ESTATE

דוגמא טובה: הפורום הזה (והבלוג) - בלי להכנס לשאלה עד כמה הם רווחיים בפועל ביחס לחלופות אפשריות וכו'.

כלומר, הסוד האמיתי של ה-"פאסיביות" (ואם תסתכל היטב תראה שכל אחת מענקיות הטק עונה להגדרה הזו) הוא להרוויח מעמלם של אחרים (בתיאור ציני) - או - "לאפשר פלטפורמה טובה/נוחה/יעילה/בטוחה וכיו"ב של יצירת תוכן וצריכתו (בתיאור פחות ציני), כשאתה לא לוקח על עצמך את צריכת התוכן אלא מותיר זאת לאחרים (אך מבלי לחלוק איתם ברווחים, בהכרח).

פייסבוק, גוגל (ויוטיוב), נטפליקס (עם כוכבית * ), אמאזון (עם כוכבית *), ספוטיפיי, אובר , וולט וכו' - כולם עונים על העקרון הזה --- בגדול.

כמובן שזה לא אומר שהם לא מייצרים ערך מוסף (הם כן), אבל מה שמאפשר את היעילות הגדולה והרווחיות הוא בדיוק מה שתיארתי. העובדה שהם עצמם לא אחראים לייצר את התוכן מאפשר להם להתמקד בדברים הרבה יותר מעניינים וחשובים והרבה יותר SCALABLE (וולט יכולה להשקיע יותר באלגוריתם יעיל של אספקת מזון ובמערכת תקשורת יעילה מול מסעדות / שליחים / לקוחות וכו', פייסבוק/אינסטגרם יכולה להתמקד בלייצר מנוע המלצות במקום בלהעסיק מאות אלפי כתבים ו-"יוצרי תוכן")

נערך לאחרונה ב:
1. כמו שציינו פה, Fiverr, Upwork, freelancer.com יכולים בהחלט להתאים. הסוד הוא לפתח קשרים טובים ארוכי טווח של המוכר עם הקונים, ואחרי שמכירים וכבר יש ניסיון, הרבה יותר קל לייצר עוד דברים/לשפר קיימים כי יש שפה משותפת.
מן הסתם הדרך לבנות את זה היא לא פשוטה (גם למצוא לקוחות טובים שצריכים משהו "פעם ב" וגם לצבור reveiws)

2. יש המון marketplaces שהם לא on demand (כמו אלו שציינתי מעלה) לדוגמא themeforest או webflow - שם אפשר למצוא המון טמפלייטים (במיוחד פיתוח ווב) בreact/Vue/angular וכו'. אם יש לך אחד שאנשים אוהבים, זה באמת אחלה נכס כי התחזוק יהיה מינימלי.

3. אולי יש שיגידו שזה קצת shady, אבל גם drop shipping או איזה אתר affilliates (למשל של אמזון) יכול עדיין לעבוד בימינו. אבל צריך להיכנס לעומק של זה, זה לא משהו "תוך כדי"

בהצלחה!

אני כותב אוטומציות קלות שמשפרות לי את חיי היום יום.
למשל: בוט שמחפש לי דירה להשקעה על פי קריטריונים שהגדרתי או בוט ששולח הצהרת בריאות לעבודה וכו'.

ה"הכנסה" פה אמנם לא כסף ככוונת פותח השרשור אך מעבר לעובדה שאני נהנה מזה, זה חוסך לי זמן.

כמה רעיונות שיש לי, והייתי בעצמי משתמש בהם אם הידע שלי בתכנות היה גבוה.
לתכנת בוטים, ולמכור אותם תמורת תשלום חודשי נמוך. מישהו פה העלה בוט לחיפוש דירות בנדל"ן. אתה יכול למצוא כל מיני בעיות וקשיים שיש לאנשים כדי ליצור להם בוטים שיעזרו להם. בצורה הזאת, אתה מקבל תשלום חודשי קבוע, ורק יש לך את הצורך לתחזק ולעדכן את הבוטים במקרה הצורך.
הדבר הקשה הוא בלמצוא את השוק שצריכים בו את הבוטים שלך, ואז הדבר הקשה הנוסף זה הפרסום והשיווק.
לגבי למצוא שוק שצריך בוטים, אתה יכול לקחת את הנושאים שמעניינים אותך, להעמיק בהם, ולראות איזה תוכנות אתה יכול לעשות כדי להקל על האנשים. כמובן שככל התוכנות יהיו ברמה יותר גבוהה, ובמחיר יותר נמוך יהיה לך יותר קל למכור לאנשים.
לדוגמא, בתחום הפיננסים אתה יכול ליצור אפליקצייה, או אתר שאנשים יכולים לעקוב אחרי כל הנתונים הכלכליים שלהם במקום אחד מסודר מאוד ברמה גבוהה, יחד עם כל מיני בוטים להשקעות, מחשבונים וכו.
אמנם כאן אנשים סולידיים ואולי לא יוציאו על זה כסף, אבל יש מספיק אנשים שכן, וכאמור זאת רק דוגמא.

הדבר השני זה שיווק, וכאן כבר יש כמה דרכים. אתה יכול להביא עמלות חודשיות לכל מי שמשווק את הבוטים והמוצרים שלך. לדוגמא, הם מקבלים 20% מכל מה שהם מוכרים בשבילך. הבוט עולה 17 ש"ח לחודש, על כל מי שהם מביאים וקונה דרכם, הם יכולים לקבל 5 ש"ח לחודש. אם המוצר שלך יהיה טוב, אנשים יישארו לטווח ארוך, ויהיה משתלם לשווק את מה שאתה רוצה למכור.
דרך נוספת היא פשוט על ידי מכרים שאתה מכיר, או בפורומים כאלה ואחרים, לעשות הרבה עבודה שחורה, ועל ידי זה להביא את הלקוחות הראשוניים שלך, לעשות מבצע של חבר מביא חבר, שמקבלים הנחות, או כסף, או לא יודע מה, וזה יתמרץ אותם להיות גם לקוחות וגם משווקים שלך.
הדרך השלישית שבמובן מסויים היא הכי קלה, זה פשוט להיות עם שותף שהוא יעשה את השיווק, ויהיה בעלים שותף איתך במה שאתה עושה.

כמה הרעיונות נוספים הם פשוט לבנות אתרים לאנשים. יש עלות חד פעמית על הבנייה של האתר, ואז עלות חודשית שאתה לוקח עבור האיכסון (שאתה מטפל בו) ועדכונים של דברים באתר במקרה הצורך.
אני מכיר אישית מישהו שעשה את זה בעשור האחרון, והיום מרוויח משעתיים עבודה ביום עשרות אלפי שקלים.

רעיון אחרון ודומה לקודם, במקרה שתחום הקריפטו מעניין אותך, חסר בו מתכנתים בצורה מטורפת. את היכול להיות מתכנת של פרוייקטים של NFT. זה עבודות חד פעמיות, לבנות אתר, חוזה חכם על רשת איתריום (בשביל זה צריך ללמוד את שפת התכנות סולידיתי) ואתה יכול לדרוש אחוז מההכנסות, לקבל בחינם חלק מהNFT'S שלהם.
בעצם, להיות בורג פאסיבית במערכת שאחרים אקטיביים בה.

כמה רעיונות שיש לי, והייתי בעצמי משתמש בהם אם הידע שלי בתכנות היה גבוה.
לתכנת בוטים, ולמכור אותם תמורת תשלום חודשי נמוך. מישהו פה העלה בוט לחיפוש דירות בנדל"ן. אתה יכול למצוא כל מיני בעיות וקשיים שיש לאנשים כדי ליצור להם בוטים שיעזרו להם. בצורה הזאת, אתה מקבל תשלום חודשי קבוע, ורק יש לך את הצורך לתחזק ולעדכן את הבוטים במקרה הצורך.
הדבר הקשה הוא בלמצוא את השוק שצריכים בו את הבוטים שלך, ואז הדבר הקשה הנוסף זה הפרסום והשיווק.
לגבי למצוא שוק שצריך בוטים, אתה יכול לקחת את הנושאים שמעניינים אותך, להעמיק בהם, ולראות איזה תוכנות אתה יכול לעשות כדי להקל על האנשים. כמובן שככל התוכנות יהיו ברמה יותר גבוהה, ובמחיר יותר נמוך יהיה לך יותר קל למכור לאנשים.
לדוגמא, בתחום הפיננסים אתה יכול ליצור אפליקצייה, או אתר שאנשים יכולים לעקוב אחרי כל הנתונים הכלכליים שלהם במקום אחד מסודר מאוד ברמה גבוהה, יחד עם כל מיני בוטים להשקעות, מחשבונים וכו.
אמנם כאן אנשים סולידיים ואולי לא יוציאו על זה כסף, אבל יש מספיק אנשים שכן, וכאמור זאת רק דוגמא.

הדבר השני זה שיווק, וכאן כבר יש כמה דרכים. אתה יכול להביא עמלות חודשיות לכל מי שמשווק את הבוטים והמוצרים שלך. לדוגמא, הם מקבלים 20% מכל מה שהם מוכרים בשבילך. הבוט עולה 17 ש"ח לחודש, על כל מי שהם מביאים וקונה דרכם, הם יכולים לקבל 5 ש"ח לחודש. אם המוצר שלך יהיה טוב, אנשים יישארו לטווח ארוך, ויהיה משתלם לשווק את מה שאתה רוצה למכור.
דרך נוספת היא פשוט על ידי מכרים שאתה מכיר, או בפורומים כאלה ואחרים, לעשות הרבה עבודה שחורה, ועל ידי זה להביא את הלקוחות הראשוניים שלך, לעשות מבצע של חבר מביא חבר, שמקבלים הנחות, או כסף, או לא יודע מה, וזה יתמרץ אותם להיות גם לקוחות וגם משווקים שלך.
הדרך השלישית שבמובן מסויים היא הכי קלה, זה פשוט להיות עם שותף שהוא יעשה את השיווק, ויהיה בעלים שותף איתך במה שאתה עושה.

כמה הרעיונות נוספים הם פשוט לבנות אתרים לאנשים. יש עלות חד פעמית על הבנייה של האתר, ואז עלות חודשית שאתה לוקח עבור האיכסון (שאתה מטפל בו) ועדכונים של דברים באתר במקרה הצורך.
אני מכיר אישית מישהו שעשה את זה בעשור האחרון, והיום מרוויח משעתיים עבודה ביום עשרות אלפי שקלים.

רעיון אחרון ודומה לקודם, במקרה שתחום הקריפטו מעניין אותך, חסר בו מתכנתים בצורה מטורפת. את היכול להיות מתכנת של פרוייקטים של NFT. זה עבודות חד פעמיות, לבנות אתר, חוזה חכם על רשת איתריום (בשביל זה צריך ללמוד את שפת התכנות סולידיתי) ואתה יכול לדרוש אחוז מההכנסות, לקבל בחינם חלק מהNFT'S שלהם.
בעצם, להיות בורג פאסיבית במערכת שאחרים אקטיביים בה.
תודה רבה!!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג לנצל את המומנטום של מחסור בגז העתידי שוק ההון 7
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
הסולידית נא לא לנצל את הבמה הזו כדי לפרסם כאן קורסים! התפתחות אישית 0
Z שאלה - אפשר לנצל את משבר הקורונה-ווירוס בעולם? שוק ההון 1
ק פותח עוסק פטור ומפסיק להיות שכיר - איך לנצל את זכויותיי? התפתחות אישית 0
C הפסדי הון מועברים - איך לנצל? שוק ההון 9
M איך לנצל הזדמנות נדל"ן בתור מתווך נדל"ן 12
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
ב איך לנצל מגן מס של 40,000 שוק ההון 1
א חסכון בחברת ביטוח ע"מ לנצל פטור מס רווחי הון לפנסיונרים שוק ההון 4
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11

נושאים דומים

Back
למעלה